Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Polskie Normy dotyczące branży elektrycznej
Zestawienie Polskich Norm dotyczących branży elektrycznej - lipiec 2017 PN-EN 60839-11-31:2017-07 - wersja angielska. Data publikacji: 04-07-2017 Alarmowe i elektroniczne systemy zabezpieczeń -- Część 11-31: Elektroniczne systemy kontroli dostępu -- Podstawowy protokół międzyoperacyjności oparty na usługach Web
Termomodernizacja budynków – ocieplenie i docieplenie elementów obudowy ...
Termomodernizacja dotyczy dostosowania budynku do nowych wymagań ochrony cieplnej i oszczędności energii. Ponadto stanowi zbiór zabiegów mających na celu wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie strat ciepła w istniejącym budynku. Jest jednym z elementów modernizacji budynku, który przynosi korzyści finansowe i pokrycie kosztów innych …
Normy i wymagania dotyczące układania przewodów …
Normy dotyczące układania przewodów elektrycznych w pomieszczeniach mieszkalnych regulują następujące akty: ... Główne punkty wymagań i zasad. Tabela przekrojów kabli dla mocy . Zasady układania okablowania elektrycznego obejmują szeroki zakres aspektów instalacji, od wyboru materiałów po procedurę uruchomienia konstrukcji. Minimalny przekrój kabla: wstępny - 4 mm; …
Polskie normy: magazyny energii
Niniejsza część normy IEC 61427 podaje ogólne informacje związane z wymaganiami dotyczącymi akumulatorów wtórnych wykorzystywanych w energetycznych …
Klasy systemów alarmowych i dotyczące ich normy
Klasy systemów alarmowych i dotyczące ich normy. Do zabezpieczenia budynków mieszkalnych oraz obiektów publicznych konieczne jest zainstalowanie systemów alarmowych. Stopień ich zaawansowania dopasowywany jest do wymagań danego obiektu. Przy instalacji systemów alarmowych wymagane jest spełnienie normy EN50131-1, która zawiera cztery stopnie …
Porównanie technologii magazynowania energii
W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …
Akumulatorowe systemy magazynowania energii: wydajność i …
wyrównywanie stanu naładowania akumulatora poprzez równoważenie naładowania poszczególnych ogniw, aby utrzymać optymalne wykorzystanie pojemności akumulatora; …
Akumulatory wytworzone w nowej technologii magazynują …
W ramach przeprowadzonych badań zespół naukowców wykorzystał sprzężony elektrochemiczny model obliczeniowej dynamiki płynów, dzięki któremu uzyskał możliwość …
Normalizacja w Europie – wymogi techniczne – normy …
Publikacje dotyczące norm i innych działań normalizacyjnych to stosowane dobrowolnie wytyczne, które zawierają specyfikacje techniczne dotyczące poszczególnych produktów, usług i procesów (począwszy od hełmów ochronnych, przez ładowarki do urządzeń elektrycznych, po poziomy jakości usług transportu publicznego). Normy są opracowywane …
Kable i przewody. Polskie Normy w branży elektrycznej
Polskie Normy poświęcone kablom i przewodom. PN-EN 50083-7:2004/AC:2008 Sieci kablowe służące do rozprowadzania sygnałów: telewizyjnych, radiofonicznych usług interaktywnych ęść 7: Parametry systemowe. PN-EN 50117-4-1:2008 Kable współosiowe ęść 4 - 1: Wymagania szczegółowe dotyczące kabli stosowanych w …
AKUMULATOROWE SYSTEMY MAGAZYNOWANIA ENERGII: …
Niniejsza nota aplikacyjna opisuje techniczne aspekty konstrukcji i zasady działania akumulatorowych systemów magazynowania energii oraz ich wpływ na efektywność i okres …
Bezpieczeństwo systemów ogrzewania: Normy i standardy, które …
Normy techniczne, takie jak EN 12828 dla systemów ogrzewania w budynkach mieszkalnych, określają minimalne wymogi dotyczące instalacji. Obejmują one aspekty takie jak projektowanie systemu, jego wykonanie oraz kontrola pracy. Przestrzeganie tych norm jest kluczowe dla zapewnienia efektywności energetycznej i bezpieczeństwa.
