Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czy w końcu doczekamy się elektrowni atomowej? | POLSKI …

Dziś w czwartek w Sejmie planuje się ujawnienie szczegóły dotyczących ewentualnej budowy kolejnych elektrowni jądrowych. W czwartek 25 lipca posłowie na posiedzeniu podkomisji do spraw transformacji energetycznej, odnawialnych źródeł energii i energetyki jądrowej omawiali sprawę lokalizacji kolejnych elektrowni atomowych, które rząd …

Umowa pośrednictwa dla klienta kupującego: Czy jest …

Czy pośrednik może żądać podpisania umowy pośrednictwa jako warunku pokazania nieruchomości? Pośrednik nieruchomości a umowa pośrednictwa: Co powinieneś wiedzieć? Pośrednik w obrocie nieruchomościami pełni kluczową rolę w łączeniu kupujących i sprzedających. Jednakże, praktyki niektórych pośredników mogą budzić wątpliwości, …

Czy wodór może być magazynem i nośnikiem energii w budownict

Czy wodór może być magazynem i nośnikiem energii w budownictwie? Abstrakt: W artykule scharakteryzowano podstawowe warian- ty wykorzystania wodoru jako magazynu i nośnika energii, a tak-że ogniw paliwowych w energetyce rozproszonej. Przedstawiono możliwości integracji rozwiązań technologii wodorowych i ogniw paliwowych z odnawialnych źródeł energii …

Czy „podwójna prowizja" pośredników nieruchomości jest legalna?

Ponadto, pośrednik może mieć trudności z zachowaniem poufności informacji od jednej strony, które mogą być istotne dla negocjacji z drugą stroną. Na przykład, wiedząc, że kupujący jest skłonny zapłacić więcej, może nieuczciwie doradzić sprzedającemu w negocjacjach. Taka sytuacja jest etycznie wątpliwa, a dla wielu osób wręcz nie do zaakceptowania. …

Kiedy Pośrednik Nieruchomości Nie Ma Prawa do Prowizji?

Klient ma prawo do wcześniejszego rozwiązania umowy pośrednictwa, co w przypadku braku stosownych zapisów w umowie może oznaczać, że pośrednik nie ma prawa do prowizji. Warto dodać, że taki rozwój sytuacji jest często wynikiem niezadowolenia z wysokości prowizji, zakresu usług czy może nawet zmiany strategii zakupu nieruchomości ...

Jak działa elektrownia fotowoltaiczna? | Woltair

W wyższych temperaturach elektrony w stanie spoczynku są bardziej rozgrzane, a więc mają wyższą początkową energię. Rys. Elektrownia słoneczna i zasada zjawiska fotoelektrycznego. Elementy elektrowni fotowoltaicznej. Elektrownię słoneczną tworzą trzy podstawowe elementy: panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter) i bateria.

Czy pośrednik nieruchomości musi mieć licencję?

Rok 2014 przyniósł niemałe zmiany związane z wykonywaniem zawodu pośrednika nieruchomości (ustawa deregulacyjna). Obecnie licencja pośrednika nieruchomości nie jest wymagana tak jak zdobycie odpowiedniego wykształcenia i odbycie praktyki. Tak więc odpowiedź na pytanie, czy pośrednik nieruchomości musi mieć licencję, można wyrazić …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Aby procedura rozpatrywania wniosku o przyłączenie magazynu energii elektrycznej do sieci dystrybucyjnej średniego lub wysokiego napięcia mogła wystartować, …

Czy pośrednik może obsługiwać jednocześnie dwie strony tej …

Czy pośrednik może obsługiwać jednocześnie dwie strony tej samej transakcji- zarówno kupującego, jak i sprzedającego?

Czy wodór może być magazynem i nośnikiem energii w …

Czy wodór może być magazynem i nośnikiem energii w budownictwie? Abstrakt: W artykule scharakteryzowano podstawowe warian-ty wykorzystania wodoru jako magazynu i nośnika energii, a tak- że ogniw paliwowych w energetyce rozproszonej. Przedstawiono możliwości integracji rozwiązań technologii wodorowych i ogniw paliwowych z odnawialnych źródeł energii …

Przewodnik prosumenta | PGE dla domu

Energię sprzedawaną w ramach partnerskiego handlu energią może zakupić zarówno inny prosument indywidualny lub zbiorowy, jaki i odbiorca nie posiadający mikroinstalacji. [1] art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych (Dz. U. z 2023 r. poz. 380)

Czy istnieją ograniczenia co do lokalizacji budowy przydomowej ...

