Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Węgiel kamienny, węgiel orzech, ekogroszek

Rodzaje węgla. Węgiel kamienny dzieli się na typy, sortymenty, klasy i gatunki. Typ węgla. O typie węgla energetycznego decydują między innymi: zawartość części lotnych, zdolność spiekania i ciepło spalania. Do kotłów w domach jednorodzinnych stosuje się węgiel typu od 31 do 33. Klasa węgla. Zależy od wartości opałowej ...

Paliwa kopalne w krajowej energetyce – problemy i wyzwania

55,5% ogółu zasobów przemysłowych. 90,1% zasobów przemysłowych węgla energetycznego znajduje się w obszarze kopalń czynnych Górnośląskiego Zagłębia Węglowego, a tylko 9,9% w Lubelskim Zagłębiu Węglowym (rys. 2).

Świadectwo charakterystyki energetycznej | Prawo budowlane

Ustawy i rozporządzenia o charakterystyce energetycznej Ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków, jest uznawana za podstawowy aktem prawny określający zasady sporządzania świadectw oraz sytuacje, w których są one wymagane tawa ta nakłada obowiązek posiadania świadectwa przy sprzedaży, …

Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …

5. W jaki sposób Komisja zadba o to, by bioenergia była zrównoważona? Bioenergia stanowi kluczowy element systemu energetycznego UE, reprezentując 12 proc. całkowitego koszyka energetycznego i 60 proc. zużycia energii ze źródeł odnawialnych. Zrównoważone wykorzystanie bioenergii przyczynia się do dekarbonizacji gospodarki UE.

Bezpieczeństwo energetyczne podstawą rozwoju społeczeństwa

Równie ważne są dostępność i możliwość zakupu energii po racjonalnych i możliwych do zaakceptowania cenach. Jest to szczególnie istotne dla państw postindustrialnych, gdzie elektryczność dostarcza usługi istotne w procesie produkcji, komunikacji i obrotu towarowego. Bezpieczeństwo energetyczne, jako gwarancja dostaw energii definiowane jest zwykle przez …

Czynne kopalnie węgla kamiennego w Polsce

Jakie są największe czynne kopalnie węgla kamiennego w Polsce? W Polsce, kraj o długiej tradycji wydobycia węgla kamiennego, istnieje wiele kopalń tego cennego surowca energetycznego. Te przemysłowe …

Certyfikaty energetyczne – Czym są? Jakie ceny? | enerad.pl

O ile wydanie białego certyfikatu energetycznego przez Prezesa URE nie wiąże się z kosztami, o tyle usługi doradztwa energetycznego i przeprowadzenia audytu efektywności energetycznej przedsiębiorstwa, a także proces późniejszego wdrożenia optymalizacji, będą już wiązać się z wydatkami. Wynagrodzenie firmy doradztwa energetycznego jest ustalane …

Ocena wystarczalności krajowych zasobów węgla kamiennego energetycznego ...

W artykule wyliczono wskaźniki wystarczalności zasobów w latach 2001–2011 dla zasobów bilansowych ogółem, zasobów bilansowych węgla typów 31-33, zasobów przemysłowych ogółem oraz zasobów przemysłowych typów 31-33. Pozwoliło to określić w przybliżeniu liczbę lat potencjalnej eksploatacji, mając zwłaszcza na uwadze potrzeby polskiej energetyki. Z obliczeń …

Efektywność energetyczna – co to? Jak ją poprawić? | enerad.pl

Są wymagane dla większości urządzeń konsumujących energię, a także produktów związanych z energią, w tym np.: żarówek i lamp, urządzeń grzewczych i chłodzących, odkurzaczy, pralek i suszarek, telewizorów i ekranów, komputerów, opon.

Normy i wymagania pieców w gospodarstwach domowych

Śląska uchwała antysmogowa określa standardy jakie muszą spełniać kotły do centralnego ogrzewania. ... tlenku węgla. Zamieszczone są w niej również wytyczne co do wymaganej sprawności urządzenia. Dyrektywa Ecodesign jest nowszym dokumentem i jednocześnie nieco bardziej surowym niż wspominana wcześniej norma. W dyrektywie jest …

Nowelizacja prawa energetycznego – jakie zmiany wprowadza?

Nowelizacja prawa energetycznego – jakie zmiany wprowadza? By Jacek Wiśniewski 5 marca, 2024. Przede wszystkim, nowelizacja wprowadza istotne zmiany w zakresie rozwoju energii odnawialnej. Nowe przepisy promują inwestycje w źródła odnawialne, zachęcając do bardziej zrównoważonego wykorzystywania zasobów energetycznych. W tym kontekście, …

Świadectwo energetyczne – jakie dane potrzebne?

Nie każdy wie, jak wygląda świadectwo energetyczne i jakie dane są potrzebne do przygotowania tego dokumentu. Zatem wyjaśniamy. Dane potrzebne do opracowania świadectwa charakterystyki energetycznej to informacje ściśle dotyczące budynku. Chodzi tu o rodzaj budynku i jego przeznaczenie, dokładny adres, rok oddania budynku do użytku ...

