Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Art. 3 pkt. 59 PE definiuje „magazynowanie energii elektrycznej" jako przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci …

MODEL NUMERYCZNY UKŁADU NAPĘDOWEGO AUTOBUSU …

Na potrzeby prototypowego układu napędowego opracowano jego model numeryczny. Przyjęto koncepcję zasilania układu napędowego z dwóch źródeł energii. Energia do zasilania autobusu ...

Zasobniki energii. Zastosowanie zasobników energii w systemie ...

Zestawienie szczegółowych informacji o istniejących, budowanych i planowanych instalacjach zasobników energii w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wraz z opisem technologii magazynowania energii oraz obowiązujących uwarunkowań formalnoprawnych, w tym proponowanych nowelizacji ustaw nakreślających ramy …

Magazynowanie energii

Praca całego układu TES dzieli się na trzy fazy: ładowanie magazynu, przechowywanie ciepła oraz rozładowywanie magazynu (lub zamiana ciepła na chłód). W zależności od czasu trwania …

Ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej? Z czego składa

Opłata jakościowa, jest to opłata zależna od zużywanej energii, pokrywa koszty utrzymania równowagi w systemie elektroenergetycznym. Opłata OZE wynika z funkcjonowania mechanizmów wsparcia dla wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Została wprowadzona nowelizacją ustawy o OZE z 2015 roku i po raz pierwszy ...

Autonomiczny układ wytwarzania energii elektrycznej z …

Wykorzystując metodę regulacji napięcia prądnicy indukcyjnej przedstawioną w rozprawie doktorskiej pt. "Analiza autonomicznego układu wytwarzania energii elektrycznej z maszyną indukcyjną pierścieniową" planowane jest opracowanie całego, w pełni autonomicznego, układu wytwarzania energii współpracującego z urządzeniem napędzającym o regulowanej …

Elementy i układy sterowania pneumatycznego

parametry układu za pomocą sprężonego powietrza jako nośnika informacji; w ujęciu szczegółowym sterowanie ciśnieniem (jako rodzaj sterowania), w którym stosuje się powietrze w przewodzie sterowania. Układ pneumatyczny - zbiór wzajemnie połączonych elementów pneumatycznych przeznaczonych do przekazywania i sterowania energii za pośrednictwem …

ZASOBNIKI ENERGII W SYSTEMACH ELEKTRYCZNYCH.

2. UKŁADY ZASOBNIKÓW ENERGII Gromadzenie energii powiązane jest z wykorzystaniem zjawisk fizycznych i chemicznych. W zasobnikach energii następuje: zamiana energii …

Zadbaj o swój zbiornik: okresowa wymiana anody magnezowej

Na żywotność anody magnezowej wpływają przede wszystkim skład i twardość wody, jak również temperatura, przy której woda jest podgrzewana. Agresywna chemia wody może znacznie przyspieszyć proces zużycia anody. Ponadto, większe zużycie energii na podgrzewanie wody, czyli intensywniejsza praca zbiornika, także skraca jej życie.

Cześć 3

Tracona energia powoduje, oprócz nagrzewania się elementów układu, przyrost temperatury cieczy roboczej, spadek jej lepkości i w konsekwencji zmianę parametrów pracy całego układu – wydajności pomp, czasów działania …

Napęd elektryczny ? podstawowe informacje

Maszyna robocza napędzana jest więc najczęściej nie bezpośrednio przez ?goły? silnik elektryczny zasilany wprost z sieci elektrycznej, ale z wykorzystaniem wszystkich elementów składających się na napęd elektryczny: silnika elektrycznego, układu sterowania, przekształtnika energii i przekładni mechanicznej.

Budowa samochodu elektrycznego

W skład układu napędowego wchodzą silnik elektryczny, kontroler i przekładnia. Silnik jest sercem samochodu elektrycznego, dostarczającym moc potrzebną do napędu pojazdu, podczas gdy kontroler reguluje przepływ energii elektrycznej. …

Budowa samochodu elektrycznego – wszystko, co musisz wiedzieć!

Samochód elektryczny działa w ten sam sposób, co spalinowy. Jednak między tymi modelami występuje zasadnicza różnica, którą jest napęd. E-samochody wykorzystują energię elektryczną, zaś spalinowe paliwo. Jak zatem wygląda budowa napędu samochodu elektrycznego i czy naprawdę tak bardzo ró;żni się od silnika spalinowego?

