Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Napięcie zasilania – podstawowe pojęcia elektryczne w elektronice

Jednostką miary napięcia jest wolt (V), a symbol napięcia zasilającego to U. Napięcie zasilające dostarcza energię elektryczną do urządzeń i komponentów elektronicznych, umożliwiając im prawidłowe działanie. W praktyce napięcie zasilające może mieć różną wartość, w zależności od konkretnego zastosowania. Na przykład ...

Zastosowanie zasilaczy UPS

Zasilacze pobierają energię z dwóch różnych źródeł. Są to: zasilanie podstawowe - za pomocą agregatu prądotwórczego lub sieci, zasilanie awaryjne - w postaci akumulatora. W przypadku, gdy zasilanie z sieci energetycznej ustaje, zasilacz przechodzi w tryb awaryjny - czyli zaczyna pozyskiwać energię z akumulatora. Po wznowieniu dostarczania energii przez agregat lub sieć …

Zasilacz komputera

Zasilacz, dostarczając energię do poszczególnych elementów komputera, może stać się też przyczyną ich uszkodzenia. Ze względu na wahania parametrów napięcia w sieci energetycznej, każdy zasilacz powinien posiadać szereg wbudowanych zabezpieczeń, chroniących zarówno komputer jak i sam zasilacz [1]:. OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie połączeń między różnymi nośnikami energii; zmniejszenie zależności od …

Jakie typy zasilaczy UPS wyróżniamy? | thomas it

Wtedy również zasilacz UPS pobiera energię potrzebną do naładowania, bądź utrzymania odpowiedniego poziomu naładowania, akumulatora, która jest dostarczana do prostownika, a następnie po konwersji na prąd stały, do akumulatora. W momencie zaniku zasilania na źródle prądu, zasilanie urządzeń odbiorczych zostaje przełączone na akumulator. …

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Istnieją różne rodzaje magazynów, które różnią się strukturą, trybem pracy i formą magazynowania energii. W zależności od rodzaju magazynu, obiekty te zapewniają: …

Poradnik projektowy: Zasilanie krytyczne obiektów medycznych

2.2.3 Kilka zasilaczy w jednej instalacji Obiekty medyczne zasilane są z paru źródeł. Podstawowe zasilanie jest zapewnione przez publiczną sieć elektryczną, obowiązują zwykłe zasady normy IEC 60364. Zasilanie rezerwowe musi automatycznie przejąć funkcję zasilania podstawowego w przypadku spadku lub zaniku napięcia. Źródłem ...

Podstawowe zasady zarządzania temperaturą w układach zasilaczy

Podstawowe zasady zarządzania temperaturą w układach zasilaczy Czwartek, 19 sierpnia 2021 | Technika. Jednym z najważniejszych aspektów projektowania oraz wyboru układu zasilacza jest analiza jego charakterystyk temperaturowych. W artykule przedstawiono podstawowe zasady rozchodzenia się energii cieplnej w układzie oraz jej wpływ na ...

Zasada działania zasilaczy komputerów IBM/PC

Urządzenia techniki komputerowej Identyfikowanie i charakteryzowanie jednostki centralnej komputera. Zasada działania zasilaczy komputerów IBM/PC. Cel zajęć. W toku lekcji nauczysz się: opisywać podstawowe cechy i zastosowania zasilaczy komputerów IBM/PC. Agenda.

Czy magazyn energii działa bez prądu?

Podstawowe działanie magazynu energii polega na tym, że nadwyżka energii jest przechowywana w akumulatorach lub innych urządzeniach magazynujących energię i może być używana wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa moc. Magazyny energii mają również inne zastosowania niż tylko magazynowanie nadwyżek. Mogą one również służyć do ...

Superkondensatory oraz akumulatory w systemach …

W wielu systemach magazynujących energię elektryczną korzysta się z połączenia ogniw akumulatorowych oraz superkondensatorów. Takie hybrydowe podejście pozwala uzyskać wiele korzyści poprzez maksymalne wykorzystanie zalet obu technologii. Ogniwa akumulatorowe dostarczają energii podczas normalnej pracy urządzenia, zaś pakiet …

Magazyny energii elektrycznej, a transformacja

Magazyny energii elektrycznej znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych, umożliwiając lokalne bilansowanie energii oraz efektywne jej wykorzystanie na własne …

Battery Energy Storage System (BESS) » System …

Wieczorem, gdy pobór prądu jest wysoki, do zasilania wykorzystywana jest energia elektryczna ze zbiornika magazynowego. Ponieważ w tym przypadku energia …

Ranking zasilaczy komputerowych. Jaki zasilacz do komputera

Na rynku istnieje kilka rodzajów zasilaczy. Mają one niebagatelny wpływ na format (wymiary), więc dopasuj go do obudowy komputera. Do najpopularniejszych typów PSU zaliczamy: ATX – najpopularniejszy standard zasilaczy. Wymiary wynoszą zwykle: 150 x 140 x 86 mm. Modele o wyższej mocy mogą być dłuższe.

