Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
CAN vs LIN: protokoły komunikacyjne w przemyśle motoryzacyjnym
Mateusz Pluta z inthou.pl zgłębia świat protokołów komunikacyjnych CAN i LIN, kluczowych m . w przemyśle motoryzacyjnym. Przedstawiając CAN jako protokół o dużej odporności na zakłócenia, idealny dla zastosowań wymagających niezawodnej komunikacji, oraz LIN jako tańszą alternatywę dla mniej krytycznych zastosowań, Pluta podkreśla znaczenie …
Czym jest protokół wireless M-Bus?
Czym jest protokół wireless M-Bus? (bezprzewodowy M-Bus, PN-EN 13757) Standard wireless M-bus jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku zdalnego odczytu liczników zużycia mediów takich jak liczniki energii, gazu, wody czy ogrzewania. Komunikacja między systemem nadrzędnym (master) a licznikami (slave) odbywa się bezprzewodowo w pasmach 169MHz, …
Protokół komunikacyjny
protokół komunikacyjny, Spliter Leśnego Dziada - protokół komunikacyjny., RS232 - jak podejrzeć protokół komunikacji sterownika bram?, interfejs komunikacyjny w fordach, Korzystanie z UART jako protokołu komunikacyjnego dla sprzętu - transmisja pakietów
Jakie są protokoły komunikacyjne?
Protokół komunikacyjny to zestaw reguł i procedur, które określają sposób, w jaki urządzenia komunikują się ze sobą. Protokoły komunikacyjne są niezbędne do zapewnienia poprawnej i skutecznej wymiany informacji między urządzeniami. ### Dlaczego protokoły komunikacyjne są ważne? Protokoły komunikacyjne są niezwykle ważne, ponieważ …
Standardy i protokoły komunikacyjne systemów sterowania i …
energetycznych oraz protokół komunikacyjny, który bazuje na sieci Ethernet, ujednolica zasady wymiany danych pomiędzy urządzeniami stacji elektroenergetycznych [4]. Jej krajowym odpowiednikiem jest wieloczęściowa norma PN-EN 61850, której elementy zostaną przedstawione szczegółowo w dalszej części artykułu. Komunikacja i przesył w tym …
Protokoły komunikacyjne wykorzystywane w systemach IoT
Do najpopularniejszych standardów implementujących protokół IP zaliczyć można Wi-Fi oraz 6LoWPAN. Sieci dalekiego zasięgu – LPWAN. Przeznaczone dla systemów IoT sieci rozległe określa się często mianem LPWAN, czyli Low Power Wide Area Network. Dwa najpopularniejsze rozwiązania tego typu to darmowy LoRaWAN oraz komercyjny Sigfox ...
Przemysłowe protokoły komunikacyjne
Standard Profinet-IO został uznany przez osoby biorące udział w ankiecie za najbardziej dynamicznie rozwijający się protokół komunikacyjny (wykres 4). Stanowi on połączenie prostego w obsłudze modułu Profibus DP ze standardową warstwą fizyczną Ethernet, umożliwiając kompatybilność zarówno z klasycznymi urządzeniami ethernetowymi, jak i z …
BMS i komunikacja z systemami nadrzędnymi
Dlatego istotny jest język komunikacyjny, protokół, który służy do przekazywania danych pomiędzy systemem zarządzanym i systemem zarządzającym, ilość danych do przesyłu i zarządzania oraz wielkość obiektu. Aktualnie do najbardziej popularnych protokołów komunikacyjnych należą: LonWorks, BACnet, KNX. Rys. 1.
magazyn ciepła, magazyn energii elektrycznej
Protokół odbioru prac montażu dodatkowych elementów ( magazyn ciepła, magazyn energii elektrycznej ) od Wykonawcy lub Wnioskodawcy w przypadku samodzielnego montażu …
Protokół komunikacyjny Radwag (X2)
Znakowy protokół komunikacyjny Radwag jest przeznaczony do komunikacji pomiędzy wagą Radwag a urządzeniem zewnętrznym za pomocą interfejsów RS232, Ethernet lub Wi-Fi ® *. Na protokół składają się z komendy przesyłane z urządzenia zewnętrznego do wagi i odpowiedzi przesyłane z wagi do tego urządzenia.
