Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Fotowoltaika z magazynem energii

W ciągu dnia, kiedy nasłonecznienie jest największe, panele produkują energię elektryczną. Prąd stały wytworzony przez panele jest przekształcany za pomocą inwertera na prąd zmienny, który można wykorzystać w domowych instalacjach elektrycznych. Nadmiar energii, który nie jest natychmiast zużywany, jest przechowywany w baterii. Przepływem …

Maszyna. Rewolucja naukowo-techniczna

Historia badań nad zjawiskiem elektryczności sięga schyłku XVIII wieku, nie od razu jednak znalazła ona zastosowanie praktyczne. Przełom przyniosły dopiero lata 20. XIX wieku, kiedy odkryto magnetyczne właściwości prądu. W 1831 Anglik Michael Faraday, prowadząc doświadczenia nad związkiem między elektrycznością i magnetyzmem, czyli …

5 przełomowych odkryć w badaniach mózgu: transformacja …

Postęp badań nad mózgiem w dużej mierze opiera się na rozwoju i zastosowaniu zaawansowanych technologii. Narzędzia te nie tylko pogłębiają naszą wiedzę na temat struktury i funkcji mózgu, ale także umożliwiają precyzyjną diagnostykę i leczenie zaburzeń neurologicznych. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) MRI to nieinwazyjna technologia …

8.3 Energia zgromadzona w kondensatorze

W przypadku nagłej niewydolności serca przenośne urządzenie elektroniczne nazywane automatycznym defibrylatorem zewnętrznym (ang. automated external defibrillator, AED) może uratować życie fibrylator (Ilustracja 8.16) przesyła do serca pacjenta duży ładunek w postaci krótkiego impulsu, zwanego wstrząsem elektrycznym, aby przywrócić naturalny rytm bicia …

E-RIHS.PL

E-RIHS.pl jest polskim konsorcjum dla badań obiektów zabytkowych metodami fizyko-chemicznymi, utworzonym przez 14 instytucji z Gdańska, Krakowa, Poznania, Torunia, Warszawy i Wrocławia.. E-RIHS.pl od stycznia 2020 znajduje sie na Polskiej Mapie Drogowej Infrastruktur Badawczych.Pod tym adresem można znaleźć broszurę opublikowaną przez MNiSW z opisem …

(PDF) Problematyka pozyskiwania i przechowywania znalezisk ...

Są także przyczynkiem do badań nad osadnictwem regionów. Na ich podstawie konstruowane były kultury archeologiczne oraz wydzielano i identyfikowano grupy etniczne3. Praca nad tym rodzajem materiału przekłada się również na rozwój rozważań nad relacjami zachodzącymi pomiędzy ludźmi, jak i relacjami pomiędzy człowiekiem a przedmiotem. W dalszej …

Czym jest system zarządzania energię HEMS?

System ten pozwala również na zarządzanie bateriami magazynującymi energię, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność energetyczną domu. Zwiększona kontrola daje właścicielom możliwość podjęcia decyzji o sposobie redukcji zużycia energii, a do tego, z dowolnego miejsca i o każdej porze, gdyż jedynym do tego potrzebnym urządzeniem jest smartfon. Nie można …

Konwersja i magazynowanie energii

Zespół naukowców z Politechniki Warszawskiej opracowuje metodę modelowania wielkości komórki detonacyjnej mieszaniny biogazów z tlenem przy pomocy uczenia …

Historia badań nad polem elektromagnetycznym jest ciekawsza, niż ...

Zawarł w niej wnioski z siedemnastu lat swoich badań nad magnetyzmem i elektrycznością, podczas których m . dokonał jednego z głównych rozróżnień pomiędzy tymi zjawiskami („siła między obiektami magnetycznymi dąży do wyrównania obiektów względem siebie (…), podczas gdy siła między zelektryfikowanymi obiektami jest przede wszystkim siłą …

Nowe technologie w zakresie energii

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o zatwierdzeniu przez Ministra Edukacji i Nauki dnia 15 grudnia 2020 r., przygotowanego przez Radę NCBR, strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. Nowe technologie w zakresie energii.

Jaka jest różnica między kondensatorem a baterią?

Kondensator i bateria są urządzeniami magazynującymi energię, ale różnią się znacznie konstrukcją, mechanizmami magazynowania energii i charakterystyką użytkowania. Kondensator składa się z dwóch przewodzących płytek oddzielonych materiałem izolacyjnym zwanym dielektrykiem. Kiedy napięcie zostanie przyłożone do płytek, ładunek elektryczny gromadzi się …

(PDF) Chimery z udziałem pluripotentnych komórek …

Chimery z udziałem pluripotentnych komórek macierzystych jako narzędzie w badaniach biomedycznych: Chimery w badaniach biomedycznych

Postęp badań nad skaningowym galwanometrem w spawaniu …

Postęp badań nad galwanometrem skaningowym w spawaniu laserowym i napawaniu laserowym. 9 października 2024 r. Artura Shawa. Galwanometr skanujący to technologia, która umożliwia dokładną kontrolę Wiązka laserowa. Posiada zalety wysokiej dokładności przetwarzania i dobrej niezawodności. Jest szeroko stosowany w dziedzinie …

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii?

