Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego

[Elementy projektu budowlanego dotyczące tego samego zamierzenia budowlanego; forma sporządzenia projektu technicznego] 1. Elementy projektu budowlanego, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, dotyczące tego samego zamierzenia budowlanego sporządza się w takiej samej postaci. 2. Projekt techniczny może być sporządzony w innej postaci niż pozostałe elementy …

Instalacje Fotowoltaiczne – wymagania prawne i administracyjne

Ustawa o OZE, wprowadziła rozliczenia na zasadzie opustów i nie umożliwia sprzedaży energii z mikroinstalacji prosumenckich. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że aby jak najkorzystniej eksploatować mikroelektrownię należy jak najwięcej energii konsumować w czasie rzeczywistym. Wtedy korzystamy z wyprodukowanej energii 1:1. Jeśli skorzystamy z …

Charakterystyka energetyczna do projektu budowalnego – PCHE

wybór dwóch systemów zaopatrzenia w energię do analizy porównawczej: systemu konwencjonalnego oraz systemu alternatywnego lub; systemu konwencjonalnego oraz systemu hybrydowego, rozumianego jako połączenie systemu konwencjonalnego i alternatywnego, obliczenia optymalizacyjno-porównawcze dla wybranych systemów zaopatrzenia w energię,

Definicja wymagania i rodzaje wymagań

Wymagania możemy podzielić na 3 podstawowe kategorie: wymagania biznesowe, wymagania interesariuszy, wymagania rozwiązania (wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne). W zależności od opracowań powyższa kategoryzacja może zostać rozszerzona o dodatkowe kategorie takie jak: wymagania przejścia czy ograniczenia …

Wymagania dla rozdzielnic nn przemysłowych i budowlanych

W ostatnich latach znacznie wzrosły wymagania dotyczące rozdzielnic niskonapięciowych w zakresie odprowadzania ciepła, większej gęstości mocy, obsługiwania dużych prądów zwarciowych oraz odporności izolacji. Prądy znamionowe rzędu 6300 A i duża wytrzymałość zwarciowa z krótkotrwałymi prądami znamionowymi do 100 kA nie są już …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wymagania dotyczące uziemiania w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia zostały określone w normie N SEP-E 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa [6]. Zgodnie z ww. normą w obrębie koła o średnicy 200 m, zakreślonego dowolnie dookoła miejsca instalacji każdej stacji transformatorowej SN/nn lub instalacji …

Jakie są wymagania dotyczące instalacji magazynów energii?

Instalacja magazynów energii w systemach fotowoltaicznych wiąże się z szeregiem wymagań technicznych, prawnych i regulacyjnych. Wybór odpowiedniego …

Wymagania dotyczące rozruchu i eksploatacji obiektów jądrowych.

Wymagania wspólne dla rozruchu i eksploatacji obiektu jądrowego § 2. 1. Rozruch i eksploatację obiektu jądrowego prowadzi się zgodnie z limitami i warunkami eksploatacyjnymi. 2. Limity i warunki eksploatacyjne podlegają przeglądom w toku rozruchu i eksploatacji obiektu jądrowego. 3. Prezes Agencji, dokonując modyfikacji limitów lub warunków …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Wymagania dotyczące uziemiania w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia zostały określone w normie N SEP-E 001 Sieci elektroenergetyczne niskiego napięcia. Ochrona przeciwporażeniowa [6]. Zgodnie z ww. normą w obrębie koła o średnicy 200 m, zakreślonego dowolnie dookoła miejsca instalacji każdej stacji transformatorowej SN/nn lub …

Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?

Chodzi tu przede wszystkim o wymagania dotyczące wspomnianego wcześniej współczynnika przenikania ciepła, U który został ponownie obniżony i według obecnych wymagań wynosi dla okien pionowych 0,9 W/m2K, a dla połaciowych - 1,1 W/m2K. Co ważne, wymogi dotyczące termoizolacyjności musi spełnić każde okno, bez względu na jego wymiary.

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Analiza wymagań projektu

Te wszystkie informacje składają się na wysokiej jakości dokument analizy wymagań projektu. Analiza wymagań projektu IT a outsourcing i body leasing . Niejednokrotnie w historii branży zdarzyła się sytuacja, w której świetny pomysł już w przedbiegach spalił na panewce ze względu na brak lub bardzo ubogą analizę wymagań ...

