Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Leasing fotowoltaiki, jak rozliczyć VAT?
Zgodnie z umową leasingu może używać rzecz i pobierać pożytki, ale nie ma prawa do rozporządzania towarem jak właściciel. Po spłacie leasingu przedmiot umowy może być sprzedany leasingobiorcy. Jego wykup jest uprawnieniem, z którego leasingobiorca może skorzystać, ale nie musi. Przy leasingu finansowym przedmiot leasingu jest ...
Fotowoltaika z magazynem energii
Fotowoltaika z magazynem energii to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, którym zależy na opłacalności PV oraz bezpieczeństwie energetycznym. W tym artykule wyjaśnimy Wam, dlaczego tak jest i odpowiemy na najważniejsze pytania związane z połączeniem instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii. Dowiecie się m . jak działa PV z …
Leasing finansowy
Leasing finansowy a podatek VAT. W przypadku leasingu finansowego podatek VAT od rat leasingowych jest płatny z góry w całości za okres trwania umowy leasingu, który należy uiścić wraz z pierwszą ratą leasingową po odbiorze przedmiotu (zwykle w ciągu 7 dni po odbiorze). Konieczność takiego rozwiązania, czyli płatności z góry, po części wpływa na …
Dla kogo tańszy prąd w 2023 roku? Zobacz, jak skorzystać z …
Rządowa dopłata do energii przewiduje m . zamrożenie cen prądu w 2023 roku w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej na obecnym poziomie do progu 2000 kWh, co jest porównywalne do średniego zużycia energii w gospodarstwie domowym. Wiele rodzin w Polsce może jednak skorzystać z większego limitu ceny gwarantowanej za prąd.
Zmiana kwalifikacji umowy leasingu z operacyjnego na finansowy
Dla celów podatkowych jest to tzw. umowa leasingu operacyjnego, natomiast dla celów bilansowych spełnia warunki leasingu finansowego. Z uwagi na fakt, iż sprawozdanie finansowe jednostki nie podlegało obowiązkowemu badaniu, zakwalifikowała ona ww. umowę według zasad podatkowych.
Dofinansowanie do magazynu energii 2024. Jakie …
Wzrost liczby instalacji magazynujących energię elektryczną jest możliwy dzięki programom państwowej pomocy. Są to: Mój Prąd 6.0, Moja Elektrownia Wiatrowa, ulga termomodernizacyjna, nowy program dotacji na …
Leasing paneli fotowoltaicznych
Leasing paneli fotowoltaicznych – zielona energia dla Twojej firmy. Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś rozpocząć przygodę z odnawialnymi źródłami energii? Skorzystaj z atrakcyjnego leasingu na instalację fotowoltaiczną, która pokryje zapotrzebowanie Twojej firmy na prąd. Specjaliści EFL dopasują ofertę leasingu fotowoltaiki ...
Fotowoltaika dla firm a koszty uzyskania przychodu – co i jak
Tę kwestię warto omówić ze swoim księgowym oraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki. Leasing fotowoltaiki a koszty uzyskania przychodu. Zdecydowałeś się na leasing fotowoltaiki? To kolejna sytuacja, w której możesz wliczyć ten wydatek w koszty. Co i w jaki sposób? To zależy od tego, czy korzystasz z leasingu finansowego, czy ...
Tańszy prąd dla osób niepełnosprawnych. Obniż …
Ulga na prąd dla osób niepełnosprawnych wesprze domowe budżetu wielu rodzin. Wyższy limit zamrożenia cen energii elektrycznej przysługuje zarówno jednoosobowym gospodarstwom domowym, jak i też …
Opłata wstępna leasingu
W przypadku leasingu, opłatę wstępną można ująć jako koszt uzyskania przychodów w momencie jej poniesienia. Oznacza to, że przedsiębiorca ma możliwość odliczenia VAT zawartego w tej opłacie w deklaracji podatkowej. Warto jednak pamiętać, że opłata wstępna musi być związana z czynnością opodatkowaną, aby można było skorzystać z prawa do …
Przejęcie leasingu finansowego a VAT
W innej interpretacji nr ILPP1-1/4512-1-38/16-2/MW z dnia 2 listopada 2016 r. dokładnie opisany został przebieg cesji leasingu finansowego. Z uzasadnienia wynika, że w takiej sytuacji dojdzie do zaprzestania płacenia rat …
Jak Działa i Na Czym Polega Leasing? Przewodnik Dla …
Jak widzisz, najczęściej brane w leasing są: samochody osobowe i dostawcze (tzw. auto leasing), pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia.Mogą to być przedmioty nowe oraz używane o ile nie są zbyt stare – zazwyczaj 5 - 6 letnie, ale są wyjątki od tej ogólnej zasady.. W przypadku chęci leasingu używanego przedmiotu dobrze jest, żeby dostawca (np.: dealer, …
Jak działa leasing finansowy i kiedy warto z niego skorzystać?
