Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Na początku 2024 r. w Urzędzie Regulacji Energetyki przeprowadzono monitoring stron internetowych 191 podmiotów mających status OSD oraz OSP. Z przeglądu wynika, że …

Kontrola kotlů a rozvodů tepelné energie

Článek si klade za cíl seznámit čtenáře se základními požadavky na kontrolu kotlů a rozvodů tepelné energie v souladu se zákonem č. 406/ 2000 Sb. o hospodaření energií a prováděcí vyhláškou č. 194/2013 Sb. o kontrole kotlů a rozvodů tepelné energie a prováděcí vyhláškou č. 193/2007 Sb. stanovující podrobnosti účinnosti užití energie při rozvodu tepelné ...

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Wzrost liczby odnawialnych źródeł energii i ich wpływ na krajowy system energetyczny determinuje rozwój technologii magazynowania energii. Najpowszechniejszą metodą …

Jak działa elektrownia szczytowo-pompowa? Jezioro w roli …

Drugą, nie mniej ważna składową elektrowni jest budowla hydrotechniczna mieszcząca zespół turbin. To one są sercem elektrowni. Nadwyżki energii z sieci dystrybucyjnej kierowane są do elektrowni szczytowo-pompowej. Tu energia elektryczna jest przetwarzana na energię mechaniczną wprawiającą w ruch turbiny. Wirujące łopatki turbin ...

Sungrow dostarczy baterie do największego magazynu energii w …

To oznacza, że magazyny budowane w Niemczech i Wielkiej Brytanii przekroczą pojemność największej obecnie instalacji magazynującej energię w Europie. Magazyn w Hams Hall w środkowej Anglii zaoferuje kilkukrotnie większe możliwości gromadzenia energii i powinien być przez pewien czas zdecydowanym europejskim liderem pod względem pojemności.

Jak dobrać wielkość magazynu energii?

Rynek magazynów energii do domu. W Polsce rośnie popularność domowych magazynów energii. Bardzo przyczynił się do tego program Mój Prąd, w ramach którego, w edycji Mój Prąd 5.0 złożono 10 054 wnioski o dotacje do magazynów energii (o dotacje do instalacji fotowoltaicznych wnioskowano 89 177 razy).

Zarządzanie przetwarzaniem energii w małej elektrowni wodnej o …

W MAŁEJ ELEKTROWNI WODNEJ O ZMIENNEJ PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ MANAGEMENT OF ENERGY CONVERSION IN SMALL HYDROPOWER PLANT WITH VARIABLE SPEED GENERATORS Streszczenie W artykule przedstawiono zasady zarządzania przetwarzaniem energii elektrycznej w małej elektrowni wodnej. Jednostkami generacyjnymi są dwa …

Chłodzenie energią słoneczną: ekologiczna kontrola temperatury

Nowszym osiągnięciem w chłodzeniu słonecznym jest chłodzenie termoelektryczne, które przekształca energię cieplną bezpośrednio w energię elektryczną, stosując zasady efektu termoelektrycznego - często poprzez zastosowanie cyklu Rankine''a. Systemy te mogą być mniejsze i prostsze niż chillery sorpcyjne, co czyni je atrakcyjnymi do …

Drgania – Wikipedia, wolna encyklopedia

Szczególnymi rodzajami drgań rozpatrywanymi w fizyce są: . drgania mechaniczne: np. okresowe zmiany położeń wahadła matematycznego czy fizycznego, masy na sprężynie, struny, membrany czy cząsteczek powietrza w instrumencie muzycznym itp.; drgania elektromagnetyczne: np. zmiany pól elektrycznych i magnetycznych fali elektromagnetycznej przemieszczającej się np. …

Energia i termodynamika

i potencjalna oscylacji atomów w drobinie (czyli rozciąganie wiązań, ... w elektrowni), zwiększamy zaś energię translacyjną cząsteczek wody. • Dźwig podnoszący ciężar zużywa energię kinetyczną silnika aby zwiększyć energię potencjalną (grawitacji) ładunku. Teoretycznie energia ta przy opuszczaniu ładunku mogłaby być odzyskana, np. z odpowiednio zaprojektowanym ...

9.5 Energia i moc elektryczna

Ilustracja 9.23 (a) Powyżej przedstawiono dwie żarówki: 25-watową (lewa) oraz 60-watową (prawa). 60-watowa żarówka wytwarza światło o większej intensywności niż 25-watowa. Energia elektryczna dostarczona do żarówek zamienia się w ciepło i światło. (b) Ta świetlówka wytwarza światło o takiej samej intensywności jak 60-watowa żarówka, ale zużywa od 1 ∕ 10 1 ∕ 10 do ...

Energia z fal morskich

Techniczna realizacja przetwarzania energii falowania w energię elektryczną jest trudna z powodu dużych oscylacji energii, od wartości ekstremalnych w okresie sztormów do minimalnych w okresie bezwietrznej pogody. W czasie sztormu występują problemy związane z wytrzymałością konstrukcji. Efektywność zależy od prędkości fali i jej długości. Największym …

Kontrola licznika energii elektrycznej. Co powinniśmy o niej …

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ekosynergia Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (50-082) przy ul. Sycowska 44, zarejestrowaną w KRS: 0000361877, nr NIP: 6222742981, nr REGON: 301498990 w celu realizacji współpracy określonej w Regulaminie przez Spółkę lub współpracujących z nią partnerów biznesowych.

