Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wodór jako paliwo przysz³oœci. Wyzwania dla polskiej geologii

Wodór nadaje siê do stosowania jako surowiec, paliwo lub noœnik czy magazyn energii. Mo¿e byæ wykorzystany na potrzeby dekarbonizacji procesów przemys3owych, szczególnie w tych …

Magazynowanie energii

Magazynowanie ciepła wykorzystujące przemiany chemiczne jest oparte na reakcjach endotermicznych (w celu ich przebiegu należy dostarczyć ciepło). Magazyn taki pracuje, wykorzystując odwracalną reakcję chemiczną, używaną do przechowywania i uwalniania energii znajdującej się w określonych substancjach. Oznacza to, że związki ...

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Magazynowanie wodoru realizuje si ... Energia pochodz ą ca z ogniw ... chemiczne w celkach paliwowych wytwarzaj ą energi ę. elektryczn ą, ciep ł o, wod ę i niewielk ą ilo ść CO. 2. Najcz ...

O WODORZE w Warszawie – Nowa Energia

Przesyłanie i magazynowanie wodoru, Perspektywy wykorzystania wodoru w gospodarce – przykładowe projekty, Integracja wysokotemperaturowych elektrolizerów z …

Podziemne magazynowanie wodoru odnawialnego. Wyzwania, …

Właściwości chemiczne i fizyczne wodoru pozwalają na jego przechowywanie we wszystkich stanach skupienia. Magazyny wodoru są częścią łańcucha infrastruktury wodorowej, która pozwala na zarządzanie nadwyżkami i niedoborami wodoru na rynku. Istnieje kilka sposobów na magazynowanie wodoru: zbiorniki ciśnieniowe, magazyny podziemne …

Magazynowanie wodoru

Magazynowanie wodoru w postaci gazowej • Obecnie to najpopularniejsza forma magazynowania wodoru. • Energia kompresji odpowiada 10% wartości cieplnej wodoru sprężony w postaci gazowej w zbiornikach ciśnieniowych; sposób ten może być stosowany tylko w rozwiązaniach

Piasek jako magazyn energii?

Takie właściwości czynią piasek wyjątkowo przydatnym w kontekście długoterminowego magazynowania energii, przewyższając w tym aspekcie niektóre inne metody, jak pompowe elektrownie wodne, czy magazynowanie energii w postaci wodoru, które mogą być ograniczone geograficznie lub technicznie.

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Nowa metoda może drastycznie zmniejszyć zużycie energii w przemyśle petrochemicznym. Oferuje ona sposób na oddzielenie gazów węglowodorowych od ropy …

Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …

Zmagazynowany wodór jest przekształcany z powrotem w energię elektryczną za pomocą ogniw paliwowych, które wytwarzają prąd i ciepło w wyniku reakcji wodoru z tlenem, emitując jedynie …

Nowa Energia szkolenie – produkcja, transport, magazynowanie i ...

Nowa Energia szkolenie – produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru.

Jak regulować sieci wodorowe i transport wodoru? ACER i CEER ...

Jednak aby mógł być źródłem „zielonej energii" do procesu jego wytworzenia powinny zostać zastosowane odpowiednie technologie, jak np. energia z OZE. Wyzwaniem pozostaje również jego magazynowanie i transport. Obecnie transport wodoru odbywa się zarówno rurociągami jak i transportem drogowym oraz kolejowym (w perspektywie jest również …

Polenergia rozpoczyna wodorowy projekt badawczo-rozwojowy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje badawczo-rozwojowy projekt Polenergii „H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru". Zgodnie z podpisaną umową łączna kwota dotacji może wynosić nawet 95 mln PLN. Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum, którego liderem jest Polenergia. Pozostałymi partnerami są Elektrociepłownia Nowa Sarzyna …

Rozdział 6 Magazynowanie i transport wodoru

Odnawialne źródła energii / Magazynowanie i transport wodoru 91 Rozdział 6 Magazynowanie i transport wodoru 6.1. Wprowadzenie 6.2. Aspekty bezpieczeństwa związane z używaniem wodoru 6.3. Produkcja, dystrybucja oraz przechowywanie wodoru 6.4. Technologie przechowywania wodoru 6.5. Stacje paliwowe umożliwiające tankowanie wodoru 6.6 ...

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu Autor: Wojciech Kwinta (Nafta & Gaz Biznes – grudzie ń 2004) Zmiany w energetyce, sytuacja polityczna i gospodarcza powodują, że wzrasta zainteresowanie stworzeniem energetyki wodorowej – wykorzystaniem wodoru jako paliwa praktycznie do wszystkiego. Jednak zanim to nastąpi trzeba ...