Leasing finansowy to forma finansowania, w której przedsiębiorca wynajmuje przedmiot na określony czas, z opcją jego odkupu na koniec umowy. W Polsce leasing finansowy regulowany jest przez ustawę o podatku od towarów i usług oraz przez kodeks cywilny. Przedsiębiorca, który korzysta z leasingu finansowego, może odliczyć od podatku VAT, ale …
Jak rozliczać leasing finansowy i operacyjny? Miniporadnik
W sytuacji, gdy przedsiębiorcy zależy na wciągnięciu leasingowanego sprzętu do kosztów uzyskania przychodu, może skorzystać z leasingu finansowego. W takim przypadku przedmiot leasingu zalicza się do środków trwałych leasingobiorcy, w związku z czym możliwe są też odpisy amortyzacyjne. Natomiast leasingobiorca nie może już traktować raty leasingowej jako kosztu …
Porównywarka Leasingowa
Porównamy dla Ciebie oferty leasingu operacyjnego, leasingu finansowego, a nawet pożyczki leasingowej. Związek Leasingu Polskiego zrzesza wszystkie największe firmy leasingowe w kraju. Porównywarka pozwala zweryfikować i porównać oferty tych firm w kilku krokach. Wszystko całkowicie za darmo. Porównywarka - Najczęściej zadawane pytania. Jak używać …
Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie
Firmy z zasady mają wysoką autokonsumpcję i z magazynem energii mogą osiągnąć stan, gdy cała energia z fotowoltaiki zostaje wewnątrz przedsiębiorstwa. Poza tym …
Dofinansowania i dotacje do magazynów energii 2024
Dzięki zwiększeniu budżetu programu „Mój Prąd 5.0" do 950 mln zł, maksymalna dotacja na zakup i montaż magazynu energii elektrycznej o mocy co najmniej 2 …
Farma fotowoltaiczna – jak skorzystać z dotacji unijnych?
4. Skonsultuj się z ekspertem: Warto skorzystać z pomocy eksperta ds. dotacji unijnych. Osoba posiadająca doświadczenie w tym zakresie może pomóc w prawidłowym wypełnieniu wniosku oraz udzielić cennych wskazówek dotyczących procedur. 5. Monitoruj zmiany: Warunki ubiegania się o dotacje unijne dla farm fotowoltaicznych mogą ulegać ...
Leasing fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii od EFL
W ramach projektu leasingodawca oferuje przedsiębiorcom finansowanie kosztów zielonych inwestycji, np. instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepła, …
Leasing dla nievatowca – kiedy warto z niego skorzystać? Jak …
Leasing finansowy – tak, dla stawki obniżonej i zwolnienia z VAT. Leasing operacyjny nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osoby zwolnionej z VAT we wszystkich przypadkach. W niektórych sytuacjach lepiej będzie skorzystać z leasingu finansowego. Możemy tutaj mówić o dwóch szczególnych sytuacjach:
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...
Magazynowanie energii z fotowoltaiki – jak to działa? Magazynowanie prądu w domu lub w firmie daje możliwość przechowywania nadwyżek energii na dużą skalę. Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z …
Zielona energia
Zielona energia w leasingu – na czym polega oferta? Aktywa z obszaru odnawialne źródła energii mogą stanowić przedmiot leasingu. Dzięki temu inwestycja w OZE staje się łatwiej dostępna …
Jak skorzystać na współpracy z budowniczymi elektrowni …
- Megaprojekty infrastrukturalne w energetyce, takie jak budowa pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, są kluczowe nie tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również dla dalszego rozwoju gospodarczego naszego kraju, Dzięki inicjatywie Supplier Day otwieramy nowe perspektywy dla polskich firm - dodaje Anna …
Leasing dla nievatowców – co warto o nim wiedzieć?
Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie są płatnikami VAT, mogą skorzystać zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Do tzw. nievatowców zalicza się m .: lekarzy, pielęgniarki i inne zawody związane z ochroną zdrowia lub opieką społeczną, architektów oraz projektantów,
Fotowoltaika na Raty – Finansuj Słoneczną Energię
Kto może skorzystać z leasingu fotowoltaiki dla firm. Leasing fotowoltaiki jest dobre dla firm z dużymi wydatkami na energię. Najlepiej sprawdza się u firm produkcyjnych, z IT, rolników i z branży spożywczej. Możliwe oszczędności na energii są duże, co pomaga firmom być konkurencyjnymi. Leasing fotowoltaiki jest otwarty dla wszystkich firm zainteresowanych …
Rodzaje leasingu – z jakiej opcji możesz skorzystać?
Co ważne leasing konsumencki, podobnie jak leasing operacyjny, kończy się wykupem pojazdu (zazwyczaj za ok. 1-5% jego wartości początkowej). Przewagą leasingu konsumenckiego względem operacyjnego jest to, że nie ma …
Jak wziąć auto w leasing – Faktura.pl
Teoretycznie, by skorzystać z leasingu, nie trzeba prowadzić firmy. Tzw. leasing konsumencki jest dostępny dla osób fizycznych. Osoby fizyczne nie mogą jednak skorzystać z przywilejów wynikających z umowy leasingu dla przedsiębiorców. Dokumenty leasingowe. Korzystniejsze dla przedsiębiorcy jest wzięcie w leasing nowego auta. W standardowej …
Rozliczenie sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki
Podobnie też nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej nie stanowi przychodu na gruncie podatku CIT. W tym zakresie należy wskazać, że zgodnie z art. 4 ust. 12 ustawy o odnawialnych źródłach energii nadwyżka ilości energii …