Jak wytwarzać energię z magnesów – poradnik

8. Zastosowania. Magnetyczne turbiny wiatrowe znajdują zastosowanie zarówno w małych instalacjach domowych, jak i dużych farmach wiatrowych. 9. Zalety i wyzwania. Zalety to wysoka efektywność energetyczna i niskie koszty eksploatacji. Wyzwania obejmują wysokie koszty początkowe oraz konieczność precyzyjnej instalacji. 10 ...

Rodzaje zasilaczy do komputera, które warto znać

Zasilacz to ważny element, ponieważ dostarcza energię Twojemu głównemu narzędziu pracy. Sprawdź, jakie są rodzaje zasilaczy do komputera na rynku! Zasilacz to ważny element, ponieważ dostarcza energię …

Jak określić właściwości termofizyczne materiałów magazynujących energię?

Analizowane właściwości termofizyczne obejmują przewodność cieplną λ(T ), dyfuzyjność cieplną a(T), pojemność cieplną właściwą Pojemność cieplna właściwa (cp) Pojemność cieplna jest wielkością fizyczną specyficzną dla materiału, określoną przez ilość ciepła dostarczonego do próbki, podzieloną przez wynikający z tego wzrost temperatury.

Magazyn energii przy fotowoltaice – jak to działa?

Podstawowe mechanizmy działania. Główna zasada działania magazynu energii polega na przekształceniu energii w chemiczną, co umożliwia jej przechowywanie. W tym procesie …

Jak działają zasilacze elektryczne liniowe i impulsowe?

Sprawność zasilaczy tradycyjnych wynosi około 50%, zaś zasilaczy liniowych około 85%. W przypadku konieczności zakupu nowego zasilacza lepiej zdecydować się na ten o większej sprawności i lepszej jakości – dzięki temu nie będziemy ryzykowali zwiększonych rachunków za prąd oraz możliwości uszkodzenia urządzenia. Wysokiej klasy osprzęt elektroniczny …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Jak magazynować energię, czyli "na co przerobić prąd"? Systemy magazynowania energii można klasyfikować na podstawie różnych kategorii, jak np. …

Termodynamika: prawa, pojęcia, wzory i ćwiczenia ️

Termodynamika jest podstawową gałęzią fizyki badającą zachowanie energii cieplnej i jej związek z właściwościami materii. W tym artykule omówimy prawa termodynamiki, podstawowe pojęcia, kluczowe wzory i przedstawimy serię ćwiczeń wzmacniających naukę. Zanurz się w fascynującym świecie termodynamiki i odkryj, jak te zasady mają zastosowanie w …

Najlepsza szafa do przechowywania energii: wszystko w 1 …

Zrozumienie koncepcji szaf magazynujących energię. Co wyróżnia te szafki? Wyobraź sobie szafkę zewnętrzną, w której mieszczą się wszystkie elementy potrzebne do magazynowania energii odnawialnej, starannie zapakowane w jedną, łatwą w zarządzaniu jednostkę. Właśnie tym jest zewnętrzna szafa do przechowywania energii typu „wszystko w jednym". Porządne, …

Rodzaje oraz charakterystyka zasilaczy awaryjnych …

Podstawowe typy zasilaczy UPS. Zasilacze UPS, czyli Uninterruptible Power Supply, stanowią niezawodne źródło zasilania, które gwarantuje ciągłość pracy urządzeń elektronicznych w przypadku awarii sieci energetycznej. W …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących ilości i łącznej mocy tych urządzeń. Niemniej jednak Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z …

Przewodnik po kondensatorach: rodzaje, zastosowania i dobór

Zarówno doświadczeni użytkownicy, jak i entuzjaści elektroniki, powinni znać podstawowe zasady działania, typy i możliwości zastosowania kondensatorów, Rozwój technologii i rosnąca popularność urządzeń elektronicznych sprawiają, że zapotrzebowanie na kondensatory stale rośnie. Z prognoz wynika, że do 2028 r. rynek kondensatorów odnotuje …

Magazynowanie energii elektrycznej – jak to działa?

