Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czujnik, który nie potrzebuje zewnętrznego zasilania ...

Czujnik, który nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Fascynująca technologia pokazuje, jak może wyglądać przyszłość Inżynierowie z MIT zaprojektowali niezwykle ciekawy czujnik. Proponowana przez nich koncepcja zakłada, że nie musi on korzystać z zewnętrznego źródła zasilania, lecz może produkować energię sam.

Hybrydowe magazyny energii

Zaprezentowane wyżej urządzenie od Victron Energy może obsługiwać zatem jednocześnie dwa źródła zasilania, przyłącze sieci, a nawet agregat prądotwórczy. Magazyn energii w tym modelu składa się z (w uproszczeniu): akumulatora wykonanego w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4) gwarantującej wysoką wydajność i długą żywotność; …

Technologia kinetycznych magazynów energii

Choć koło zamachowe znane jest od wieków i od dawna wykorzystujemy jego energię, kinetyczny magazyn energii to wciąż nowa, rozwijająca się technologia. W naukowych publikacjach można przeczytać o różnych zastosowaniach układów FES, na przykład w regulacji napięcia i częstotliwości w stabilizacji pracy sieci czy w systemach zasilania awaryjnego.

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Betavolt z małą baterią jądrową BV100

Chiński startup Betavolt zaprezentował rewolucyjną baterię, która może zmienić sposób, w jaki zasilamy smartfona i inne urządzenia, np. w kosmosie w temp. powyżej 460°C. Firma Betavolt Technology z Pekinu …

Technologia ogniw paliwowych (H2) w samochodach wodorowych.

Wodorowe ogniwo paliwowe przekształca potencjalną energię chemiczną w energię elektryczną za pomocą membrany do wymiany protonów (PEM), która wykorzystuje gazowy wodór (H2) i tlen (O2). Ponieważ jednak tlen jest łatwo dostępny w atmosferze, do ogniwa paliwowego wystarczy tylko wodór niezbędny do zasilania pojazdu.

Naukowcy z MIT przełamują schematy. Chcą budować domy z ...

Chcą budować domy z superkondesatora magazynującego energię. Natalia Zębacka 2 sierpnia, 2023. Udostępnij. 3 min. Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali superkondensator oparty na trzech powszechnie dostępnych materiałach: cemencie, wodzie i sadzy przemysłowej. Ale jak to jest możliwe? Jak może cement …

Battery Energy Storage System (BESS) » System …

Wieczorem, gdy pobór prądu jest wysoki, do zasilania wykorzystywana jest energia elektryczna ze zbiornika magazynowego. Ponieważ w tym przypadku energia …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie prądu w domu lub w firmie daje możliwość przechowywania nadwyżek energii na dużą skalę. Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie …

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

Energy harvesting – pozyskiwanie energii elektrycznej z otoczenia

Nie ze wszystkich urządzeń można całkowicie pozbyć się ogniw chemicznych, ale współpraca z układami pozyskiwania energii otoczenia, umożliwia zmniejszenie ich rozmiaru i sprowadzenie z funkcji podstawowego źródła zasilania, do elementu magazynującego pozyskaną energię. Także rola magazynu bilansującego zasilanie, powoli zostaje ograniczana na rzecz rozwiązań …

Energia z fal morskich może zmienić świat

Technologia energii fal morskich. Na wodach oceanu można pozyskiwać dwa rodzaje energii: energię cieplną pochodzącą ze słońca oraz energię mechaniczną z pływów i fal. Przewiduje się, że inwestycje w energię fal i pływów będą gwałtownie wzrastać w ciągu najbliższych kilku lat.

