Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …

3 · W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów ...

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

– Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony legislacji zadziało się dużo i to jest niewątpliwy pozytyw. Jednak obroty na rynku, liczba rzeczywiście zakontraktowanych magazynów energii w 2023 roku w Polsce nie spełniła oczekiwań.

Energetyka-Rozproszona

W ubiegłym roku PKP Energetyka uruchomiła największy w Europie trakcyjny magazyn energii, zlokalizowany przy podstacji trakcyjnej w Garbcach (woj. dolnośląskie). Docelowo spółka planuje stworzenie 300 magazynów w swojej sieci. Każdy magazyn to „serce" Lokalnego Obszaru Bilansowania, czyli mikrosieci zintegrowanej z systemem zasilania kolei i …

System magazynowania energii do redukcji obciążeń …

W artykule zaproponowano rozwiązanie polegające na implementacji w podstacji trakcyjnej stacjonarnego systemu magazynowania energii umożliwiającego obniżenie zapotrzebowania …

Kearney opublikowało raport na temat transformacji …

Transformacja energetyczna wymaga równoległego rozwoju technologii magazynowania energii, który zagwarantowałby wydajne wykorzystanie energii płynącej z OZE. Obecnie jednak brak w Polsce ustrukturyzowanego planu ich rozwoju, co stanowi poważną przeszkodę w zapewnieniu stabilności systemu energetycznego. 5. Istniejący system ...

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

PKP Energetyka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Spółka odpowiada za uruchomiony w zeszłym roku największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz realizuje budowę systemu magazynowania energii opartego na wodorze. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce dedykowane …

Zamknięta elektrownia parowa w Kalifornii stała się domem dla …

Dzięki bliskiemu dostępowi do podstacji elektrycznej i systemu przesyłowego, przestrzeń ta stała się optymalnym miejscem do realizacji projektu magazynowania energii. „Lokalizacja projektu ma historię wspierania regionalnych potrzeb energetycznych, więc jest idealna dla projektu Condor, który będzie napędzał przejście na odnawialne źródła energii" – …

Systemy magazynowania energii (BESS) | BayWa r.e.

Akumulatorowe (bateryjne) systemy magazynowania energii to jedne z takich rozwiązań, które pozwalają nam w pełni wykorzystać możliwości odnawialnych źródeł energii. Technologia wykorzystywana w magazynach energii jest wszechstronna i wydajna. Wielkoskalowe stacjonarne systemy magazynowania zapewniają, że adekwatna do potrzeb ...

DOI: 10.5604/20830157.1159325 KONCEPCJA TRAKCYJNEJ PODSTACJI ...

28 IAPGOŚ 2/2015 p-ISSN 2083-0157, e-ISSN 2391-6761 Rys. 6.Przyporządkowanie kwadrantów pracy w przekształtniku dwukierunkowym przepływie mocy na płaszczyźnie I-U Rys. 7.

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Zasadność umożliwienia magazynowania energii elektrycznej w formie wodoru. Takie zmiany w uregulowaniach wydają się zgodne z ideą łączenia sektorów i hybrydowych systemów energetycznych (co stanowi zresztą jeden z postulatów ENTSOG). Przy zmienionej definicji magazynu energii, potencjalnie zatłoczony do podziemnych magazynów gazu wodór i …

Transformacja energetyczna nie obędzie się bez magazynowania energii ...

Oznacza to potrzebę wyższych inwestycji w różne formy magazynowania energii. To obszar z dużym potencjałem, który na naszym rynku nabiera coraz większego znaczenia – zauważył Łukasz Sosnowski podczas debaty w trakcie panelu „Transformacja energetyczna w Polsce i Europie". Zmagazynowana energia, stabilniejszy system

Współczesne rozwiązania i transformacja energetyczna w Polsce

Współczesne rozwiązania i transformacja energetyczna w Polsce Według przyjętej Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. najbardziej oczekiwane innowacje w energetyce obejmują: technologie magazynowania energii, inteligentne opomiarowanie i systemy zarządzania energią, elektromobilnośći paliwa alternatywne, technologie wodorowe.

Konferencja

W jednym miejscu przez dwa dni zaprezentujemy innowacje i przełomowe rozwiązania w OZE, elektromobilności i magazynowaniu energii. Skupimy się na tak niezbędnym obecnie uelastycznieniu sieci, zapewnieniu nam wszystkim …

Nabór konkurencyjny nr FEDS.09.05-IP.01-115/24

I. w przypadku inwestycji w produkcję odnawialnych źródeł energii, w tym pomp ciepła zgodnych z załącznikiem VII do dyrektywy 2018/2001 i wysokosprawnej kogeneracji opartej na odnawialnych źródłach energii; a. dla mikro i małych przedsiębiorców – do 65% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;

Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)

Magazyny energii: Kluczowy element transformacji energetycznej. Część 1. Magazynowanie energii stało się jednym z najważniejszych obszarów współczesnej …

PODCAST: Branże elektromobilności i magazynowania energii. Czym żyły w ...

