Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Rozdział 3 Energia wiatrowa
Teoretyczny potencjał energetyczny wiatru 3.9. Obliczanie energii z turbiny wiatrowej 3.10. Współczynnik wydajności 3.11. Farmy wiatrowe 3.12. Podsumowanie. 46 Energia wiatrowa / Odnawialne źródła energii 3.1 Wprowadzenie Czasami trudno jest sobie wyobrazić, że coś, czego nie widać może mieć wystarczająco duży ciąg aby pozyskiwać z niego energię. Masy …
Nowy raport 2022 „Polska energetyka wiatrowa 4.0"
Rosnąca ilość OZE w polskim miksie energetycznym jest kluczowa dla globalnego przejścia na czystą energię oraz stworzenia zielonej alternatywy dla źródeł kopalnych. Rozumiejąc rolę energetyki odnawilanje, a szczególnie energii z wiatru – zapraszamy do lektury raportu „Polska energetyka wiatrowa 4.0". Kluczowe wyzwania i szanse stojące przed polską …
Raport – V2G: pojazdy elektryczne jako mobilne magazyny energii
Jednym ze sposobów, aby jemu sprostać, jest implementacja nowych technologii, takich jak Vehicle-to-Grid (V2G), systemu zapewniającego dwukierunkowy …
Jak lepiej zarządzać zapotrzebowaniem na energię elektryczną ...
Przejście na energię wiatrową, wodną i słoneczną na całym świecie mogłoby wyeliminować od 4 do 7 milionów zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza rocznie, a jednocześnie najpierw spowolnić, a potem odwrócić skutki globalnego ocieplenia i w ten sposób ustabilizować światowy sektor energetyczny. Światowe Forum Ekonomiczne
System hybrydowy: współpraca fotowoltaiki z turbiną wiatrową
Lokalny sprzedawca energetyczny ma obowiązek odkupu energii z odnawialnych źródeł energii przez okres 15 lat od daty zgłoszenia instalacji. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy chcemy skorzystać z dofinansowania na przyszłą instalację OZE. Wówczas obowiązuje nas rozliczanie różnic pomiędzy ilością energii elektrycznej pobranej z …
Nowe latawce do produkcji energii elektrycznej rewolucjonizują ...
W ramach finansowanego przez UE projektu NEXTWIND (Harvesting airborne wind energy using rigid kites) opracowano technologię, która może zrewolucjonizować …
Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów …
W 2023 r. wolumen sprzedaży nowych pojazdów energetycznych w głównych krajach na całym świecie wyniesie 14,4 mln, co oznacza wzrost o 44% rok do roku. Wśród nich …
EDP Renewables inauguruje nowy hybrydowy projekt energii …
W tej samej lokalizacji łączy on energię wiatrową i słoneczną, praktycznie podwajając zdolność do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Obok farmy wiatrowej São João, działającej od 2008 r. o mocy 22,8 MW, zainstalowano fotowoltaiczną elektrownię słoneczną Monte de Vez o mocy 21 MW i szacowanej rocznej produkcji 31,4 GWh.
Stan Nowy Jork uruchamia czwarty przetarg na morską energetykę wiatrową ...
Urząd ds. Badań i Rozwoju Energii stanu Nowy Jork [dalej: Nyserda] uruchomił czwarty przetarg na morską energetykę wiatrową. Przetarg jest w istocie następstwem odrzucenia przez państwo petycji w sprawie obniżek cen, w wyniku czego inwestycje mające wytwarzać ponad 13 gigawatów znalazły się w zawieszeniu. Ostateczny termin na składanie …
Moja elektrownia wiatrowa – nowy program NFOŚiGW
Są to koszty związane z nabyciem i montażem nowej mikroinstalacji wiatrowej oraz koszty związane z zakupem i montażem towarzyszących magazynów energii dla mikroinstalacji wiatrowej (jedynie łącznie z instalacją wiatrową). Do kosztów montażu zalicza się koszty dostawy mikroinstalacji wiatrowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.
Energia wiatrowa: odkrywamy zalety i wady tej ...
To dzięki temu wiele krajów decyduje się inwestować w energię wiatrową zalety związane z tym, faktycznie się opłacają. Wady energii wiatrowej – czy są powody do zmartwień? Jednak jak każde źródło energii, również energia wiatrowa wady i zalety posiada w swoim gronie również niekorzystne aspekty. Nie wszyscy przecież są zadowoleni z tego, że w …
Chińczycy magazynują coraz więcej energii i to nawet w powietrzu
- Wraz z uruchomieniem licznych projektów opartych na odnawialnych źródłach energii o mocy gigawatów w północno-zachodnich Chinach, lokalny system sieciowy musi zintegrować moce odnawialne, zoptymalizować moc wyjściową i rozwiązać problemy z nieciągłościami powodowanymi przez energię wiatrową i słoneczną - powiedział cytowany …
Nowy dodatek energetyczny – na jakich zasadach?
Dodatek energetyczny zostanie podwyższony i skierowany do większej grupy odbiorców. „W nowej odsłonie regulacji dodatek energetyczny ma przysługiwać odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej, czyli odbiorcy końcowemu energii elektrycznej, który ma dochody nieprzekraczające 1563 zł w gospodarstwie 1-osobowym bądź 1115 zł na osobę w …
V2G w praktyce
Chiński instytut ds. inteligentnych sieci energetycznych i magazynowania energii przeprowadził duży eksperyment z samochodami obsługującymi technologię V2G. Pięćdziesiąt …
Turbiny wiatrowe – zasada działania i rozwój
Turbiny wiatrowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w globalnym miksie energetycznym. Turbiny wiatrowe, przekształcają energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną, co przyczynia się do zrównoważonego wytwarzania prądu elektrycznego. Również w naszym kraju projekty te rozwijają się dynamicznie. Poniżej przedstawiliśmy ...
