Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii szczytowo-pompowe (ESP) to funkcjonująca w Polsce od lat technologia wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej. Dokonuje się w nich zamiana energii elektrycznej w potencjalną energię grawitacyjną wody. Ich użytkowanie polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż …

Akumulatory wytworzone w nowej technologii magazynują …

Europejscy naukowcy opracowali nowe, przyjazne dla środowiska akumulatory produkowane bez wykorzystywania metali, dzięki którym będzie możliwe magazynowanie …

Rozwoj Fotowoltaiki w Polsce: Wyzwaniom i Nowe Technologie ...

Odkryj najnowsze innowacje i wyzwania w rozwijającym się sektorze fotowoltaiki w Polsce. Zbadaj wpływ nowych technologii magazynowania energii, takich jak bateria NaS Model L24, na efektywność i koszty. Poznaj praktyczne zastosowania i przykłady magazynów energii, które wspierają przyłączenie nowych prosumentów i rozwój dużych instalacji.

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – …

Aktywność Stowarzyszenie skupia się także na budowaniu świadomości społecznej dotyczącej odnawialnych źródeł energii i roli magazynów energii. PSME zrzesza czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Za silną pozycją firmy przemawiają liczby wypracowane w 2023 roku: 800 MW zainstalowanej mocy modułów, które dostarczyło Memodo, ponad 100 tys. sprzedanych systemów magazynowania energii, 8000 klientów w całej Europie i więcej niż 550 ekspertów pracujących w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech, Holandii, Austrii i Słowenii.

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn energii …

Moc tego magazynu energii wynosi 99 MW, a pojemność sięga 198 MWh. Inwestycję zrealizował brytyjski deweloper Harmony Energy, który do budowy magazynu wykorzystał modułowe zestawy Megapack 2XL dostarczone przez Teslę. Jednak już w 2025 roku, miano największego magazynu w Europie ma zyskać magazyn energii zlokalizowany w …

W poszukiwaniu zielonej energii

Chociaż polską energetykę wciąż kojarzymy głównie z węglem, odnawialne źródła energii (OZE) systematycznie zyskują na znaczeniu. Jak wynika z danych Agencji Rynku Energii, w ubiegłym roku udział OZE w całkowitej produkcji energii w naszym kraju przekroczył 21 proc. Zdecydowanie najważniejsza w ramach OZE była energetyka wiatrowa (prawie 11 proc.), …

Special report 15/2023: The EU s industrial policy on batteries

Baterie stanowią jedną z szeregu technologii magazynowania energii. Jednocześnie z punktu widzenia zaawansowania technologicznego są najbardziej dostępnym rozwiązaniem na …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Funkcjonowanie magazynów energii zostało kompleksowo prawnie uregulowane ustawą – Prawo energetyczne, która weszła w życie w lipcu 2021 r. …

Nowa technologia szansą dla elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce

Według FPP w kontekście zaktualizowanej dyrektywy o odnawialnych źródłach energii (RED III) i wymogu rozwoju infrastruktury do produkcji i magazynowania energii z OZE obecnie jest kluczowy moment, by Polska skupiła się na nowoczesnych technologiach magazynowania energii. Kwestie te mają się pojawić jako jeden z tematów wrześniowego …

Pierwszy w Polsce magazyn baterii litowo-jonowych. Nawet …

To kluczowe zagadnienie w rozwoju energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. Bez magazynowania energii miliardy wydane na nowe moce tracą momentami sens. Rozwiązaniem jest magazynowanie energii, a magazynem mogą być choćby baterie litowo-jonowe, czyli źródło zasilania najpopularniejszych obecnie samochodów elektrycznych. Powstał pierwszy w Polsce …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia inwestycji w systemy magazynowania energii elektrycznej. Został on zgłoszony i przyjęty w ramach tymczasowych …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski …

Nowelizacja Prawa energetycznego znosi bariery rozwoju branży magazynowania energii w Polsce. Otwiera możliwości wykorzystania magazynów energii w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego, …

Chińczycy kupili projekty magazynów energii w Polsce

Wywodząca się z Chin firma Jinko Power Energy przejęła dwa rozwijane w Polsce projekty bateryjnych magazynów energii, dla których ostatnio zostały zabezpieczone kontrakty w ramach rynku mocy. Planowana moc …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce?

Elektrownie szczytowo pompowe, chociaż mają możliwość magazynowania dużych ilości energii, przed długi czas funkcjonowały w Polsce jako jednostki wytwórcze. Dopiero w 2021 roku, kiedy wprowadzono …

W Polsce powstanie największy magazyn energii w Europie

Celem strategicznym Grupy PGE w obszarze magazynowania energii jest posiadanie 800 MW nowych instalacji magazynowania energii w Polsce w 2030 roku. Instalacje zapewnią bezpieczną integrację systemową nowych odnawialnych źródeł energii, przyczynią się do stabilizacji systemu elektroenergetycznego oraz poprawią bezpieczeństwo ...

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Rozwój przydomowych magazynów energii w Polsce na tle innych państw. Polska, jako kraj o rosnącym zapotrzebowaniu na energię elektryczną i coraz większym udziale odnawialnych źródeł energii ma ogromny potencjał dla rozwoju magazynów energii.

