Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność
Paweł Piotrowicz współpracuje również z Krajową Izbą Gospodarczą i Polską Izba Magazynowania Energii. Jest Pan ekspertem TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych. Co Pana skłoniło do rezygnacji ze stanowiska dyrektora w dużej międzynarodowej korporacji, jaką jest ENGIE i współpracy z TÜV SÜD Polska?
O nas – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych i w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych oraz prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną.
Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru
W Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 przewidziano natomiast, że do 2030 roku Polska osiągnie moc zainstalowanej z …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030
Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …
Polskie firmy próbują zmierzyć się z wodorem. Czy i gdzie …
O największe wsparcie wysokości ponad 130 mln zł ubiega się projekt „Fabryka energii wodorowej – elastyczna, niezależna od lokalizacji, zdecentralizowana i systemowa technologia systemów wodorowych dla bezemisyjnych dostaw energii". Inwestorem jest Paweł Adamczak, znany szczecińsk i biznesmen, właściciel firmy Marine-Service, który posiada …
Produkcja wodoru w Polsce ma olbrzymi potencjał rozwojowy
Jednym z filarów transformacji energetycznej ma być właśnie zielony wodór, który może służyć jako nośnik energii, surowiec czy być wykorzystywanym do magazynowania …
Akademia wodorowa: szkolenia wodorowe, wodór w przemyśle, …
Ekspert do spraw zarzadzania projektami łańcucha dostaw komponentów i systemów wodorowych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii Zielonego Wodoru i magazynowania energii elektrycznej. Autor narzędzia do zarzadzania projektami: APQP4H Analiza ryzyka, planowanie działań, zarządzanie projektem i jakością, wdrożenie komponentów oraz …
Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla Polski
Pionierskie podejście Utah do magazynowania energii w jaskiniach Mitsubishi Power z powodzeniem dostarczyło dwie najnowocześniejsze turbiny gazowe M501JAC do Intermountain Power Project ( IPP) Renewed w Delta w stanie Utah, co stanowi znaczący krok w kierunku stworzenia rewolucyjnej elektrowni, która po uruchomieniu w 2025 r. będzie …
Magazyny energii Huawei LUNA2000
Zastosowanie i funkcje magazynów energii LUNA2000. Magazyny energii LUNA2000 to komercyjne systemy magazynowania energii, które spełniają wymagania różnych scenariuszy C&I. Maksymalna pojemność akumulatorów w pojedynczym układzie magazynowania energii wynosi 193,5 kWh, a minimalna konfiguracja to 97kWh.Układy te …
„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku …
Polska Strategia Wodorowa określa konkretne cele budowy gospodarki wodorowej, kładąc podwaliny pod działania związane z jej rozwojem i utrzymaniem …
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa
magazynowania energii są w dalszym ciągu dość kapitałochłonne. Niemniej jednak w związku z ciągłym postępem technologicznym oraz utrzymującym się spadkiem cen technologii, należy oczekiwać coraz szerszego stosowania zasobników energii we wszystkich obszarach wytwarzania, przesyłu oraz użytkowania energii elektrycznej.
O wodorowej mapie polski w Nowej Energii
O wodorowej mapie polski w Nowej Energii. wrz 17, 2024. W najnowszym numerze czasopisma Nowa Energia wiceprezes DDW dr inż. Andrzej Węgrzyn opublikował artykuł: Jak zrobić mapę wodorową z wykorzystaniem AHP? W artykule zaproponowano metodykę wielokryterialnego analitycznohierarchicznego procesu decyzyjnego do tworzenia …
Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i przyszłość
Wodór może być wykorzystywany jako nośnik energii do produkcji elektryczności w ogniwach paliwowych. Daje to możliwość przechowywania energii wodorowej i wykorzystania jej w momencie, gdy jest najbardziej potrzebna. Warto również wspomnieć o roli instalacji wodorowych w przemyśle chemicznym. Wodór jest niezbędnym surowcem do produkcji …
Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu …
Z radością ogłaszamy zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce. Trwające niemal 18 miesięcy prace polegały na …
Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …
Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i …
Kto wygra wyścig do gospodarki wodorowej? | Myśl Polska
Wodór, nowy bożek proroków europejskiego Zielonego Ładu, stoi dumnie na pierwszym miejscu tablicy Mendelejewa. To najpowszechniejszy pierwiastek – 89% wszechświata jest zbudowane właśnie z niego. Czy stanie się też najważniejszym źródłem energii? I jeśli osiągniemy ten Eden gospodarki wodorowej, kogo czeka największa nagroda, a kto będzie …
Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?
