Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki Projekt

W proponowanym projekcie przeobrażenia niemieckich i polskich kultur pamięci w XXI w. rozpatrywane będą więc w szerszym kontekście ponadnarodowym. Chcemy przyjrzeć się …

WYBRANE ZEWNĘTRZNE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA ROZWOJU …

rozwoju z uwagi na pozycję dawcy kapitału podzielić można na kapitał własny i kapitał obcy, natomiast z uwagi na źródło pochodzenia kapitału na kapitał wewnętrzny i zewnętrzny. Tabela 1 przedstawia zalety i wady finansowania przedsiębiorstw kapitałami własnymi i kapitałami obcymi. Finansowanie kapitałem własnym pociąga za sobą niezależność, samodzielność oraz dużą ...

Memory studies – multidyscyplinarna podróż w poszukiwaniu …

metod wykorzystywanych w badaniach pamięci opisano wywiad i historię mówioną, a także scharakteryzowano badania pamięci w psychologii, metodologiczny wymiar miejsc pamięci i …

Czym jest urządzenie pamięci masowej?

Dodatkowe urządzenia pamięci masowej: Drugorzędne urządzenia pamięci masowej mają zwykle większą pojemność i przechowują dane na stałe. Mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne w stosunku do komputera. Tego typu urządzenia obejmują dysk twardy, napęd optyczny i urządzenie pamięci masowej USB. Krótka historia nośników pamięci. Aby naprawdę …

ZINTEGROWANA STRATEGIA UMIEJĘTNOŚCI 2030

na danym obszarze, które wynikają bezpośrednio ze średniookresowej strategii rozwoju kraju, czyli Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zapisy ZSU 2030 stanowią zarówno podstawę określenia planów zagospodarowania funduszy krajowych i- europej skich na rzecz rozwoju umiejętności, jak i wspólny układ odniesienia umożliwiający najkorzystniejsze …

(PDF) STYMULATORY I BARIERY ROZWOJU MAŁYCH I …

Źródło: Opracowanie własne na podstawie: B. Nogalski, J. Karpacz, A. Wójcik-Karpacz, Funkcjonowanie i rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

Turystyka masowa — korzyści i zagrożenia | Portfel Polaka

Promocja kultury i dziedzictwa — turystyka masowa może przyczynić się do promocji kultury, dziedzictwa i historii lokalnych społeczności, co może zwiększyć ich świadomość i uznanie w społeczeństwie.; Wspieranie ochrony przyrody — turystyka masowa może przyczynić się do ochrony przyrody poprzez wpłaty na cele związane z ochroną środowiska.

PROGNOZA ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO DLA

ZINTEGROWANEJ STRATEGII ROZWOJU MIEJSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO BIAŁA PODLASKA NA LATA 2015-2020 (z perspektywą do 2030 roku) PROGNOZA ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO DLA ZINTEGROWANEJ STRATEGII ROZWOJU MIEJSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO BIAŁA PODLASKA NA LATA 2015-2020 (z …

Google Scholar

Google Scholar provides a simple way to broadly search for scholarly literature. Search across a wide variety of disciplines and sources: articles, theses, books, abstracts and court opinions.

ZINTEGROWANA STRATEGIA ROZWOJU

Zintegrowanej Strategii Rozwoju dla OFAP jak i realizacji celów przez samorząd województwa, należy wskazać m . ustalenia: • zwiększenia spójności poprzez poprawę połączeń komunikacyjnych z Warszawą i systemem autostrad i dróg ekspresowych; • zasadę wyeliminowania ruchu tranzytowego z centrum miasta (Płocka); • zasadę zapobiegania …

Strategia rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce do 2040 roku ...

Strategia rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce do 2040 roku – obszar techniczno-technologiczny Abstrakt: Moc i liczba rozproszonych źródeł energii, które można przyłączyć do sieci dystrybucyjnej bez degradacji warunków jej eksploatacji, są ograniczone. Aby je zwiększyć, niezbędna jest mo-dernizacja sieci i stosowanie różnorodnych rozwiązań technicznych …

Źródła przewagi konkurencyjnej w doskonaleniu łańcucha …

75 kooperację, logistykę, personel, marketing i sprzedaż7.Przykład budowania przewagi konkurencyjnej w ramach struktury łańcucha wartości zawiera tabela 2.

