Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Korekta faktury za energię

Przykład Podatnik X (rozliczający VAT miesięcznie) nabywa energię elektryczną od zakładu energetycznego Y. W styczniu 2022 r. podatnik X otrzymał od zakładu energetycznego wystawioną 3 stycznia 2022 r. fakturę korygującą obniżającą ilość sprzedanej energii, wystawioną do faktury pierwotnej dokumentującej sprzedaż energii oraz usług …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Obecnie elektrownie szczytowo-pompowe posiadają koncesję na magazynowane energii elektrycznej, natomiast szczytowo-pompowe z dopływem naturalnym oba rodzaje koncesji. …

1. W elektrowni A / B / C wykorzystuje się energię promie.

1. W elektrowni A / B / C wykorzystuje się energię promieniowania. 2. W elektrowni jądrowej wykorzystuje się energię pochodzącą z D/ E / F. A. wiatrowej B. wodnej C. słonecznej D. rozszczepienia cząsteczek wody E. rozszczepienie jąder atomowych F. …

Metodologia obliczania charakterystyki energetycznej budynku i …

Wyznaczanie rocznego zapotrzebowania na energię końcową dostarczaną do budynku dla systemów technicznych Q k w budynku i lokalu mieszkalnym lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową wyposażonych w złożone systemy techniczne. 4.2.1. Roczne zapotrzebowanie na energię końcową dostarczoną do budynku dla systemów …

1 stycznia 2023 r. wraca wyższy VAT na energię i paliwa

Przy czym należy również pamiętać, że ceny prądu zostały zamrożone. Pomimo tego, że przedsiębiorcy zaliczają te wydatki do kosztów uzyskania przychodów, to jednak tylko ok. 20% będzie do odzyskania. …

Rachunek za prąd

Pierwszy z nich to opłata za energię czynną – jest to podstawowa opłata na rachunku, wyrażona w złotych za kWh (w przypadku taryfy G, dotyczącej gospodarstw domowych) lub w złotych za MWh (w przypadku firm, korzystających z taryfy A, B lub taryfy C). To właśnie widniejąca tutaj stawka ma podstawowe znaczenie dla klienta, który powinien wybrać …

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

PCS (konwerter magazynowania energii): Przetwornica (PCS) to kluczowe ogniwo elektrowni magazynującej energię, sterujące ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora oraz dokonujące konwersji AC-DC w celu dostarczenia energii bezpośrednio do obciążenia AC w …

Magazyny energii. Obecne i przyszłe wyzwania prawne

Ustawa o OZE oraz Prawo energetyczne nie przewidują dla magazynów innej roli niż magazynowanie energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE. Brak jest przepisów …

Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC

Eksploatacja magazynów energii elektrycznej o łącznej zainstalowanej mocy powyżej 10 MW wymaga wcześniejszego uzyskania koncesji, a co za tym idzie - spełnienia obowiązków …

NSA. Szacowanie podstawy opodatkowania. Fiskus powinien …

Stwierdzono, że podatnik nie wykazał w podatkowej księdze przychodów i rozchodów za 2007 r. przychodu ze sprzedaży samochodów w kwocie 2.091.742,15 zł, na który składała się kwota przychodu niewykazanego ze sprzedaży samochodów za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.pl - 1.759.036,39 zł, kwota przychodu niewykazanego ze sprzedaży …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Magazyny Energii Kompendium

Magazyny Energii Kompendium. W tej części dowiesz się na temat technologii, zadań realizowanych przez magazyny energii na każdym etapie dostaw energii elektrycznej oraz …

MAGAZYNY ENERGII I WIRTUALNE ELEKTROWNIE …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ Pierwotne szacunki niemieckie wskazują na konieczność wybudowania magazynów energii elektrycznej o pojemności 200 proc. …

Jak dobrać wielkość magazynu energii?

Rynek magazynów energii do domu. W Polsce rośnie popularność domowych magazynów energii. Bardzo przyczynił się do tego program Mój Prąd, w ramach którego, w edycji Mój Prąd 5.0 złożono 10 054 wnioski o dotacje do magazynów energii (o dotacje do instalacji fotowoltaicznych wnioskowano 89 177 razy).

