Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jesteśmy o krok bliżej do pierwszych w naszym kraju zbiorników ...

Jak pisaliśmy wcześniej, SZET to sprawdzone na całym świecie narzędzie: składa się ze zbiorników zbudowanych na różnych poziomach i połączonych rurociągami. W systemie energia elektryczna generowana ponad chwilowe zapotrzebowanie jest magazynowana poprzez pompowanie wody z dolnego zbiornika do górnego. Poprzez jej ponowne wtłoczenie, …

Wody Polskie kontra Tauron. Kto popełnił błąd?

Czytaj też: Wody Polskie nie chciały opróżnić zbiorników dzień przed powodzią. "Nie było takiej potrzeby" "Nie było takiej potrzeby" Co więcej, zgodnie z prawem wodnym w przypadku ostrzeżenia o nadejściu wezbrania powodziowego właściwy organ Wód Polskich może, w drodze decyzji, nakazać zakładowi piętrzącemu wodę obniżenie piętrzenia wody lub …

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.

W 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych będą stanowić źródła zeroemisyjne. Szczególną rolę odegra w tym procesie wdrożenie do polskiego systemu …

Gratec

Producent najbezpieczniejszych polskich zbiorników z polietylenu do oleju napędowego i nawozów płynnych. Zbiorniki Gratec. Gratec to zbiorniki stacjonarne zbudowane z najwyższej jakości 100% polietylenu produkowanego i dostarczanego przez największe światowe koncerny (Dow Chemicals, LyondellBasell). Odporne na UV, nie blakną i nie korodują. Wykonane są w …

Dlaczego potrzebujemy zbiorników wodnych?

Dzięki budowie zbiorników wzmacniamy nasze bezpieczeństwo, przez zwiększenie zasobów wodnych i skuteczne przeciwdziałanie naturalnym kataklizmom. Zbiornik Wióry. Fot. Michał Oleś/ ZZ w Radomiu - Fundamentalnym założeniem dla wszystkich planowanych i realizowanych inwestycji Wód Polskich jest racjonalne gospodarowanie …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Przegląd Fotosyntezy | Biologia I

Fotosynteza wykorzystuje energię słoneczną, dwutlenek węgla i wodę do uwolnienia tlenu i wytworzenia molekuł cukru magazynujących energię. Złożone reakcje fotosyntezy można podsumować równaniem chemicznym przedstawionym na rysunku 5.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Pierwsza ze względu na małą wydajność, druga wymaga ogromnych zbiorników, choć jest atrakcyjna ze względu na bardzo wysoką sprawność, mieszczącą się w przedziale 65-85%. chemiczne magazynowanie energii elektrycznej – tu najpopularniejsza jest produkcja wodoru oraz metanu. Zaletą magazynowania energii w postaci wodoru jest …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Obecne uregulowania prawne obowiązujące w Polsce nie wyodrębniają możliwości magazynowania energii elektrycznej w formie gazowej, w tym w formie wodoru. W …

Technologie magazynowania energii

Wzrost zapotrzebowania na energię prowadzi do powstawania nowych rozwiązań technologicznych w zakresie magazynowania energii oraz rozwijania i ulepszania tych, które już istnieją. Technologie bazujące na przemianach mechanicznych. Elektrownie wodne szczytowo-pompowe (PHS) należą do grupy metod mechanicznych. Jest to jedna z …

Energia 2021 (folder)

Folder zawierający podstawowe informacje o produkcji i wykorzystaniu paliw, ciepła i energii elektrycznej w 2020 r. w Polsce. Przekroje: ogółem kraj – nośniki energii.

Magazyny ciepła – Systemy magazynowania ciepła i przykłady

Jednym z popularnych rozwiązań są zbiorniki ciepła ze stopionymi solami lub metalami ciekłymi, które mogą magazynować ogromne ilości energii cieplnej. Innym …

MAGAZYNOWANIE ENERGII CIEPLNEJ NA PRZYKŁADZIE …

kolektorów i zbiorników magazynujących energię dają możliwość większej redukcji zużycia energii pierwotnej, pompach ciepła wykorzystywanych jako efektywne źródło energii, pracujących nawet z COP = 10, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i uzyskaniu co najmniej 50% energii promieniowania słonecznego docierającej do kolektorów. połączeniu STES i pomp ciepła ...

Innowacyjne Zbiorniki Kompozytowe do Magazynowania Wodoru

Autorzy z Politechniki Wrocławskiej przedstawiają badania nad projektowaniem, wytwarzaniem i testowaniem lekkich kompozytowych zbiorników do magazynowania wodoru. W kontekście wzrostu zapotrzebowania na wodór jako nośnik energii, istotnym wyzwaniem jest rozwój wydajnych zbiorników magazynujących. Analizują …

Obszary SIECI NATURA 2000 na zbiornikach …

Abstrakt W XX wieku powierzchnia wszystkich jezior w Polsce zmalała o około 44 proc. Takie tempo zanikania śródlądowych zbiorników wodnych notuje się od około 160 lat, a proces ten staje ...

Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …

terenach polskich praktycznie przestały ist-nieć i obecnie w Polsce znajduje się jednie 750 małych elektrowni wodnych, stanowią-cych 0,56 proc. mocy zainstalowanej w Kra-jowym Systemie Elektroenergetycznym. Po-nadto liczba nowych inwestycji jest znikoma. Wynika to głównie z wysokich nakładów in - westycyjnych na budowę małych elektrowni wodnych, ponieważ często …

Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …

getyczny polskich rzek [1]. Zebrane dane po - służyły do stworzenia w 1962 roku katastru technicznych zasobów sił wodnych, według Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na przykładzie elektrowni wodnej Potok Służewiecki Jakub Łuć, Politechnika Warszawska Paweł Terlikowski, MBA – Politechnika Warszawska Streszczenie W artykule przeprowadzono …

Legalizacja zbiornika na paliwo – czym jest i jak ją wykonać?

Proces legalizacji zbiorników paliwowych polega oczywiście na faktycznej kontroli stanu jakości zbiorników przez inspektorów UDT, jednak należy pamiętać, że pozytywne rozpatrzenie wniosków będzie niemożliwe bez kompletnej dokumentacji. Już na etapie zakupu zbiornika jego producent jest zobowiązany dostarczyć klientowi zestaw ...

Anna Zalewska była przeciwna zbiornikom w Kłodzku? Wyjaśniamy

W 2017 roku została podpisana umowa na budowę czterech zbiorników w Kotlinie Kłodzkiej. U władzy był wtedy rząd Beaty Szydło. Budowa ruszyła rok później. Pierwszy zbiornik, Roztoki, został otwarty w 2021 roku, budowę pozostałych trzech ukończono do 2023 roku.; W 2019 roku firma Sweco na zlecenie Wód Polskich przedstawiła „Analizę możliwości …

Polityka Energetyczna Polski

Czy możemy ograniczać emisyjność energetyki dwukrotnie szybciej niż wskazuje PEP2040? Udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce może zmaleć z …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących ilości i łącznej mocy tych urządzeń. Niemniej jednak Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z …

Zbiornik na wodór do pojazdów | autoEXPERT

Obecnie kontrola stanu zbiorników przeprowadzana jest co 2 lata i ogranicza się do zewnętrznej oceny wizualnej. Niemniej jednak ta metoda nie pozwala na wykrycie ewentualnych uszkodzeń wewnętrznych zbiorników. W ramach wspólnego projektu HyMon, naukowcy z Instytutu Trwałości Strukturalnej i Niezawodności Systemu Fraunhofera LBF, we …

Wiceminister infrastruktury: do 2030 powstanie 19 zbiorników ...

Budowa zbiorników przeciwpowodziowych, retencyjnych magazynujących wodę to także element zapobiegania powodziom. Koszt budowy zbiornika Bzin wiceminister Witkowski szacuje na około 70 mln-80 mln zł. "Z jednej strony mamy niedobory wody. Potrzebujemy retencjonowania, odbudowy bilansu wodnego, tak abyśmy mogli wodę opadową …

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do …

Okazało się, że za protestami dotyczącymi budowy zbiorników retencyjnych stały służby specjalne. Jego samego próbował zwerbować do protestów... niemiecki wywiad. To co powiedział znany ekolog-hydrobiolog dr Grzegorz Chocian na antenie Polsat News musi po prostu szokować. Okazało się, że za protestami dotyczącymi budowy zbiorników retencyjnych …

MAGAZYNOWANIE CIEPŁA W ZASOBNIKACH

Zagadnienie magazynowania ciepła jest problemem wieloaspektowym. Poza wyborem sposobu akumulacji i rodzaju czynnika magazynującego energię cieplną pozostaje problem konstrukcji zbiornika i …

PulsarSimple, sterownik do konwersji energii ...

Efektywne wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne lub generatory wiatrowe do podgrzewania wody użytkowej. Powszechnie już dostępne panele fotowoltaiczne czy małe generatory wiatrowe wytwarzają energię elektryczną którą nie łatwo optymalnie wykorzystać w instalacjach nie podłączonych do sieci energoelektrycznej (off grid).

Wiceminister infrastruktury: do 2030 powstanie 19 zbiorników ...

Budowa zbiorników przeciwpowodziowych, retencyjnych magazynujących wodę mogłaby w wydatny sposób ulżyć wielu regionom, mieszkańcom naszego kraju" – podkreślił wiceminister infrastruktury. Witkjowski zaznaczył, że resort bardzo intensywnie pracuje nad wieloletnim programem budowy zbiorników retencyjnych w Polsce.

PORÓWNANIE UKŁADÓW TECHNOLOGICZNYCH DUŻYCH …

wym. Zmniejszenie pojemności zbiorników magazynujących energię słoneczną będzie powodować wzrost temperatur c.w.u. / wody grzewczej, przy jednocze-snej redukcji stopnia pokrycia zapotrzebowania na c.w.u. i sprawności syste-mów. Istotnym parametrem decydującym, nie tylko o rozkładach temperatur

Mamy wyjaśnienia Wód Polskich. Dlaczego nie opróżniali zbiorników …

W zbiornikach retencyjnych na terenach zalewanych powodzią było jeszcze w piątek ponad 250 mln m sześc. wody, a Wody Polskie deklarowały, że nie ma potrzeby robić większych zrzutów. Wykorzystanie choćby dodatkowych 100 mln m sześc. mogłoby poważnie zmniejszyć szkody. Wody Polskie zdecydowały się odpowiedzieć na pytania Business Insidera.