CBCP-01
A. Znakowy protokół komunikacyjny przeznaczony jest do komunikacji między wagą RADWAG a urządzeniem zewnętrznym, przy pomocy interfejsów RS-232, USB*, Ethernet*. B. Protokół składa się z komend przesyłanych z urzdzenia zewną ętrznego do wagi i odpowiedzi z wagi do urządzenia. C. Odpowiedzi są wysyłane z wagi każdorazowo po odebraniu komendy jako …
OSDP
Jest to dwukierunkowy, szyfrowany w standardzie AES 128-bit, otwarty protokół komunikacyjny – Open Supervised Device Protocol (OSDP). OSDP jest protokołem interfejsów komunikacyjnych urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki i kontrolery SKD oraz inne urządzenia elektronicznych systemów zabezpieczeń. Oczekuje się, że całkowicie zastąpi leciwy protokół Wieganda. …
Modbus
Dzięki swojej popularności powstały biblioteki i rozwiązania, które pomagają zaimplementować na urządzeniach typu Raspberry Pi protokół komunikacyjny Modbus. Bardzo popularna jest biblioteka PyModbus dla języka …
Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym
Zgodnie z jej treścią, przez magazyn energii rozumie się „wyodrębnione urządzenie lub zespół urządzeń służących do przechowywania energii w dowolnej postaci, …
Protokół komunikacyjny CANopen | Control Engineering Polska
Protokół komunikacyjny czasu rzeczywistego CAN (Controler Area Network) jest już bardzo dobrze znany w branży samochodowej, gdzie sprawdził się w ciągu ostatnich kilkunastu lat jako element komunikacji między elektronicznymi modułami, obsługującymi mechanizmy w najnowocześniejszych samochodach. Stosunkowo niskie koszty implementacji …
Protokół TCP/IP
Protokół TCP/IP to zestaw reguł i protokołów komunikacyjnych, które umożliwiają przesyłanie danych w sieciach komputerowych. TCP/IP jest skrótem od Transmission Control Protocol/Internet Protocol i stanowi podstawę dla komunikacji w Internecie oraz w lokalnych sieciach komputerowych. Najważniejsze informacje Protokół TCP/IP to zestaw reguł …
Magazynowanie energii
Energię elektryczną magazynuje się dzięki wykorzystaniu m . akumulatorów, ogniw galwanicznych oraz magazynowaniu produktów powstałych z elektrolizy wody. …
Protokoły komunikacyjne – I2C –Teoria – IntHou
Połącznie interfejsu I 2 C realizowane jest przez dwie linie sygnałowe: SDA odpowiadająca za przesyłanie danych, a SCL odpowiadająca za taktowanie zegarowe. Obydwie linie mają charakter otwartego kolektora, dlatego w celu poprawnej komunikacji, należy połączyć je z napięciem zasilania rezystorami (R 1 i R 2) o wartościach w celu osiągnięcia na liniach …
Magazyny energii
Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …
Protokół zdawczo-odbiorczy dla punktu poboru energii elektrycznej
Żeby wypowiedzenie umowy na podstawie tego protokołu było skuteczne, nowy odbiorca musi zawrzeć umowę z ENERGA-OBRÓT S.A. Do czasu rozwiązania umowy będziesz mieć …
Protokół HTTP – co to jest i jak działa?
Hypertext Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny wykorzystywany w Internecie do przesyłania danych pomiędzy serwerem a przeglądarką internetową. Protokół HTTP definiuje sposób, w jaki klient i serwer będą ze sobą komunikować się w celu przesłania żądania (np. pobrania strony internetowej) i odpowiedzi (np. przesłania treści strony). Jest to protokół …
Modbus TCP
Protokół Modbus jest jednym z kluczowych standardów komunikacyjnych w przemyśle, umożliwiającym efektywną transmisję danych pomiędzy urządzeniami z różnych producentów. Jest wykorzystywany do komunikacji między urządzeniami sterującymi, takimi jak sterowniki PLC, i innymi urządzeniami przemysłowymi. W niniejszym artykule omówimy główne cechy, działanie, …
HTTP. Opis protokołu i zasada działania HTTP
Protokół HTTP jest fundamentem komunikacji internetowej, który ewoluował od prostych początków do zaawansowanych wersji jak HTTP/2 i HTTP/3. W tym artykule zgłębimy zasady działania HTTP, metody żądań, statusy odpowiedzi oraz aspekty bezpieczeństwa niezbędne dla każdego użytkownika sieci. Poznajemy również jego wpływ na SEO i wydajność …
HTTP – protokół komunikacyjny: Co to jest i jak działa?
HTTP (Hypertext Transfer Protocol) jest to protokół komunikacyjny stosowany do przesyłania danych w World Wide Web. Jest to jedno z najważniejszych narzędzi umożliwiających przeglądanie stron internetowych oraz wymianę informacji między serwerem a klientem. Protokół ten został opracowany w latach 80. przez brytyjskiego informatyka Sir …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
dokumenty opisujące magazyn energii elektrycznej, w tym parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanego magazynu energii …
Protokoły komunikacji w inteligentnym domu
ZigBee to kolejny protokół komunikacyjny używany w automatyce domowej. Powstał w 1998 roku, a pierwsza wersja została ratyfikowana 14 grudnia 2004 roku. Charakteryzuje się topologią siatki, specyfikacją opartą na IEEE 802.15.4 – dzięki czemu posiada udogodnienia w prowadzeniu bezpiecznej komunikacji (zastosowanie szyfrowania i ...