Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czy istnieją ograniczenia co do lokalizacji budowy przydomowej ...

Decyzja o lokalizacji przydomowej elektrowni wiatrowej jest kluczowa dla jej efektywności i opłacalności. Przepisy prawne i regulacje lokalne stanowią pierwszy i najważniejszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę. W niektórych regionach mogą istnieć ograniczenia dotyczące wysokości turbin lub minimalnej odległości od zabudowań mieszkalnych.

Magazyny Energii dla Przemysłu – Skuteczne Rozwiązania

Jakie są przepisy dotyczące magazynów energii w Polsce? Jak fotowoltaika i optymalizacja zużycia energii wpływają na przemysłowe hale? Jakie są perspektywy rozwoju technologii …

Jakie są wymagania dotyczące doboru akumulatorów do …

Wymagania elektrowni określają, jaki rodzaj bateria litowa jest najbardziej odpowiedni do magazynowania energii.. Ogólnie rzecz biorąc, regulacja obciążenia, dostęp do nowej energii, kompensacja strat na liniach, kompensacja mocy, poprawa jakości energii, praca w sieci izolowanej, oszczędzanie energii w szczycie i wypełnianie doliny są uważane za główne …

Warunki energetyczne dla magazynów energii – wymagania i …

Warunki przyłączenia określają wszystkie szczegółowe wymagania, jakie należy spełnić, aby zapewnić bezpieczne i sprawne połączenie magazynu z siecią …

5. Warunki dotyczące sprzedawcy1)

Jedynie Grecja i Rumunia mają pewne instrumenty: w Grecji RAE ocenia raporty dotyczące jakości usług świadczonych przez sprzedawców, podobnie w Rumunii regulatorzy robią pewne analizy w oparciu o informacje dostarczane im przez sprzedawców (zarówno dla energii elektrycznej, jaki gazu). W Norwegii regulator zbiera użyteczne informacje rynkowe (ceny, …

Modulacja. Przegląd podstawowych typów | Elektronika B2B

Modulacja amplitudy (AM). Najprostszym przykładem modulacji amplitudy jest dwustanowa modulacja OOK (On-Off Keying), która polega na włączaniu i wyłączaniu sygnału nośnej. Jest to elementarna forma modulacji cyfrowej. Była wykorzystana w transmisji kodu Morse''a (CW), gdzie czas trwania lub zaniku sygnału odpowiadał poszczególnym znakom …

Czym jest WiFi 6e (802.11)? – Funkcje, zalety i porównanie

Routery Wi-Fi 6E są wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami, ale aby skorzystać z ulepszonych prędkości i wydajności, będziesz potrzebować kompatybilnego sprzętu. Pasmo częstotliwości: routery Wi-Fi 6E działają w paśmie 6 GHz, więc upewnij się, że wybrałeś odpowiednie pasmo częstotliwości podczas konfiguracji ...

Magazynowanie energii elektrycznej w Prawie Energetycznym

Magazyny o łącznej mocy zainstalowanej nie większej niż 10 MW nie wymagają uzyskania koncesji. Jeżeli jednak ich moc zainstalowana jest większa niż 50 kW, podlegają …

Wymogi techniczne dla instalacji fotowoltaicznych

Ponadto odpowiedzi na pytania od czego zacząć proces przygotowania, jakie są jego poszczególne elementy oraz jak krok po kroku przebiega faza projektowo–przygotowawczej instalacji, przedstawiono w …

Jakie są standardy i klasy energetyczne budynków? Aktualne wymagania ...

Na przestrzeni ostatnich 60-ciu lat wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych budynków mieszkalnych wzrosły ponad siedmiokrotnie a dla dachów i stropodachów prawie sześciokrotnie. Wyraźnie w niej widać jaka jest "przepaść energetyczna" pomiędzy budynkami starymi a współcześnie wznoszonymi czy też prawidłowo …

Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC

Eksploatacja magazynów energii elektrycznej o łącznej zainstalowanej mocy powyżej 10 MW wymaga wcześniejszego uzyskania koncesji, a co za tym idzie - spełnienia obowiązków …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Wzrost udziału odnawialnych źródeł oraz rozbudowa sieci pojazdów elektrycznych będą wymuszać stosowanie wydajnych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. Zobacz także Farnell Projekty …

Jaki falownik do magazynu energii?