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W jednej z kopalni …

Komórki macierzyste i reprogramowanie komórek somatycznych

Historia badań nad komórkami macierzystymi (embryonic stem cells, ES) sięga początków XX wieku. Już wtedy obserwowano komórki, które w organizmie myszy tworzyły specyficzny, wysoce ...

Doświadczenia laboratoryjne z badań nad wodorem

Doświadczenia laboratoryjne z badań nad wodorem 14-11-2011 Wodór już od dawna przykuwa uwagę naukowców jako alternatywny nośnik energii. Futurystyczne wizje pojazdów napędzanych wodorem poruszają wyobraźnię wielu młodych inżynierów (także moją), a pomysłów na wykorzystanie tego gazu jest co niemiara. Jednak zanim doczekamy czasów w których z rur …

Kondensatory

Kondensatory ceramiczne złożone tylko z jednej płytki ceramicznej nazywane są kondensatorami jednowarstwowymi, natomiast złożone z wielu płytek - kondensatorami wielowarstwowymi, lub też monolitycznymi. Zapotrzebowanie na tego typu kondensatory jest bardzo duże. Obecnie produkuje się kondensatory ceramiczne o pojemnościach od 0,5 pF do rzędu setek μF. Jednak …

Poznajemy kondensatory

Jako uzupełnienie, w poniższym tekście podałem ci, jakimi kondensatorami nie warto zaśmiecać sobie głowy i pracowni, a jakie mogą być przydatne. W starych książkach i katalogach być może znajdziesz wzmianki o …

Z badań nad genezą ceramiki wczesnośredniowiecznej

badań nad garncarstwem wczesnośredniowiecz-nym, [w:] W. i Z. Szafrańscy, Z. badań nad wczesnośredniowiecznym osadnic-twem wiejskim w Biskupinie, Wrocław 1961, s. 181, 182. 9. A. Dymaczewski, Badania wykopaliskowe w ogrodzie przy ul. Wieżowej 2—4 w Poznaniu w latach 1939, 1950—1953, [w:] Poznań we wczesnym średniowieczu,

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

W odpowiedzi na to wyzwanie, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią wykorzystującą siłę grawitacji do przechowywania niewykorzystanej energii. …

Korzyści i Wyzwania Związane z Przechowywaniem Energii w …

Jednym z najbardziej obiecujących kierunków rozwoju w dziedzinie akumulatorów jest ich rola w decentralizacji sieci energetycznych. Dzięki akumulatorom, lokalne społeczności czy nawet pojedyncze domy mogą stać się mikroelektrowniami, produkującymi i magazynującymi własną energię. Takie podejście nie tylko zwiększa odporność ...

Postęp badań nad Nano / Ultrafine WC-Co Cemented Carbides

Postępy badań w kraju i za granicą w ostatnich latach zostały kompleksowo przeanalizowane na temat nano / ultradrobnych metod przygotowania proszku WC-Co oraz technologii nanokrystalicznych pierścieni spiekanych z węglika spiekanego nano / ultracienkich. Omówiono również perspektywy rozwoju i przyszłe kierunki badań nad węglikami spiekanymi nano / …

Centrum Badań nad Klimatem i Odnawialnymi Źródłami Energii (CKOZE)

Centrum Badań nad Klimatem i Odnawialnymi Źródłami Energii (CKOZE), prowadzi interdyscyplinarne prace badawcze, analityczne, studialne i pomiarowe związane z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, w tym wykorzystania technologii CCS i CCU oraz ochrony powietrza atmosferycznego i wyeliminowania źródeł niskiej emisji.Tematyka badawcza obejmuje …

Magazynowanie energii. Za i przeciw wykorzystaniu biomasy …

W ostatnich latach badania nad kondensatorami o podwójnej warstwie elektrycznej (EDLC) jako urządze-niami magazynującymi energię, zastępującymi baterie chemiczne stały się tematem …

Przewodnik po kondensatorach: rodzaje, zastosowania i dobór

W przeciwieństwie do rezystorów, które blokują przepływ prądu, kondensatory magazynują energię i uwalniają ją w razie potrzeby. Kondensator składa się z dwóch przewodzących płytek, oddzielonych materiałem izolacyjnym zwanym dielektrykiem. Płytki wykonane są najczęściej z materiałów takich jak aluminium i miedź, a dielektryk może być …

Superkondensatory jako materiały do magazynowania energii

Doskonalenie technologii superkondensatorów polega na polepszeniu ich parametrów pracy, zwłaszcza zakresu napięć, oraz uzyskiwanej mocy. W niniejszej pracy przedstawione zostaną …