Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wytyczne techniczne dotyczące weryfikacji wpływu inwestycji na …

zweryfikować zgodność projektu z rozwiązaniami umożliwiającymi osiągnięcie celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych na 2030 r. i 2050 r.; w ramach tej weryfikacji dla elementów infrastruktury, które będą eksploatowane po 2050 r., należy sprawdzić zgodność projektu pod względem eksploatacji, utrzymania oraz docelowej likwidacji zgodnie z warunkami neutralności ...

Orlen Raport Zintegrowany 2020 | Zarządzanie Ryzykiem

Organizacja i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Ryzykiem Korporacyjnym w 2020 roku nie uległy zmianie w porównaniu z rokiem poprzednim. W oparciu o Politykę i Procedurę Zarządzania Ryzykiem Korporacyjnym Grupa ORLEN prowadzi bieżący monitoring i ocenę ryzyk podejmując działania mające na celu minimalizację wpływu i ograniczenie prawdopodobieństwa ich …

APS ENERGIA S.A.: Przejście do realizacji II fazy umowy z …

Raport bieżący nr: 16 / 2023: Data sporządzenia: 2023-11-07: Skrócona nazwa emitenta: APS ENERGIA S.A. Temat: Przejście do realizacji II fazy umowy z NCBiR o dofinansowanie projektu dotyczącego systemu magazynowania i kondycjonowania energii elektrycznej. Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu:

Analiza i ocena ryzyka związanego z użytkowaniem sieci trakcji ...

Rozważania przeprowadzono pod kątem potrzeby i możliwości opracowania prostych procedur analizy i oceny ryzyka związanego z użytkowaniem trakcji elektrycznej, jako niezbędnego składnika zarządzania bezpieczeństwem w zakładach górniczych. W pracy zaproponowano oryginalna metodę analizy i oceny ryzyka oparta na szczegółowym badaniu elementów i …

Jak napisać raport o statusie projektu w 8 krokach (z ...

Chociaż raport nie powinien uwzględniać każdego szczegółu dotyczącego postępów projektu, niektórzy lubią wiedzieć więcej. Z myślą o interesariuszach, którzy chcą otrzymać więcej informacji, dołącz do raportu linki do dokumentów lub innych zasobów. Mogą one obejmować szczegółowe informacje na temat projektu, takie jak linki do

Wsparcie publiczne dla magazynowania energii w świetle raportu …

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że wsparcie publiczne dla magazynowania energii jest dozwolone i może przybrać formę dotacji, pomocy inwestycyjnej lub innego rodzaju …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Magazynowanie energii elektrycznej – Raport 2024 7 W wyniku aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2028, kontrakty mocowe zostały zawarte przez 33 magazyny energii elektrycznej …

APS ENERGIA S.A.: Przejście do realizacji II fazy umowy z …

Przejście do realizacji II fazy umowy z NCBiR o dofinansowanie projektu dotyczącego systemu magazynowania i kondycjonowania energii elektrycznej. Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje ...

ANALIZA ZGODNOŚCI PROJEKTU Z POLITYKĄ OCHRONY …

ANALIZA ZGODNOŚCI PROJEKTU Z POLITYKĄ OCHRONY ŚRODOWISKA CZĘŚĆ I L.P. ... - Krajowy Plan Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych (2010), - Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski (2014), - Ocena ryzyka na potrzeby zarządzania kryzysowego. Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego (2013), - Polityka …

Technologie magazynowania energii

Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii. Opierając się na danych z raportu …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) P9_TA(2020)0198.

Ryzyka

Reakcja na ryzyko: monitoring, analizy rynku, śledzenie trendów dotyczących wpływu cen pozwoleń na emisję CO 2 (EU ETS) na ceny energii, wybór odpowiednich technologii, surowców zgodnie z wymogami branżowymi, kontraktowanie zakupu części energii na potrzeby Grupy z wyprzedzeniem dwuletnim na produktach terminowych TGE, rozbudowa własnych mocy …

Perspektywy / Otoczenie

Niska korelacja cen energii wynika z różnic w miksie technologicznym (udział odnawialnych źródeł energii) oraz z sytuacji na rynkach produktów powiązanych. Cena węgla kamiennego w portach ARA wzrosła o 191% r/r podczas gdy krajowy indeks cen miałów energetycznych PSCMI-1 spadł w tym samym czasie o 4%.

Drukuj

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Aktualnie dostępne techniki magazynowania energii są dość ograniczone. To jeden z czynników, który utrudnia efektywny rozwój zielonej energii i tym samym dekarbonizację. Na horyzoncie są jednak nowe możliwości. Z pomocą przychodzą start-upy, które chcę wdrożyć nowe technologie magazynowania energii. Nowatorskie techniki ...

Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii

Unijne ramy polityki dotyczące magazynowania energii opierają się na strategicznych inicjatywach takich jak europejski sojusz na rzecz baterii czy wsparcie badań i innowacji w zakresie …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Austria planuje sukcesywny wzrost instalacji systemów magazynowania energii we współpracy z fotowoltaiką. Łączna pojemność magazynów energii ma rosnąć do ok. 300 MWh w 2024 roku i do ok. 450 MWh …

RAPORT Z OCENY FUNKCJONOWANIA POLITYKI …

3-letniego cyklu koniunkturalnego Banku i ryzyka związanego z prowadzoną działalnością. Kwoty wypłat zostały ustalone w oparciu o ocenę realizacji celów indywidualnych w roku

Zintegrowany Raport Roczny 2021

Celem projektu „Zielone Azoty" jest ograniczenie wykorzystania energii elektrycznej „systemowej", produkowanej z węgla, do poziomu poniżej 50% łącznego zużycia energii. Do 2030 roku nakłady inwestycyjne na zielone i dekarbonizacyjne projekty wyniosą ok. 3 mld PLN. Uprawnieniami do emisji CO2 zarządza specjalnie powołany komitet zarządzania EU ETS i zespół wykonawczy …

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do integracji ...

wybranych technologii magazynowania energii do współpracy z farmami wiatrowymi W tabeli 2 zestawiono podstawowe kierunki wykorzystania technologii magazynowania energii bezpośrednio dla potrzeb wspierania integracji energetyki wiatrowej z systemem elektro-energetycznym. Zawiera ona nazwę kierunku, jego syntetycz-

Analiza i opracowanie raportu dotyczącego wsparcia technologii ...

Analiza składa się z z trzech części: I część: Kalkulator wielkości przydomowego magazynu energii. II część: Model agregacji w kontekście magazynowania energii elektrycznej. II część: …

Ryzyka

Współpraca polega w szczególności na udostępnianiu informacji o ryzykach, w tym Rejestru Ryzyk oraz raportów na temat ryzyka. Z kolei Biuro Audytu i Kontroli udostępnia Pełnomocnikowi raporty i sprawozdania z audytu. Ponadto, Pełnomocnik może konsultować z Biurem wyniki analizy i oceny ryzyka. Właściciel ryzyka (WR)

Ryzyka i szanse związane z klimatem (TCFD)

Opis ryzyk i szans związanych ze zmianami klimatu, które organizacja zidentyfikowała w krótkim, średnim i długim horyzoncie czasu Jako Grupa analizujemy ryzyko związane z wpływem zmiany klimatu na przedsiębiorstwo (ryzyko związane z przejściem i ryzyko fizyczne) oraz oba te rodzaje ryzyka są powiązane i w jaki sposób.

Ryzyka

Szanse i działania podejmowane w celu minimalizacji ryzyka: wdrożenie metodyki zarządzania projektami wraz z powołaniem odpowiednich struktur zarządzania projektem, przygotowanie dokumentacji projektu strategicznego uwzględniającej wszystkie możliwe do zidentyfikowania aspekty organizacyjne, techniczno-ekonomiczne oraz środowiskowo-społeczne wraz z analizą …

Konsultacje publiczne ws. projektu Kodeksu sieci dotyczącego …

Zgodnie z art. 59 ust. 9 Rozporządzenia (UE) 2019/943 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej, Komisja Europejska zwróciła się do ENTSO-E o przedstawienie projektu kodeksu sieci dotyczącego aspektów cyberbezpieczeństwa transgranicznych przepływów energii elektrycznej, który swym zakresem obejmowałby zasady …

Wyniki oceny skutków dla ochrony danych (DPIA) oraz analizy ryzyka

ryzyko. Ponadto, przeprowadzenie oceny skutków dla ochrony danych może być wymagane po zmianie rodzaju ryzyka związanego z operacją przetwarzania, np. z powodu wykorzystania nowej technologii lub dlatego, że dane osobowe wykorzystywane są w innym celu. USTALENIA KONTEKSTU PRZETWARZANIA KONTEKST WEWNĘTRZNY ORAZ ZEWNĘTRZNY

„Analiza zgodności projektu z polityką ochrony środowiska"

„Analiza zgodności projektu z polityką ochrony środowiska" Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 DEFINIJE I SKRÓTY STOSOWANE W FORMULARZU • GDOŚ/RDOŚ - Generalny/Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska; • Natura 2000 - Obszar specjalnej ochrony ptaków, specjalny obszar ochrony siedlisk lub obszar mający znaczenie dla …

Magazynowanie energii

Raport konsultantów z firmy Red Mountain (Insights 2014) [8]* analizuje postęp technologii magazynowania energii ze szczególnym uwzględnieniem możliwości zminimalizowania …

Ryzyka niefinansowe

Przeprowadziliśmy analizę ryzyka związanego z negatywnym wpływem działalności mBanku na klimat oraz ryzyka związanego z negatywnym wpływem klimatu na bank. Analizę przygotowaliśmy zgodnie z naszą najlepszą wiedzą oraz aktualnie dostępnymi interpretacjami nowego prawodawstwa. Informacje zaprezentowane w tych ujawnienia przygotowaliśmy przy pomocy …

7 częstych zagrożeń występujących w projektach i jak im zapobiec

1. Pełzanie zakresu. Zagrożenie zakresu, inaczej pełzanie zakresu, ma miejsce, gdy nie zostaną odpowiednio określone początkowe cele projektu.Przedstawienie na początku interesariuszom harmonogramu projektu i trzymanie się jego wytycznych jest bardzo istotne. Jeśli nie zakomunikujesz czytelnie zakresu projektu, interesariusze mogą spróbować zmienić …