Sztukateria
Sztukateria, wskazówki i dobra zabawa!

Jak optycznie powiększyć pokój?

Jak optycznie powiększyć pokój? To najczęściej zadawane pytanie przez właścicieli niewielkich domów. Zamiast ubolewać nad "ociężałością" pomieszczenia, można przejść od razu do zdecydowanych kroków, dzięki którym pomieszczenie nie tylko się rozjaśni, ale i stanie się bardziej przejrzyste.

Jeżeli tak samo jak ja, posiadasz mały salon lub sypialnie i chcesz się czuć w tych pomieszczeniach bardziej komfortowo, zapraszam na mój nowy wpis! Przygotowałam dla Was kilka ciekawych wskazówek.

Listwy karniszowe led

Dobre oświetlenie to podstawa!

Małe pomieszczenia to często słabe oświetlenie. Promienie słoneczne często nie roznoszą się po pomieszczeniu z tak pięknym efektem, jak w wielkich salonach. Dlatego zamiast tego, warto postawić na dodatkowe źródło światła.

Niewątpliwie ciekawa i nowowczesna lampa to coś, co nie tylko rozjaśni Twoje pomieszczenie, ale dodatkowo będzie naprawdę świetną dekoracją! Idealnie sprawdzą się również kinkiety, ale wybierając je, nie wybieraj ciemnych i ciężkich, które przysłonią  światło.

Dla nowoczesnych wnętrz i osób, które pragną dodać odrobinę innowacji do pomieszczenia, polecam wybrać listwy karniszowe LED. To zdecydowanie mój ulubieniec. Świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, ponieważ listwy karniszowe nie zajmują nam cennego miejsca, a świetnie rozprowadzają światło w całym pomieszczeniu. Ciekawe mogą być również listwy sufitowe LED.

Jak aranżować wnętrza w małych pomieszczeniach?

Postaw na minimalizm. Im więcej zbędnych przedmiotów w Twoim mieszkaniu, tym bardziej ciasne się ono wydaje. Wybierz więc najpotrzebniejsze rzeczy, które obowiązkowo muszą się znaleźć.

Decydując się na malowanie ścian i sufitu, wybierz jasne kolory! Oczywiście listwy karniszowe LED lub przepiękne lampy poradzą sobie w ciemnych kolorach, ale nie tak dobrze, jak w jasnych.

 

Poznaj niesamowite walory sztukaterii.
Sprawdź więcej!