Wdrożenie strategii: czym jest i jak odnieść sukces w 6 krokach

Wdrożenie strategii to czwarty krok procesu zarządzania strategicznego, podczas którego strategia wprowadzana jest w życie.Można wykorzystać go podczas realizacji każdego planu, od planu marketingowego, mającego na celu zwiększenie sprzedaży, aż po wdrażanie nowego oprogramowania do zarządzania pracą, które poprawi wydajność współpracy.

Źródła finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

Rola małych i średnich przedsiębiorstw w polityce rozwoju gospodarczego Polski. Prace Naukowe Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, 976. Prace Naukowe Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, 976 ...

Finansowe uwarunkowania przygotowania i realizacji strategii rozwoju ...

i realizacji strategii rozwoju lokalnego Wprowadzenie Powszechne stało się przygotowanie strategii przez samorządy terytorialne, zwłaszcza obecnie, gdy są możliwości uzyskania zasilania zewnętrznego na ich realizację. Jednocześnie obserwuje się, że wiele tych strategii, a szczególnie na szczeblu lokalnym, nie jest w pełni realizowane. Bardzo często wynika to z braku ...

Strategia Rozwoju Muzeum Pamięci Sybiru na lata 2023-2029 plus

Strategia Rozwoju Muzeum Pamięci Sybiru na lata 2023-2029 plus 1 ... Źródła opracowania Dane niezbędne do opracowania Strategii zostały zaczerpnięte z następujących źródeł: − dokumenty finansowe MPS, − strona internetowa, Analiza oferty i zasobów posiadanych przez Muzeum Pamięci Sybiru Badanie jakości oferty kulturalnej Zdefiniowanie …

Historie afektywne i polityki pamięci

Przeszłość jest przedmiotem dwóch dziedzin wiedzy: jedna zajmuje się przeszłością ludzi i należy do obszaru nauk humanistycznych i społecznych, druga, obszerniejsza, dotyczy przeszłości …

Ciężar danych i jego wpływ na infrastrukturę pamięci masowej

Według nowego raportu IDC, sponsorowanego przez Seagate: Przygotowywanie pamięci masowej na wyzwania przyszłości: modernizacja infrastruktury pod kątem wzrostu ilości …

Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania

Ponadto podręcznik opisuje: systemy pamięci krótkotrwałej i długotrwałej, procesy kodowania informacji oraz strategie zapamiętywania, pamięć jawną i utajoną -- przejawy, obserwacje, …

Infrastruktury pamięci

Witamy na stronie projektu "Infrastruktury pamięci". W siedmioosobowym zespole z Uniwersytetu Łódzkiego, Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie i Uniwersytetu w Ratyzbonie …

Rozdział IV. Sytuacja obecna i prognozy rozwoju …

Bilans zapotrzebowania i dostaw energii pierwotnej w Polsce jest obecnie zrównoważony dzięki mniejszemu zużyciu energii pierwotnej oraz praktycznie braku ograniczeń importowych. Polska per saldo jest obecnie importerem energii pierwotnej. Zapotrzebowanie na węgiel kamienny i brunatny jest w całości pokrywane z dostaw krajowych.Nadal Polska jest eksporterem węgla …

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

miki rozwoju OZE w Polsce, co – mimo opisywanych wyzwań i problemów – na leży uznać za pozytywną przesłankę świadczącą o kondycji t ego sektora.

Odnawialne źródła energii w rolnictwie Polski Wschodniej ...

PDF | On Nov 16, 2023, Renata Przygodzka and others published Odnawialne źródła energii w rolnictwie Polski Wschodniej - uwarunkowania rozwoju | Find, read and cite all the research you need on ...

Odkryte serwery pamięci masowej: obszerny przewodnik po ich …

W tym artykule omówiono konfigurowanie rozwiązań pamięci masowej pod kątem wysokiej wydajności, wykorzystanie interfejsów NVMe i SATA w konfiguracji serwera pamięci masowej, optymalizację pamięci masowej w centrum danych za pomocą pamięci masowej NAS, eksplorowanie wnęk na dyski i konfiguracji dysków twardych w serwerach pamięci masowej …

BazEkon

Źródła finansowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw The Sources of Financing the Small and Medium-Sized Enterprises Źródło Zeszyty Naukowe Akademii Podlaskiej. Administracja i Zarządzanie (10), 2009, nr 83, s. 135-158, bibliogr. 28 poz. Słowa kluczowe Małe i średnie przedsiębiorstwa, Finansowanie small businessu, Źródła finansowania, Leasing, …

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 r.

