Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Akumulatory wytworzone w nowej technologii magazynują …
Uczestnicy finansowanego przez Unię Europejską projektu EnergyKeeper zaprojektowali, zbudowali oraz przeprowadzili testy nowatorskiego, skalowalnego, …
Największy na świecie projekt magazynowania energii w …
Uruchomiono pierwszą część największego na świecie systemu magazynowania energii za pomocą akumulatorów sodowo-jonowych (BESS) w Chinach. Jak poinformowały w zeszłym tygodniu państwowe media Yicai Global i dostawca technologii HiNa Battery, część projektu o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh w Qianjiang w prowincji Hubei została …
(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce
[16] Komisja Europejska: Zielona Księga: Ramy polityki w zakresie kli matu i energii do roku 2030, COM 2013 (169). [17] Komisja Europejska: Stan unii energetyczn e j w 2015 roku, COM (2015) 572.
Syntetyczny gaz ziemny – obiecujący sposób na magazynowanie energii ...
Unia Europejska podjęła zobowiązanie do ograniczenia do 2050 roku emisji gazów cieplarnianych o 80 % do 95 % w stosunku do wartości z 1990 roku. Badania sugerują, że energia wiatrowa i słoneczna będą stanowiły główne filary transformacji energetycznej, która odbywa się obecnie w Europie. Z wykorzystaniem tych źródeł energii wiąże się kwestia …
Unia Europejska to projekt amerykański
Unia Europejska to projekt amerykański. Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie : Paranauka, Publicystyka. Liczba wyświetleń: 1942. François Asselineau (ur. 1957 r. w Paryżu) – francuski polityk, przewodniczący Ludowej Unii Republikańskiej (UPR). Wieloletni wysoki urzędnik Ministerstwa Gospodarki i Finansów, m . odpowiedzialny za wywiad gospodarczy. W 2017 …
Komisja Europejska zatwierdziła miliardowe wsparcie dla polskich ...
Program zakłada budowę nowych magazynów energii o łącznej pojemności co najmniej 5,4 GWh, które będą podłączone do krajowych sieci dystrybucyjnych lub …
Reforma rynku energii: rozwiązania UE w walce z niestabilnymi …
Zapewnienie stabilności cen energii elektrycznej. Unia Europejska chce zapewnić, że zarówno producenci energii, jak i konsumenci czerpią korzyści z przewidywalnych cen. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest poprzez tzw. dwukierunkowy kontrakt różnicowy (ang. CFD) dla nowych inwestycji w produkcję energii niskoemisyjnej ...
Projekt CAFFEINE czyli nowoczesne magazynowanie zielonej energii
Projekt CAFFEINE, zgodny z ideą gospodarki obiegu zamkniętego, ma na celu zbadanie, jak odpady z kawy i ligniny mogą stać się materiałami elektrodowymi do wykorzystania w superkondensatorach – nowoczesnych systemach magazynowania energii. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie jednoczesne rozwiązanie dwóch problemów: ekologicznej …
Falowniki hybrydowe GoodWe wyróżnione w badaniu …
GoodWe, globalny dostawca inwerterów fotowoltaicznych i rozwiązań magazynowania energii, po raz trzeci z rzędu został uznany za najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta hybrydowych systemów fotowoltaicznych w badaniu skuteczności magazynowania energii przeprowadzonym przez Uniwersytet Nauk Społecznych HTW w …
W centrum uwagi: Dostosowanie infrastruktury energetycznej w …
Prawie dwie trzecie tej kwoty wydano na projekty w zakresie przesyłu i magazynowania energii elektrycznej, a także na inteligentne sieci energetyczne. Dzięki temu …
Magazyny energii w Polsce
Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …
Komisja Europejska zgadza się na wsparcie co najmniej 5,4 GWh …
Mniej więcej w ciągu ostatniego roku Unia Europejska zatwierdziła plany pomocy rządowej mające na celu wsparcie rozmieszczenia magazynów energii w poszczególnych krajach. Obejmuje to pakiet dotacji bezpośrednich o wartości 103 mln euro dla Rumunii w marcu 2023 r., 150 mln euro na odnawialne źródła energii i magazynowanie w …
Wewnętrzny rynek energii | Noty tematyczne o Unii Europejskiej ...