Normy i standardy techniczne instalacji elektroenergetycznych i ...

Normy i standardy techniczne instalacji elektroenergetycznych i okablowania strukturalnego stosowane w energetyce cieplnej. Jakość pracy infrastruktury energetyki cieplnej w znaczącym stopniu uzależniona jest od przepływu informacji niezbędnej do prowadzenia obiektów. Typowym medium wykorzystywanym na potrzeby komunikacji jest instalacja okablowania strukturalnego. …

Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków …

Jakie zmiany przynosi nowa dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków? Dyrektywa przekształcona w 2024 r. stanowi kontynuację wcześniejszych przepisów dotyczących efektywności energetycznej budynków, wprowadzanych stopniowo od 2002 r. na poziomie unijnym oraz krajowym. Celem wprowadzanych regulacji jest racjonalizacja zużycia energii w …

ISO 14001

ISO 14001 - co to jest, jakie są wymagania? Thursday, 09 September 2021 . System zarządzania środowiskowego to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania wdrażanych w przedsiębiorstwach. Jego celem jest ochrona środowiska oraz minimalizowanie zanieczyszczeń środowiska powodowanych przez prowadzenie działalności gospodarczej. …

POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU (PEP)

sektora energetycznego tak aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne państwa, mając na uwadze konkurencyjność gospodarki, efektywność energetyczną, …

Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków

Minimalne normy i wymagania dotyczące charakterystyki energetycznej – art. 4, 5, 6 i 9 Każde państwo członkowskie powinno ustalić maksymalny próg charakterystyki energetycznej, tak aby 16 % jego krajowych zasobów budynków niemieszkalnych przekraczało ten próg ("próg 16 %"). …

Ryzyko zarządzania dostępnością zasobów ludzkich w czasach …

zasobów ludzkich w czasach pandemii COVID-19 Utrzymanie zaangażowania i wydajności w przypadku pracy zdalnej Kwiecień 2020. Potencjał ompetencje Sategie biznesowe y wiązującymi odność zasadami oszty Zarządzanie zmianą Posiadanie pracowników, którzy są zaangażowani i wydajni, jest konieczne, aby firma mogła efektywnie planować ciągłość swojego działania. …

ISO 50001:2018

Najpopularniejszym standardem, który opisuje takie podejście jest ISO 50001 – System zarządzania energią. Obecnie obowiązujący standard ISO 50001:2018 dostosowuje …

Standardy emisji zanieczyszczeń do powietrza z procesów …

W rozporządzeniu tym standaryzacją objęto nową substancję, którą był tlenek węgla, CO. Przedstawione standardy emisyjne dotyczyły źródeł o mocy cieplnej powyżej: 0,5 MWt …

Polskie zasoby węgla. Czy faktycznie wystarczą na 200 lat?

Wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków przynoszą następujące efekty: zmniejszenie zużycia energii oraz jej nośników i tym samym poprawę bezpieczeństwa …

Polityka energetyczna: zasady ogólne | Noty tematyczne o Unii ...

Polityka energetyczna: zasady ogólne. Unijna polityka energetyczna opiera się zasadach dekarbonizacji, konkurencyjności, bezpieczeństwa dostaw i zrównoważonego rozwoju. …

Jakie dane są wymagane do świadectwa energetycznego …

Jakie dane do świadectwa energetycznego? W powyższych dokumentach można znaleźć cenne dane niezbędne do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej. Wśród nich znajdują się informacje dotyczące grubości ocieplenia, budowy stropów i ścian zewnętrznych. Ponadto dokumenty te poruszają kwestię sposobu ogrzewania …

Uprawnienia audytora energetycznego

To pozwoli Ci nie tylko zdobyć uprawnienia audytora energetycznego, ale także utrzymać wysoką pozycję w tej dynamicznej dziedzinie. Kursy i szkolenia dla audytorów energetycznych. Wybór odpowiednich kursów i szkoleń to kluczowy krok w drodze do zdobycia uprawnień audytora energetycznego. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, od ...

Jakie informacje są potrzebne do sporządzenia świadectwa energetycznego?

Potrzebujesz świadectwa energetycznego, ale nie wiesz, jakie informacje są do tego potrzebne? W tym artykule wyjaśnimy, jakie dane są wymagane do sporządzenia świadectwa, czy niezbędna jest dokumentacja techniczna nieruchomości, a także jak izolacja termiczna, system ogrzewania i oświetlenie wpływają na jego klasyfikację.

Publikacje jednostek spoza

W raporcie przedstawiane są również dane dotyczące przepracowanego czasu, nakładów na wynagrodzenia, jak też poziomu i struktury przeciętnego zatr udnienia i poziom przeciętnego wynagrodzenia. Częstotliwość. kwartał. Termin wydania/zamieszczenia w Internet. 2024-03-29, 2024-05-31, 2024-08-30, 2024-11-29 . Jednostka autorska. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. …