Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jaki udział gazu w miksie energetycznym – Wprost

To wszystko wpisuje się w stale rosnące na świecie zapotrzebowanie na gaz. W 2018 roku udział gazu ziemnego w światowym miksie wynosił 24 proc. i był to jeden z najlepszych w historii dla ...

Projektowane zmiany w ustawie Prawo energetyczne i w ustawie …

autor jest radcą prawnym, od 2012 r. zajmuje się prawem gospodarczym, od 2015 r., tj. od rozpoczęcia pracy w Urzędzie Regulacji Energetyki, ściśle specjalizuje się w prawie energetycznym; wspiera m.st. Warszawę w transformacji energetycznej, zapewniając obsługę prawną jednostce organizacyjnej odpowiedzialnej za ochronę powietrza i ...

POTENCJAŁ ZASTOSOWANIA WODORU W POLSKIM SYSTEMIE ENERGETYCZNYM

Politechnika Śląska w Gliwicach Katedra Maszyn i Urządzeń Energetycznych POTENCJAŁ ZASTOSOWANIA WODORU W POLSKIM SYSTEMIE ENERGETYCZNYM Tadeusz Chmielniak, Anna Skorek –Osikowska, Łukasz Bartela XXXIV Konferencja z cyklu: Zagadnienia Surowców Energetycznych i Energii w Gospodarce Krajowej Zakopane 17‐20 października 2021 …

zarządzania energią w audycie energetycznym przedsiębiorstwa

teletransmisyjnych oraz automatyki w ramach wdrażania systemów zarządzania energią" Artykuł przedstawia na konkretnych przykładach audytów energetycznych wykonanych przez autora, …

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie ...

W 2023 roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Startuje przedsięwzięcie NCBR: „Elektrociepłownia w …

Przedsięwzięcie „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym", o którym tu mowa, to druga w ostatnim czasie inicjatywa NCBR w zakresie bezemisyjnego ciepłownictwa, realizowana ze wsparciem …

ISO 50001:2018

Chcąc efektywnie zarządzać energią warto systemowo połączyć działania planistyczne, operacyjne i inwestycyjne, a więc podejść do tematu kompleksowo. Najpopularniejszym standardem, który opisuje takie podejście jest ISO 50001 – System zarządzania energią.

STRATEGICZNE MODELE FUNKCJONOWANIA …

W artykule scharakteryzowano najważniejsze zmiany w prawie energetycznym Unii Europejskiej, które wpływają na liberalizację rynku energii. Przedstawiono wybrane strategiczne modele …

System elektroenergetyczny – Bezel – Bezpieczeństwo Elektryczne

Utrzymanie dopuszczalnych wartości napięć w systemie elektroenergetycznym ma istotne znaczenie w węzłach odbiorców energii elektrycznej, a także dla urządzeń elektrycznych pracujących w systemie. Regulacja napięcia odbywa się zarówno w stanach normalnych, jak i zakłóceniowych, w sieciach wszystkich poziomów napięć; w sieciach …

KONCEPCJA WYKORZYSTANIA STATYSTYCZNEGO STEROWANIA PROCESEM W …

STEROWANIA PROCESEM W SEKTORZE ENERGETYCZNYM Autorzy: Piotr W. Saługa, Jacek Kamiński, Radosław Kapłan, Paweł Grzesiak ("Rynek Energii" - 12/2017) Słowa kluczowe: statystyczne sterowanie procesem, zarządzanie jakością, karty kontrolne, zdolność procesu, sektor energetyczny Streszczenie: Głównym celem artykułu jest przedstawienie możliwości …

Ogłoszono stan zagrożenia. W systemie energetycznym brakuje …

W systemie energetycznym brakuje mocy. Operator ogłasza stan zagrożenia. Obaw o dostawy energii - jak podaje PSE - nie ma. Wszystkie elektrownie, które mają kontrakty muszą spełnić swoje obowiązki i dostarczyć zakontraktowaną wcześniej moc do produkcji prądu. W piątek, 23 września 2022 ...