WYMAGANIA TECHNICZNE ORAZ WYTYCZNE DLA …

a. Wytyczne dotyczące wyboru pomieszczenia węzła cieplnego, b. Wytyczne budowlane dotyczące pomieszczeń węzłów cieplnych, c. Wytyczne elektryczne dotyczące pomieszczeń węzłów cieplnych oraz zabudowy instalacji, elektrycznej mającej na celu zasilenie w energię elektryczną w/w urządzenie. 1.2.Podstawa opracowania Pomieszczenie węzła cieplnego …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Jak wyżej wskazano, ustawą z 2021 r. operatorzy systemu elektroenergetycznego zostali zobowiązani do prowadzenia w postaci elektronicznej rejestru magazynów energii elektrycznej …

Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych

Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat nowych regulacji, które warto poznać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort w swoim …

Nowe normy dotyczące sprawności silników elektrycznych

Wraz z początkiem lipca 2021 roku wejdzie w życie rozporządzenie 2019/1781 ustalające wymagania dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów. Na mocy nowych przepisów uregulowane zostaną wymagania odnośnie silników indukcyjnych, które wcześniej nie były objęte rozporządzeniem.

Rozwiązania firmy Colt dla elektrowni i zakładów produkujących energię ...

Zakład produkujący energię z odpadów AZN, Moerdijk; Projekty Colt dla elektrowni Projekty Colt dla elektrowni i zakładów produkujących energię ze źródeł odnawialnych zrealizowane w Polsce i na całym świecie Belvedere Riverside Resource Reco-very Centre, Bexley; Zakład produkujący energię z odpa-dów Allington, Kent;

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII. CZĘŚĆ II DZIEŁA: MODEL AGREGACJI. W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ. SPORZĄDZONEGO DLA …

Wymogi techniczne dla instalacji fotowoltaicznych

Szczegółowe wytyczne w zakresie wymogów technicznych dla instalacji fotowoltaicznych przedstawiono w opracowaniu PODSTAWOWE WYTYCZNE DO OKREŚLENIA WYMOGÓW TECHNICZNYCH I EKSPLOATACYJNYCH DLA INSTALACJI OZE (pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły na biomasę).

Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …

Inżynier ds. energetyki jądrowej to zawód, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, coraz więcej firm decyduje się na budowę elektrowni jądrowych. To z kolei prowadzi do zwiększenia liczby miejsc pracy dla specjalistów z …

Warunki energetyczne dla magazynów energii – wymagania i …

Realizacja projektów magazynów energii elektrycznej zawsze wymaga złożenia wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej. Wniosek ten należy złożyć do …

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed transformacją energetyczną jest opracowywanie nowych technologii magazynowania energii, które powinny odznaczać się wysoką gęstością …

Wytyczne i wymagania techniczne

Powyższe wymagania i ograniczenia nie dotyczą węzłów Odbiorców ciepła. 2.1. Zawartość projektu budowlanego (w tym projektu technicznego) Dokumentację projektową dla węzła cieplnego (z wyjątkiem węzła cieplnego realizowanego w wydzielonym budynku

Dokumenty techniczne

Wymagania techniczne i wytyczne dla projektantów i wykonawców. UWAGA, ZMIANY W WYTYCZNYCH OD 2024-07-24. Wymagania techniczne dla rurociągów preizolowanych w w.s.c. Wyświetl>> Wymagania techniczne dla urządzeń stosowanych w sieci ciepłowniczej w.s.c. Wyświetl>> Wytyczne projektowania węzłów cieplnych Wyświetl>> …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby …

ZASILANIE BUDYNKÓW W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ W …

budowlanych, obowiązujące przepisy techniczno-prawne wzmiankowo taktują wymagania dotyczące zasilania w energię elektryczną oraz milcząco traktują wymagania dotyczące układów zasilania i wymaganego poziomu niezawodności dostaw energii elektrycznej. Wyjątkiem w tym zakresie jest Rozporządzenie Ministra Łączności z 21 kwietnia 1995 roku w sprawie zasilania …