Unia Europejska utworzyła struktury współpracy dla europejskich sieci operatorów systemów przesyłowych (ENTSO) w obszarze energii elektrycznej (ENTSO-E) i gazu (ENTSOG), a ostatnio również dla operatorów sieci wodorowych (ENNOH). ENTSO i ACER opracowują szczegółowe zasady dostępu do sieci i kodeksy techniczne. Koordynują również funkcjonowanie sieci dzięki …
Unia Europejska wobec kryzysu gazowego
Komisja Europejska sukcesywnie przedstawiała różnego rodzaju wytyczne dla państw członkowskich, mające łagodzić skutki wzrostu cen, nakłaniać do redukcji zużycia energii, prowadzić do zmniejszenia uzależnienia od dostaw paliw kopalnych z Rosji, korygować zasady magazynowania gazu. W marcu został opublikowany komunikat analizujący różne warianty …
E.ON Polska
Unia Europejska wdraża projekt polegający na przechowywaniu dużych ilości energii w powietrzu wtłoczonym pod ziemię :)
Odnawialne i długoterminowe magazynowanie energii dzięki …
Unijne ramy polityki dotyczące magazynowania energii opierają się na strategicznych inicjatywach takich jak europejski sojusz na rzecz baterii czy wsparcie badań i innowacji w zakresie …
Nowoczesne i innowacyjne sposoby magazynowania i przesyłu energii…
Projekt zakłada instalację systemu informatycznego SPS w centrach dyspozytorskich Polskich Sieci Elektroenergetycznych i Energa-Operator, systemu magazynowania energii o łącznej mocy 6 MW i ...
Zalecenie Komisji z dnia 14 marca 2023 r. Magazynowanie energii ...
Technologie magazynowania energii mogą ułatwić elektryfikację poszczególnych sektorów gospodarki, zwłaszcza budynków i transportu. Na przykład poprzez upowszechnienie pojazdów elektrycznych i ich udział w bilansowaniu sieci elektroenergetycznej za pomocą odpowiedzi odbioru (np. dzięki absorpcji nadwyżki energii elektrycznej w okresach …
Rozporządzenie w sprawie ustanowienia ram na potrzeby …
Niemiecko-norweski dostawca systemów magazynowania energii, Eco Stor GmbH, ogłosił plany budowy nowego systemu magazynowania energii (BESS) o mocy 300 MW i pojemności 716 MWh w miejscowości Trossingen, położonej w południowo-zachodnich Niemczech. Prace budowlane mają ruszyć w 2027 roku, a zakończenie…
Zrównoważona, wysokowydajna technologia akumulatorów dla …
Innowacji w temacie „Mid to long term and systems integrated energy storage". Celem portfolio jest optymalizacja europejskiego magazynowania energii i dalsza penetracja technologii odnawialnych o zmiennej wydajności.
Czy piece na pellet będą zakazane przez Unię Europejską?
Unia Europejska wprowadziła tzw. dyrektywę Ekoprojektu, która określa minimalne wymagania efektywności energetycznej oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla urządzeń grzewczych, w tym pieców na pellet. Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne normy emisji pyłów, tlenków azotu (NOx) i tlenku …
W Holandii powstanie jeden z największych systemów magazynowania ...
Deweloper Corre Energy specjalizujący się w rozpowszechnianiu systemów magazynowania energii odnawialnej, podpisał umowę joint venture z holenderską firmą SemperPower – liderem lokalnego rynku w dziedzinie BESS. Współpraca ma na celu realizację zaawansowanego projektu magazynowania energii w Zuidwending (ZW1) w Holandii.
Już 37 procent energii elektrycznej w Unii Europejskiej to OZE.
