Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

KRAJOWY STANDARD KONTROLI JAKOŚCI 1

KRAJOWY STANDARD KONTROLI JAKOŚCI 1 w brzmieniu ... Międzynarodowy Standard Zarządzania Jakością (MSZJ) (PL) 1 „Zarządzanie jakością dla firm wykonujących badania lub przeglądy sprawozdań finansowych lub zlecenia innych usług atestacyjnych lub pokrewnych" należy odczytywać w połączeniu z „Przedmową do dokumentów międzynarodowych …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Obecnie magazynuje się już 30 GW energii, w tym 21,6 GW w energii wodnej, 1,8 GW w energii słonecznej i 6,6 GW w akumulatorach. W samym 2021 roku pojemność tych ostatnich wzrosła o 4,6 GW, a łączna moc osiągnęła właśnie 6,6 GW. Uruchomiono aż 106 systemów magazynujących energię na skalę przemysłową.

Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 Środki trwałe

1. Komitet przyjmuje Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 "Środki trwałe", stanowiący załącznik do niniejszej uchwały. 2. Standard, o którym mowa w ust. 1, wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Ministra Rozwoju i Finansów i ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy ...

Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla …

Trzeci Krajowy plan działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski 2014, w tym pierwszy sporządzony na podstawie dyrektywy 2012/27/UE, został zatwierdzony przez Radę Ministrów w kwietniu 2014 r., a następnie przekazany Komisji Europejskiej. Określał on między innymi działania w zakresie efektywności energetycznej budynków, w instytucjach publicznych, …

W Polsce powstaną trzy nowe elektrownie magazynujące energię

Budowa trzech nowych elektrowni magazynujących energię przyniesie liczne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, poprawi jakość powietrza oraz stworzy nowe miejsca pracy w sektorze zielonej energii. Dodatkowo, magazyny energii umożliwią lepsze zarządzanie energią i obniżenie kosztów dla konsumentów. Projekty …

USTAWA O INWESTYCJACH W ZAKRESIE ELEKTROWNI WIATROWYCH A OPODATKOWANIE ...

2016 r. podatek od nieruchomości dotyczący elektrowni wiatrowych ustala się i pobiera zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem wejścia w życie ustawy. Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych została zmieniona w zakresie definicji elektrowni wiatrowej poprzez wprowadzenie art. 3 zm.o.z.e.

Wykorzystanie biomasy w produkcji energii elektrycznej

wytwarzających energię elektryczną z bio - masy nieznacznie wzrosła: z 55 podmio - tów w 2018 r. (dysponujących 24 instala - cjami wyłącznie na biomasę, 24 instalacja - mi współspalającymi biomasę i sześcioma instalacjami termicznej przeróbki odpadów – TPO1), przez 57 w 2019 r. (z 38 instala - cjami wyłącznie na biomasę, 23 współspa - lającymi oraz dziewięcioma TPO ...

KRAJOWY STANDARD BADANIA 240

KRAJOWY STANDARD BADANIA 240 w brzmieniu MIĘDZYNARODOWEGO STANDARDU BADANIA 240 OBOWIĄZKI BIEGŁEGO REWIDENTA PODCZAS BADANIA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO DOTYCZĄCE OSZUSTW. MSB 240 2 MIĘDZYNARODOWY STANDARD BADANIA 240 OBOWIĄZKI BIEGŁEGO REWIDENTA PODCZAS BADANIA …

Kontenery magazyny energii Producent

Kontener magazyn energii Produkcja i montaż. Jesteśmy doświadczonym producentem kontenerów magazynujących energię, oferując kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Nasze kontenery jako magazyny energii wyróżniają się modularnością, skalowalnością i mobilnością, co pozwala na ich łatwe transportowanie i instalację w różnych …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

W artykule dokonano analizy przepisów polskiego prawodawstwa w zakresie magazynowania energii, poczynając od kwestii sformułowań samej definicji magazynu energii. …

KRAJOWY STANDARD RACHUNKOWOŚCI NR … „ŚRODKI …

2.4. Standard nie ma zastosowania do aktywów biologicznych, w tym inwentarza żywego i roślin. Standard nie omawia też zagadnień związanych z zamianą jednego środka trwałego na inny środek trwały. Problematyka ta jest przedmiotem regulacji odrębnego stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości . 2.5. Standard nie obejmuje ...