Jakie inne ciekawe dane dotyczące elektromobilności i magazynowania energii pojawiły się w sieci w ostatnich miesiącach? Zapraszamy do odsłuchu! Słuchaj nas na Spotify: Słuchaj nas na : 01:01 – Magazynowanie energii | Polska i Świat . 04:38 – Elektromobilność | Polska i Świat. E-Magazyny Podcast – Twoja dawka wiedzy o …

PKP Energetyka będzie miała wodorowy systemem magazynowania energii ...

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do …

Magazyny energii elektrycznej, a transformacja

Wraz z rosnącymi cenami energii oraz zmianą modelu wytwarzania i dystrybucji energii, coraz ważniejsze stają się magazyny energii i ich implementacja w systemie energetycznym. Dzięki możliwości kontrolowania oraz sterowania procesem kumulowania oraz oddawania energii, magazyny energii są w stanie zapewnić wiele funkcjonalności ...

Magazyn energii trakcyjnej PKP Energetyka S.A.

stałego w podstacji za pomocą dedykowanej celki li-niowej (Rys. 1). Magazyn energii jest bezpośrednio ła-dowany prądem stałym, co dodatkowo pozwala zmniej- szyć straty energii związane zkonwersją DC/AC/DC, która nie zachodzi. Instalacja magazynowania energii składa się z dwóch głównych systemów: • systemu bateryjnego, • systemu przekształcania energii. W …

Transformacja energetyczna pełna sprzeczności – czyli jak to robią w ...

Podczas dorocznego spotkania w Odense, ministrowie energii z krajów współpracujących w ramach North Seas Energy Cooperation (NSEC) przedstawili rekomendacje dla Komisji Europejskiej. Celem jest przekształcenie obszarów Morza Północnego w centrum zielonej energii dla Europy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Belgii,…

PKP Energetyka wdroży nowatorski system magazynowania energii w ...

PKP Energetyka poinformowała, że w ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Spółka podpisała umowę z dostawcą kompletu komponentów do budowy tego układu wodorowego. Uruchomienie instalacji zostało …

Autorski algorytm sterowania magazynem energii z patentem RP

Zarejestrowany jako wynalazek przez Urząd Patentowy RP algorytm sterowania magazynem energii opracowali eksperci z PKP Energetyki i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Został już sprawdzony w warunkach praktycznych – przy podstacji trakcyjnej PKP Energetyki w Garbcach. To pierwszy w historii spółki PKP Energetyka opatentowany wynalazek ...

Magazyny energii jako element transformacji systemu …

Magazynowanie energii w formie sprężonego gazu, czy wodoru są to systemy, które dobrze się sprawdzają dla mocy od 10 MW do 100 – 200 MW. Baterie chemiczne …

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania …

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z …

Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii w ...

Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce.

Magazyn energii jako urządzenie wspierające pracę podstacji …

Podstawową funkcją magazynu energii jest stabilizacja na zakładanym poziomie napięcia w sieci trakcyjnej. Maga-zyn energii jest zainstalowany w podstacji trakcyjnej i ogra-

Pierwszy na Litwie akumulatorowy magazyn energii …

Litewski operator systemu przesyłowego Litgrid zainstalował pierwszy system akumulatorowego magazynowania energii (1 MW/1 MWh) podłączony do sieci przesyłowej w podstacji transformatorowej w Wilnie. Litwa …

Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)

W 2023 roku globalna moc zainstalowana w systemach magazynowania energii przekroczyła 50 GW, co jest znaczącym skokiem w porównaniu do poprzednich lat. Największe magazyny energii znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Europie, choć kraje takie jak Australia czy Indie również dynamicznie rozwijają swoje systemy magazynowania.

Magazyny energii

U powszechnienie magazynów, zarówno energii elektrycznej, jak i ciepła. W scenariuszu REStopii, w 2050 r. Polacy dysponują szerokim dostępem do różnorodnych systemów magazynowania energii elektrycznej – zaczynając od niewielkich mocy na prywatny użytek po będące już w powszechnym użyciu przez sektor instalacje wysokich mocy (zdolne …

Finansowanie transformacji polskiej energetyki w kierunku …

transformacja II filar Zeroemisyjny system energetyczny III filar Dobra jakość powietrza. Struktura mocy zainstalowanej netto [GW] do 2040 r. (scenariusz wysokich cen PEP2040) Udział źródeł w strukturze produkcji energii elektrycznej do 2040 r. Szacowane nakłady inwestycyjne transformacji energetycznej Polski (PEP2040) 1 600 mld zł. Architektura ekosystemu finansowania …