Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czy magazyn energii się opłaca? Jakie są jego wady i zalety?

W przypadku wielkich awarii, takich jak awaria rozdzielni w Rogowcu z 2021 roku, która doprowadziła do wyłączenia 10 bloków o mocy 3,6 GW w Elektrowni Bełchatów, największej elektrowni w Polsce, zapewniającej ok. 20 proc. krajowego zapotrzebowania na energię, gospodarstwa domowe z magazynami mogłyby zareagować błyskawicznie.

Akumulatory do fotowoltaiki. Jak magazynować …

Akumulatory do fotowoltaiki, nazywane też akumulatorami fotowoltaicznymi, które są podłączone do instalacji PV, to ogniwa galwaniczne gromadzące i przechowujące energię wyprodukowaną z promieniowania …

Magazynowanie energii elektrycznej z fotowoltaiki | Energa

Inwestycja może wpłynąć na zwiększenie niezależności energetycznej, a także szybko się zwrócić. Dosyć często jednak, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, panele produkują …

Rodzaje magazynów energii – kompletny przewodnik

Magazyny energii elektrycznej to zaawansowane technologicznie systemy, które odgrywają kluczową rolę w optymalizacji lokalnego wykorzystania energii wyprodukowanej przez …

Ile zapłacę za prąd z fotowoltaiką? Nowe zasady!

Rachunki "starych" prosumentów. Dawniejsi prosumenci odbierają 70-80% energii, którą oddali do sieci jako nadwyżkę w rozliczeniu rocznym stalatorzy wyliczyli taką wielkość instalacji fotowoltaicznej, przy której prosument nie musi płacić płacił za energię czynną, bo nadwyżki generowane latem są odbierane zimą.. Z drugiej strony prosumenci ponoszą …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – jak działa i czy …

Przydomowa elektrownia wiatrowa jest urządzeniem, które zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną. Proces ten rozpoczyna się od obracania się łopat turbiny wiatrowej pod wpływem ruchu …

Jak założyć farmę fotowoltaiczną? Wyjaśniamy etapy

Panele są instalowane na przygotowanych fundamentach w układzie, który pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnego światła słonecznego. Budowa farmy paneli fotowoltaicznych musi być precyzyjna, tak, …

W jaki sposób można magazynować energię z fotowoltaiki

Dzięki temu, że magazynujemy energię "u siebi", nie musimy jej potem pobierać z sieci. Tym samym unikamy opłat związanych z dystrybucją energii. Akumulatory energii elektrycznej mogą być różnych rodzajów, choć obecnie najpopularniejsze są litowo-jonowe. Są one instalowane w domach lub na terenach przedsiębiorstw. Mogą być ...

Fotowoltaika: awarie i uszkodzenia paneli fotowoltaicznych. Jakie ...

Jakie mogą być wady i uszkodzenia paneli fotowoltaicznych? Choć wytrzymałość i żywotność paneli fotowoltaicznych może być większa niż np. turbiny w przydomowej elektrowni wiatrowej, wciąż są one narażone na różnego rodzaju wady i uszkodzenia. Poniżej znajdziecie listę najczęściej spotykanych usterek i problemów - według ...

Jak dobrać wielkość magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej

Magazyn energii staje się kluczowym elementem w strategii energetycznej przedsiębiorstw, które dążą do zwiększenia swojej niezależności energetycznej. Wykorzystując energię akumulowaną z instalacji fotowoltaicznych, firmy mogą efektywniej zarządzać swoim zapotrzebowaniem na energię, niezależnie od warunków pogodowych czy pory ...

Fotowoltaika off-grid – instalacja bez podłączenia do sieci

Jakie są wady instalacji off-grid? Instalacja off-grid musi w pełni zaspokajać potrzeby energetyczne domu. Przy źle zaprojektowanej instalacji może być to problematyczne w okresie zimowym, kiedy zapotrzebowanie na energię jest wyższe, a jej produkcja znacznie się obniża ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Budowa Farm Fotowoltaicznych | Krok po kroku, …

Postęp w tej technologii obejmuje zwiększoną efektywność konwersji energii słonecznej na energię elektryczną. Nowe panele są bardziej wydajne i pozwalają na uzyskanie większej ilości energii z tej samej ilości …

Fotowoltaika z magazynem energii

Fotowoltaika z magazynem energii to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, którym zależy na opłacalności PV oraz bezpieczeństwie energetycznym. W tym artykule wyjaśnimy Wam, dlaczego tak jest i …

Czy magazyn energii trzeba zgłaszać w Polsce?