Udział zielonej energii w elektroenergetyce to jeden z trzech komponentów unijnego celu OZE na rok 2020. Zgodnie z pierwszą dyrektywą o odnawialnych źródłach energii Unia Europejska powinna w 2020 roku osiągnąć przynajmniej 20-procentowy udział zielonej energii łącznie w elektroenergetyce, ciepłownictwie i transporcie.
Unia Europejska oficjalnie zakazuje stosowania gazu SF6 – co to …
W ostatnich latach Unia Europejska debatowała nad wprowadzeniem przepisów, które ograniczą wpływ wszystkich rodzajów gazów fluorowanych na klimat, w tym SF6. Proces ten zakończył się 29 stycznia 2024 r., kiedy Rada Unii Europejskiej ogłosiła wycofanie z europejskiego rynku gazów fluorowanych.
Taryfy dynamiczne: Jak skorzystać na zmiennych cenach energii?
W nadchodzących latach polski rynek energetyczny czekają istotne zmiany. Jedną z najbardziej innowacyjnych i potencjalnie korzystnych dla konsumentów jest wprowadzenie taryf dynamicznych. 1 lipca zaczął obowiązywać nowy sposób rozliczania prosumentów – wartość energii, którą wprowadzimy do sieci, będzie ustalana już nie na …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Prezeska PSME zaznacza również, że Stowarzyszenie będzie kontynuować zabiegi o nadzwyczajną pomoc publiczną dla branży magazynowania energii w Polsce. Unia Europejska zezwoliła państwom członkowskim na udzielenie pomocy publicznej dla „zielonego" przemysłu ze względu na wagę tych technologii dla gospodarki europejskiej w ...
Lepsze magazynowanie energii w UE impulsem do dekarbonizacji
Komisja Europejska szacuje, że aby osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych netto do 2050 r., Unia musi być w stanie zmagazynować sześciokrotnie więcej …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
Art. 3 pkt 13a pr. ener. – „odbiorca końcowy" to odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz paliw gazowych zakupionych w celu ich zużycia na …
1,2 mld euro na budowę 5400 MWh magazynów energii.
Komisja Europejska zatwierdziła program wsparcia inwestycji dla systemów magazynowania energii elektrycznej w Polsce, który otwiera nowe możliwości dla inwestorów. …
Program europejski Lewicy
Zamiast uzależniać się od surowców z Rosji i innych dyktatur Unia Europejska musi postawić na rozwój energetyki opartej na źródłach odnawialnych i energii jądrowej. Będziemy zacieśniać współpracę energetyczną w ramach Unii Europejskiej, wypracowując nowy model rynku energii, który umożliwi współpracę OZE z atomem tak, aby zminimalizować łączne emisje, zużycie ...
Unia wyda 4,8 mld euro na bezemisyjne inwestycje. Które polskie ...
Unia Europejska przyznała 4,8 mld euro na 85 projektów wspierających zieloną transformację, w tym budowę fabryk modułów fotowoltaicznych i rozwój technologii magazynowania energii. Dofinansowanie otrzymały dwa polskie projekty: fabryka wież do turbin wiatrowych na Bałtyku oraz projekt dotyczący produkcji biometanu i wyłapywania CO 2.
GoodWe prezentuje nowy skalowalny system bateryjny Lynx C …
GoodWe, światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych, poszerza swoją ofertę magazynowania energii dla sektora komercyjnego o system bateryjny Lynx C o pojemności 60 kWh. Ten nowoczesny system doskonale współpracuje z hybrydowym inwerterem GoodWe serii ET o mocy 15-30 kW, oferując elastyczne możliwości rozbudowy i …
Unia Europejska opracowała plany zakwalifikowania energii ...
Unia Europejska opracowała plany, aby niektóre projekty związane z gazem ziemnym i energią jądrową zakwalifikować jako „zielone" – poinformowała w sobotę agencja prasowa Reutera. Jak poinformowała agencja prasowa Reutera, Unia Europejska opracowała plany, aby niektóre projekty związane z gazem ziemnym i energią jądrową zakwalifikować jako …