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

Jest to rodzaj zakładu przemysłowego, który zajmuje się przetwarzaniem energii potencjalnej wody na energię elektryczną. Elektrownie wodne uznaje się za najstarszy z wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Obecnie około 16% całej energii na świecie powstaje dzięki działaniu hydroelektrowni. Elektrownia wodna jako sposób na wykorzystanie …

Promieniowanie podczas normalnej pracy elektrowni jądrowej

Mimo to wkład elektrowni jądrowych w ogólny poziom promieniowania jest znikomy: promieniowanie w najbliższym sąsiedzstwie elektrowni wnosi do ogólnego bilansu dawek poniżej 0,01 mSv/rok. To całkowicie nieznacząca ilość, gdyż przeciętny Polak, czy tego chce, czy nie, otrzymujemy dawkę ok. 2,4 mSv/rok pochodzącą ze źródeł naturalnych, takich jak …

Budowa i działanie turbin wiatrowych, elektrowni wodnych i elektrowni ...

Elektrownie zbiornikowe są podobne do elektrowni przepływowych, ale rozbudowane o zbiornik, którego zadaniem jest gromadzenie wody w okresach, gdy zapotrzebowanie na energię jest małe lub gdy przepływy przekraczają normy (po deszczach lub roztopach). Zbiorniki takie często pełnią również funkcję przeciwpowodziową.

Rozruch technologiczny instalacji OZE a koncesja i sprzedaż energii

Rozruch technologiczny towarzyszy budowie instalacji odnawialnych źródeł energii. Podczas tego procesu wytwarzana jest energia elektryczna, której status w prawie nie jest jednoznacznie określony.

Co to jest elektrownia? | Nukleo

Zadaniem elektrowni jest wytwarzanie energii elektrycznej. Najczęściej wytwarza się najpierw ciepło, które ostatecznie zostaje częściowo przemienione w energię elektryczną. W elektrowni konwencjonalnej zasilanej paliwem kopalnym w …

Systemy magazynowania energii – poradnik

Najczęściej stosowanymi obiektami magazynowania energii są elektrownie szczytowo-pompowe (PHES). Są to elektrownie wodne, składające się zazwyczaj z dwóch …

pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co …

Małe elektrownie wodne w Polsce: Od odkrywania …

Zmniejszenie lub zwiększenie napięcia odbywa się poprzez indukcję elektromagnetyczną. W przypadku elektrowni wodnej, zazwyczaj napięcie generowane przez generator jest podwyższane przed przesłaniem do …

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed transformacją energetyczną jest opracowywanie nowych technologii magazynowania energii, które powinny odznaczać się wysoką gęstością …

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.

Historia | Elektrownia | ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA

Dopiero w 1933 roku, po wybudowaniu elektrowni o małej mocy na rzece Omulwi dostarczano energię elektryczną przez całą dobę, a nie jak wcześniej jedynie w godzinach wieczornych. Poważny rozwój energetyki w tym rejonie rozpoczął się dopiero po II wojnie światowej. Elektrociepłownia Ostrołęka A. W 1953 roku rozpoczęła się budowa elektrociepłowni w …

Zamiana energii mechanicznej na elektryczną: jak przebiega?

Konwersja energii mechanicznej na elektryczną jest jednym z kluczowych procesów, które umożliwiają nam wykorzystanie różnych form energii do zasilania urządzeń elektrycznych. Proces ten polega na przekształceniu energii kinetycznej i potencjalnej w energię elektryczną. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak dokładnie przebiega ten proces, jakie …

Uzupełnij zdania. Wybierz właściwą odpowiedź spośród …

W elektrowni A/B/C wykorzystuje się energię promieniowania 2. W elektrowni jądrowej wykorzystuje się energię pochodzącą z D/E/F A) wiatrowej B) wodnej C) Słonecznej D)rozszczepania cząsteczek wody E)rozszczepania jąder atomowych F) …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Wytwarzanie energii z elektrowni wodnych – potencjał energetyki …

Zbudowanie elektrowni wodnej, która wykorzystywałaby istniejące już uwarunkowania terenu jest kosztowne, ale na pewno tańsze niż budowa elektrowni konwencjonalnej. W skali roku, elektrownie wodne mają zmienną wydajność, ale jest ona zdecydowanie bardziej przewidywalna niż w przypadku elektrowni słonecznych czy …

Magazyny Energii Kompendium

Magazyn energii w zależności od jego mocy, pojemności, lokalizacji oraz pozycji w łańcuchu dostaw energii elektrycznej pełni rozmaite funkcje. Od wytwarzania poprzez obrót i dystrybucję …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

dokumenty opisujące magazyn energii elektrycznej, w tym parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanego magazynu energii elektrycznej, w szczególności: wyciąg ze sprawozdania z badań jakości energii elektrycznej wymienianej z magazynem energii elektrycznej, charakterystykę sprawności cyklu ładowania …

Temat nr 9: Energetyka wodna

Energetyka wodna 9 Energia wody Energia mórz i oceanów, c.d. Energia fal morskich, c.d. Jednym ze sposobów wykorzystania fal morskich są tak zwane „tratwy" i „kaczki". „Tratwy" - są to trzyczęściowe elementy połączone ze sobą zawiasami, poruszają się wykorzystując pionowy ruch fal; na skutek ruchu urządzeń, napędzane są tłoki pompy zlokalizowanej w środkowych ...

Energia punktu zerowego – Wikipedia, wolna encyklopedia

Energia punktu zerowego – w mechanice kwantowej najniższa możliwa energia jaką może przyjąć układ kwantowy.W nierelatywistycznej mechanice kwantowej wszystkie układy kwantowe posiadają energię punktu zerowego. Jeśli rozpatrywanym układem jest próżnia kwantowa, to energię punktu zerowego nazywa się energią próżni.. Termin ten pojawił się, gdy obliczenia …