Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni
Brak chętnych do budowy elektrowni . Niemiecki model transformacji energetycznej zakłada opieranie systemu elektroenergetycznego w coraz większym stopniu na OZE. Zgodnie z ustawowym celem w 2030 r. mają one odpowiadać za 80% zużywanej w RFN energii elektrycznej (w 2023 r. było to 51%), a docelowo tamtejszy miks wytwórczy miałby …
Wymagania dotyczące sposobu obliczania, pomiarów i rejestracji …
akredytację jednostki certyfikującej uzyskaną zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającego rozporządzenie (EWG) nr 339/93 (Dz. Urz ...
Instalacje Fotowoltaiczne – wymagania prawne i administracyjne
Ustawa o OZE, wprowadziła rozliczenia na zasadzie opustów i nie umożliwia sprzedaży energii z mikroinstalacji prosumenckich. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że aby jak najkorzystniej eksploatować mikroelektrownię należy jak najwięcej energii konsumować w czasie rzeczywistym. Wtedy korzystamy z wyprodukowanej energii 1:1. Jeśli skorzystamy z …
Dołożenie magazynu energii do istniejącej instalacji PV
Coraz więcej prosumentów zastanawia się nad zmianą statusu na fleksumenta. Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach magazyn energii to naprawdę rozsądna inwestycja. Jakie kroki można wykonać samemu by sprawdzić możliwości rozszerzenia swojej mikroinstalacji fotowoltaicznej o magazyn energii? Na to pytanie w trakcie ostatniej Webinarowej Środy z …
Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …
„Podwójny szczyt" odnosi się do wysokiego udziału energii odnawialnej i dużego udziału urządzeń energoelektronicznych, co zwiększa trudność regulacji systemu i podnosi wymagania dotyczące aktywnego wsparcia ze źródeł zasilania. Rozwiązanie to wykorzystuje technologię wirtualnego generatora synchronicznego w celu wzmocnienia sieci poprzez …
Energy Studies – Akademia Ekonomiczno
Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: resortach administracji państwowej i jednostkach samorządowych, koncernach produkujących i pozyskujących energię, firmach dystrybuujących i magazynujących energię, rafineriach, elektrociepłowniach, firmach konsultingowych związanych z rynkiem usług energetycznych.
Magazyn energii
Sejm przyjął nowelizację ustawy – Prawo energetyczne dotyczącą uregulowania zagadnień magazynów energii. Uchwalone przepisy w nowy sposób podchodzą do tematyki …
Budowa elektrowni wiatrowej krok po kroku: Od …
Po zakończeniu budowy i podłączeniu do sieci elektrowni wiatrowej, przeprowadza się szereg testów, aby upewnić się, że wszystkie komponenty działają poprawnie. Testuje się zarówno poszczególne turbiny, …
Zasilanie budynków w energię elektryczną w …
Przy projektowaniu układów zasilania budynków pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii eklektycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do błędnego …
ENERGA zwiększa sprawność elektrowni Żydowo
ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez …
Wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia …
wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, zwanej dalej "wodą", w tym wymagania bakteriologiczne, fizykochemiczne, organoleptyczne; 2) minimalną częstotliwość i miejsca pobierania próbek do badania oraz zakres badania wody;
Wymagania prawne i normatywne dot. energetyki słonecznej
Przepisy prawne i wymagania normatywne dotyczące energetyki słonecznej . Podstawowym dokumentem prawnym w odniesieniu do elektrowni słonecznych jako obiektów energetycznych jest ustawa Prawo energetyczne [6].Przykładowo zgodnie ze stanowiskiem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie elektrowni …
Wymagania dotyczące sposobu obliczania, pomiarów i rejestracji …
posiadającym akredytację jednostki certyfikującej, uzyskaną zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającego rozporządzenie (EWG) nr 339 ...
Jakie są wymagania dotyczące doboru akumulatorów do …
Ogólnie rzecz biorąc, regulacja obciążenia, dostęp do nowej energii, kompensacja strat na liniach, kompensacja mocy, poprawa jakości energii, praca w sieci izolowanej, oszczędzanie energii w szczycie i wypełnianie doliny są uważane za główne cele zastosowania elektrowni magazynujących energię w obszarze sieci energetycznej.