Analiza kosztów – metody szacowania

Klasyfikacja kosztów i przychodów – dla celów sprawozdawczych, decyzyjnych, kontrolnych; Analiza kosztów – metody szacowania; Metody kalkulacji kosztów; Rachunek kosztów w jednostce gospodarczej – rachunek kosztów działań; Literatura; Rewizja finansowa. Istota i podstawy prawne rewizji; Zasady wykonywania zawodu biegłego rewidenta

Ujmowanie kosztów uzyskania przychodów w PKPiR

Zgodnie z tym przepisem, koszty uzyskania przychodów podlegają potrąceniu tylko w tym roku podatkowym, w którym zostały poniesione. Koszty uzyskania przychodów generalnie ujmuje się wówczas w PKPiR w dacie wystawienia dokumentu potwierdzającego poniesienie kosztu, np. faktury, rachunku lub innego dowodu.

Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …

Ogólnie rzecz biorąc, można wsazać trzy główne strumienie przychodów tj.: arbitraż cenowy, rynek mocy, świadczenie usług systemowych dla operatora. Arbitraż polega na wykorzystaniu różnic w dobowych cenach energii. W skrócie polega to na tym, że magazyn jest. ładowany …

Magazynowanie energii

Jeśli trzeba odzyskać energię w ciągu kilku sekund lub nawet milisekund, najlepszą do tego metodą będzie koło zamachowe (bezwładniki), które magazynuje energię w postaci kinetycznej. Urządzenie takie rozpędzamy w przypadku nadmiaru energii, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu wyhamowujemy, odzyskując ją. Energia elektryczna pochodzi z …

Jak rozliczyć VAT z faktury za prognozowaną i faktycznie zużytą energię ...

Zapisy księgowe powinny być dokonywane przy wykorzystaniu zasady współmierności przychodów i kosztów. Do aktywów danego okresu sprawozdawczego zalicza się przychody dotyczące przyszłych okresów oraz przypadające na ten sam okres sprawozdawczy koszty, które poniesione jeszcze nie zostały. W rezultacie stosowana jest zasada dokonywania …

Strupczewski: Jak finansować elektrownię jądrową? (ANALIZA)

Ważny jest też okres, podczas którego udzielona przez bank pożyczka nie jest spłacana z uwagi na brak przychodów ze sprzedaży energii, to jest okres budowy od wylania pierwszego betonu konstrukcyjnego do uruchomienia elektrowni jądrowej. W tym czasie kumulują się odsetki od niespłacanego kapitału, które określa się jako odsetki okresu budowy (ang. IDC …

Rachunek za energię elektryczną: Za co płacimy?

Nie płacimy w niej za zużytą energię, ale za moc, czyli energię, którą moglibyśmy zużyć. To rekompensata dla elektrowni, które w danym momencie nie dostarczają energii do systemu, ale ...

Domowe magazyny energii doczekają się ważnej zmiany w …

Poprzez nowelizację ustawy o inwestycjach wiatrowych do Prawa energetycznego mają zostać wprowadzone następujące przepisy: b) w ust. 8d5 w pkt 1 po wyrazach „i mocy zainstalowanej elektrycznej mikroinstalacji" dodaje się wyrazy „, a w przypadku przyłączania wraz z tą mikroinstalacją magazynu energii, również moc zainstalowaną …

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

Połączenie systemów energii odnawialnej i magazynowania akumulatorów umożliwi budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych wszędzie tam, gdzie dostępna będzie energia słoneczna i …

Rozliczenie sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki

Otóż zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT, przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów wynikających z rozliczeń wytworzonej przez prosumenta energii odnawialnej, prosumenta zbiorowego energii odnawialnej i prosumenta wirtualnego energii odnawialnej, o których mowa w art. 4 ust. 11 pkt 2 ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Koszty zużycia energii i ochrony dotyczące inwestycji

Spółka z o.o. zajmująca się działalnością handlową jest w trakcie realizacji inwestycji - budowy nowego magazynu. Czy w trakcie realizacji tej inwestycji koszty zużycia energii oraz monitoringu i ochrony placu budowy mogą zostać bezpośrednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, czy też zwiększają wartość środka trwałego w budowie i w przyszłości …

Jak magazynować energię z wiatru?

Wedle dokumentu o nazwie „Polityka energetyczna Polski 2030", do określonego w strategii roku, stopień wykorzystania mocy elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w kraju ma wynieść 26 proc. Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii.

Szacowanie podstawy opodatkowania a koszty uzyskania przychodu ...

1. Wprowadzenie. Celem niniejszego artykułu jest omówienie problematyki szacunkowego ustalania podstawy opodatkowania w związku z istotą prawidłowego określenia kosztów uzyskania przychodów, a także wskazanie, iż przy tym szacowaniu organ podatkowy powinien ustalić również koszty czy też odsetki powstałe od zaległości.

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …