Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Przepisy wspierające rozwój magazynów energii opublikowane

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Wirtualny Magazyn Energii: Nowoczesne Rozwiązanie dla …

Począwszy od 1 sierpnia bieżącego roku, prosumentów i użytkowników mikroinstalacji fotowoltaicznych zaczną obowiązywać nowe taryfy za energię elektryczną, które będą zdecydowanie bardziej dynamiczne niż dotychczas. Zmiany są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na bardziej elastyczne i ekonomicznie korzystne systemy rozliczeń energii, …

Oszczędzanie energii elektrycznej w sektorze kultury

Nowe zasady zaczną obowiązywać już od grudnia 2022 roku. Za brak wprowadzonych zmian grozi kara aż do 20 tysięcy złotych. Z artykułu dowiesz się, kogo dotyczą nowe przepisy oraz jak dostosować do nich działanie instytucji. Oszczędzanie energii elektrycznej – kogo dotyczą nowe przepisy . Ustawa z dnia 7 października 2022 roku o szczególnych …

Nowe przepisy dotyczące wymogów magazynowania odpadów

EDIT: 13 styczeń 2021r., Dotyczy nowych przepisów dla magazynowania odpadów niebezpiecznych obowiązujących od 1 stycznia 2021 roku Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe wymogi dotyczące magazynowania odpadów, w tym również odpadów niebezpiecznych, określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia z dnia 11 września 2020 r. w sprawie …

Nowe prawo energetyczne – jakie zmiany nas czekają?

wzmacnia się obowiązujące prawa odbiorców oraz wprowadza nowe prawa w zakresie sprzedaży energii elektrycznej (nowe warunki umowne, obowiązki dotyczące rozliczeń, rozwiązywania sporów ze sprzedawcą, obowiązki informacyjne), a także dostosowuje się przepisy ustawy do postanowień Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. w zakresie obowiązku …

Nowe zasady magazynowania odpadów | Rozporządzenie …

Informacje, na etykiecie dotyczące: kodu i rodzaju magazynowanych odpadów, zawartości opakowania, pojemnika, kontenera, zbiornika lub worka, adresu miejsca magazynowania odpadów i daty rozpoczęcia ich magazynowania w danym miejscu oraz inne informacje dotyczące magazynowanych odpadów, w szczególności branżowe oznaczenia, są umieszczane przez …

Nowe regulacje dotyczące bhp na stanowiskach wyposażonych …

Zmiana przepisów rozporządzenia w sprawie bhp na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Z dniem 17 listopada 2023 r. weszła w życie nowelizacja przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

Sejm przyjął kompleksowe regulacje dla magazynów energii

W czwartek 15 kwietnia 2021 roku Sejm przyjął nowelizację Prawa energetycznego wprowadzającą kompleksowe rozwiązania dla funkcjonowania i rozwoju magazynów energii elektrycznej. Za uchwaleniem ustawy głosowało 443 posłów, 3 …

Zasady rozliczania prosumentów od 1 lipca 2024 r.

Wprowadzenie nowych zasad. Od dnia 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady rozliczania prosumentów objętych systemem net-billing. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (art. 4b ust. 1 ustawy OZE), do dnia 30 czerwca 2024 r., wyliczenie wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci elektroenergetycznej przez prosumenta energii odnawialnej i …

Nowe regulacje dotyczące opakowań produktów spożywczych

30 grudnia bieżącego roku wejdą w życie nowe unijne regulacje dotyczące opakowań produktów spożywczych. Producenci żywności, którzy nie zaczęli jeszcze przygotowań do nadchodzących zmian powinni zrobić to jak najszybciej. Z punktu widzenia klienta nowe przepisy mają poprawić czytelność etykiet i ułatwiać dokonywanie świadomych wyborów. Dla …

Nadchodzą nowe regulacje dotyczące pomp ciepła. Po nowym …

W 2024 roku wejdą w życie nowe regulacje dotyczące pomp ciepła. Przewidują one m . kontrole techniczne urządzeń zainstalowanych w polskich domach. Mają one na celu wykrycie pomp, które ze względów bezpieczeństwa nie nadają się do eksploatacji.

