Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Centralna Dolina Wodorowa

(+48) (41) 330 15 00. Projekt i realizacja: Odkryj Centralną Dolinę Wodorową, lidera w dziedzinie technologii wodorowych, elektrolizy i magazynowania wodoru.

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Strona główna

Doskonałe zaplecze naukowo-badawcze (projektowanie materiałów, konstrukcja i testy ogniw, recykling). Prace dyplomowe w obszarze ogniw Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych oraz magazynowania wodoru i tlenu. Szerokie możliwości zatrudnienia w najdynamiczniej rozwijającej się gałęzi przemysłu magazynowania energii.

Zalety i wady energii wodorowej | Przewodnik po kotłach | Tanger

produkcja energii wodorowej jest kosztowna . zarówno reforming parowo-metanowy, jak i elektroliza są kosztownymi procesami, które uniemożliwiają wielu krajom masową produkcję. Trwają badania i próby mające na celu znalezienie taniego i zrównoważonego sposobu produkcji wystarczającej ilości wodoru bez wprowadzania większej ilości dwutlenku …

Techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty magazynowania energii …

aspekty magazynowania energii z OZE ze szczególnym uwzględnieniem wodoru Katarzyna Mędraś LL.M., Radca Prawny, Kancelaria AdRem Legal, fot. Pawel Czerwinski on Unsplash, Nowa Energia . nr 4(80)/2021 47 O ćś ą Eśś Europejski Zielony Ład zakłada, że do 2050 r. UE stanie się gospodarką neutralną emisyjnie, czyli nie będzie emi …

PSME sygnatariuszem porozumienia sektorowego na rzecz …

14 października zawarte zostało porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dokument podpisało 138 …

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

W Katedrze Energetyki Wodorowej prowadzimy badania nad grupami zaawansowanych materiałów katodowych i anodowych dla ogniw litowych, a także ogniw sodowych, …

Energetyka wodorowa

Wykorzystywanie pozyskanej z OZE energii elektrycznej do przeprowadzania elektrolizy wodnej czy zdolność wodoru do magazynowania nadwyżek prądu wyprodukowanych przez źródła odnawialne, to zapewne tylko niewielki ułamek potencjału energetyki wodorowej.

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn energii ...

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem badań. Magazyn energii tego typu to urządzenie, które wykorzystuje energię potencjalną dużych mas, np. betonowych bloków. W jednym ze zrealizowanych już projektów taki magazyn przypomina dźwig, który podnosi bloki na wysokość nawet 100 m.

Konferencja „Energetyka w Polsce w 2050 roku"

Podczas konferencji przedstawiono również wybrane zagadnienia gospodarki wodorowej i magazynowania energii, wizję ciepłownictwa w Polsce bez paliw kopalnych, propozycje zastosowania odpadów komunalnych jako komponentu miksu energetycznego, a także potencjał OZE w planowanej podstawie energetycznej na przykładzie północnej. Uwagi …

nowe rozwiązanie w produkcji zielonej energii

Przełomem w dziedzinie użycia wodoru do magazynowania energii może okazać się bateria wodorowa. Pozwala ona łatwiej i w sposób mniej uciążliwy dla środowiska zmagazynować nadmiar energii wytwarzanej przez …

Wielkoskalowe magazynowanie energii

Idea współpracy magazynów energii z systemem elektroenergetycznym (krajowym, lokalnym, przemysłowym, wyspowym) polega na odbieraniu i magazynowaniu energii ze źródeł (przede wszystkim odnawialnych) w okresach, gdy wytwarzają one nadwyżkę mocy, której nie są w stanie zużyć pracujące w systemie odbiorniki energii, i oddawaniu mocy wtedy, …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych

Specjalność "Systemy Magazynowania i Konwersji Energii dla e-mobility" W roku akademickim 2017/18 ruszyła jedyna w Polsce specjalność na drugim stopniu kształcenia na Wydziale Energetyki i Paliw AGH (Katedra Energetyki Wodorowej) – „Systemy magazynowania i konwersji energii dla e-mobility". Oferujemy: doskonałe zaplecze laboratoryjne Katedry Energetyki …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – razem budujemy nowoczesny, solidny i bezpieczny system elektroenergetyczny w Polsce. Integrujemy innowacyjne firmy i organizacje związane z rozwojem energetyki i ochroną …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Magazynowanie energii pochodzącej z energii słonecznej czy wiatrowej, poprzez elektrolizę wody do wodoru, wymaga magazynowania wodoru, co jest problemem samym w sobie. Magazynowanie wodoru w ...