Magazynowanie energii akumulatorowej: zasady i znaczenie

U podstaw przestrzeni magazynowania energii akumulatorowej leży podstawowa zasada przekształcania energii elektrycznej bezpośrednio w energię chemiczną, a następnie w razie potrzeby z powrotem w energię elektryczną. W tej procedurze pomagają skomplikowane operacje akumulatorów, które składają się z 3 głównych części: anody, katody …

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Na początku lipca weszła w życie najnowsza nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, która ma na celu nie tylko stworzenie w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań magazynów energii elektrycznej, ale i usprawnienie polskiej energetyki oraz rozpoczęcie jej stopniowej digitalizacji.

Magazyny energii – opinie użytkowników – czy warto?

W lutym 2022 roku Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii sporządziła raport zatytułowany "Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój gospodarczy w Polsce – prognoza do 2040 r.". Celem przeprowadzonych analiz było wykazanie możliwych korelacji pomiędzy popularyzacją …

EDP Renewables nabywa od ILI Group projekt magazynowania …

Firma inwestuje w optymalizację zasobów i poprawę efektywności energetycznej poprzez rozwój m . projektów magazynowania energii w Wielkiej Brytanii, jednym z kluczowych rynków europejskich. Na początku tego roku firma EDPR nabyła swój pierwszy system magazynowania energii akumulatorowej w hrabstwie Kent w Anglii. Doświadczenie …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

2.1. Definicja magazynowania energii elektrycznej W rozumieniu Dyrektywy 2019/944 przez magazynowanie energii elektrycznej należy rozumieć odroczenie w systemie energetycznym końcowego zużycia energii elektrycznej w odniesieniu do chwili jej wytworzenia lub przekształcenie jej do innej postaci energii

Magazyny energii w Polsce. Ile ich jest?

Urząd Regulacji Energetyki przyjrzał się magazynom energii w Polsce. Dokonał podsumowania, z którego wynika, że rynek magazynowania energii nie ma się w naszym kraju najlepiej. Magazyny o mocy w przedziale 50 kW-10 MW muszą być wpisane do rejestru magazynów energii elektrycznej.

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Historia magazynowania energii słonecznej jest tak długa jak samo jej pozyskiwanie. Od początku rozwoju systemów elektroenergetycznych wiadomo było, że w celu zapewnienia jakości energii, bezpieczeństwa i ciągłości zasilania w systemie muszą istnieć elementy pozwalające na magazynowanie wyprodukowanej energii elektrycznej.

Rozwój wielkoskalowych magazynów energii w Polsce. 165 MW …

Jeszcze do niedawna zainteresowanie rynkiem magazynowania energii i inwestowaniem w takie instalacje było niewielkie – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Jednak to się zmienia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Według wyliczeń BloombergNEF w 2022 roku padł rekord i globalnie do użytku oddano 16 GW mocy (35 GWh pojemności), co stanowiło wzrost o …

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce napotyka na kluczowe wyzwanie – magazynowanie energii. Elektrownie szczytowo-pompowe, działające już w kraju, służą jako magazyny, ale horyzont technologiczny rozszerza się o innowacyjne magazyny grawitacyjne.Na czele międzynarodowego konsorcjum badającego ten potencjał stanęli naukowcy z …

MAPA DROGOWA DLA RYNKU MAGAZYNÓW CIEPŁA W POLSCE …

magazynowania energii w postaci ciepła w Polsce, analizie dostępnych technologii i możliwości ich wdrożenia w poszcze-gólnych segmentach gospodarki do roku 2030. Zaznaczyć na-leży przy tym, że dotychczas w Polsce nie istnieje opracowanie ujmujące aspekty magazynowania ciepła komplementarnie.

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce …

Elementem, którym może istotnie ją zwiększyć, są magazyny energii, wciąż w Polsce czekające na intensywny rozwój. Nie przyspieszy go zaproponowana zmiana w rozporządzeniu w sprawie parametrów aukcji …

Odnawialne źródła energii w Polsce – rozwój i perspektywy

energii k ońcowej brutto w poszczególnych latach w Polsce [13]. Największy wzrost miał miejsce w 2009 roku i począwszy od niego, aż do roku 2013

Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce – Polskie …

Jak podkreślali uczestnicy debaty „Przyszłość przemysłu bateryjnego w Polsce" zorganizowanej przez PSME, jeśli nie zostanie wprowadzona jednolita polityka państwa w stosunku do sektora bateryjnego, zostaniemy bez magazynów. A to oznacza katastrofę dla rynku energii w Polsce. Magazyny bateryjne na potrzeby systemu elektroenergetycznego to nie jest …

Drukuj

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Europejskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (EASE) podaje, że moc nowych instalacji magazynowania energii w ubiegłym roku wyniosła ok. 4,5 GW. W tym roku może to być ok. 6 GW. Najwięcej projektów powstaje w Wielkiej Brytanii, gdzie dominują projekty „przed licznikiem" oraz Niemczech, gdzie większość to magazyny energii „za licznikiem" – …

Raport „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – …

Szanowni Państwo, Zapraszamy do zakupu pierwszego w kraju opracowania o rynku magazynowania energii elektrycznej w Polsce. Z Raportu PIME pt. „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – technologie, wdrożenia i regulacje" dowiecie się m. in. jakie są najistotniejsze zagadnienia regulacyjne dotyczące magazynowania energii elektrycznej w …

jak działa system magazynowania energii akumulatorowej

Jak działa system magazynowania energii akumulatorowej Wprowadzenie System magazynowania energii akumulatorowej (BESS) to technologia wykorzystywana do magazynowania energii elektrycznej w sieci lub na poziomie lokalnym. Odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu stabilnych i niezawodnych dostaw energii elektrycznej, zwłaszcza przy włączaniu …