Systemy magazynowania energii, takie jak baterie litowo-jonowe, umożliwiają przechowywanie nadmiaru energii w okresach wysokiej produkcji i jej uwalnianie podczas …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Wyraźnie pojawiają się dwa podstawowe obszary zastosowań zasobników energii: odbiorcy energii elektrycznej, czyli systemy małe i średnie instalowane po stronie …

Zasada działania i zastosowania systemów magazynowania energii

Magazynowanie może zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną z nieefektywnych, zanieczyszczających elektrowni, które często znajdują się w społecznościach …

UPS. Zasilacz awaryjny. Co to jest i jak działa?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest UPS (Uninterruptible Power Supply) i jak działa? W tym artykule, poznasz historię i ewolucję UPS, dowiesz się o jego podstawowych funkcjach oraz różnych typach.Zrozumiesz, jak UPS może zabezpieczyć sprzęt, dane i zapewnić ciągłość pracy – niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, blogerem czy marketerem.

Poradnik projektanta elektryka : podstawy zasilania budynków ...

nieprzemysłowych w energię elektryczną z przykładowymi projektami oraz przepisami prawnymi na płycie CD / Julian Wiatr, Marcin Orzechowski. – wydanie V - dodruk, stan prawny na dzień 1 sierpnia 2012. - Warszawa, 2018 Spis treści Wstęp 11 1. Projekt budowlany i zasady jego uzgadniania 13 1.1 Przepisy ogólne i wymagania podstawowe 13 1.2 Postępowanie …

Magazynowanie energii

Mogą one magazynować energię nawet do kilku miesięcy, co pomaga na przykład neutralizować różnice pomiędzy podażą i popytem na energię, występujące w cyklu rocznym (np. gdy jakaś pora roku bardziej niż inna sprzyja produkcji prądu). Zakresy parametrów (czas magazynowania, moc i pojemność) obecnie dostępnych systemów magazynowania …

Zasilacz laboratoryjny – co to jest i do czego służy?

Zasilacz laboratoryjny jest zaawansowanym urządzeniem, które dzięki swojej precyzji, funkcjonalności i zabezpieczeniom, znajdzie zastosowanie w każdym laboratorium elektronicznym. Jego możliwości regulacji, wraz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak gniazdo USB i wbudowane zabezpieczenia, czynią go niezastąpionym narzędziem dla każdego.

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

Od budynków mieszkalnych po komercyjne i przemysłowe, popularność i rozwójmagazynowanie energiijest jednym z kluczowych pomostów na drodze do transformacji energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, a jego eksplozja nastąpi w 2023 r., wspierana przez promocję polityki rządowej i dotacji na całym świecie.Wzrost liczby zainstalowanych obiektów …

Korzyści z zastosowania systemów PV z funkcją magazynowania …

Korzyści wynikające z zastosowania systemu do magazynowania energii PV ze sprzężonym DC/AC: Korzyści wynikające z zastosowania systemów magazynowania energii PV w budynkach mieszkalnych. 1. Uniknięcie przerw w dostawie prądu Wraz z postępem technologicznym wzrosła liczba urządzeń domowych i ich zapotrzebowanie na energię

Turbiny wiatrowe – podstawowe informacje

Innowacje obejmują zmiany w konstrukcji rotorów, materiałach, a także systemy śledzenia wiatru, które pozwalają na lepsze wykorzystanie zmieniających się warunków wiatrowych. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że obecne innowacje za kilka lat będą standardem, a za kolejne kilka mogą być przestarzałe i zwyczajnie niekonkurencyjne.

Zasilanie rezerwowe urządzeń przeciwpożarowych

Obejmują one: źródła zasilania urządzenia, sposób ich zasilania, dobór elementów rozdzielczych i łączeniowych, zastosowanie odpowiednich kabli, właściwe usytuowanie (bezpieczne) z punktu; widzenia ochrony przeciwpożarowej, odpowiedni moment ich uruchomienia, odporność na zakłócenia. W literaturze często spotykane jest sformułowanie doskonale oddające ideę takich ...