Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Magazyny energii jako element transformacji systemu energetycznego ...
Transformatory rozdzielcze stanowią jeden z najliczniejszych elementów infrastruktury systemu energetycznego, których czas eksploatacji to minimum 20 – 30 lat. Transformatory pracujące w systemie elektroenergetycznym poddaje się badaniom diagnostycznym dostarczającym informacji o ich stanie. Cykliczne badania umożliwiają …
Rynek mocy słabnie
3 · Interwencja państwa w ramach rynku mocy skutecznie zapewniła średnioterminowe bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej oraz poprawę niezawodności pracy Krajowego Systemu Energetycznego. Jednakże dotychczasowe efekty wskazują na ryzyko nieosiągnięcia …
Magazyny ciepła są niezbędne w transformacji energetycznej
Dekarbonizacja systemu energetycznego w Polsce bez odpowiednich magazynów ciepła nie ma szans powadzenia. Dlatego niezbędne jest szybkie opracowanie mapy drogowej rozwoju sektora oraz promocja ...
Cyfryzacja polskiej energetyki
Z punktu widzenia całego systemu energetycznego – jakie korzyści przyniesie nam digitalizacja? Cyfryzacja sektora może przynieść większe otwarcie rynku, co z reguły dobrze służy odbiorcom. Może zracjonalizować …
Czakra podstawy
Odblokowanie czakry podstawy jest równoznaczne z ułatwieniem przepływu energii do najważniejszego ośrodka energetycznego w naszym ciele, a także wszystkich innych ośrodków. Jako że czakra korzenia jest najważniejszą z czakr, wpływa na funkcjonowanie całego systemu energetycznego, znajdującego się w naszym ciele. Do odblokowania ...
Klastry energii – lokalny wymiar bezpieczeństwa energetycznego.
Czy szykuje się nowe otwarcie dla klastrów energii nad Wisłą? ... Dokument zakłada budowę polskiego systemu energetycznego w oparciu o trzy filary, gdzie jednym z nich jest budowa zeroemisyjnej energetyki. Dokument zakłada w perspektywie do 2030 roku 5-krotny wzrost liczby prosumentów oraz zwiększenie do 300 liczby obszarów zrównoważonych energetycznie, w …
Magazyny ciepła są niezbędne w transformacji energetycznej
Dekarbonizacja systemu energetycznego w Polsce bez odpowiednich magazynów ciepła nie ma szans powadzenia. Dlatego niezbędne jest szybkie opracowanie mapy drogowej rozwoju sektora oraz promocja tego sposobu magazynowania energii. To główne wnioski z debaty zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP.
Teksty przyjęte
I. mając na uwadze, że integracja systemu energetycznego może dać odpowiedź na wiele wyzwań wynikających z transformacji energetycznej, a w szczególności wyzwań związanych z dekarbonizacją, optymalizacją i zbilansowaniem sieci energetycznych, i tym samym zagwarantować bezpieczeństwo dostaw i zwiększyć strategiczną autonomię UE; J. mając na …
Wybór rodzaju biletu
Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, żeby korzytać z systemu. Strona główna; Koszyk; Regulamin; Rejestracja; Logowanie; Bilet Indywidualny 1-9 biletów. Bilet Grupowy 10 biletów + Regulamin. Jeżeli w systemie on-line brakuje biletów indywidualnych na dany dzień możesz zakupić je w kasie Energetycznego Centrum Nauki w dniu planowanej wizyty, pod warunkiem …
NIK: rynek mocy skuteczny w średnim okresie, długoterminowo …
2 · Energetyka, OZE. NIK: rynek mocy skuteczny w średnim okresie, długoterminowo może nie osiągnąć celu. Fot. Pixabay. Rynek mocy skutecznie zapewnił średnioterminowe …
Integracja sieci elektroenergetycznych
Komisja wdrożyła już wspierające ramy prawne na potrzeby wprowadzania sieci elektroenergetycznych w całej Europie. Dzięki pełnej integracji rynków UE …
NCBR przedstawiło Symulator Polskiego Systemu Energetycznego
Za pomocą danych liczbowych Symulator Polskiego Systemu Energetycznego pokazuje, jaki stopień bezemisyjności przyniesie zastosowanie różnych systemów energetycznych w różnych konfiguracjach. Narzędzie ma też umożliwić podmiotom gospodarczym, prosumentom, środowisku badawczemu oraz jednostkom samorządów …