Wprowadzenie Falowniki są ważnym elementem w magazynach energii, ponieważ umożliwiają one kontrolowanie i regulację przepływu energii. Wybór odpowiedniego falownika do magazynu energii jest ważny, ponieważ wpływa to na wydajność i bezpieczeństwo systemu. Istnieje wiele różnych rodzajów falowników, które mogą być stosowane w …

Inwestycje w magazyny energii. Jakie są perspektywy i trendy?

Polska, jako kraj o rosnącym zapotrzebowaniu na energię elektryczną i coraz większym udziale odnawialnych źródeł energii ma ogromny potencjał dla rozwoju magazynów energii. W ostatnich latach można zaobserwować coraz większe zainteresowanie przydomowymi magazynami energii, zarówno wśród firm, jak i gospodarstw domowych.

WYMAGANIA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH OCHRONY …

WYMAGANIA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH OCHRONY CZŁOWIEKA PRZED POLAMI ELEKTROMAGNETYCZNYMI WYSTĘPUJĄCYMI W ŚRODOWISKU* REGULATION REQUIREMENTS FOR HUMAN PROTECTION AGAINST ELECTROMAGNETIC FIELDS OCCURRING IN THE ENVIRONMENT Z Ministerstwa Środowiska i Instytut Energetyki w …

SYNTEZA METODĄ MODULACJI CZĘSTOTLIWOŚCI (FM)

•Wykorzystano metodę modulacji częstotliwości (FM). •Yamaha skonstruowała szereg instrumentów, z których zdecydowanie największy sukces odniósł syntezator DX7. Modulacja częstotliwości •Modulacja częstotliwości (frequency modulation, FM) jest stosowana od początku 20. wieku do transmisji fal radiowych. •Sygnał użyteczny – o ograniczonym paśmie, …

Strefy bezpieczeństwa linii energetycznych

Teraz wiesz, jakie są strefy bezpieczeństwa linii energetycznych, jakie dokumenty regulacyjne opisują ich wielkość i jakie wymagania są stawiane obszarom chronionym.Mamy nadzieję, że dostarczone informacje były dla Ciebie interesujące i przydatne! Zalecamy również przeczytanie: Wskaźniki jakości energii elektrycznej

Działanie energii wody | Wady i zalety elektrowni wodnych

W naszym artykule opisujemy wady i zalety energii wodnej. Przydomowe elektrownie wodne w Polsce nie są jeszcze popularne. Dlatego warto dowiedzieć się, ile kosztują. Jak właściwie działają? Jakie są rodzaje elektrowni? Czy są jakieś wymagania w stosunku do budowy? Sprawdzamy! W jaki sposób działa elektrownia wodna?

Maszyny i inne urządzenia techniczne

Instrukcja obsługi maszyny lub urządzenia technicznego powinna być dostępna dla pracownika i znajdować się w pobliżu stanowiska pracy. Jakie informacje powinna zawierać instrukcja bhp dotycząca maszyny? Wymagania dotyczące treści instrukcji obsługi maszyny zawarte są w art. § 41 ust. 1 i 2. Instrukcja ta powinna w sposób ...

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Oferowane rozwiązania powinny umożliwić przechowywanie magazynów energii przez dłuższy czas bez ich trwałego uszkodzenia lub kilkukrotnego zmniejszenia żywotności. Istotną cechą …

Magazyny Energii dla Przemysłu – Skuteczne Rozwiązania

Są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia emisji CO2. Magazyny Energii w Polskim Prawie. W Polsce istnieją regulacje dotyczące magazynów energii, ustalone przez Prawo energetyczne. Dla magazynów o mocy powyżej 10 MW, potrzebna jest koncesja. Małe magazyny muszą być zarejestrowane, a rejestrem zajmuje się operator systemu …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Utrzymanie stałej częstotliwości w sieci jest kluczowe dla bezpieczeństwa energetycznego systemu, następuje to poprzez równoważenie ciągłej zmiany podaży i popytu w obszarze …

Fotowoltaika na balkonie: korzyści, instalacja, koszty

Fotowoltaika na balkonie to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie energii słonecznej w domach i mieszkaniach. Dzięki temu można cieszyć się korzyściami płynącymi z odnawialnych źródeł energii, nawet jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią na dachu czy w ogrodzie. Dziś przyjrzymy się, jak działa fotowoltaika, jak …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i wymagania na rok …

Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe, przynosi wiele korzyści dla domowego budżetu i naturalnego środowiska. To głównie z uwagi na ten pierwszy czynnik, zainteresowanie przydomowymi elektrowniami wiatrowymi rośnie z roku na rok. W dzisiejszym artykule omówimy jak wygląda budowa przydomowej elektrowni …

Poznaj lepiej RF: zalety i wady AM, FM i fal radiowych

Zastosowania modulacji amplitudy: rodzaje: Przykładowy wykres: Zastosowania: Transmisje radiowe: AM jest nadal szeroko stosowany do nadawania w pasmach długich, średnich i krótkich, ponieważ odbiorniki radiowe zdolne do demodulacji modulacji amplitudy są tanie i proste w produkcji, co oznacza, że odbiorniki radiowe zdolne do demodulacji modulacji …

Alternatywne źródła energii – jakie są ich rodzaje?

Źródła energii, które mają zdolność do samoregeneracji, zwane są alternatywnymi bądź odnawialnymi (OZE). Najczęściej są to źródła w pełni naturalne, do których zaliczamy między innymi wiatr, promienie słoneczne, …

Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma …

Obowiązujące od początku 2021 r. zmiany w warunkach technicznych określają szczegółowe wymagania w tym zakresie. Nowe warunki techniczne określa się powszechnie mianem WT 2021. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie …

Jaki falownik do magazynu energii?

Przede wszystkim należy określić wymagania dotyczące mocy i napięcia. Następnie należy zastanowić się, jakie funkcje są potrzebne, aby zapewnić optymalne …

Jakie są wymagania dotyczące instalacji magazynów energii?

Instalacja magazynów energii w systemach fotowoltaicznych wiąże się z szeregiem wymagań technicznych, prawnych i regulacyjnych. Wybór odpowiedniego …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Warunki energetyczne dla magazynów energii – …

Jakie są opłaty związane z warunkami przyłączenia? Złożenie wniosku o warunki energetyczne związane jest z koniecznością wpłaty zaliczki na poczet Operatora Sieci Dystrybucyjnej, która wynosi 30 000 zł za każdy 1 MW …

Nowe normy dotyczące sprawności silników elektrycznych

Wraz z początkiem lipca 2021 roku wejdzie w życie rozporządzenie 2019/1781 ustalające wymagania dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów. Na mocy nowych przepisów uregulowane zostaną wymagania odnośnie silników indukcyjnych, które wcześniej nie były objęte rozporządzeniem.

Parametry i jakość wody

Co ciekawe niektóre normy polskie są ostrzejsze niż unijne. Oba akty prawne określają wymagania dotyczące jakości wody pod względem bakteriologicznym, fizykochemicznym i organoleptycznym. Dotyczą one zarówno zimnej jak i …

Różnice między domem pasywnym a energooszczędnym

Na przykład: aby osiągnąć wartości współczynnika przenikania ciepła przegrody o wartości do 0,15 W/(m2•K), grubości warstwy termoizolacyjnej z klasycznego materiału izolacyjnego (styropian, wełna mineralna) powinny być w granicach 30 cm. W tabeli 2 porównano wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród i wymagania dotyczące …

Pole elektromagnetyczne – źródła, regulacje, pomiary

Porównując, w odpowiednich zakresach częstotliwości radiowych, wartości dopuszczalne ustalone w rozporządzeniu [12] z dnia 30 października 2003 r. z poziomami odniesienia ustalonymi w zaleceniu 1999/519/EC [9] (np. natężenie pola E), można stwierdzić, że krajowe przepisy ochrony środowiska przed PEM są znacznie bardziej surowe niż wymagania …