Temat magazynów energii w Polsce zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii. Warto zastanowić się, czy magazyn energii trzeba zgłaszać oraz jakie przepisy prawne wiążą się z jego instalacją. Przyjrzymy się także problematyce zgłoszenia magazynu energii, aby zrozumieć już na początku kwestie dotyczące …

Elektrownia fotowoltaiczna – co to jest i czy się opłaca?

Główna różnica między elektrownią fotowoltaiczną, a standardową instalacją fotowoltaiczną montowaną na budynkach jest dostarczanie energii na poziomie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, a nie do lokalnego użytkowania. Wyróżnia się trzy grupy elektrowni fotowoltaicznych: Mikroinstalacja – elektrownia fotowoltaiczna do ...

Budowa farmy fotowoltaicznej krok po kroku

W tym artykule dowiesz się, jak przebiega budowa farmy fotowoltaicznej krok po kroku i jakie procedury oraz wymogi musisz spełnić, aby założyć farmę fotowoltaiczną. Wybór lokalizacji i analiza warunków zabudowy. Pierwszym krokiem w budowie farmy fotowoltaicznej jest wybór lokalizacji. Warto tutaj wziąć pod uwagę kilka aspektów ...

Budowa własnej elektrowni słonecznej. To szybkie i proste!

Panele fotowoltaiczne – są podstawowym elementem instalacji. To one generują energię ze światła dziennego. Inwerter – zwany także falownikiem fotowoltaicznym, to urządzenie, które przetwarza energię pozyskaną przez panele. Transformuje prąd stały w przemienny, czyli taki, jaki mamy w domowych gniazdkach elektrycznych. Okablowanie – kable rozprowadzają …

Budowa farmy fotowoltaicznej

Jakie czynności podjąć, aby uzyskać stosowne pozwolenia na budowę elektrowni fotowoltaicznej do 1 MWp. Miał jeszcze pewną wątpliwość, otóż krewny pana Rafała także planował budowę farmy, a znajdowałaby się ona w odległości zaledwie 800 m od gruntów pana Rafała. Stąd pytanie, czy nie będzie problemu z wybudowaniem drugiej ...

Sprawdź, ile zarobisz z dzierżawy gruntu pod instalację fotowoltaiczną

Najważniejsze postanowienia umowy to: 1. dzierżawa roczna za 1 ha: 11 000 zł 2. czynsz inicjalny w wysokości 1000 złotych rocznie za cały obszar, płatne z pierwszym czynszem 3. czas obowiązywania umowy - 29 lat 4. zapewnienie usunięcia paneli po okresie dzierżawy, zaoranie pola po demontażu 5. waloryzacja kwoty dzierżawy o wskaźnik inflacji co rok 6. …

Magazyn energii przy fotowoltaice – jak to działa?

Magazyn energii w systemach fotowoltaicznych odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu dostępną energią. Dzięki jego zastosowaniu możemy optymalizować zużycie energii z fotowoltaiki, co …

Dzierżawa gruntu pod farmy fotowoltaiczne

Zarówno w ogólnopolskich jak i branżowych mediach coraz szerzej omawiany jest temat powstających w naszym kraju elektrowni fotowoltaicznych. Farmy fotowoltaiczne rozwijane na terenach dzierżawionych od rolników stały się głównym filarem rozwoju zielonej energii w Polsce. Jakie są korzyści dzierżawy gruntu pod farmę fotowoltaiczną?

Wszystko, co musisz wiedzieć o magazynach energii do instalacji ...

Podstawowym założeniem działania magazynu energii jest zwiększenie wykorzystania prądu wytworzonego przez instalację fotowoltaiczną na własne potrzeby. …

elektrownia fotowoltaiczna

Elektrownia fotowoltaiczna to elektrownia wykorzystująca efekt fotowoltaiczny do zamiany energii słonecznej na energię elektryczną. Efekt fotowoltaiczny występuje, gdy fotony uderzają w materiał i są w stanie wyprzeć elektrony, tworząc prąd stały.

Rozliczenie energii z fotowoltaiki – co trzeba wiedzieć?

