Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu

Poprzez przedsięwzięcie „Magazynowanie Ciepła i Chłodu", finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Narodowe Centrum Badań i …

Mapa drogowa dla magazynów ciepła w Polsce. Najnowszy …

Autorzy raportu przeprowadzili ankiety wśród przedsiębiorstw ciepłowniczych, na podstawie których stwierdzono, że 100% ankietowanych zamierza oprzeć rozwój systemu ciepłowniczego o magazynowanie ciepła oraz OZE. 54% z nich wyraziło zainteresowanie inwestycjami w dobowe magazyny ciepła, a 46% w sezonowe. To wzrost względem badania z ...

(PDF) Możliwości rozproszonego magazynowania ciepła w …

Magazynowanie ciepła niskotemperaturowego powstałego w wyniku konwersji fototermicznej, Część I, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja, nr 10, s Jan 2013 416-421

Instalacje kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w …

instalacji kolektorów słonecznych, gdzie na początku kolektory słoneczne także były dedykowane w ogromnej większości do przygotowania ciepłej wody, na początku w okresie letnim, później przez cały rok. Nowe Warunki Techniczne 2021 dla budynków oraz implementacja dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej budynków, wymuszają działania dekarbonizacyjne i …

Magazynowanie ciepła i odnawialne źródła energii. Polskie firmy ...

Szacunkowa wartość inwestycji w magazyny ciepła w ogrzewnictwie do 2030 r. ma wynieść 30 mld zł - wynika z raportu "Mapa drogowa dla rynku magazynów ciepła w Polsce". 100 proc. ankietowanych przedsiębiorstw ciepłowniczych chce oprzeć rozwój o magazynowanie ciepła oraz OZE.

Znana technologia w nowej odsłonie – magazyny ciepła

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazyny ciepła związane z rozwojem OZE, wsparciem funduszy ekologicznych dla magazynów ciepła stosowanych w domach mieszkalnych i przez prosumentów oraz wprowadzaniem taryf dynamicznych, w IEO opracowana została pierwsza w Polsce baza danych ok. 1000 modeli magazynów ciepła …

Zbadają międzysezonowe magazynowanie ciepła w ziemi

Jak wyjaśnia uczestnicząca w projekcie spółka Newheat, gruntowe magazynowanie ciepła (Pit Thermal Energy Storage, PTES) to system polegający na …

MAGAZYNOWANIE ENERGII CIEPLNEJ DLA POTRZEB …

MAGAZYNOWANIE ENERGII CIEPLNEJ DLA POTRZEB BUDYNKU PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ I SPOSOBÓW ZINTEGROWANIA ICH Z BRYŁĄ OBIEKTU Magazynowanie energii cieplnej pozyskanej ze źródeł odnawialnych to obiecują ca technologia mająca poprawić wydajność energetyczną budynków. Jest to obecnie popularny temat wielu badań dążących do doboru …

Magazynowanie ciepła – trend, który ma przyszłość

Jak można się domyślić w okresie letnim, jak i w ciepłym okresie grzewczym występuje nadmiar ciepła. Mógłby on być zmagazynowany i wykorzystany wtedy, kiedy wystąpi zwiększone zapotrzebowanie na ogrzewanie. Dlatego też zaczęto poszukiwać optymalnych rozwiązań, które pomogłyby w sposób efektywny magazynować nadwyżki ciepła i wykorzystywać je, gdy …

NCBR: POLSKIE TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA CIEPŁA I …

Wariant sezonowy ma pozwolić na akumulację ciepła w miesiącach letnich i jego dystrybucję w okresie zimowym lub magazynowanie chłodu, kiedy jest zimno, i korzystanie z niego latem. Takie rozwiązanie umożliwi znaczne ograniczenie energii zużywanej do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń. Magazyn krótkoterminowy (godzinowy, dobowy ...

NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu

Poprzez przedsięwzięcie „Magazynowanie Ciepła i Chłodu", finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stymuluje powstawanie rodzimych rozwiązań, które umożliwią okresowe przechowywanie energii z OZE w postaci ciepła i chłodu. Rozbudowanie systemów o tę …

Kolektory słoneczne i pompa ciepła razem. Jak działa takie …

W sezonie grzewczym pompa, odbierając od niego ciepło, powoduje spadek jego temperatury, która w okresie od wiosny do jesieni powinna wrócić do normalnego poziomu, by w kolejnym sezonie grzewczym pompa znów osiągała wysoki współczynnik efektywności COP. Jeśli pompa jest przez cały rok wykorzystywana do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, …

Sól i woda sposobem na zwiększenie gęstości magazynowanej …

Obecnie komercyjne aktywne systemy słoneczne instalowane w budynkach mieszkalnych, które zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową, są …

Magazyn ciepła w zastosowaniu z pompami ciepła

W artykule omówiono zasady współpracy pomp ciepła z magazynami ciepła w kontekście spowodowanych kryzysem energetycznym coraz większych napięć w systemie elektroenergetycznym. Uwzględniona została perspektywa zmian na rynku energii, które prowadzą do wzrostu cen energii w godzinach szczytowego zapotrzebowania, co dotyczy …

Kolektory słoneczne – co to jest i jak to działa w firmie?