Wodór jako element dekarbonizacji gospodarki w świetle

Planuje się bowiem stworzenie paneuropejskiej sieci wodoru. Rynek wodoru będzie wymagał ponadto wybudowania wielkoskalowej infrastruktury magazynowania wodoru, …

Technologie magazynowania energii

Przede wszystkim nie wymaga udziału trudnych do pozyskania surowców i może być rozwiązaniem ekologicznym – jedyny produkt uboczny spalania wodoru to para wodna. Co więcej, proces ten można odwrócić, co pozwala na magazynowanie energii. Ogniwa wodorowe wypadają korzystnie również pod kątem czasu wymaganego do uzupełnienia ogniw …

Polenergia rozpoczyna wodorowy projekt

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje badawczo-rozwojowy projekt Polenergii „H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru". Zgodnie z podpisaną umową łączna kwota dotacji może wynosić nawet 95 mln PLN. Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum, którego liderem jest Polenergia. Pozostałymi partnerami są ...

Komisja Europejska wprowadza mechanizm pilotażowy dla rynku wodoru

Komisja Europejska inauguruje pięcioletni mechanizm pilotażowy, aby przyspieszyć inwestycje na rynku wodoru w ramach pakietu dotyczącego gazów zdekarbonizowanych. Nowa inicjatywa, będąca częścią Europejskiego Banku Wodoru, ma poprawić zrozumienie rynku i usprawnić współpracę między dostawcami a odbiorcami.

Jak przebiega magazynowanie i transport wodoru?

Magazynowanie i transport wodoru – bieżące możliwości. Na początek należy przypomnieć, że pozyskany wodór może występować w dwóch stanach skupienia: gazowym lub ciekłym. Zależy to od źródła pozyskiwania i oddzielania cząsteczki wodorowej od pozostałych elementów. Niemniej, w samej formie przechowywania nośnik energii ...

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Magazynowanie wodoru W tym zakresie, podobnie jak przy wytwarzaniu wodoru, wciąż trwają prace nad udoskonalaniem dostępnych technologii. I tak: na dużą skalę przemysłową można stosować magazynowanie wodoru pod ciśnieniem w pokopalnianych kawernach solnych. Równolegle rozwijane są metody przechowywania wodoru w różnych …

Wykorzystanie paliw z odpadów, biomasy oraz osadów ...

[30] Bujny J., Mądry T., Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k, Utrata statusu odpadu przez paliwa alternatywne z odpadów, Nowa Energia – 3/2016. [31] Szpadt R., Paliwa z odpadów standardy, Politechnika Wrocławska oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Warszawa 10.02.2012 r.

Obiecujące materiały do magazynowania wodoru

Magazynowanie wodoru w materiale masowym, czy to przy pomocy chemisorpcji, czy fizysorpcji, jest bezpieczne i wydajne. Naukowcy zwiększyli entalpię …

Metody efektywnego i bezpiecznego magazynowania wodoru …

Metody efektywnego i bezpiecznego magazynowania wodoru jako warunek powszechnego jego wykorzystania w transporcie i energetyce Methods of effective and safe hydrogen storage as a condition of its widespread use in transportation and energetics Maciej Siekierski1, Karolina Majewska1, Maja Mroczkowska-Szerszeń2 1 Politechnika Warszawska 2 Instytut Nafty i Gazu …

Premiera raportu wodorowego DISE & PSEW, czyli jak ...

Unia Europejska dostrzega potencjał rozwoju zielonego wodoru na rynku wewnętrznym, przewidując, że jego produkcja w najbliższej dekadzie osiągnie poziom 10 mln t. Polska strategia wodorowa zakłada w perspektywie 2030 r. zainstalowanie 2 GW mocy źródeł niskoemisyjnych do produkcji odnawialnego wodoru oraz powstanie 5 dolin wodorowych. …

II Konferencjia „Wodór w Gospodarce"

Wydawnictwo „Nowa Energia" zorganizowało II Konferencję „Wodór w Gospodarce", która odbyła się w dniu 13 czerwca 2023 r. w Warszawie. Moderatorem Konferencji był prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda z Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej. Celem Konferencji było zaprezentowanie następujących tematów:. Rola wodoru w transformacji polskiej …

W centrum uwagi: Wodór – napęd zielonej rewolucji

Obecnie w Europie mniej niż 2 proc. zużycia energii pochodzi z wodoru i jest on wykorzystywany głównie do wytwarzania produktów chemicznych, takich jak tworzywa …

Amoniak jako nośnik energii – Nowa Energia

Największy z magazynów w Spindeltop przechowuje wodór o ciśnieniu powyżej 100 bar i posiada pojemność powyżej 120 GWh energii chemicznej. Podstawowym problemem podziemnego magazynowania wodoru są wysokie zdolności dyfuzyjne wodoru, które sprawiają że magazynowany może on być tylko w szczególnych formacjach skalnych. W ...