Nowe regulacje Unii Europejskiej dotyczące pomp ciepła

Bezpieczeństwo pomp ciepła i nowe regulacje UE. Pompy ciepła z czynnikami R410A i R32 są bezpieczne dla środowiska naturalnego, a Unia Europejska nie nakaże ich wymiany. Jednocześnie zmiana czynników chłodniczych, podobnie jak w przypadku środków ochrony roślin, staje się coraz bardziej niezbędna dla zachowania równowagi ...

Przyszłość opakowań: Nowe regulacje UE i ich wpływ na ...

Unijny ustawodawca wprowadzi też wymogi dotyczące obowiązkowych poziomów udziału wtórnego surowca z recyklingu (tzw. recyklatu) w wyrobach opakowaniowych, zwłaszcza tych z tworzyw sztucznych. Niektóre rodzaje jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych mają zostać zakazane. Dotyczy to m . jednorazowych opakowań na świeże owoce i ...

Regulacje dotyczące wodoru skierowane do konsultacji …

21 października 2022 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw, będący realizacją „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040". Projektowana nowelizacja ma na celu stworzenie stabilnego otoczenia …

Termomodernizacja. Co się zmieniło? Nowe regulacje 2021

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące energooszczędności budynków. Wyższe normy będą musiały spełniać wszystkie domy, dla których pozwolenie na budowę wydano po 31 grudnia 2020 roku. Co ważne jednak również przeprowadzana od tego roku termomodernizacja starych budynków musi uwzględniać nowe przepisy. Jeśli spotkacie się z …

Nowe przepisy dotyczące całego cyklu życia baterii

Przyjęte w lipcu ubiegłego roku nowe rozporządzenie unijne dotyczące nowych i zużytych baterii w znaczący sposób ma wpłynąć na unijny rynek bateryjny. Nowe przepisy będą determinować m . sposób produkcji akumulatorów i wycofania ich z rynku. W efekcie stopniowo ograniczany ma być ślad węglowy związany z całym cyklem życia ...

Nowelizacja ustawy śmieciowej. Nowe regulacje dla gmin, …

Nowe regulacje dla gmin, mieszkańców i przedsiębiorców [PORADNIK] Michał Walkowiak, Karol Kupień, Zuzanna Czeszak, Zofia Jóźwiak, Mateusz Karciarz 3 września 2021, 07:00

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski …

Barbara Adamska: Zniesienie podwójnego naliczania opłat dystrybucyjnych na energię wprowadzoną i pobraną z magazynu to bez wątpienia jeden z najważniejszych zapisów. Znaczenie nowelizacji dla branży wynika …

Najlepsza szafa do przechowywania energii: wszystko w 1 …

Zrozumienie koncepcji szaf magazynujących energię. Co wyróżnia te szafki? Wyobraź sobie szafkę zewnętrzną, w której mieszczą się wszystkie elementy potrzebne do magazynowania energii odnawialnej, starannie zapakowane w jedną, łatwą w zarządzaniu jednostkę. Właśnie tym jest zewnętrzna szafa do przechowywania energii typu „wszystko w jednym". Porządne, …

Nowelizacja ustawy o OZE: nowe systemy wsparcia, ważne …

Nowe zadania Prezesa URE w obszarze funkcjonowania systemów wsparcia OZE. Wsparcie dla zmodernizowanych instalacji OZE. Pomimo, że dotychczas obowiązujące przepisy ustawy OZE zawierały ramowe regulacje dotyczące wsparcia zmodernizowanych instalacji OZE, to wobec braku przepisów wykonawczych nie było możliwości ich skutecznego …

Sejm przyjął nowelizację ustawy o OZE 07.07.2023 r.