Konferencja "Zielona energia w służbie przedsiębiorczości" …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii ... Zastępca Dyrektora Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Patroni medialni: Partnerzy wydarzenia: Informacje i zgłoszenia: Koszt udziału w konferencji : 1 dzień; 1 900 PLN +VAT (cena dotyczy jednego uczestnika i zawiera obiad oraz przerwy kawowe). 2 dni; 3500 PLN + VAT (cena dotyczy …

Centralna Dolina Wodorowa

Wspieranie instalacji urządzeń do produkcji wodoru służących zaspokajaniu potrzeb zamaszynowania, logistyki oraz magazynowania energii. Tworzenie instalacji do magazynowania, dystrybucji i tankowania wodoru, jak również …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną …

Magazyn energii

Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …

O nas – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach …

Powstaje ustawa która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej …

Polska stawia na rozwój gospodarki wodorowej jako kluczowy element transformacji energetycznej i dążenia do neutralności klimatycznej. ... Jego zastosowanie jako nośnika energii zastąpi gaz ziemny, a także będzie wykorzystywane do magazynowania energii. Szacuje się, że do 2040 roku gospodarka wodorowa może przynieść wartość dodaną nawet …

PKP Energetyka w Radzie Programowej Polskiego …

PKP Energetyka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Leszek Hołda, członek zarządu firmy, wszedł do Rady Programowej PSME, wspierając je tym samym merytorycznie i od strony praktycznej. PKP Energetyka jest bowiem twórcą największego w Europie trakcyjnego magazynu energii. Spółka realizuje też …

Szkolenia i kursy w technologii wodoru

Jednym z najczęściej wymienianych potencjalnych zalet jest możliwość magazynowania energii przy wykorzystaniu technologii wodorowej, która z czasem będzie odgrywać coraz większą rolę pomagając w integrowaniu odnawialnych źródeł energii do sieci energetycznych, tym smamy zwiększając elastyczność w zarządzaniu energią. Zrównoważony rozwój i gospodarka …

Magazynowanie energii odnawialnej: wyzwania i możliwości.

Potrzeba magazynowania energii odnawialnej. Potrzeba magazynowania energii odnawialnej jest niezaprzeczalna w obliczu rosnącego zapotrzebowania na czyste źródła mocy. Energia odnawialna, tak jak słońce i wiatr, jest nie tylko ekologiczna, ale również nieodnawialna w swojej naturze. Oznacza to, że energia ta musi być gromadzona i ...

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów …

Magazynowanie energii pochodzącej z energii słonecznej czy wiatrowej, poprzez elektrolizę wody do wodoru, wymaga magazynowania wodoru, co jest problemem samym w sobie. Magazynowanie wodoru w ...

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

1 Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania 25 37.5 50 Brawo! Atlas interaktywny z działu „Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania" nie jest ci obcy.

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Polska stoi przed wyjątkową okazją, by stać się liderem w dziedzinie gospodarki wodorowej, ale aby to osiągnąć, niezbędne jest połączenie innowacji, edukacji i zaangażowania na wszystkich szczeblach przemysłu i nauki. Nowelizacja ustawy Prawo geologiczne i górnicze . 1 września 2023 roku, Prezydent Polski, Andrzej Duda, wprowadził zmiany w ustawie o prawach …

Wodór

Dziś temat gospodarki wodorowej (hydrogen economy) wraca w nowym kontekście szybkiego rozwoju ogniw paliwowych jako źródła energii elektrycznej i ciepła w zastosowaniach stacjonarnych i w transporcie [3, 4]. Produkcja wodoru w procesie elektrolizy, zasilanej przez źródła o pracy nieciągłej (i często nieprzewidywalnej w czasie) jest atrakcyjnym sposobem …

Magazyny energii

Technologie magazynowania energii obejmują różne rozwiązania, takie jak magazyny elektrochemiczne, elektrostatyczne, mechaniczne czy oparte na technologii wodorowej. Na przykład, technologia litowo-jonowa, w tym technologia LFP (litowo-żelazowo-fosforanowa), cieszy się obecnie dużą popularnością ze względu na wysoką wydajność, liczbę …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Za silną pozycją firmy przemawiają liczby wypracowane w 2023 roku: 800 MW zainstalowanej mocy modułów, które dostarczyło Memodo, ponad 100 tys. sprzedanych systemów magazynowania energii, 8000 klientów w całej Europie i więcej niż 550 ekspertów pracujących w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech, Holandii, Austrii i Słowenii.

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Nie można nie wspomnieć, iż obecnie funkcjonuje cały szereg technologii magazynowania energii, które różnią się od siebie przede wszystkim parametrami pojemności, czasem przechowywania energii, czasem ładowania i rozładowywania oraz oczywiście cenami instalacji. Wśród nich dominują systemy bateryjne. Poza nimi wykorzystywane są ...

Szanse i bariery rozwoju energetyki wodorowej

Szanse i bariery rozwoju energetyki wodorowej STRESZCZENIE. Energetyka wodorowa to pojêcie, które pojawi³o siê na prze³omie XX i XXI wieku, w zwi¹zku z przewidywanym wzrostem roli H 2 jako wtórnego noœnika energii w gospodarce œwiatowej. Wtórnym noœnikiem energii jest równie¿ elektrycznoœæ, która obecnie dominuje w sektorze ...