Te taryfy i zachęty są zwykle określane przez firmę energetyczną lub organy regulacyjne i są ważnym czynnikiem przy obliczaniu końcowego rachunku za energię. Struktura rozliczeń uwzględnia zużycie …

Dofinansowanie do fotowoltaiki: aktualna lista dotacji

W przypadku przedsięwzięć obejmujących mikroinstalację fotowoltaiczną: Przy kompleksowej modernizacji na podstawowym poziomie finansowania: maksymalna kwota dofinansowania to 66 000 zł (dodatkowo …

Magazyn energii dla instalacji fotowoltaicznej – czym jest i jakie ...

Najważniejszą zaletą magazynu energii jest to, że pozwala on zwiększyć poziom autokonsumpcji prądu produkowanego przez instalację fotowoltaiczną. W praktyce …

Jak działa instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii?

Instalacja fotowoltaiczna (PV) jest systemem składającym się z paneli PV, które przekształcają światło słoneczne na energię elektryczną. Energia może być wówczas wykorzystywana na …

Jaki bojler do fotowoltaiki?

1. Jaki bojler jest najlepszy do systemu fotowoltaicznego? – Bojlery zintegrowane z systemem fotowoltaicznym są najbardziej efektywne. 2. Jakie są zalety korzystania z bojlera w systemie fotowoltaicznym? – Bojler …

Przydomowe Elektrownie Wiatrowe z Fotowoltaiką

Wiatrak przydomowy i jego konstrukcja. Fotowoltaiczne panele słoneczne. Prądnice wiatrowe i generatory. W przydomowej elektrowni wiatrowej z fotowoltaiką kluczową rolę odgrywają różnorodne komponenty, które składają się na spójny system wytwarzania energii.

Energia, która Wieje: Potencjał Farm Wiatrowych w Polsce

Potencjał Farm Wiatrowych w Polsce. Dziś przyjrzymy się, jaki jest potencjał farm wiatrowych w Polsce. Wiatr jest jednym z najczystszych i najtańszych źródeł energii odnawialnej (OZE). W Polsce, gdzie ponad 70% energii elektrycznej pochodzi z węgla, rozwój farm wiatrowych może być kluczowym krokiem w kierunku zielonej transformacji i ograniczenia …

Akcyza od paneli fotowoltaicznych

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w zakresie najmu lokali użytkowych zainstalował na budynku instalację fotowoltaiczną, której łączna moc generatorów nie przekracza 1 MW. Kosztami zużycia energii wyprodukowanej energii są obciążani najemcy. W takim przypadku nie dochodzi do sprzedaży energii elektrycznej na ...

Czym są magazyny energii i jak współpracują z …

Magazyny energii (inaczej określane jako akumulatory do fotowoltaiki) pozwalają na przechowywanie energii wyprodukowanej w dzień i wykorzystanie jej wtedy, gdy instalacja fotowoltaiczna nie działa, czyli po …

Fotowoltaika dotacje. Jakie są warunki programów, ile można …

Każda osoba fizyczna, która zdecyduje się na instalację fotowoltaiczną może wnioskować o zwrot do 50% kosztów jej zakupu oraz montażu. Maksymalna kwota dotacji została jednak zmniejszona z 5 tys. zł do 3 tys. zł. Środki są przyznawane na zestawy PV o mocy od 2 do 10 kW.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Kupując instalację fotowoltaiczną jednocześnie z magazynem energii, co z punktu widzenia ekonomii jest najlepszym rozwiązaniem, ważna staje się żywotność urządzenia do przechowywania energii. Przyjmując, że panele będą działać nam około trzydziestu lat, naturalnym jest, że chcielibyśmy, aby magazyn posłużył nam tak samo długo. Niestety nie …

Dofinansowanie do magazynów energii – na jakie dotacje mogą …

Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niego skorzystać? Spis Treści Ukryj. 1 Dotacja na magazyn energii w programie „Mój Prąd 6.0" 1.1 Dotacja na magazyn energii z programu „Mój Prąd 6.0" – o tym nie można zapomnieć. 2 Dofinansowanie na magazyny energii – pozostałe dostępne rozwiązania. Dotacja na magazyn energii w programie „Mój Prąd 6.0" 2 …

Akumulatory i magazyny energii do elektrowni słonecznych

Ogniwa jako magazyny energii do elektrowni fotowoltaicznej mogą również przechowywać energię pobraną z sieci. Jest to korzystne, zwłaszcza gdy kupujemy tańszą energię w nocy, a potem wykorzystujemy ją w godzinach szczytu. Ponieważ w godzinach szczytowych (od 07:00 do godz. 21:00) każdy zużytkowany 1 kWh obarczany jest większą ...