Elektrownie szczytowo-pompowe

Elektrownia szczytowo-pompowa działa na zasadzie zamiany energii elektrycznej w potencjalną wody, a następnie, energii potencjalnej w kinetyczną, do napędu turbiny i ostatecznie znów …

Licznik energii elektrycznej: jak działa, montaż, wymiana

Licznik energii elektrycznej to całkujący przyrząd pomiarowy. Jednostką miary powszechnie stosowaną przez dostawców energii jest kilowatogodzina (kWh) i megawatogodzina (MWh). W przypadku liczników indukcyjnych za naliczanie prądu odpowiada aluminiowa tarcza, która porusza się dzięki dwóm cewkom. Ważnym elementem licznika jest trwały magnes. Jego …

Biogazownia rolnicza – zasada działania, opłacalność, budowa

Odnawialne źródła energii cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Powód jest prosty – są niewyczerpalne oraz przyjazne dla środowiska. W sektorze rolniczym można zauważyć rosnące zainteresowanie biogazem, czyli naturalnym gazem produkowanym w procesie fermentacji biomasy (materii organicznej). Biogaz stanowi mieszaninę gazu oraz …

Magazyny energii

Magazyny energii przepływowe charakteryzują się łatwością rozbudowy do dużych pojemności. Ich budowa opiera się o dwa oddzielne zbiorniki z elektrolitami, pompy …

Układ hamulcowy w czasach elektromobilności

– Jeżeli siła nacisku na pedał hamulca okaże się duża i przekroczy zakres możliwości momentu hamującego układu elektrycznego potrzebnego do zatrzymania pojazdu, do akcji wkracza tradycyjny układ …

Gdzie znajduje się zbiornik układu kierowniczego w Opel …

Samochody starsze niż 10-15 lat wciąż korzystają z układu hydraulicznego, podczas gdy nowe samochody wykorzystują układ elektryczny, który jest znacznie bardziej niezawodny i zużywa znacznie mniej energii. W przypadku samochodów hybrydowych stosowana jest oczywiście transmisja hybrydowa.

Moduł 6 Hydrauliczne i elektrohydrauliczne układy napędu i sterowa

Prawo zachowania energii (p r a w o B e r n o u l l i e g o) W ruchu ustalonym cieczy doskonałej całkowita energia 1 kg cieczy, która stanowi sumę energii kinetycznej energii ciśnienia i energii położenia jest jednakowa w każdym punkcie tej samej strugi. g h const v p 1 2 * 2 U Rys. 6.2. Ilustracja prawa Bernoulliego [opracowanie własne] W poziomym ruchu ustalonym cieczy …

Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …

Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną .

Magazynowanie energii

Nadmiar energii elektrycznej może być wykorzystywany do produkcji ciepła w zasobniku. Układ ten zbilansuje niestabilność produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W zależności od …

Układy pomiarowe energii elektrycznej – czym są? | Poradnik

W uzasadnionych sytuacjach może on wyrazić zgodę na instalację układu pomiarowego po stronie niskiego napięcia transformatora – dotyczy to odbiorców III grupy przyłączeniowej, przy czym maksymalna moc nie może być większa niż 200 kW. Uzyskanie pozytywnej opinii jest często uwarunkowane – konieczne jest m . zastosowanie układu kompensacji strat jałowych …

Bufor ciepła w domu: cena, opinie, montaż

Zastosowanie bufora ciepła z kotłem na ekogroszek lub kotłem zgazowującym drewno jest niezwykle efektywne. Alternatywą jest bufor ciepła z grzałką elektryczną, wykorzystywany w taryfie nocnej, szczególnie odpowiedni dla nowych domów jednorodzinnych.. Aby skorzystać z tej opcji, konieczne jest podpisanie umowy o taryfę dwustrefową, oznaczoną …

Układ elektryczny

Energia elektryczna wyprodukowana przez turbozespoły jest transportowana przez układ elektryczny elektrowni do systemu elektroenergetycznego. Specyfika budowy układu …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii Wprowadzenie Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania Budowa i zasada działania komina słonecznego Budowa i zasada działania gruntowego magazynu energii Interaktywne materiały sprawdzające Słownik pojęć dla e-materiału Przewodnik dla …