Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Projekty domów

Standard energetyczny domu. określa roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania budynku i wynosi odpowiednio: pasywny ≤ 15 kWh/m²rok, projekty domów oznaczone symbolem passive; niskoenergetyczny ≤ 40 kWh/m²rok, projekty domów oznaczone symbolem energo+; Wszystkie nasze projekty domów wysoce energooszczędnych już od dawna zgodne są z …

Bilans energetyczny budynku. Jak prawidłowo wykonać?

Pamiętajmy, że wykonanie bilansu cieplnego jest niezbędne w trakcie starań o dofinansowanie na budowę domu pasywnego, ponieważ pozwoli ocenić, czy planowany budynek rzeczywiście będzie energooszczędny. Bilans energetyczny budynku jest poza tym integralną częścią świadectwa charakterystyki energetycznej.

Jak ocieplić dom pasywny? | Knauf Therm

Ocieplenie domu pasywnego to kluczowy element zapewniający jego efektywność energetyczną i komfort cieplny. Domy pasywne charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania, co jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i technologii. Podczas budowy takiego domu uwzględnić należy odpowiedniej …

Bilans energetyczny domu – czym jest i jak go policzyć?

Bilans energetyczny można wykonać zarówno dla domu w budowie, jak i istniejącego budynku, który ma przejść termomodernizację. Będą go potrzebować osoby, które chcą, aby ich domu były energooszczędne lub pasywne. W bilansie uwzględnione zostaną wytyczne dotyczące budowy i izolacji. Pozwoli to również zorientować się,

Wnuk R.

U podstaw sformułowania koncepcji domu pasywnego leży dążenie do zaprojekto­ wania domu zgodnie z zasadami maksymalnej efektywności energetycz­ nej. Zmniejszanie zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania, poprzez zwiększanie izolacyjności przegród, doskonałe okna, zyski słoneczne itp. ma doprowadzić do sytuacji, w której …

Dom pasywny: poznaj korzyści, koszty i stosowane …

Współczesne domy pasywne wykorzystują zaawansowane systemy wentylacji z rekuperacją ciepła, okna o niskim współczynniku przenikania ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Dzięki temu, domy …

Czym jest dom zeroemisyjny? Poznaj to rozwiązanie | KAISAI

Certyfikat energetyczny domu jednorodzinnego to coś więcej niż zwykła formalność. Nie tylko informuje właściciela o efektywności energetycznej budynku, ale także wskazuje rozwiązania, które mogą zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Sprawdź Czytaj więcej. Pompa ciepła a hałas, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o komforcie akustycznym. Wybór odpowiedniego modelu pompy …

Budowa domu pasywnego: Wymagania, koszty i korzyści …

Zapotrzebowanie domu pasywnego na energię pierwotną dla ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji nie przekracza w ciągu roku 15 kWh na metr kwadratowy. Budynek taki …

Okna do domu pasywnego

System energeto® 8000 został wyróżniony certyfikatem budownictwa pasywnego wg wytycznych dr Feista jako pierwszy kompletny system z PVC. Certyfikat budownictwa pasywnego oprócz różnych typów okien otrzymały również drzwi wejściowe boczne, drzwi balkonowe o wysokości pomieszczenia oraz elementy ze słupkami i rozporami z (częściowym) przeszkleniem …

DOM 2020 – PROJEKT NIEZALEŻNEGO ENERGETYCZNIE, INTELIGENTNEGO DOMU ...

INTELIGENTNEGO DOMU PASYWNEGO 11-07-2011 Streszczenie. Inteligentny dom pasywny to koncepcja budynku odpowiadającego na wyzwania ekologiczne stawiane m . przez Pakiet 3x20. Niniejsze opracowanie ma na celu prezentację innowacyjnego rozwiązania łączącego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, …

Jak projektować domy pasywne? Praktyczne porady

Istnieją subtelne różnice między domem pasywnym a energooszczędnym, które jednak wpływają na sam projekt – choćby na wybraną przez nas technologię, grubość izolacji (przykładowo systemy IZOPassive oraz IZOEnergy).

Kryteria domu pasywnego

Kryteria domu pasywnego, zostały opracowane na podstawie szeregu doświadczeń i obliczeń w zakresie zużycia energii: do ogrzewania, finalnej i pierwotnej. Istotne jest, że chociaż rygorystyczne, kryteria te są możliwe do spełnienia również i w klimacie Polski, a nawet w krajach o klimacie chłodniejszym.

HexaGreen

Jako Ambasador i Certyfikowany Europejski Projektant Budownictwa Pasywnego (Passive House Institute, Darmstadt) już od kilku lat projektuę domy, które będą standardem w najbliższej przyszłości. Projekty domów pasywnych i niskoenergetycznych. HG 01 passive / energo+. Dom parterowy pasywny '' Pow.: 125,6 mkw. HG 02 energo+. Dom parterowy niskoenergetyczny '' …

Audyt energetyczny domu – jak przygotować się do inwestycji?