Uwalniamy moc OZE
Uwalniamy moc OZE. 11.07.2024. Budujemy nowy miks energetyczny – oparty o odnawialne źródła energii i energię jądrową. Patrzymy na problem całościowo – przygotowujemy korzystne zmiany dla prosumentów, tworzymy ramy dla rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie, a także dbamy o budowę inteligentnych sieci energetycznych.
FAQ – Moja Elektrownia Wiatrowa
wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby, która ma zawartą umowę kompleksową (jest stroną tej umowy, a nie pełnomocnikiem) lub umowę sprzedaży energii regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji, zlokalizowanej na budynkach lub na terenie działki, na której ...
Energetyka wiatrowa w Polsce. Raport 2023. Dodatek
Po drugie, wojna w Ukrainie i jej skutki dla europejskiego rynku energii i paliw mocno zwiększyły popyt na energię ze źródeł odnawialnych i dynamikę inwestycji w OZE, co przekłada się m . na energetykę wiatrową w Polsce zarówno lądową, jak i morską. Nasz raport omawia szczegółowo oba te podsektory energetyki wiatrowej. Po trzecie, od ubiegłorocznego wydania raportu …
Energia wiatrowa
Co wyróżnia energię wiatrową, to jej nieskończony i odnawialny charakter. Nie wyczerpuje się jak paliwa kopalne i nie generuje szkodliwych emisji, co czyni ją jednym z filarów zrównoważonej energetyki. W dobie zmian …
Przyszłość oparta na energii odnawialnej
W obliczu zmiany klimatu, gwałtownego wzrostu cen energii i obaw dotyczących bezpieczeństwa dostaw odnawialne źródła energii, takie jak energia wiatrowa i słoneczna, …
Ostatni węglowy blok energetyczny w Europie powstanie w Polsce
Problemy na budowie w puławskich Azotach sprawiają, że będzie to nie tylko ostatni nowy blok węglowy w Polsce, ale najpewniej też w całej Europie. Jak nie pandemia i wojna, to turbina i kocioł. Problemy na budowie w puławskich Azotach sprawiają, że będzie to nie tylko ostatni nowy blok węglowy w Polsce, ale najpewniej też w całej Europie. Menu. Patronat …
Nowy polski miks energetyczny: duży atom, mały atom, wiatraki ...
Prym jednak wciąż wiedzie węgiel kamienny. Miks energetyczny zmienia się na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie aż 25 proc. wytwórstwa stanowią odnawialne źródła energii. Z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych wynika, że w październiku 2023 r. elektrownie wiatrowe w ujęciu rocznym zwiększyły produkcję energii do 2564 GWh.
Polska to kraj stworzony dla energii z wiatru. Wyniki w …
Dla porównania cały polski system energetyczny dał 139 TWh. Najwięcej, bo 18,7 proc. europejskiej energii z wiatru wytworzyły wiatraki niemieckie, 8,5 proc. hiszpańskie, a …
Zmiany i nowości w programach Narodowego Funduszu Ochrony …
W ramach programu właściciele lub współwłaściciele budynku mieszkalnego (lub lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym) będą mogli uzyskać dofinansowanie na mikroinstalację wiatrową i magazyn energii elektrycznej. Ogłoszenie pierwszego naboru wniosków przez NFOŚiGW planowane jest na III kwartał 2024 r.
Program Moja Elektrownia Wiatrowa 2024
Wystartował program dofinansowań „Moja Elektrownia Wiatrowa" 2024, który ma na celu wspieranie rozwoju przydomowych elektrowni wiatrowych.Dotowane są mikroinstalacje wiatrowe wraz z magazynami energii …
Bon energetyczny 2024: dla kogo, jaka kwota, limit …
Na jesieni lub już zimą 2024 roku niektóre osoby dostaną (o ile złożą wniosek i spełnią kryterium dochodowe) jednorazowy bon energetyczny. Będzie to rekompensata za częściowe odmrożenie cen prądu po 1 lipca 2024 r. Bon …
Przydomowa elektrownia wiatrowa: moc, gdzie postawić wiatrak …
Własna elektrownia najczęściej kojarzy się z panelami fotowoltaicznymi.Prąd można jednak wytwarzać także na inne sposoby. Jednym z nich jest przydomowa elektrownia wiatrowa.. Chociaż nadal przydomowa elektrownia wiatrowa spotykana jest rzadko, wzbudza coraz większe zainteresowanie w związku z rosnącymi cenami prądu.
Przegląd Światowej Energetyki
Era upadku paliw kopalnych w energetyce. Sektor energetyczny odpowiada za największą ilość światowych emisji CO2, bo aż 40%. W 2022 r. emisje CO2 z tego właśnie sektora osiągnęły nowy rekord 12,431 mln ton CO2, wynikający z rosnącego popytu na energię elektryczną w związku z rosnącymi gospodarkami, jak Chiny czy Indie, ale i z elektryfikacją …
Gigantyczna farma wiatrowa na Bałtyku. Trzy obroty turbiny …
Nie tylko pierwsza polska elektrownia atomowa, ale także gigantyczna farma wiatrowa na Bałtyku. Okolice Łeby i Choczewa czekają dwie kluczowe dla bezpieczeństwa energetycznego inwestycje...