NCBR przedstawiło Symulator Polskiego Systemu Energetycznego
Symulator Polskiego Systemu Energetycznego jest „narzędziem wskazującym kierunek rozwoju transformacji sektora energetycznego z uwzględnieniem ciepłownictwa, transportu i energetyki" – napisano w komunikacie. Wskazuje on główne technologie w zakresie produkcji, odbioru i magazynowania energii, a także właściwe proporcje pomiędzy …
F]FDLQWHJUDFML KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU …
Integracja systemu energetycznego odnosi się do planowania i eksploatacji systemu energetycznego jako całości, z uwzględnieniem poszczególnych nośników energii, infrastruktur i sektorów zużycia energii, poprzez stworzenie między nimi silniejszych powiązań, aby świadczyć społeczeństwu niskoemisyjne, niezawodne i zasobooszczędne usługi energetyczne po …
Kryzysowa sytuacja w polskim systemie energetycznym
1 · Kryzysowa sytuacja w polskim systemie energetycznym. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) ogłosiły okresy przywołania na rynku mocy na środę 6 listopada …
Ważne zmiany dla wytworcow i odbiorcow energii: Nowe zasady …
Odkryj najnowsze zmiany w polskim rynku bilansującym energię od 14 czerwca 2024! Dowiedz się, jak nowe zasady wpłyną na wytwórców, odbiorców i magazyny energii, zwiększając elastyczność i stabilność systemu energetycznego. Poznaj nowe sygnały cenowe, role magazynów energii i technologiczne innowacje. Czytaj więcej, by zrozumieć, jak te zmiany …
Transformacja energetyczna
Owszem, jest to jeden ze sposobów, w jaki można sobie radzić z zapewnieniem stabilnego działania systemu energetycznego. Ale… no właśnie, potrzebujemy nie tyle stabilnych źródeł energii, co stabilnego systemu …
Dwie uczelnie i firma niezależna energetycznie otwierają …
Odpowiedzią na tę potrzebę jest powstała na Śląsku Akademia Transformacji Energetycznej – hub kompetencyjny wspierający przebudowę systemu energetycznego. Kolejnym krokiem w rozwoju ATE jest otwarcie studiów podyplomowych z zakresu Transformacji Energetycznej na Politechnice Śląskiej oraz Zachodniopomorskim Uniwersytecie …
Pilne działania w energetyce na pierwsze 100 dni nowego rządu
Wybory to zawsze otwarcie przestrzeni dla nowych możliwości – wzmocnienia i ukierunkowania strategii energetycznej Polski oraz podjęcia decyzji w sprawach kluczowych dla odbiorców …
Program – IV KONGRES ELEKTRYKI POLSKIEJ (IV KEP)
Otwarcie Wystawy „Elektryka polska od rozbiorów do początku III RP" dr inż. Piotr SZYMCZAK, prof. dr hab. inż. Mariusz MALINOWSKI: 10:50 – 11:20: Przerwa w obradach: 11:20 – 13:20: Sesja plenarna – panel dyskusyjny Koncepcje nowego systemu energetycznego 2050+ moderator: Sławomir CIEŚLIK, Stowarzyszenie Elektryków Polskich
PSE musi korzystać z rezerw, by nie było blackoutu
15 · Operator systemu energetycznego w Polsce musi korzystać z rezerw, by nie było blackoutu. „Jesteśmy tuż przed kryzysem". Operator, czyli spółka PSE, ogłosiła tzw. okres …
BRIEF: INFRASTRUKTURA STRATEGICZNA I ROZWÓJ SIECI …
• Proces transformacji energetycznej, która włącza coraz więcej rozproszonych źródeł energii, wymaga digitalizacji systemu elektroenergetycznego, rozwoju inteligentnych sieci i …
"Rozkładając system elektroenergetyczny: jak …
System elektroenergetyczny w Polsce to skomplikowana osnowa stacji, sieci przesyłowych i dystrybucyjnych o różnych napięciach, które sprawiają, że energia z elektrowni trafia do odbiorców końcowych. Wszystko to …
DOKTRYNA ZARZĄDZANIA BEZPIECZEŃSTWEM ENERGETYCZNYM …
Doktryna zarządzania bezpieczeństwem energetycznym Strona 5 z 14 Rozdział I Definicje i składniki bezpieczeństwa energetycznego 1. Bezpieczeństwo energetyczne to zdolność do zaspokojenia w warunkach rynkowych popytu na paliwa i energię pod względem ilościowym i jakościowym, po cenie wynikającej z równowagi popytu i podaży, przy zachowaniu warunków …
Powiat Zgorzelecki – pełna gotowość do transformacji!