Przy takim poziomie produkcji i światowych zasobach litu szacowanych optymistycznie na 40 mln ton, metalu tego wystarczy na ponad 300 lat. Natomiast przy pesymistycznych szacunkach ilości litu na poziomie 11 mln ton, metalu wystarczy na 100 lat. Statystyki te nie uwzględniają jednak rynku samochodów ciężarowych oraz akumulatorów do …
Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej …
Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – dlatego przygotujemy zmiany w prawie, które wspomogą rozwój tej gałęzi gospodarki. Do 2040 r. gospodarka wodorowa może przynieść …
Wodór w Polsce: Realna alternatywa jako źródło energii?
Rada Ministrów podjęła uchwałę ws. przyjęcia „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.". Ma być ona „strategicznym dokumentem, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce oraz kierunki działań potrzebnych do jej osiągnięcia". Obecnie Polska jest jednym z kluczowych producentów tego pierwiastka na świecie, jednak …
Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …
Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z PERSPEKTYWĄ DO …
Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. 2 Spis treści 1. Dlaczego wodór? Wprowadzenie i kontekst 3 1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i ...
Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania …
W odpowiedzi na Europejski Sojusz EBA 21 lutego 2018 r. w Ministerstwie Energii powołano Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii Polstoren. W skład Konsorcjum wchodzą jednostki …
Offshore2Hydrogen: Gasunie gotowe do roli operatora morskiej …
Do nowego rządu będzie należała decyzja, jakie środki udostępnić na budowę i eksploatację morskiej sieci wodorowej. Dzięki swojej infrastrukturze Gasunie przyczynia się do przejścia na przystępne cenowo, niezawodne i zrównoważone dostawy energii dla Holandii. Na zlecenie rządu Gasunie rozpoczęło prace nad budową krajowej ...
Potencjał gospodarki wodorowej w Polsce i Unii Europejskiej
Potencjał gospodarki wodorowej w Polsce i Unii Europejskiej. Wodór jest jednym z kluczowych elementów transformacji energetycznej. Jest to paliwo czyste, wydajne i o dużym potencjale magazynowania energii. W związku z tym, zarówno Polska, jak i Unia Europejska konsekwentnie dążą do rozwoju gospodarki wodorowej.W tym kontekście istotną rolę odgrywa współpraca …
Nabór na innowacyjne projekty wodorowe od 18 marca
Innowacje w obszarze produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru jako pierwsze uzyskają wsparcie w ramach programu „Nowa Energia", który uruchamia …
Rozmowy o polityce wodorowej na Pomorzu Zachodnim
Szacowana wartość dodana gospodarki wodorowej w Polsce do 2024 r. to nawet 870 mln euro i nowe miejsca pracy. W Kosakowie może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu. Na Pomorzu będziemy mieli duże nadwyżki energii, wodór pomoże ją magazynować. 11,5 C. Szczecin. 18 października 2024. Popularne -> …
DDW w Sejmie: propozycja metodyki tworzenia Mapy Wodorowej Polski
25 lipca w Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Energii i Wodoru, podczas którego wiceprezes DDW Andrzej Węgrzyn przedstawił propozycję metodyki tworzenia Wodorowej Mapy Polski. Posiedzenie zespołu, prezentacja DDW oraz późniejsza dyskusja związana była z prowadzonym obecnie przez Gaz-System S.A. badaniem ...
Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki
Wdrożenie magazynów wodorowych jest kluczowe dla przyszłości energetyki. Rozwój gospodarki wodorowej w Polsce przyniesie korzyści, jak tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój technologii.
Jak wodór może pomóc w ograniczeniu emisji CO2 i ...
W obliczu rosnących problemów związanych ze zmianami klimatycznymi i jakością powietrza coraz więcej uwagi poświęca się innowacyjnym rozwiązaniom. Mogą one przyczynić się do ich rozwiązania. Jednym z obiecujących kierunków jest wykorzystanie wodoru jako nośnika energii, który ma potencjał do znacznego ograniczenia emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji. …
EkoEnergia Polska i Świętokrzyska Dolina Wodorowa …
Magazynowanie Energii – wodorowy system magazynowania energii odgrywa istotną rolę w stabilizacji źródeł odnawialnych energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna. W okresach nadmiarowej produkcji energii elektrycznej można …