Magazyny energii
Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …
Jak wybrać komunikację CAN RS232 i RS485 do komunikacji z …
Szybkość transmisji i wymagania dotyczące czasu rzeczywistego: Jeśli wymagany jest system sterowania, który wymaga szybkiej transmisji i wysokiej wydajności w czasie rzeczywistym, CAN jest zwykle lepszym wyborem. 2. Złożoność i topologia systemu: Jeśli system jest stosunkowo prosty, a liczba urządzeń niewielka, RS485 może zapewnić …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
Ponadto art. 54 Tarczy Antykryzysowej 2 przewiduje, że umowy przyłączeniowe niewypowiedziane do dnia wejścia w życie tej ustawy, w których termin na dostarczenie po raz pierwszy do sieci energii elektrycznej przypadał przed 30.06.2022 r., zachowują moc do dnia określonego we wniosku wytwórcy o przedłużenie tego terminu, …
Magazyny energii
Magazyny pełnią tu funkcję stabilizacyjną odbierając nadmiar energii produkowanej przy korzystnych warunkach pogodowych i przechowując ją do czasu, gdy będzie potrzebna w …
Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?
Obowiązujące od początku 2021 r. zmiany w warunkach technicznych określają szczegółowe wymagania w tym zakresie. Nowe warunki techniczne określa się powszechnie mianem WT 2021. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie nowo budowane domy na terenie UE zobowiązane są spełniać zaostrzone wymagania dotyczące niskiego zużycia energii ...
Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i wymagania na rok …
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe, przynosi wiele korzyści dla domowego budżetu i naturalnego środowiska. To głównie z uwagi na ten pierwszy czynnik, zainteresowanie przydomowymi elektrowniami wiatrowymi rośnie z roku na rok. W dzisiejszym artykule omówimy jak wygląda budowa przydomowej elektrowni …
Rekrutacja pracownika od A do Z [poradnik]
W przypadku rekrutacji online również przyda się aplikacja do rekrutacji pracowników, daje bowiem dostęp do wideorozmów, a także umożliwia planowanie spotkania online, wysyłanie linków do spotkań i zapisywanie ich w kalendarzu Google czy Outlook poprzez integrację ATS. Upewnij się, że każdy z kandydatów ma dostęp do kamery internetowej, stabilnego połączenia …
9 Rodzaje baterii
Porównanie 9 rodzaje akumulatorów magazynujących energię. Następny, zobaczysz zalety i wady 9 rodzaje akumulatorów w zakresie magazynowania energii. Są starszym bratem w bateriach – akumulatory kwasowo-ołowiowe, popularny mainstream na rynku – akumulatory litowo-jonowe, popularny cel badań i rozwoju – akumulatory jonowo-sodowe, …
pierwszy raport Prezesa URE
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
Magazynowanie energii elektrycznej w magazynach energii elektrycznej o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 10 MW wymaga uzyskania koncesji …
Moja Elektrownia Wiatrowa – Program dofinansowania elektrowni …
ELEKTROWNI WIATROWYCH. Program priorytetowy Moja Elektrownia Wiatrowa realizowany ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Program priorytetowy „Moja Elektrownia Wiatrowa" to oferta wsparcia finansowego skierowana do właścicieli budynków lub lokali mieszkalnych, obejmująca zakup i montaż przydomowej siłowni wiatrowej oraz ewentualnie także magazynu …
Wytyczne doboru środków prewencji w celu ograniczania ...
Wymagania prawne i normatywne dotyczące energetyki wiatrowej Regulacje prawa krajowego w zakresie budowy i eksploatacji farm wiatrowych obejmują jeszcze więcej aktów prawnych w randze ustawy, niż w przypadku farm . 6 fotowoltaicznych. Zgodnie z opracowaniem Instytutu Sobieskiego [9] do najistotniejszych należą przepisy ustawy: o planowaniu i zagospodarowaniu …
Jakie wyzwania wiążą się z pozyskiwaniem surowców do złączy ...
Jakie wyzwania wiążą się z pozyskiwaniem surowców do złączy magazynujących energię? Oct 06, 2024. Pozyskiwanie surowców do złącza magazynujące energię stwarza kilka wyzwań, szczególnie w obliczu rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Ponieważ kraje na całym świecie energicznie promują …
Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …
Od budynków mieszkalnych po komercyjne i przemysłowe, popularność i rozwójmagazynowanie energiijest jednym z kluczowych pomostów na drodze do transformacji energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, a jego eksplozja nastąpi w 2023 r., wspierana przez promocję polityki rządowej i dotacji na całym świecie.Wzrost liczby zainstalowanych obiektów …