Cel główny Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 r. stanowi zwiększenie dostępności transportowej oraz poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i efektywności sektora transportowego poprzez tworzenie spójnego, zrównoważonego, innowacyjnego i przyjaznego użytkownikowi systemu transportowego w wymiarze krajowym, europejskim i …

Integracja czy outsourcing?

- Dylemat strategii rozwoju przedsiębiorstwa. [W]: Źródła sukcesów i porażek przedsiębiorstw: aspekt strategiczny: Materiały na międzynarodową konferencję naukową. Karpacz, 18-20 października 2000/ red. B. Olszewska., Famielec Józefa, Wrocław: Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, 2000; #outsourcing #restrukturyzacja

EFEKTYWNOŚĆ STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

EFEKTYWNOŚĆ STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU DOI: 10.21008/j.0239-9415.2016.071.14 W artykule poruszono aspekty związane z efektywnością strategii zrównoważonego rozwoju. Wskazano różnice pomiędzy efektywnością a skutecznością. Zwrócono uwagę na elementy dotyczące zarówno strategii, jak i idei zrównoważonego …

Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030", przedłożoną przez ministra inwestycji i rozwoju. „Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2030" (KSRR 2030) to podstawowy …

Architektury pamięci masowej Supermicro obsługujące obciążenia ...

Architektury pamięci masowej Supermicro obsługujące obciążenia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - wszystko, co musisz wiedzieć w tym zakresie, w jednym miejscu! Sprawdź koniecznie! Architektury pamięci masowej Supermicro obsługujące obciążenia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego Przeczytało: 615, maj 13, 2024. Infrastruktura pamięci …

(PDF) Przeszłość i przyszłość badań pamięci

Dążąc do ustanowienia własnej reprezentacji symbolicznej, przechwytują postawy i narzędzia reprezentowane przez oficjalny dyskurs pamięci, dekonstruują narodowe …

Obiektowa pamięć masowa zdobywa rynek w Polsce?

rynek IT. A przypadki zastosowania obiektowych pamięci masowych podzielono na dwie grupy. W pierwszej znajdują się scenariusze, które są już bardzo dojrzałe na rynku (w Europie i na …

Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego 2030 (SRKS2030)

Cel główny Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2030 stanowi wzrost jakości życia społecznego i kulturalnego Polaków, który odnosi się do zagadnień jednego z obszarów wpływających na osiągnięcie celów SOR: Kapitał ludzki i społeczny.Jest on również powiązany z realizacją działań wskazanych w poszczególnych obszarach dla wszystkich trzech celów …

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku: 2.0: 24.09.2019 15:48 Dawid Krzyżewski Projekt Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku: 1.1: 21.06.2019 10:27 Dawid Krzyżewski Projekt Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku: 1.0: 22.03.2019 09:49 Jacek Gubernat

ZINTEGROWANA STRATEGIA UMIEJĘTNOŚCI 2030 (część …

3 Wykaz skrótów AI sztuczna inteligencja (ang.artificial intelligence) B+R działalność badawczo - rozwojowa BUR Baza Usług Rozwojowych ERK Europejska Rama Kwalifikacji HPWP wysokoefektywne techniki pracy (ang.high performance work ractices) ICT technologie informacyjne i komunikacyjne (ang. information and communication technologies) IT technika …

Strategie lokalnych grup działania jako podstawa tworzenia …

podstawa tworzenia przyszłych strategii rozwoju ponadlokalnego gmin Zarys treści: Celem artykułu jest porównanie strategii rozwoju gmin miejsko-wiejskich i wiejskich ze strategiami rozwoju wielkopolskich lokalnych grup działania w kontekście ustawy z 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie, które z elementów …

Pamięć masowa nabrała rozpędu w Europie

Nadrabianie zaległości w dostawach, inwestycje w cyfrową transformację i rosnąca liczba ataków ransomware wzmocniły rynek pamięci masowych w regionie EMEA w …