10 innowacyjnych technologii w sektorze zrównoważonej energii

Drzewo magazynuje energię i przekształca ją w energię elektryczną do zasilania małych urządzeń, takich jak żarówki LED, nawilżacze powietrza, termometry i telefony komórkowe. Sztuczne drzewa, powielane za pomocą druku 3D, przypominają naturalne drzewa, dzięki czemu doskonale komponują się z ogrodami i terenami zielonymi.

ile kosztuje jednostka magazynująca energię słoneczną

Koszt modułu magazynującego baterię słoneczną może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników. Pojemność i możliwości przechowywania urządzenia, a także marka i jakość mogą mieć wpływ na całkowity koszt. Ponadto koszty instalacji, gwarancje i wszelkie dodatkowe funkcje, takie jak systemy monitorowania lub inteligentna technologia, …

Magazynowanie ciepła

Łatwość aplikacji i prosta technologia Zarówno substancje magazynujące ciepło, jak i izolacje gwarantujące niskie straty w dłuższym czasie są tańsze i powszechnie dostępne. Technologia magazynowania ciepła sprzyja wykorzystaniu infrastruktury przemysłowej – gorąca woda, spaliny czy gorące powietrze stanowią często produkt uboczny procesów.

Para technologiczna czyli kilka słów o turbinach gazowych w

Zapotrzebowanie na parę wiąże się przeważnie z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, EneriaCAT ma doskonałą odpowiedź na wyzwania przyszłości. Możemy wytwarzać parę w kogeneracji przy użyciu turbin gazowych Caterpillar Solar Turbines. W takim zastosowaniu turbiny pokazują swoją przewagę nad silnikami gazowymi, gdzie możliwości …

Paineng technologia ogniwa magazynującego energię

Technologia ogniw paliwowych — Technologia ładownia … System składa się ze zbiornika wodoru, ogniwa paliwowego 24 V, przekształcającego wodór w energię elektryczną, oraz akumulatora litowo-jonowego magazynującego wytworzoną energię i …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wśród najczęściej spotykanych technologii magazynowania energii można spotkać te wykorzystujące przekształcenia energii elektrycznej w energię wiązań chemicznych. Dzięki …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Niestety, konieczność wykorzystania nadprzewodnika wiąże się z bardzo dużymi kosztami chłodzenia układu. Na domiar złego, technologia ta nie zapewnia możliwości przechowywania dużych ilości energii. Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość ...

Rekordowy wynik urządzenia magazynującego energię. Czegoś …

Rekordowy wynik urządzenia magazynującego energię. Czegoś takiego jeszcze nie było Układ magazynowania energii znany jako MOST zawiera krzemowe ogniwo słoneczne. Takie hybrydowe urządzenie jest wysoce pionierskie, a dodatkowo jego twórcy pochwalili się niedawno rekordowym wynikiem.

Battery Energy Storage System (BESS) » System …

Kontroler (2) lub jednostka centralna (CPU) jest przede wszystkim odpowiedzialna za zarządzanie energią modułu magazynującego. W zależności od sytuacji, stanu naładowania i zapotrzebowania na energię, moc …

Porównanie technologii magazynowania energii

Baterie zapewniają stabilizację i optymalizację pracy systemu, umożliwiając szybką reakcję na zmiany popytu na energię i niwelując fluktuacje mocy wywołane niestabilnymi źródłami odnawialnymi. Magazyny energii w budynkach inteligentnych. Baterie są coraz częściej wykorzystywane w budynkach inteligentnych, w celu optymalizacji zużycia energii, poprawy …

Pozyskiwanie energii z fal elektromagnetycznych | EP .pl

Zaletą układu kryształkowego była niezależność od zasilania - całą energię odbiornik czerpał z anteny, co było też wadą tego odbiornika - był mało czuły i mało selektywny oraz wymagał dużej anteny i dobrego uziemienia. Rektenna. Specjalny rodzaj anteny odbiorczej, która służy jednocześnie do przetwarzania energii elektromagnetycznej na prąd stały [14] to rektenna ...

Samoloty nowej generacji mogą być zasilane energią ...

„Nowoczesne akumulatory osiągające dostateczne parametry ładowania i rozładowania i oferujące odpowiednią moc rozładowania są ciężkie, co ogranicza rozmiary urządzenia magazynującego energię. W wyniku tych ograniczeń ilość energii magazynowanej przez prototyp rozwiązania jest 3,5-krotnie większa niż zakładaliśmy", dodaje Benoit. Po …

Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach energii o …

Technologie magazynowania energii o pojemności 20 kWh są kluczowe dla efektywnego zarządzania energią. Systemy magazynowania energii (Energy Storage Systems, ESS) są …