Warunki Techniczne 2021 dla przegród i złączy budowlanych
Osiągnięcie standardu „budynku o niskim zużyciu energii" jest możliwe przez spełnienie wymagań wg rozporządzenia [1] w zakresie oszczędności energii i ochrony cieplnej budynków (minimalizacja wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię EP [kWh/(m2·rok)] dla całego budynku oraz współczynników przenikania ciepła U [W//(m2·K)] dla …
Kompletny przewodnik UL9540 – norma dotycząca systemów …
Opracowana przez Underwriters Laboratories (UL) norma uwzględnia kryteria bezpieczeństwa i wydajności, które są krytyczne dla prawidłowego działania i konfiguracji …
Jak Obliczyć Wydajność Akumulatora? Porady i Wskazówki
4. Sprawdzaj stan obudowy akumulatora i upewnij się, że jest ona szczelna i bez uszkodzeń mechanicznych. Jeśli obudowa jest uszkodzona lub ma dziury, należy ją wymienić. 5. Regularnie sprawdzaj poziom naładowania akumulatora przy pomocy miernika lub innego urządzenia diagnostycznego i naładuj go jeśli to konieczne. 6. Unikaj ...
Akumulatorowe systemy magazynowania energii: wydajność i …
Poniższa tabela przedstawia minimalny zestaw charakterystyk akumulatorowego systemu magazynowania energii. Jest to część definicji zawartych w dokumencie GRIDSTOR …
Magazyn Energii w Baterii Samochodu Elektrycznego
Systemy magazynowania energii muszą być zgodne z normami bezpieczeństwa elektrycznego. Normy są ustalane przez organizacje jak Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC). …
Czym powinna się charakteryzować analiza …
W operacie akustycznym przegrody wewnętrzne powinny być przeanalizowane w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem wpływu przenoszenia bocznego oraz dodatkowych warstw termoizolacyjnych i dźwiękoizolacyjnych, w celu …
Nowe normy emisji spalin. Czy rynek je wytrzyma?
Koncerny uratowały się z pułapki sprzedając nie tylko auta elektryczne, ale także miękkie hybrydy (auta z małym silnikiem elektrycznym pełniącym rolę alternatora oraz rozrusznika, opartym na instalacji 48V plus …
Tabela Obciążalności Przewodów
W naszym artykule przedstawimy Ci tabelę obciążalności przewodów, która pomoże Ci dokonać właściwego wyboru w zależności od wymagań instalacji. Przedstawimy również normy dotyczące przewodów oraz podpowiemy, jak skorzystać z kalkulatora obciążalności przewodów, aby zoptymalizować dobór przewodów elektrycznych.
Biologia na czasie 2. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy
W tabeli przedstawiono normy dotyczące dobowego zapotrzebowania na energię młodzieży w wieku 13-15 lat, o masie ciała 50 kg. a) Większa aktywność fizyczna zwiększa dobowe zapotrzebowanie na wodę. b) Różnice wynikają z tego, że organizm mężczyzn prowadzi intensywniejszy metabolizm. c) Aktywność fizyczna poprawia ogólną kondycję organizmu, np. …
Kluczowe aktualizacje przepisów akustycznych
– wykonywanie robót budowlanych w lokalu nie może pogorszyć wymagań akustycznych określonych w analizie w zakresie rozwiązań technicznych i materiałowych mających na celu spełnienie wymagań akustycznych, o której …
Instrukcja obsługi
Instrukcje bezpieczeństwa dotyczące akumulatora Falownik SolaX serii X3-Hybrid G4 powinien współpracować z wysokonapięciowym akumulatorem. Punkt 3.3 podaje szczegółowe parametry takie jak typ akumulatora, napięcie znamionowe i pojemność znamionowa itp.
Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego : podstawy, normy ...
normy, przepisy dotyczące planowania, budowy, projektowania architektonicznego, wymagań przestrzennych i relacji między nimi, wymiarów budynków i pomieszczeń, wyposażenia, sprzętów, dla których człowiek jest miarą i celem / Ernst Neufert. – 5. wydanie polskie, rozszerzone, gruntownie zmienione i zaktualizowane do 42. wydania
Normy w dokumentacjach elektrycznych
Normy PN-EN (Polskie Normy – Europejskie Normy): W Polsce obowiązują normy PN-EN, które są adaptacjami europejskich norm EN. Przykładem jest norma PN-EN 81346-2, która określa zasady nazewnictwa elementów elektrycznych i jest zgodna z międzynarodową normą IEC 81346-2 .
Ocieplanie ścian zewnętrznych według nowych wymagań prawnych
Projektowanie lub ocieplanie ścian zewnętrznych budynku z uwzględnieniem wymagań prawnych obowiązujących od 1 stycznia 2021 r. (w standardzie energooszczędnym) wymaga znajomości zagadnień z zakresu fizyki budowli, budownictwa ogólnego, materiałów budowlanych. Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują m . nowe (niższe) wartości graniczne współczynnika przenikania …
Akustyka w budownictwie mieszkaniowym a wymagania dotyczące ...
Zgodnie z rozporządzeniem, od stycznia 2021 roku wzrosną wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych z obecnie obowiązujących 0,23 W/(m2·K) do 0,20 W/(m2·K). Dodatkowo wyższe będą wymagania dla łącznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną (EP).
WT 2021. Standard energetyczny budynku od stycznia 2021
Zgodnie z warunkami technicznymi (WT 2021), przypominamy projektantom i inwestorom, że tylko do końca grudnia 2020 obowiązują dotychczasowe wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię (wskaźnik EP), od roku 2021 zaczyna obowiązywać nowy standard energetyczny i obniżone wartości wskaźnika EP.
Odległości od Linii Energetycznych – Tabela Norm
Normy PN-EN 50341-1:2013-03 i PN-E-05100-1:1998 zawierają szczegółowe wytyczne dotyczące odległości linii energetycznych od budynków i dróg. Określają minimalne odległości pionowe i poziome, uwzględniając napięcie linii oraz rodzaj izolacji przewodów. Przestrzeganie tych norm jest kluczowe dla bezpiecznego projektowania i budowy linii …
Unijne wymagania dotyczące wyrobów – obszar zharmonizowany
Normy to stosowane dobrowolnie wytyczne, które zawierają specyfikacje techniczne dotyczące poszczególnych produktów. Normy są opracowywane na podstawie unijnych przepisów zharmonizowanych. Stosowanie norm nie jest obowiązkowe. Niemniej normy są powszechnie stosowane przez przedsiębiorców i stanowią istotne ułatwienie. Pozwalają ...
⊳ Rejestracja akumulatora
Obecnie na rynku dostępne są 4 systemy „uczące" akumulatory do pojazdów z systemem start/stop. Jak już wspomniano, w zależności od marki pojazdu i funkcjonalności danego systemu (otwarty lub zamknięty), w przypadku nowoczesnych pojazdów z system zarządzania energią akumulatora (BEM) rejestracja nowego akumulatora jest konieczna, zalecana lub zbędna.
Normy i standardy materiałowe
Normy te obejmują materiały, dopuszczalne tolerancje, właściwości wyrobów, ustalone procedury i procesy kontroli jakości. Podane są w nich parametry takie jak: skład chemiczny, szczegółowe wymagania techniczne i specyfikacje. Normy AMS dotyczą materiałów takich jak: stal, żeliwo, aluminium, tytan i różne stopy nieżelazne. Wybrane normy AMS, które obejmują materiały w ...