Sztukateria
Sztukateria, wskazówki i dobra zabawa!

Listwa styropianowa płaska - okno jak z obrazka

Każdy dom jest wyjątkowym miejscem, dlatego tak dbamy o to, aby był on nie tylko funkcjonalny i ciepły, ale również nienagannie się prezentował. Sposobów na dodanie estetyki jest mnóstwo, ale dzisiaj zajmiemy się konkretnymi elementami dekoracyjnymi wywodzącymi się ze sztukaterii elewacyjnej. Jednym z nich jest listwa styropianowa płaska, której zastosowanie na pewno odnajdzie się na zewnętrznych ścianach budynku.

Gdzie instaluje się listwy styropianowe płaskie?

Listwy styropianowe płaskie to specjalny rodzaj listew, które umieszcza się na elewacji wokół okien. To bardzo proste zadanie do wykonania, gdyż indywidualnie można je zamontować - bez wynajmowania fachowców i specjalnego sprzętu. Listwy wokółokienne mają to do siebie, że znakomicie prezentują się w połączeniu z oknami. Taki dom zyskuje na świeżości, wyróżnia się spośród innych i zyskuje swój unikalny charakter.

Listwa styropianowa płaska

Wyrażając chęci na zastosowanie listew styropianowych płaskich, trzeba wziąć pod uwagę to, że najczęściej zakłada się je razem z:

  • podparapetnikami - jak sama nazwa wskazuje, swoje miejsce mają pod parapetem;
  • zwornikami - małe elementy dekoracyjne umieszczane nad oknem pośrodku listew;
  • gzymsem nadokiennym - gzyms umieszczany nad oknem;

Co tworzy fantastyczną kompozycję. To bardzo eleganckie rozwiązanie jeśli chodzi o wykończenia elewacji. Dodatkowo zastosowanie listwy styropianowej płaskiej w towarzystwie reszty wymienionych dekorów jest doskonałą ochroną dla elewacji.

Poznaj niesamowite walory sztukaterii.
Sprawdź więcej!