Dzięki współpracy w ramach ZKlastra, będące jego członkami, samorządy zadeklarowały otwarcie się na nowe możliwości rozwojowe, transformację systemu energetycznego oraz transfer ekologicznych innowacji. Jednym z najważniejszych zadań Komitetu jest koordynowanie pozyskiwania i wykorzystywanie funduszy przeznaczonych na …
Galeria OSE GDAŃSK 2024 – Ogólnopolski Szczyt Energetyczny
Uczestnicy dyskusji podkreślili znaczenie nowych technologii (biometan oraz wodór) dla systemu energetycznego kraju. Zwrócono uwagę na znaczenie tworzenia biogazowni jako elementu budowania energetyki rozproszonej, wykorzystującej lokalne zasoby do produkcji energii. Określono także wolumeny biometanu które zostaną włączone do bilansu gazowego na skutek …
Historia kompleksu energetycznego
W tradycyjnie rolniczym, niezbyt bogatym regionie w latach 60. XX wieku zostały odkryte złoża węgla brunatnego, które zaczęto eksploatować 20 lat później. Wraz z rozwojem przemysłu wydobywczo-energetycznego pojawił się nowy typ mieszkańców – ludność napływowa, która przybyła tu, aby podjąć pracę w kopalni lub w elektrowni.
Zarys stanu systemu energetycznego Ukrainy: zniszczenia, …
W ramach Ukraine Facility na pilne naprawy systemu energetycznego uruchomiono dotychczas 200 mln EUR. Zaplanowano też inwestycje w OZE (fotowoltaika). Podczas konferencji w Berlinie Sekretariat Wspólnoty Energetycznej i Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz …
Opracowanie na potrzeby Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego ...
Polskiego Systemu Energetycznego, do uzupełnienia miksu energetycznego przez dyspozycyjnie działające elektrownie gazowe potrzebujemy w ciągu roku ok. 1,5-2 mld m3 biometanu. Jak ma się to do realistycznego potencjału produkcji biometanu? Na powyższe pytanie odpowiemy poprzez analizę potencjału technicznego, wdrożeniowego oraz
Siedem wyzwań dla sektora energetycznego | EY
Ale te same państwa niekoniecznie będą premiowane jutro, gdy nowe technologie będą stanowiły podstawę systemu energetycznego. To powoduje napięcie, ale i pociąga za sobą określone decyzje regulacyjne czy działania. …
Dr hab. inż. DARIUSZ PROSTAŃSKI: KOMAG ma koncept na …
O Śląskim Systemie Magazynowania Energii, czyli pomyśle KOMAG-u na udział w transformacji energetycznej kraju opartej na decentralizacji i regionalizacji krajowego systemu energetycznego, portal netTG.pl rozmawia z dr. hab. inż. DARIUSZEM PROSTAŃSKIM, prof. ITG KOMAG, dyrektorem Instytutu Techniki Górniczej KOMAG. - Jest pan zwolennikiem koncepcji …
Blackout na Bałkanach. Duża awaria systemu energetycznego w …
Blackout na Bałkanach. Duża awaria systemu energetycznego w kilku krajach - RMF24.pl - Albania, Chorwacja, Czarnogóra oraz Bośnia i Hercegowina - te kraje zmagają się z brakiem dostępu do ...
Nowe otwarcie
sektorów, rozwoju OZE czy poprawie efektywności energetycznej. Końcówka dekady przynosi jednak nadzieję na nowe otwarcie w polskiej polityce klimatyczno-energetycznej. Pod …
Tak wygląda nowa elektrownia gazowo-parowa [GALERIA]
Inwestycja taka jak PGE Gryfino Dolna Odra jest gwarancją bezpieczeństwa i stabilności krajowego systemu energetycznego oraz dalszego rozwoju energetyki odnawialnej – powiedział Robert Kropiwnicki, Wiceminister Aktywów Państwowych. Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa państwa. Ta ...
W Chinach "szał budowania" elektrowni węglowych; w realizacji …
W Chinach obecnie trwa budowa lub wydano pozwolenia na powstanie elektrowni węglowych o łącznej mocy 243 GW, co wystarczyłoby na zaopatrzenie w energię całych Niemiec – wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez amerykański think tank GEM i organizację CREA. Trzy lata temu Chiny zapowiedziały osiągnięcie neutralności węglowej do …
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa
Obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa spoczywa na każdym przedsiębiorcy, który nie spełnia definicji mikroprzedsiębiorcy, małego lub średniego przedsiębiorcy w rozumieniu …
Dwie uczelnie i firma niezależna energetycznie otwierają …
Proces zmiany sposobu pozyskiwania, przetwarzania i zużywania energii wymaga szerokiej współpracy świata nauki oraz biznesu. Odpowiedzią na tę potrzebę jest …