Tutoring jako alternatywna metoda edukacji | Przedsiębiorczość

Problematyka referatu dotyczy prób implementacji idei tutoringu w polskim systemie nauczania. Tutoring jako nowa forma pracy z uczniem, opierająca się głównie na symetrycznej relacji pomiędzy nauczycielem a podopiecznym, ma krótką historię w polskim systemie oświaty, m . na poziomie edukacji ponadgimnazjalnej. Tutoring na ogół jest …

METODY WSTĘPNEGO PRZYGOTOWANIA BIOMASY DO WSPÓŁSPALANIA Z WĘGLEM W ...

w systemie energetycznym jest rzeczywiście według ekspertów rozwiązaniem pozytywnie wpływającym na środowisko naturalne. Istnieje natomiast szereg obaw w związku z wykorzystaniem biomasy jak jedynego źródła paliwa w danym bloku cieplnym ze względu na stabilność dostaw paliwa i jego jakość. Zasoby paliw kopalnych z roku na rok się kończą …

EFT: „wypukaj" swój problem

W czasie sesji stymulujemy punkty akupunkturowe, czyli opukujemy je. To opukiwanie powoduje, że w naszym ciele, w naszym systemie energetycznym pojawiają się wibracje. Przenoszą się one do meridianów, które tworzą system energetyczny (połączony z naszym układem nerwowym i mózgiem). W ten sposób wibracje docierają do blokad.

Nowoczesne strategie zarządzania energią w przedsiębiorstwach …

W związku z rosnącymi cenami energii, Rząd Polski znowelizował w czerwcu 2019 roku „Ustawę Prądową", której głównym założeniem jest zamrożenie ceny energii elektrycznej dla części odbiorców (m . dla gospodarstw domowych, mikro i małych przedsiębiorstw), oraz …

Metoda EFT

Metoda EFT przynosi efekty jakich nie ma w innych metodach a jej skuteczność sięga aż 90%. Głównym założeniem EFT jest stwierdzenie, że: przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w systemie energetycznym ciała. System energetyczny człowieka obejmuje trzy podsystemy: biopole otaczające i przenikające ciało fizyczne, centra energetyczne zwane …

ZNACZENIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W KRAJOWYM SYSTEMIE ENERGETYCZNYM

tycznie zwiększał się poziom mocy zainstalowanej w systemie elektroenerge‐ tycznym. Potwierdzają to dane Operatora Systemu Przesyłowego (por. tab. 1.). Można także dostrzec rosnącą wartość OZE w miksie energetycznym kraju oraz

Rola surowców energetycznych w procesie produkcji energii …

o ograniczeniu roli tego surowca w sektorze energetycznym (Krause i in. 1981). W państwach unijnych rozpoczął się wówczas proces transformacji energetycznej, zaś w 1980 r. po raz pierw-7 szy użyte zostało pojęcie Energiewende przez niemiecki The Oeko-Institut, który został zało-żony w 1977 r. (Krause i in. 1981). Niezależnie od procesu modernizacji sektora energii ropa naftowa ...

ENERGETYCZNA INFRASTRUKTURA KRYTYCZNA W POLSCE …

Udział elektrowni wodnych w krajowym systemie energetycznym wynosi zaledwie 6%. Wodny potencjał energetyczny stanowi łączną war-tość 13,7 TWh w skali roku. Największym rezerwu-arem energetycznym cechuje się Wisła – 45,3%, nie-co mniejszym dorzecze Wisły i Odry – 43,6%, zaś pozostały udział mają Odra i inne rzeki – 11,1%. Pol-

Zarządzanie w przedsiębiorstwie energetycznym Managing the …

Charakterystyka podmiotu i metody zarządzania przedsiębiorstwem energetycznym (planowanie, organizowanie, kierowanie, kontrolowanie). Struktury organizacyjne przedsiębiorstw …

Strona Główna

Metoda EFT przynosi szybkie efekty a jej skuteczność została potwierdzona już ponad 100 badań naukowych. Według twórcy metody, Gary''ego Craig''a, za złe samopoczucie (stres, lęk, depresja) oraz dolegliwości fizyczne (migrena, rak) odpowiedzialne jest zaburzenie energii w systemie energetycznym ciała.

Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …

Aby zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych, konieczne są dwie rzeczy: inwestycje w istniejące i nowe technologie w zakresie energii odnawialnej, aby zwiększyć produkcję (i …

Reiki i Bioenergoterapia Lublin – Siła Umysłu

Bioenergoterapia to naturalna, nieinwazyjna metoda uzdrawiania, która pomaga w zwalczaniu chronicznego stresu, przewlekłego bólu, dolegliwości psychosomatycznych i traum emocjonalnych poprzez przywrócenie prawidłowego przepływu energii ki w systemie energetycznym człowieka. Terapia Reiki, natomiast, jest jedną z form bioenergoterapii, która …

Gry symulacyjne jako metoda rozwijania kompetencji przedsiębiorczych w ...

o odwzorowanym systemie; 7. ze względu na technologię: gry komputerowe, ręczne, wykorzystujące rekwizyty: plansze, pionki, karty itp., „ludzkie", opierające się na odgrywaniu ról. W klasyfikacji metod nauczania przedstawionej przez W. Okonia gry symulacyjne sytuują się w obrębie metod samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Klasyfikacja metod wg Okonia …

Wystartował nabór projektów "Elektrociepłownia w lokalnym systemie ...

Przedsięwzięcie „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" to druga w ostatnim czasie inicjatywa NCBR w zakresie bezemisyjnego ciepłownictwa, realizowana ze wsparciem Funduszy Europejskich i inspirowana strategią Europejskiego Zielonego Ładu. Dodano, że cały system "będzie spinać układ kogeneracyjny wytwarzający jednocześnie …

System ekspercki jako skuteczne narzędzie zarządzania …

Jest to odpowiedź na współczesną potrzebę wspomagania procesu podejmowania decyzji zarządczych, które w przypadku przedsiębiorstw energetycznych, z …

Przegląd metod stosowanych w analizach efektywno ci …

Przegląd metod stosowanych w analizach efektywności energetycznej Autorzy: Kinga Wesołowska, Sławomir Bielecki - Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplnej im. B. Stefanowskiego („Energetyka" – kwiecień 2018) Zadaniem audytingu energetycznego jest pozyskanie wiedzy o profilu zużycia energii

Jakość energii elektrycznej – parametry, źródła i …

Napięcie jest najważniejszym parametrem w systemie energetycznym, który wpływa na jakość energii na kilka przedstawionych poniżej sposobów. Przerwy w napięciu zasilania. Przerwy w zasilaniu to sytuacje, w …

Rola OZE w europejskim systemie energetycznym

Celem artykułu jest ukazanie roli OZE w europejskim systemie energetycznym. W artykule przedstawiono rolę odnawialnych źródeł energii (OZE) w produkcji energii elektrycznej w Unii ...

Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym

W ramach Przedsięwzięcia "Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" oczekuje się zrealizowania prac badawczo-rozwojowych, potwierdzających hipotezę badawczą o rynkowej wykonalności systemu elektrociepłowniczego, który dostarczać będzie odbiorcom ciepło i energię elektryczną pozyskane co najmniej w 80% ze źródeł odnawialnych, takich jak, np.: energia …

Umowa PPA jako sposób redukcji emisji w Scope 2

W obliczu globalnych wyzwań klimatycznych, obowiązków regulacyjnych w zakresie kontrybucji do realizacji celów Porozumienia Paryskiego oraz obowiązków raportowych w zakresie …

System ekspercki jako skuteczne narzędzie zarządzania ryzykiem w ...

System ekspercki jako skuteczne narzędzie zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie energetycznym. January 2015 ; Zeszyty Naukowe Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN 90:117 ...

Inżynieria wysokich napięć

w systemie elektroenergetycznym. 2 2 W2 Ekonomika zarządzania majątkiem sieciowym w systemie elektro-energetycznym. 2 2 W3 Bezpieczeństwo pracy systemu elektroenergetycznego. 2 2 W4 Ekonomika inwestycji prowadzonych w elektroenergetyce z elemen- tami przedsiębiorczości. 2 2 W5 Wymagania międzynarodowych przepisów dotyczących …