Nowe prawo wprowadza również nowe regulacje dotyczące produkcji i dystrybucji biometanu, który będzie mógł być wprowadzany do sieci dystrybucyjnych lub przesyłowych gazu ziemnego, ale będzie musiał spełniać określone w Prawie energetycznym wymogi jakościowe. Definicja paliw gazowych zawarta w Prawie energetycznym zostanie …

Prawo dotyczące nieruchomości – co się zmieni w 2021 roku?

Od początku roku obowiązują już także nowe normy, które obniżają limity zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną w nowo budowanych nieruchomościach. W przypadku domów jednorodzinnych limit wynosi teraz 70 kWh/m kw., a w przypadku bloków wielorodzinnych 65 kWh/ m kw. W skrócie zmiany te mają zmusić inwestorów do tego, aby …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Od momentu wprowadzenia ww. zmiany ustawy do 10 maja 2024 r. do URE wpłynęły wnioski od 6 operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD), dotyczące łącznie 41 …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek …

Nowelizacja Prawa energetycznego znosi bariery rozwoju branży magazynowania energii w Polsce. Otwiera możliwości wykorzystania magazynów energii w …

Rynek energii w Polsce w 2023 roku – co powinien wiedzieć ...

W kwietniu 2023 roku Rada UE zaakceptowała regulacje dotyczące systemu handlu emisjami (EU ETS), które są częścią pakietu „Fit for 55″. Dzięki tym przepisom ograniczeniu ma ulec emisja gazów cieplarnianych w dodatkowych sektorach gospodarki. Ambitne cele środowiskowe zakładają redukcję emisji o 62% do 2030 roku w porównaniu do …

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę

Własny magazyn energii pozwala samodzielnie gromadzić wytworzoną energię elektryczną. Tym samym przyczynia się do zwiększenia opłacalności inwestycji, np. w instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła. Idea działania magazynu energii jest prosta. Przyjmijmy, że dla naszego domu pozyskujemy prąd z instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chcemy zatrzymać nadwyżki energii u …

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Obowiązkowa fotowoltaika na każdym nowym domu. Ogłoszono nowe regulacje

Ogłoszono nowe regulacje. Ignacy Michałowski 12 maja 2023 Brak komentarzy. Facebook Twitter Telegram WhatsApp. Obserwuj nas na . Google News. Panel słoneczny . Udostępnij. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp. W dążeniu do poprawy efektywności energetycznej i ograniczenia emisji dwutlenku węgla, rządy wielu krajów wprowadzają coraz …

Regulacje ESG 2025. Co muszą wiedzieć firmy

Nowe regulacje, takie jak Dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) i Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), będą miały jeszcze większy wpływ na działalność firm. Ten artykuł omawia, czego firmy mogą się spodziewać w 2025 roku i jak najlepiej przygotować się na nadchodzące wyzwania.

Zakaz pieców gazowych w UE od 2024: Nowe zasady …

12 marca 2024 r. Parlament Europejski przyjął nowelizację unijnej dyrektywy EPBD, która wprowadza nowe wymogi efektywności energetycznej i charakterystyki energetycznej budynków w UE. Od 2030 roku nowe budynki mają być zeroemisyjne, a te już istniejące mają być stopniowo modernizowane do takiego stanu do 2050 roku.

Nowe ramy regulacyjne UE dotyczace baterii

Nowe ramy regulacyjne UE dotyczące baterii Baterie są kluczowe dla procesu przechodzenia UE na czystą energię. W grudniu 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła wniosek dotyczący modernizacji ram regulacyjnych dotyczących baterii oraz zapewnienia zrównoważonego charakteru i konkurencyjności unijnych łańcuchów wartości baterii. Proponowane nowe …

Prawo energetyczne – Ustawa, regulacje i przepisy dotyczące …

Prawo energetyczne tekst jednolity określa szczegółowe regulacje dotyczące kwestii energetycznych w Polsce. Ustawa ta reguluje zasady i warunki zaopatrzenia w paliwa gazowe, energię elektryczną i ciepło, a także działalności przedsiębiorstw energetycznych. Przepisy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju ...