Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jaki model współpracy wybrać spośród czterech głównych modeli ...

W obliczu ciągłego rozwoju przemysłowego i komercyjnego magazynowania energii, Dyness, jako producent wysokiej jakości produktów i dostawca rozwiązań o wielu zastosowaniach w branży, starannie dopracował i wprowadził na rynek zintegrowaną szafę chłodzoną powietrzem do ładowania magazynów przez fotowoltaikę „100 kW/215 kWh", …

Sunwoda wspiera ekologiczny rozwój Europy oferując …

Koncentrując się na sektorze nowej energii przez blisko 30 lat, marka Sunwoda zbudowała kompleksowy model działalności przemysłowej, który obejmuje surowce do produkcji baterii, systemy magazynowania energii i recykling baterii. Firma nie rezygnuje ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego w ramach całego cyklu życia systemów …

IMI-Polska

W kolejnych etapach zostały zaprojektowane i wykonane między innymi: barierki na urządzenia, podesty robocze, zabezpieczenia mechaniczne i elektryczne, wygrodzenia maszyn. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą IMI Polska, prace wykonane zostały solidnie i terminowo. Z czystym sumieniem mogę polecić w/w firmę do wykonania usług w ...

Polski przemysł a energetyka jądrowa

Energetyka jądrowa jest sektorem przemysłu o wysokich standardach bezpieczeństwa. Wymagania techniczne i organizacyjne w tej branży są porównywalne, a niekiedy nawet przekraczające wymagania obowiązujące w przemyśle chemicznym, lotniczym lub kosmicznym. Dlatego rozwój energetyki jądrowej wspiera postęp techniczny, naukowy i cywilizacyjny kraju. …

Magazynowanie energii

PGE uruchomiła w Rzepedzi na Podkarpaciu pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej z wykorzystaniem modułów Powerpack Tesla. W lipcu 2021 r. PGE Energia Odnawialna uruchomiła na Górze Żar w województwie śląskim swój kolejny magazyn energii o mocy 500 kW i pojemności użytkowej 750 kWh.

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Absolutnie tak. Przemysł 4.0 mówi o systemach cyber-fizycznych, personalizacji i dostosowaniu. Mamy tu wszystko. W przypadku magazynów energii testowane są systemy EMS (Energy …

Polskie firmy mają niezłą szansę na ekspansję w Turcji

- Polska ma silny sektor farmaceutyczny, a rynek turecki oferuje polskim firmom farmaceutycznym potencjał do rozszerzenia swojej obecności i eksportu produktów farmaceutycznych, urządzeń medycznych i opieki zdrowotnej. Polska jest także popularnym kierunkiem turystycznym, a rynek turecki przyciąga znaczną liczbę turystów. Polskie firmy …

Technologie magazynowania energii

Polska oraz Japonia przygotowują się do podpisania istotnego porozumienia o współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej, co ma nastąpić dzisiaj – w czwartek, 7 listopada. …

EWG-Polska. Umowa w sprawie handlu oraz współpracy …

W imieniu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. PREZYDENT. POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ. podaje do powszechnej wiadomości: W dniu 19 września 1989 r. została podpisana w Warszawie Umowa między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Europejską Wspólnotą Gospodarczą w sprawie handlu oraz współpracy handlowej i gospodarczej w następującym …

Systemy magazynowania energii

Systemy magazynowania energii doskonale sprawdzają się w środowiskach objętych ograniczeniami emisji hałasu, takich jak miejsca organizacji imprez czy place budowy, a także w branżach telekomunikacyjnej, produkcyjnej, górniczej, petrochemicznej i wynajmu.. Idealnie nadają się one do zastosowań o dużym zapotrzebowaniu na energię i o zmiennym profilu …

Powstanie fabryka ogniw do magazynowania energii. Pierwszy

W poniedziałek PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, Grup Azoty oraz przedstawiciele środowisk naukowych: Akademii Górniczo - Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego zainicjowały współpracę, która umożliwi budowę fabryki ogniw jonowych do magazynowania …

Polityka Energetyczna KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM, we współpracy z dostawcą technologii – firmą NuScale Power, planuje zbudowanie pierwszej elektrowni do 2029 roku. W 2021 roku powołano w KGHM Polska Miedź S.A. Departament Energii Jądrowej, natomiast w lutym 2022 roku podpisano z firmą NuScale umowę w sprawie rozpoczęcia prac nad wdrożeniem technologii w Polsce.

Polska i Afryka wracają do dobrych tradycji współpracy

Wymiana handlowa Polski z Marokiem dynamicznie się rozwija i w ostatnich dwóch latach praktycznie się podwoiła, by osiągnąć w 2021 r. poziom 5,82 mld zł. Maroko stało się tym samym ...

e-magazyny.pl

5 · Eksperckim okiem Zespół MMC Polska Polska, podobnie jak wiele innych krajów, stoi przed wyzwaniem związanym z rozwijaniem stabilnych, bezpiecznych i niskoemisyjnych źródeł energii. Energetyka jądrowa, połączona z odnawialnymi źródłami energii, stanowi kluczowy element przyszłościowego miksu energetycznego. O szczegółach ...

Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii i …

Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii jest wiodącą organizacją reprezentującą interesy podmiotów korzystających z technologii magazynowania energii i elektromobilnosci w Polsce. PIME powołane zostało w celu prowadzenia działalności wspomagającej bezpieczeństwo energetyczne, poszanowanie środowiska oraz rozwój gospodarczy.

MKiŚ: porozumienie o polsko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie energii ...

Premierzy Polski i Kanady o współpracy w energetyce, wspieraniu Ukrainy i bezpieczeństwie 26.02.2024. Prof. Bórawski: Realizację Zielonego Ładu należy odłożyć do zakończenia wojny na Ukrainie 21.02.2024. Wideo. Ekotori – cyrkularna moda zawitała do Gdyni . Green Energy Tricity 2024: Zielony Pakt dla Pomorza wyznacza kierunek transformacji …

Umowa cPPA, czyli korporacyjna umowa na zakup energii …

Umowa na zakup energii elektrycznej (umowa cPPA) a alternatywne sposoby pozyskania zielonej energii. Umowy cPPA są jednym z dostępnych sposobów pozyskiwania zielonej energii, który charakteryzuje się dobrym balansem pomiędzy trudnością wdrożenia, ryzykiem i niezbędnymi do poniesiania kosztami, a efektami i tzw. wiarygodnością pozyskania energii z OZE w długim …

Sunwoda wspiera ekologiczny rozwój Europy oferując …

Koncentrując się na sektorze nowej energii przez blisko 30 lat, marka Sunwoda zbudowała kompleksowy model działalności przemysłowej, który obejmuje surowce do …

NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii

Planowany termin ogłoszenia programu do konsultacji – IV kw. 2024 r. Magazyn energii elektrycznej – dla kogo? dla gospodarstw domowych; Dodanie do instalacji fotowoltaicznych funkcji magazynowania pozwala na wykorzystanie energii okresie, gdy panele PV jej nie produkują. Dzięki takiej możliwości gospodarstwo może osiągnąć nawet 90 ...

Energetyka przemysłowa i odnawialna | Politechnika Poznańska

Zainteresowany kierunkiem ENERGETYKA PRZEMYSŁOWA I ODNAWIALNA? Jesteś świadomy rosnącego zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Branża energetyki przemysłowej i odnawialnej rozwija się ekspresowo, a technologie oraz regulacje stale się zmieniają. Jeśli jesteś gotowy do pracy w dynamicznym i zmiennym środowisku, jeśli …

Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu

Upoważnienie ustawowe jest ponadto zawarte w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne w art. 15ab, zgodnie z którym minister właściwy do spraw energii, we współpracy z ministrem właściwym do spraw klimatu, opracowuje zintegrowany krajowy plan w dziedzinie energii i klimatu, o którym mowa w rozporządzeniu (UE) 2018/1999.

Minister Paulina Hennig-Kloska o polsko-duńskiej współpracy w ...

Minister zaznaczyła, że Polska dostrzega szczególny potencjał do współpracy z Danią w zakresie produkcji zielonego wodoru, wykorzystania technologii Power-to-X oraz magazynowania wodoru. Przypomniała także, że potencjał energetyczny polskiej części Morza Bałtyckiego uznawany jest za jeden z największych w regionie, dlatego morska energetyka …

Współczesne rozwiązania i transformacja energetyczna w Polsce

Współczesne rozwiązania i transformacja energetyczna w Polsce Według przyjętej Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. najbardziej oczekiwane innowacje w energetyce obejmują: …

Rynek energetyczny w Polsce | Energetyka-polska

Pierwsze praktyczne zastosowania energii elektrycznej dotyczyły głównie sztucznego oświetlenia. Pierwsze lampy łukowe zainstalowano w Hucie Królewskiej na terenie obecnego Chorzowa w 1870 roku. Kolejnym etapem eksploatacji nowej energii było stosowanie na dużą skalę silników elektrycznych. Pierwszą elektrownię na ziemiach polskich uruchomiono …

O nas – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Aktywność Stowarzyszenie skupia się także na budowaniu świadomości społecznej dotyczącej odnawialnych źródeł energii i roli magazynów energii. PSME zrzesza czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w Polsce: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Nowa Polityka Przemysłowa Polski

Aktualizacja 15.10.2021 Przedstawiony jako „koło zamachowe polskiego przemysłu" przez wicepremiera i szefa Ministerstwa Rozwoju Jarosława Gowina, program Polska Polityka Przemysłowa, w którym czytamy: "przed Polską stoją długoterminowe wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze. Sprostanie im nie będzie możliwe bez odpowiednio …

Polska energetyka – od geopolitycznych napięć do zielonej …

Polska podejmuje kroki w celu dekarbonizacji dostaw energii, głównie poprzez wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Większość inwestycji wspierających transformację energetyczną będzie pochodzić z sektora prywatnego, z kolei wkład ze środków publicznych ma pochodzić z mechanizmów UE. Na przykład dzięki Europejskiemu …

Zasady przygotowania i aktualizacji Instrukcji Współpracy …

Uzgodnienie, podpisanie i późniejsze aktualizacje Instrukcji Współpracy Ruchowej (dalej IWR) dla odbiorców i wytwórców przyłączonych do sieci SN odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną z wykorzystaniem szablonu przygotowanego przez ENERGA-OPERATOR S.A. (dalej EOP).

Bezpieczna i solidarna transformacja. Zadania dla polskiej …

Polityka przemysłowa i finansowanie transformacji; Podczas prezydencji Polska powinna podkreślić potrzebę wzmocnienia finansowego transformacji energetycznej i …

NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii

NFOŚiGW wdraża obecnie programy finansowane z Funduszu Modernizacyjnego, w ramach których możliwe jest dofinansowanie magazynów energii …

Technologie magazynowania energii

Co więcej, są przystosowane do przechowywania energii przez okres od kilku godzin do kilku miesięcy i charakteryzują się wysoką trwałością 20–40 lat. Całkowita sprawność cyklu magazynowania wynosi 42–54%. Takie obiekty znajdują zastosowanie na rynku przy stabilizacji systemów elektroenergetycznych i w sytuacji dużych skoków cen energii.

UMOWA O HANDLU I WSPÓŁPRACY

PREAMBUŁA. UNIA EUROPEJSKA I EUROPEJSKA WSPÓLNOTA ENERGII ATOMOWEJ. ORAZ ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ, (1) POTWIERDZAJĄC swoje zobowiązanie do przestrzegania zasad demokracji, praworządności, praw człowieka oraz do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu broni masowego rażenia, a także …

Przemysł potrzebuje magazynów energii i wsparcia w ich wdrażaniu

Obecne procedury wręcz utrudniają firmom przemysłowym rozwój magazynów energii na własny użytek. Potrzebne są jasne przepisy, ale także instrumenty (np. finansowe …

Model biznesowy

PGNiG przedstawia czwarty Zintegrowany Raport Roczny, w którym znajdują się dane dotyczące Grupy PGNiG za okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Podane wartości dotyczą stanu na 31 grudnia 20120 r., chyba że w treści raportu zaznaczono inaczej. Raportowanie odbywa się w cyklu rocznym, a ostatni raport opublikowany został w sierpniu 2020 r.

Decyzja nr 1/2023 Specjalnego Komitetu ustanowionego ...

Decyzja nr 1/2023 Specjalnego Komitetu ustanowionego na podstawie art. 8 ust. 1 lit. r) Umowy o handlu i współpracy między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej, z jednej strony, a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, z drugiej strony, z dnia 19 czerwca 2023 r. w sprawie ustanowienia standardowego formularza …

Ostatnie 30 lat polskiej energetyki to czas wielkich zmian. Od ...

W latach 1994-1998 podpisano między wytwórcami energii a PSE wiele kontraktów długoterminowych, które zagwarantowały sprzedaż energii po określonych cenach, co umożliwiło finansowanie modernizacji części krajowej energetyki wytwórczej i dostosowanie do wymagań ochrony środowiska. Zabrakło jednak środków i potencjału na bardziej kosztowne …