Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wodór: „zielony" nośnik energii przyszłości?

W odróżnieniu od dostępnych zasobów takich jak gaz naturalny czy ropa naftowa, wodór musi być produkowany, co czyni z niego nośnik energii a nie paliwo. System energetyczny, w …

Produkcja wodoru w Polsce ma olbrzymi potencjał rozwojowy

Czy aby na pewno każdy wodór jest czysty? Choć sam wodór jest postrzegany jako bezemisyjne źródło energii, to problem może stanowić jego produkcja. Obecnie wodór na skalę przemysłową produkowany jest głównie z pomocą reformingu parowego, tj. zachodzącej w temperaturze około 800 stopni Celsjusza reakcji katalitycznej z parą ...

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

chemiczne magazynowanie energii elektrycznej – tu najpopularniejsza jest produkcja wodoru oraz metanu. Zaletą magazynowania energii w postaci wodoru jest możliwość przechowywania go przez długi czas oraz wysoka gęstość energii. Metan jest łatwiejszy w produkcji, ale jego wadą są straty energii w procesie wytwarzania, które sprawiają, że …

Wydajność fotowoltaiki w ciągu roku – jak wygląda? | enerad.pl

Mimo tego, w lipcu instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 6 kWp wciąż jest w stanie wyprodukować ok. 740 kWh energii. Sierpień, pod tym względem przypomina maj z wynikiem ok. 705 kWh. Od września produkcja energii zaczyna skokowo maleć - dokładnie odwrotnie jak miało to miejsce w miesiącach wiosennych.

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany …

Czy magazyn energii do fotowoltaiki się opłaca? Jak działa i jaki ...

W poprzedniej wersji programu Mój Prąd można było dostać dofinansowanie do magazynu energii, według kryterium: magazynowania energii elektrycznej - (magazyn energii elektrycznej – akumulator o pojemności minimalnej 2 kWh, cena za 1 kWh nie może przekroczyć 6 tys. zł) - maksymalna kwota dofinansowania wynosi 16 tys. zł na jedno ...

Czy wodór jest rozwiązaniem wszystkich problemów …

Z teoretycznego punktu widzenia wodór jest doskonałym magazynem energii dla odnawialnych źródeł. Zarówno fotowoltaika, jak i turbiny wiatrowe uzależnione są od …

Kto rozwiąże problem magazynowania energii, ten będzie współczesnym ...

Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne została opracowana w Ministerstwie Energii i skierowana do konsultacji społecznych. Termin na zgłaszanie uwag upływa 9 listopada br. Zgodnie z założeniami przyjętymi przez resort, projekt ma na celu ułatwienie dalszego rozwoju nowoczesnej energetyki w Polsce, w tym sektora OZE, poprzez stworzenie jasnych ram dla …

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Najważniejsze parametry magazynów energii. Bez względu na to, jaki system magazynowania wybierze firma, czy też prywatny użytkownik, istnieje wiele parametrów, którymi urządzenia, czy instalacje będą się od siebie różnić.Warto poznać choćby podstawowy zakres tych zmiennych, aby móc wybrać najlepszy, a więc najbardziej wydajny i opłacalny system …

„Sztuczny liść" pomoże rozwiązać problem magazynowania energii …

Naukowcy ze Szwajcarii opracowali niewielkie urządzenie przypominające liść, które może długoterminowo rozwiązać problem magazynowania energii odnawialnej. Zainspirowali się naturalnym procesem fotosyntezy, w którym rośliny przekształcają światło słoneczne w energię przy użyciu CO2 z atmosfery.

Autokonsumpcja w fotowoltaice: Klucz do efektywnego magazynowania …

W związku z tym magazyn energii o mocy 30 kWh nie jest w stanie zapewnić mi dobowego pokrycia zapotrzebowania budynku na energię elektryczną. Autokonsumpcja energii z fotowoltaiki jesienią. Do tej pory omawiałem okres letni, gdzie produkcja energii była dość duża, a zużycie stosunkowo małe. Teraz zobaczmy, jak przedstawia się to w ...

Magazyn energii

Rozwój nowych technologii magazynowania energii, takich jak ogniwa redox, akumulatory metalowo-powietrzne, solid state czy technologie na bazie wodoru, może przynieść przełom w obszarze magazynowania energii. …

nowe rozwiązanie w produkcji zielonej energii

Przełomem w dziedzinie użycia wodoru do magazynowania energii może okazać się bateria wodorowa. Pozwala ona łatwiej i w sposób mniej uciążliwy dla środowiska …

Wodór nie taki "zielony"? Problem z paliwem przyszłości

Obecnie w powszechnym przekonaniu wodór jest utożsamiany z paliwem przyszłości. Pierwiastek produkowany z użyciem energii odnawialnej określany jest jako …

Wodór z fotowoltaiki: perspektywa na (bliską) przyszłość?

