Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, …

Tankowanie wodoru – na czym polega i jak to zrobić?

Energia niezbędna do napędzania pojazdu jest wytwarzana na bieżąco z wodoru poprzez reakcję chemiczną między wodorem a tlenem z atmosfery, dlatego nie musi być magazynowana w akumulatorze. W …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dzisiejszej publikacji skupimy się na prawnych aspektach funkcjonowania magazynów energii w Polsce. W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie o aktualnie obowiązujące przepisy, które wynikają z ustawy z dnia 10 ...

Magazyn energii

Pierwszym krokiem w procesie magazynowania energii wodorowej jest elektroliza wody, która dzieli wodę na wodór i tlen, wykorzystując do tego energię elektryczną. …

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Jest to rozpowszechniony system magazynowania energii stanowiący 99% światowych systemów magazynowania energii w sieciach elektroenergetycznych. W odróżnieniu od systemów akumulatorowych, możliwe lokalizacje tego rodzaju jednostek są zależne od warunków oraz ograniczeń geograficznych i zwykle położone z dala od centrów poboru energii …

Jak działa magazyn energii?

Magazyn energii - zasada działania. Omawiając, to jak działa magazyn energii należy przejść od skali funkcjonowania samego urządzenia do jego współpracy z systemem energetycznym domu lub firmy. Najlepsze …

Wodór jako element dekarbonizacji gospodarki w świetle strategii ...

Wodór może być bowiem wykorzystywany zarówno jako surowiec, jako paliwo lub jako nośnik, albo magazyn energii. Komisja Europejska określiła w wydanej w dniu 8 lipca 2020 r. Europejskiej Strategii Wodorowej2 zarys koniecznych działań jakie muszą być podjęte w celu umożliwienia rozwoju technologii wodorowej.

Zasady ładowania akumulatorów samochodowych

Zasada działania akumulatora oparta jest na zamianie dostarczonej do niego energii elektrycznej na energię chemiczną, magazynowania jej i oddawania ponownie w postaci prądu elektrycznego. Dotychczas najbardziej rozpowszechnioną konstrukcją akumulatora samochodowego było rozwiązanie oparte na ogniwach ołowiowych. Tego typu akumulator …

Superkondensatory w samochodzie

Zasada działania superkondensatora, opartego na podwójnej warstwie elektrolitu, jest znana od ponad stu lat. Pomimo że superkondensator jest urządzeniem elektrochemicznym, w jego mechanizmie magazynowania energii elektrycznej nie biorą udziału żadne reakcje chemiczne.Mechanizm ten jest w wysokim stopniu odwracalny i pozwala …

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …

Może też służyć do magazynowania energii. Wprowadzamy ustawę, regulującą ten obszar, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Szacowana wartość dodana to nawet 870 mln euro w 2040 r. i nowe …

Samochody z napędem wodorowym — przyszłość …

Samochody z napędem wodorowym zyskują na popularności, wykorzystując energię elektryczną generowaną w procesie elektrochemicznym, jaki zachodzi w ogniwach paliwowych, z udziałem wodoru i tlenu z powietrza. Samochód …

Technologia wodorowych ogniw paliwowych – nowości | Knauf

Jak tworzona jest energia elektryczna? Za to odpowiada ogniwo paliwowe. W nim odbywa się proces łączenia cząsteczek tlenu i wodoru. Skutkiem tego procesu jest wytworzenie energii. Do atmosfery natomiast …

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w ...

Może też służyć do magazynowania energii. Wprowadzamy ustawę, regulującą ten obszar, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Szacowana wartość dodana to nawet 870 mln euro w 2040 r. i nowe miejsca pracy. W Kosakowie (woj. pomorskie) może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu ...

INSTRUKCJA MONTAŻU INSTALACJI WODOROWEJ HHO-POWER.

INSTRUKCJA MONTAŻU INSTALACJI WODOROWEJ HHO-POWER. Dziękuje za zakup i gratuluje dobrego wyboru mojej oryginalnej instalacji której zadaniem jest poprawa parametrów silnika spalinowego poprzez dopalenie paliwa gazem wodorotlenowym tzw. HHO. Po zamontowaniu i uruchomieniu instalacji twój silnik zyska większy moment obrotowy, przestanie …

Napęd wodorowy. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?

W stanie ciekłym co prawda, wodór zajmuje aż 846 razy mniejszą objętość niż w stanie gazowym przy temperaturze 0 stopni Celsjusza, ale za to pochłania bardzo dużo energii, przez co musi być chłodzony do temperatury -253 stopni Celsjusza. Oznacza to, że samochód musi być regularnie uruchamiany. Obliczono, że po około 9–14 dniach, wodór osiągnie taką …

Magazynowanie energii

Zasada działania układów magazynowania energii. Metody magazynowania energii. Podsumowanie – parametry oceny zdolności magazynu dla różnych technologii. 3. Konstrukcja i budowa przydomowych układów magazynowania energii cieplnej. 4. Zasady regulacji i sterowania układów magazynowania energii. Sterowanie siecią energetyczną oraz jej magazynami. …

Resort klimatu chce przyspieszenia rozwoju gospodarki wodorowej …

Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała na konferencji prasowej o planowanej ustawie regulującej rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Zdaniem minister wodór będzie odgrywał kluczową rolę w dochodzeniu do neutralności klimatycznej i może służyć do magazynowania energii.

MKiŚ: Prawo Wodorowe (ustawa) w II kwartale 2024 r.

Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności przemysłowi w kraju – czytamy w komunikacie MKiŚ. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej. Będzie nośnikiem, który zastąpi gaz jako nośnik energii. Jego rola dla przemysłu będzie kluczowa, dlatego wprowadzamy ustawę regulującą …

Samochód elektryczny jako magazyn energii – na czym to polega?

Magazyn prądu w samochodzie – o co w tym chodzi? Na początku omawiania koncepcji magazynowania energii elektrycznej z wykorzystaniem w tym celu samochodów elektrycznych trzeba niestety zaznaczyć, że na polskim gruncie nie wprowadzono do tej pory regulacji umożliwiających systemowy rozwój tej technologii.Tym bardziej nie pojawiły się także …

Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i przyszłość

Ponadto, instalacje wodorowe są wykorzystywane w sektorze energetycznym. Wodór może być wykorzystywany jako nośnik energii do produkcji elektryczności w ogniwach paliwowych. Daje to możliwość przechowywania energii wodorowej i wykorzystania jej w momencie, gdy jest najbardziej potrzebna.

Technologia ogniw paliwowych (H2) w samochodach wodorowych.

Jedną z zalet energii wodorowej jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zwłaszcza gdy gaz jest wytwarzany przy użyciu odnawialnej energii elektrycznej do konwersji wody w wodór. Mowa wtedy o zielonym wodorze. Chociaż wodór można wytwarzać z paliw kopalnych, takich jak gaz ziemny, powoduje to emisje gazów cieplarnianych, co eliminuje lub …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.

Samochody wodorowe – co warto o nich wiedzieć?

Samochody wodorowe wykorzystują znany od dawna proces odwróconej elektrolizy. Ich kluczowym komponentem są wodorowe ogniwa paliwowe, które przekształcają wodór i tlen w energię elektryczną. Reakcja opiera się na połączeniu jonów wodoru w anodzie z tlenem w katodzie. W jej efekcie uzyskujemy niezbędną energię, wodę oraz ciepło.

Napęd wodorowy. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?

Samochody napędzane wodorem, będą o wiele bardziej przyjemniejsze w obsłudze. Głównie chodzi o uzupełnianie energii elektrycznej w „elektrykach". Dla wielu osób …

Samochód z silnikiem wodorowym

Energia elektryczna z ogniw wodorowych jest magazynowana w baterii, a jej przepływem zarządza specjalna jednostka sterująca PCU znana już doskonale hybryd Toyoty. Czy …

Jak działa ogniwo paliwowe w samochodzie na wodór?

Ogniwa paliwowe – nazywane potocznie wodorowymi – to urządzenia, które dzięki przemianie chemicznej wodoru i tlenu pozwalają na produkcję energii elektrycznej. Zasadę działania ogniw odkryto już w XIX wieku, ale po raz pierwszy zastosowano je podczas amerykańskich misji kosmicznych w drugiej połowie minionego stulecia.

Instalacja wodorowa do samochodu – czy to dobry pomysł?

Nawet w krajach, gdzie rozwój infrastruktury wodorowej jest bardziej zaawansowany, sieć stacji tankowania nadal pozostaje niewystarczająca w porównaniu do stacji paliw tradycyjnych. Oznacza to, że długie trasy samochodami napędzanymi wodorem mogą być problematyczne, zwłaszcza w regionach, gdzie brak jest odpowiednich stacji.

Samochody wodorowe – jak działają i dlaczego mogą …

Służy do magazynowania nadmiaru energii wytworzonej w ogniwach oraz odzyskanej podczas hamowania. Zasady dalszego działania są dokładnie takie, jak te znane z hybryd czy elektryków. Różnica jest jednak …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Za silną pozycją firmy przemawiają liczby wypracowane w 2023 roku: 800 MW zainstalowanej mocy modułów, które dostarczyło Memodo, ponad 100 tys. sprzedanych systemów magazynowania energii, 8000 klientów w całej …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i …