Czy przydomowa elektrownia wiatrowa może pokryć całe zapotrzebowanie na energię w domu? W zależności od wielkości instalacji i warunków wiatrowych, przydomowa elektrownia wiatrowa może znacząco przyczynić się do pokrycia zapotrzebowania na energię w domu. W niektórych przypadkach, przy odpowiedniej efektywności i niskim zapotrzebowaniu na energię, może …

Obowiązki agenta czy fanaberia? O danych klienta i potrzebie …

Tym razem z Piotrem Dobrowolskim, radcą prawnym specjalizującym się w prawie w obrocie nieruchomościami, poruszamy temat związany z ochroną danych, bezpieczeństwem oraz obowiązkami, jakie ma agent nieruchomości. Agenci na co dzień borykają się z wieloma wyzwaniami, a z jednym z nich stykają się już w momencie sprawdzania, kto jest …

Czy pośrednik nieruchomości może reprezentować stronę …

Pośrednik może co prawda reprezentować obydwie strony transakcji, ale ma obowiązek szczególnej dbałości o to aby nie znaleźć się w sytuacji konfliktu interesów stron. Umowa pośrednictwa (tak jak inne umowy zlecenia czy świadczenia usług) opiera się na wzajemnym zaufaniu storn. W ocenie sądu pośrednik nie może zatem przedkładać własnego …

Art. 9d 1 . Warunki posiadania magazynu energii przez ...

Art. 9d [1] Prawo energetyczne. 1. Operator systemu elektroenergetycznego nie może być posiadaczem, nie może budować, obsługiwać magazynu energii ani nim zarządzać. …

Rynek wewnętrzny energii elektrycznej (od 2021 r.)

nie mogą być właścicielem, tworzyć lub obsługiwać instalacji magazynowania energii, lub też zarządzać takimi instalacjami, pod takimi warunkami, jakie mają zastosowanie do OSD. …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

Na próżno jest szukać regulacji prawnych związanych z magazynami energii elektrycznej w przepisach prawa budowlanego. Dlaczego okoliczność ta jest tak istotna dla …

Czy w Polsce Powinniśmy Zbudować Elektrownię Atomową?

Energię elektryczną można produkować na wiele sposobów. Najpopularniejszym źródłem energii są paliwa kopalne – węgiel kamienny i brunatny, ropa naftowa i gaz ziemny. Coraz większą popularność zyskują jednak OZE – odnawialne źródła energii: energia wodna, wiatrowa czy geotermalna. Najbardziej kontrowersyjna od lat pozostaje ...

Fotowoltaika – sprzedaż i rozliczanie energii z najemcami

Czy centrum handlowe może rozliczać najemców za energię z fotowoltaiki? Co jednak w przypadku, kiedy wynajmujący wybudował na dachu instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kW, podpisał z zakładem energetycznym umowę kompleksową, zamontował w związku z tym licznik dwukierunkowy, czyli stał się prosumentem.

Wynagrodzenie pośrednika nieruchomościami

Pośrednik może prowadzić zlecenie na rzecz kilku osób tj. sprzedającego nieruchomość i kupującego nieruchomość. Jeśli doszło do zawarcia umowy przez te strony może domagać się wynagrodzenia od obu podmiotów. Są biura pośrednictwa, które wynagrodzenie biorą tylko od kupujących. Kwestie te reguluje umowa pośrednictwa.

Czy mogę zbudować własną elektrownię oraz sieć i sprzedawać energię?

Czy budowa własnej elektrowni i sieci energetycznej w celu sprzedaży energii elektrycznej jest możliwa? Jakie przepisy regulują tę działalność?

Niemiecka elektrownia jądrowa przekształcona w elektrownię magazynującą ...

Niemiecka elektrownia jądrowa przekształcona w elektrownię magazynującą energię odnawialną

Czym jest umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Uzasadnione jest to większym ryzykiem po stronie pośrednika, który może zainwestować czas np. w aranżację wnętrza, wywieszenie banera, przeprowadzanie prezentacji, a ostatecznie prowizję otrzyma inny pośrednik. Kolejnym zagrożeniem jest zapominanie o wypowiedzeniu umowy pośrednictwa przez klientów. W sytuacji, gdy zawrzemy wiele umów …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki musi wydać koncesję na każdy magazyn energii elektrycznej o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW. Mniejsze magazyny (o …

Wprowadzanie do sieci energii elektrycznej z OZE (fotowoltaika ...

Czy w związku z rozliczeniem środków z depozytu prosumenckiego podatnik wprowadzający do sieci energię elektryczną z fotowoltaiki powinien wystawić fakturę VAT na rzecz Spółki działającej na rynku obrotu energią elektryczną? Na to pytanie odpowiedział Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 24 kwietnia 2023 r. (sygn. 0112-KDIL1 …

Czy pośrednik w obrocie odpadami musi mieć zezwolenie?

Czy pośrednik w obrocie odpadami składa sprawozdanie? Czy pośrednik jest posiadaczem odpadów? Czy można handlować odpadami? sprzedać dalej, konieczne jest wystąpienie z wnioskiem do odpowiedniego organu o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów lub pozwolenia na wytwarzanie odpadów obejmującego zezwolenie na ich przetwarzanie. Takie …

Warunki energetyczne dla magazynów energii

Aby rozpocząć magazynowanie energii w przemysłowych magazynach energii, konieczne jest uzyskanie warunków przyłączenia do sieci i podpisanie umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej (OSD). Warto znaleźć odpowiednie wsparcie przy opracowaniu wniosku w celu uzyskania warunków energetycznych.