Audyt energetyczny – przed wykonaniem docieplenia. Gdy decydujemy się na wykonanie termomodernizacji domu i chcemy mieć pewność, że nasze pieniądze zostaną dobrze zainwestowane, warto wykonać audyt energetyczny. To osoba, która posiada wiedzę w dziedzinie efektywności energetycznej, fizyki budowli, materiałów izolacyjnych oraz ...

Standardy domu pasywnego.

Przegrody zewnętrzne (ściany, dach, Podłoga na gruncie)Konstrukcja przegród zewnętrznych budynku pasywnego jest podporządkowana konieczności maksymalnego ograniczenia strat ciepła. Ściany zewnętrzne, podłogi, stropy i dachy muszą być zaizolowane tak, aby wartość współczynnika przenikania ciepła nie przekraczała 0,15 w/m2k. Warunek ten wymusza …

Koncepcja domu pasywnego

Technologia domów pasywnych obejmuje szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperacją, płyty warstwowe o wysokiej …

Audyt energetyczny – czym jest i po co się go wykonuje?

Audyt energetyczny domu jest procesem, ... W drugim ocenie podlegają system grzewczy budynku oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do jego ogrzania. Stosowane procedury różnią się też zależnie od celu w jakim są przeprowadzane. Audyt energetyczny do programu „Czyste Powietrze" Program „Czyste Powietrze" jest priorytetowym programem …

Chłodzenie aktywne a pasywne pompą ciepła

W przeciwieństwie do chłodzenia pasywnego pompą ciepła ten system wymaga większego zużycia energii, co wiąże się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi. Jest to jednak wydatek, na który wiele osób chętnie się decyduje, zwłaszcza gdy liczy się szybkie i niezawodne chłodzenie powietrza w całym domu.

Audyt energetyczny przed modernizacja domu. Wszystko, co …

Audyt energetyczny przed modernizacja domu. Wszystko, co warto wiedzieć. Audyt energetyczny to ważne narzędzie w dążeniu do optymalizacji zużycia energii, redukcji kosztów eksploatacji i minimalizacji wpływu budynku na środowisko. Pozwala przejść przez modernizację domu z głową, wskazując optymalne rozwiązania, szacowane koszty ...

Bilans energetyczny domu jednorodzinnego

Bilans energetyczny domu to różnica zysków i strat energii cieplnej w obiekcie. Nowoczesne budownictwo, projektując domy energooszczędne (pasywne), dąży się do tego, by maksymalizować zyski ciepła oraz minimalizować straty energii potrzebnej na ogrzewanie. Ograniczenie zużycia energii w domu powinno być dla nas ważne nie tylko ze względu na …

Dom pasywny

Do ogrzania domu pasywnego w normalnych warunkach nie powinno więc być używane żadne paliwo nieodnawialne: gaz, olej czy węgiel. Żeby było to możliwe, dom musi być tak zaprojektowany, aby do ogrzewania potrzebował mniej niż 15 kWh na metr kwadratowy na rok, co odpowiada ciepłu dostarczonemu przez 1,5 litra oleju opałowego.

Projekty domów pasywnych

Oto kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, kiedy planuje się funkcjonalność domu pasywnego: ... System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła: Projekty domów pasywnych często wykorzystują zaawansowane systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Taki system zapewnia stałe doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczeń, jednocześnie …

Dom pasywny

Bilans energetyczny domu pasywnego pod Wrocławiem – case study na konkretnym przykładzie! Dokładnie w taki sposób działa dom pasywny widoczny na poniższym zdjęciu. Jednak w tym konkretnym przypadku, świadomie ilość pozyskiwanej darmowej energii do ogrzewania budynku wynosi aż 86%. Jest to możliwe przede wszystkim, dzięki znacznie większej powierzchni …

Domy pasywne

Domy pasywne charakteryzują się bardzo wysoką izolacją termiczną oraz niewielkim zapotrzebowaniem na energię. Do ich wzniesienia nie potrzebujemy żadnych nowych i drogich technologii. Budownictwo pasywne …

Jak kształtuje się architektura budynku pasywnego?

Bilans energetyczny budynku pasywnego Na wykresie przedstawiony został bilans energetyczny budynku pasywnego. Zyski ciepła z promieniowania słonecznego pokrywają aż 44% sezonowego zapotrzebowania na ciepło dla budynku Dom pasywny to obiekt o niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną przy zagwarantowaniu bardzo wysokiego komfortu cieplnego.

Dom pasywny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Efektywność energetyczna domów pasywnych jest więc wysoka. Dodatkowe dogrzanie domu w sytuacjach ekstremalnych również będzie opłacalne. By w domu pasywnym …

Porównanie: Dom zeroenergetyczny, pasywny a autonomiczny

Szczelna budowa domu pasywnego sprawia, że taki budynek można z czasem przekształcić w dom zeroenergetyczny a nawet, w dalszym kroku, w dom autonomiczny. Intuicyjnie, najłatwiej jest zatem zacząć budowę tego pierwszego. Zawsze można dokonać późniejszej wymiany źródła ogrzewania albo docieplić budynek. Dom autonomiczny Dom …

Różnice między domem pasywnym a energooszczędnym

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego staje się ważnym elementem przy projektowaniu nowoczesnych domów i obiektów komercyjnych. Nagrzewnice ...