Kolektory słoneczne w Polsce zaczęły być popularne w latach 90. Pełnią funkcję źródeł energii odnawialnej. Czy obecnie jest to opłacalna alternatywa, z której warto skorzystać w przedsiębiorstwie? Jaka jest różnica pomiędzy fotowoltaiką a kolektorami? Jak one działają i czy można pozyskać dofinansowanie na ich montaż? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje …

Możliwości rozproszonego magazynowania ciepła w systemie …

bowanie na ciepło do ogrzania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej w 50% z energii słonecznej. Niezbędnym elementem składowym domu słonecznego jest magazyn ciepła, …

EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE SŁONECZNYCH ZYSKÓW CIEPŁA W …

wewnętrznej, w dniu słonecznym w okresie doby dla temperatury zewnętrznej –5oC, dla trzech badanych algorytmów regulacji: regulacji pogodowej, regulacji termostatycznej (ze

Całoroczny magazyn energii ciepła i chłodu z GWC | PRO-VENT

Płytowe gruntowe wymienniki ciepła mogą stanowić bardzo wydajny i efektywny sezonowy magazyn energii ciepła i chłodu. Dzięki czemu radykalnie ograniczają zapotrzebowanie …

Magazynowanie energii

Taki magazyn ciepła umożliwia np. magazynowanie energii elektrycznej w postaci ciepła – gorącej wody. Do urządzeń tych możemy również podłączyć: piece na paliwo stałe, kominki, kolektory słoneczne, pompy ciepła lub instalację fotowoltaiczną. Większość dużych wodnych magazynów TES wykorzystuje do działania zjawisko stratyfikacji termicznej (uwarstwienia). …

Długoterminowe magazynowanie energii cieplnej w oparciu o …

W artykule skupiono się na długoterminowym magazynowaniu energii cieplnej poprzez zastosowanie procesów, wykorzystujących egzo- i endotermiczne reakcje fizyczne i …

NCBR zabiega o polskie rozwiązania w zakresie magazynowania ciepła …

W przedsięwzięciu badawczo-rozwojowym „Magazynowanie Ciepła i Chłodu" zostaną opracowane systemy do dwóch zastosowań: dla domu jednorodzinnego (w dwóch wariantach, w zależności od wskaźników energetycznych) i dla biurowca. W zapewnieniu niezbędnej energii do magazynowania ma pomóc instalacja OZE. Budżet przedsięwzięcia, …

Magazyny ciepła – Systemy magazynowania ciepła i przykłady

Przechowywanie ciepła w systemach magazynowania ciepła i magazynach otwartych przykłady przynosi oszczędności i korzyści środowiskowe. Witamy na stronie Witryna prosi o zgodę na wykorzystanie Twoich danych. Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, badanie odbiorców i ulepszanie usług; Przechowywanie informacji na …

WYKORZYSTANIE SIECI CIEPŁOWNICZYCH W SYSTEMACH CHŁODZENIA SŁONECZNEGO

WYKORZYSTANIE SIECI CIEPŁOWNICZYCH W SYSTEMACH CHŁODZENIA SŁONECZNEGO Autorzy: Adam Szelągowski, Andrzej Grzebielec („Rynek Energii" – 6/2018) Słowa kluczowe: chłodzenie słoneczne, klimatyzacja, sieci ciepłownicze, adsorpcja Streszczenie. W artkule przedstawiono techniczne aspekty chłodzenia z wykorzystaniem energii słonecznej oraz

Magazynowanie nadwyżek energii z PV w cieple.

Porównano koszty ładowania magazynu ciepła w godzinach nocnych (okres tańszej energii elektrycznej wg taryfy G12) z nagrzewaniem wody przez podgrzewacz elektryczny (tylko na potrzeby CWU) w godzinach …

NCBR opracuje inteligentne magazyny ciepła i chłodu

Wariant sezonowy ma pozwolić na akumulację ciepła w miesiącach letnich i jego dystrybucję w okresie zimowym lub magazynowanie chłodu, kiedy jest zimno, i korzystanie z niego latem. Takie rozwiązanie umożliwi znaczne ograniczenie energii zużywanej do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń. Magazyn krótkoterminowy (godzinowy, dobowy, tygodniowy) …

Magazynowanie ciepła i chłodu – drugie przedsięwzięcie NCBR z ...

W przedsięwzięciu badawczo-rozwojowym „Magazynowanie Ciepła i Chłodu" zostaną opracowane systemy do dwóch zastosowań: dla domu jednorodzinnego (w dwóch …

Duże i małe magazyny ciepła – jaka czeka je przyszłość?

Możliwe jest także magazynowanie ciepła w wodach podziemnych. Ponadto wyróżniamy magazyny ciepła w gruncie (tzw. BTES - Borehole Thermal Energy Storage), w warstwach wodonośnych pomiędzy warstwami skał nieprzepuszczalnych lub słabo przepuszczalnych, w zbiornikach wodno-żwirowych lub w komorach skalnych, do których …

Magazyny ciepła i chłodu

Jednym z najprostszych przykładów współpracy pomiędzy magazynem ciepła a instalacją fotowoltaiczną i pompą ciepła jest sytuacja, w której pompa zasilana jest energią elektryczną wytwarzaną przez panele …

Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Wydział Inżynierii i ...

produkowanego przez cieczowe kolektory słoneczne w zasobniku PCM Wst ęp Niskotemperaturowa energia cieplna produkowana przez kolekto-ry słoneczne, czy te ż pompy ciepła znajduje szerokie zastosowanie w przemy śle [Wallerand i in., 2018; Farjana i in., 2018; Jia i in., 2018]. Około 13% ciepła zu żywanego w procesach przemysłowych nie przekracza …