Członkowie koła naukowego twierdzą, że wytwarzanie wodoru w momentach największej produkcji energii z OZE oraz magazynowania go w bezpieczny i wydajny sposób …

Produkcja wodoru – różne metody

Produkcja wodoru poprzez reforming parowy. Reforming parowy jest szeroko stosowanym procesem przemysłowym do produkcji wodoru. W tym procesie węglowodory, głównie gaz ziemny, reagują z parą wodną w temperaturze ok. 850°C i pod ciśnieniem 20–50 barów, tworząc wodór i dwutlenek węgla.

Modułowe elektrolizery do produkcji wodoru z wody i energii …

Modułowe elektrolizery do produkcji wodoru. Elektrolizery firmy Ohmium wykorzystują energię odnawialną do produkcji zielonego wodoru, który ma zdolność do dekarbonizacji przemysłu na całym świecie.Jednostki można łatwo układać w bloki, aby skalować produkcję w miarę potrzeb.

Polska technologia może zrewolucjonizować rynek …

Polscy naukowcy opracowali technologię, która rozwiązać problem ubytków wodoru podczas jego magazynowania, transportowania oraz przesyłania. Wdraża ją również polska firma - hiPower Energy - która szacuje …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Znacznie efektywniejszym sposobem wykorzystania wodoru jest zamiana energii chemicznej wodoru w energię elektryczną w ogniwie paliwowym. Sprawność takiego ogniwa paliwowego to około 60% (prąd elektryczny), a pozostałe 40% to ciepło. W przypadku zastosowania ogniwa paliwowego w domu jednorodzinnym, przez większą część roku ...

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić

Autokonsumpcja a instalacja Off-Grid; W tym systemie instalacji energia jest gromadzona w akumulatorach magazynu energii. Takie rozwiązanie daje Ci niezależność od zewnętrznych dystrybutorów prądu.. Jeżeli wybierasz …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Produkcja energii elektrycznej w elektrowniach wiatrowych, ... i wydajnej metody produkcji wodoru może zastąpić kopalne pierwotne nośniki energii. Metody produkcji wodoru: reforming benzyny, reforming metanu (mokry i suchy), elektroliza wody, metody biologiczne - algi, metoda Habera-Boscha -termiczny rozkład pary wodnej. Rys.3. Magazynowanie energii elektrycznej w …

Problem nadmiaru energii z OZE może rozwiązać produkcja …

Według Stowarzyszenia Producentów Cementu produkcja cementu może rozwiązać problem nadwyżek energii pochodzących z odnawialnych źródeł. Ekspert z Forum Energii Marcin Dusiło uważa, że kierunek jest dobry, ale sam przemysł cementowy, z deklarowaną możliwością zwiększenia poboru, problemu nie rozwiąże. Chodzi o tzw. …

Obiecujący nowy katalizator przybliża nas do ekologicznej …

Paliwo wodorowe może służyć do magazynowania energii słonecznej w wyniku rozszczepienia wody na wodór i tlen w procesie elektrolizy. Kluczowa w tym procesie reakcja …

Produkcja wodoru z fotowoltaiki

Produkcja wodoru z fotowoltaiki, wydaje się receptą na wiele współczesnych problemów – m . związanych z ogrzewaniem, transportem czy niestabilnością OZE. W artykule analizujemy szanse i bariery związane z produkcją wodoru z fotowoltaiki oraz omawiamy …

Produkcja wodoru z fotowoltaiki – ekologiczne rozwiązania

Dzięki nowym technologiom, jak te wprowadzone przez Picea czy australijski LAVO, magazynowanie wodoru może integrować się z innymi systemami energetycznymi, co wspiera …

Zielony wodór jako nośnik energii przyszłości | TÜV Rheinland

Produkcja: W zależności od procesu produkcji, wodór może być szczególnie przyjazny dla środowiska i pomagać w walce ze zmianami klimatycznymi. Magazynowanie: W przeciwieństwie do energii wiatrowej czy słonecznej, wodór można magazynować, dzięki czemu jest on dostępny przez cały czas, niezależnie od warunków pogodowych.

Magazynowanie energii – czy to opłacalne rozwiązanie?

Z roku na rok koszty energii gwałtownie rosną. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może ograniczyć jej zużycie, ale wiele także szuka rozwiązań, które pozwoliłyby na znaczne ograniczenie ponoszonych na energię kosztów, zachowując pobór prądu na takim samym poziomie – zwłaszcza są to osoby, które duże ilości wykorzystują do celów …