Systemy Hybrydowe

W takim przypadku zamiast pobierać energię z sieci, można skorzystać z zapasu zmagazynowanego we własnym systemie baterii. Kiedy warto zdecydować się na system hybrydowy Fronius? W OzeBUD dostarczamy wysokiej jakości systemy hybrydowe znanej marki Fronius. Wybierając urządzenia dla naszych Klientów przeanalizowaliśmy oferty wielu marek, …

Jakie są wymagania dotyczące konstrukcji i materiałów …

Materiał akumulatora magazynującego energię słoneczną. Materiał używany do budowy akumulatorów do magazynowania energii słonecznej znacząco wpływa na ich wydajność, trwałość i niezawodność. Do powszechnie stosowanych materiałów w budowie akumulatorów należą litowo-jonowe, kwasowo-ołowiowe, niklowo-kadmowe i sodowo-siarkowe.

Technologie magazynowania energii

Magazyny energii litowo-jonowe mogą pełnić funkcję awaryjnego podtrzymywania zasilania, odznaczają się wyjątkową lekkością i wysoką gęstością energii (w …

Magazyny energii: Rewolucja w zarządzaniu ...

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i inteligentnych systemów zarządzania, magazyny energii umożliwiają optymalizację zużycia energii, integrację z siecią …

Magazyn energii 40 kWh

Magazyn energii o pojemności 40 kWh może pracować przez 13-14 godzin. Jest idealny dla standardowego domu jednorodzinnego. Dzięki niemu, dom może być zasilany przez długi czas. Pełny magazyn energii 40 kWh może zaspokoić potrzeby energii przez kilkanaście godzin as zasilania różni się w zależności od wielu czynników. Na przykład zużycie energii, sezon, czy …

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Różne sposoby magazynowania energii w branży odnawialnych źródeł energii zapewniają równowagę między produkcją energii a jej wykorzystaniem. Zapewniają jej stały …

Naczepa Fresh Logistics czerpie energię z hamowania

Zastosowana w naczepie technologia AxlePower firmy Thermo King przekształca utraconą energię w źródło zasilania do chłodzenia naczepy. System ten został opracowany we współpracy z BPW. – Dzięki niezależnemu systemowi chłodzenia w całości zamontowanemu na naczepie, rozwiązanie staje się systemem typu plug and play, …

Energia aerotermalna: co to jest i jak działa?

Energia aerotermalna to technologia, która pozwala pompom ciepła wykorzystać do pracy energię powietrza. W ten sposób ich system umożliwia pozyskiwanie ciepła z otaczającego powietrza, nawet w niskich temperaturach. Jest to ponadto technologia łatwa w instalacji i obsłudze. Dzięki swojej energooszczędności częściej stosuje się ...

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Osiągnięcie tego założenia będzie możliwe przy spełnieniu dwóch podstawowych warunków: idealnego dopasowania mocy instalacji do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości oraz dobrania do niego takiego systemu magazynującego energię, który będzie w stanie przechować jak najwięcej prądu przez jak najdłuższy czas.

Genialna technologia pozwala odzyskiwać energię. Naukowcy

Genialna technologia pozwala odzyskiwać energię. Naukowcy bliscy górnej granicy Istnieją różne sposoby magazynowania energii, a jednym z nich są baterie cieplne. Niestety, dużym problemem jest w ich przypadku ucieczka ciepła, choć inżynierowie opracowali niedawno rozwiązanie, które wydaje się iście rewolucyjne.

E-papier: technologia, która zmienia świat".

Technologia e-papieru to innowacyjna technologia, która pozwala na wyświetlanie treści na ekranie za pomocą elektronicznych nanocząsteczek. Technologia ta jest szeroko stosowana w różnych urządzeniach, takich jak czytniki e-booków, tablety i smartfony. E-papier umożliwia wyświetlanie treści bez potrzeby zasilania, dzięki czemu można go używać …

Analiza techniczno-ekonomiczna źródeł zasilania budynku

Na świecie obserwujemy coraz większe zużycie energii, mimo usilnego wprowadzania coraz to bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań mających je ograniczać. Należy przy tym zauważyć, iż przeważająca część konsumowanej energii pochodzi nadal ze źródeł pierwotnych kopalnych, konwencjonalnych, takich jak węgiel, gaz czy ropa naftowa …