w sprawie ustanowienia Krajowego Standardu Badania 315 …

Krajowy Standard Badania 315 (Z) w brzmieniu Międzynarodowego Standardu Badania 315 (zmienionego) – „Identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia poprzez zrozumienie jednostki i jej otoczenia" oraz krajowe standardy badania, o których mowa . 5 w § 3 niniejszej Uchwały w brzmieniu dotychczasowym, tj. bez uwzględnienia zmian przyjętych na mocy …

Przepisy przejściowe i końcowe

Ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych 1) Niniejszą ustawą zmienia się ustawy: ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz ustawę z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale …

Moja Elektrownia Wiatrowa – Program …

ELEKTROWNI WIATROWYCH. Program priorytetowy Moja Elektrownia Wiatrowa realizowany ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Program priorytetowy „Moja Elektrownia Wiatrowa" to oferta wsparcia finansowego …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

a rzecz Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Działalność o mniejszej skali (w magazynach o mocy większej niż 50 kW lecz nieprzekraczającej 10 MW) podlega jedynie wpisowi do …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

W tym kontekście zestawiono informacje o obecnie działających w krajowym systemie elektroenergetycznym instalacjach magazynowania energii. Omówiono istniejące …

Magazyny energii

Znacznie większe magazyny są stosowane przez zawodowych producentów energii elektrycznej oraz operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych w celu poprawy jakości energii, …

Krajowe Standardy Kontroli Jakości

Nowe Krajowe Standardy Kontroli Jakości. Do czasu wydania przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyroku w sprawie ze skargi Krajowej Rady Biegłych Rewidentów na zastrzeżenia Rady Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego przedstawione do uchwały Krajowej Rady Biegłych Rewidentów w sprawie krajowych standardów kontroli jakości oraz krajowego …

KRAJOWY STANDARD BADANIA 315 (Z) w brzmieniu

Międzynarodowy Standard Badania (MSB) 315 (zmieniony) „Identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia poprzez zrozumienie jednostki i jej otoczenia" należy odczytywać w kontekście MSB 200 „Ogólne cele niezależnego biegłego rewidenta oraz przeprowadzanie badania zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania".

W Polsce padł rekord zapotrzebowania na energię elektryczną

Elektrownie wiatrowe pracowały z mocą 1728 MW a elektrownie fotowoltaiczne z mocą 1768. W ciągu dnia praca elektrowni fotowoltaicznych będzie rosła. Około godziny 9.40 zapotrzebowanie na moc wzrosło do około 28 505 MW, w ciągu dnia będzie się ono zmieniać, ale jasno widać, że bariera 28 tys. MW została wyraźnie przekroczona.

ST Krajowy System Elektroenergetyczny

Niniejsza standardowa specyfikacja funkcjonalna określa ogólne standardowe wymagania funkcjonalne i techniczne dla przesyłowego systemu elektroenergetycznego PSE S.A. oraz …

na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030

Holandia czy Wielka Brytania. Jedynie 12 spośród î ô krajów UE zrealizowało już swój cel krajowy dotyczący udziału odnawialnych źródeł energii w finalnym zużyciu energii brutto wyznaczony na î ì î ì r. Rysunek 4. Postępy we wdrażaniu celów OZE na 2020 r. w poszczególnych państwach członkowskich UE

Krajowy plan działań dotyczący efektywności energetycznej

Krajowy Plan działań dotyczący efektywności energetycznej jest opracowywany w związku z obowiązkiem przekazywania do Komisji Europejskiej sprawozdań na podstawie dyrektywy 2006/32/WE w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych oraz dyrektywy 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej. Do chwili obecnej zostały …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

świadomie zarządzać produkowaną we własnej instalacji energią odnawialną oraz brać aktywny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego na lokalnym poziomie. Model został …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną lub z kolektorami słonecznymi zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie, które redukuje emisję CO2 do atmosfery. Ale to nie jedyny …

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla ...

Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.

Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...

ROZWÓJ MAGAZYNÓW ENERGII ELEKTRYCZNEJ W KRAJOWYM SYSTEMIE ENERGETYCZNYM. Jedną z podstawowych zmian w zakresie magazynowania …