Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Globalne Wykorzystanie Wodoru w 2022 roku: Analiza Trendów i …

W 2022 roku globalne wykorzystanie wodoru osiągnęło poziom 95 milionów ton, co stanowi wzrost o prawie 3% w porównaniu do zrewidowanych szacunków z 2021 roku. Wzrost ten kontynuuje pozytywną tendencję, którą przerwała jedynie pandemia Covid-19 i spowolnienie gospodarcze w 2020 roku. Z wyjątkiem Europy, wszystkie główne regiony …

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W …

Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce I. PRODUKCJA 4 II. MAGAZYNOWANIE 40 III. TRANSPORT 56 IV. ZASTOSOWANIE 83 BADANIE ANKIETOWE 108 3. RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSE 4 Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce I. PRODUKCJA image: Freepik . RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI …

ZAŁĄCZNIK „STAN I PERSPEKTYWY ROZWOJU GOSPODARKI WODOROWEJ W …

Potencjał i scenariusze rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce 29. 4 WSTĘP Niniejsze opracowanie przedstawia rezultaty badania eksperckiego dot. aktualnego stanu i perspektyw rozwoju gospodarki wodorowej ze specjalnym uwzględnieniem szeroko pojętego bezpieczeństwa technologii wodorowych oraz procesu ich wdrażania. Raport omawia uwarunkowania rozwoju …

Najlepsze magazyny energii dla prosumenta. Nowy ranking

HTW Berlin podkreśla boom na energetykę prosumencką, który ma obecnie miejsce na niemieckim rynku. W ubiegłym roku według danych berlińskiej uczelni w Niemczech powstało w sumie 675 tys. domowych instalacji fotowoltaicznych w przedziale mocy 2-20 kW. To dwa razy więcej niż wolumen prosumenckich systemów PV zainstalowanych w 2022 r.

Potężne wsparcie dla wodoru w Polsce. Jest zielone światło od USA

By odwrócić ten trend, główne cele Centralnej Doliny Wodorowej obejmują inwestycje w źródła energii odnawialnej, takie jak elektrownie słoneczne i wiatrowe o mocy 2 …

Magazynowanie energii

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym …

Rewolucja wodorowa

Nowelizacja ustawy 10H dla lądowych turbin wiatrowych – najtańsze źródło produkcji wodoru odnawialnego w Polsce. Przyjęcie przepisów w zakresie linii bezpośredniej – kluczowy aspekt …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Wprowadzenie Opublikowana 7 grudnia 2021 roku "Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku" stanowi kluczowy dokument w kontekście transformacji energetycznej Polski. Strategia, która została oficjalnie przyjęta przez polski rząd 2 listopada 2021 roku, jest zgodna z globalnymi, europejskimi i krajowymi działaniami mającymi na celu budowę …

U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce

Głównymi celami wyznaczonymi przez strategię jest wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; wykorzystanie wodoru, jako paliwa alternatywnego …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe mają istotny wpływ na transformację energetyczną. Umożliwiają zrównoważony rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Magazynowanie energii wodorowej jest kluczowe dla przechowywania i wykorzystania energii w późniejszym czasie.Wspiera to zieloną transformację energetyczną.

Wodór i węgiel to paradoks chińskiej energetyki

Chińskie spółki energetyczne chcą wykorzystać wodór do szybszego odejścia od paliw kopalnych, a zeroemisyjną bazą energetyczną ma znajdować się na prowincji. Jednak Państwo Środka to największy emitent gazów cieplarnianych na świecie, a kraj cały czas rozbudowuje elektrownie węglowe, co jest wielkim paradoksem. W ramach chińskich celów …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage of electrical energy and hydrogen economy)

U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce

31 stycznia 2022 Jednym z najciekawszych wydarzeń w perspektywie rozwoju polskiej energetyki było podpisanie pod koniec 2021 roku „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 r." Polska Strategia Wodorowa jest dokumentem strategicznym, określającym główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce oraz kierunki działań potrzebnych do ...

Ulga termomodernizacyjna od 2025 na magazyny energii i turbiny …

Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce, aby przepisy rozszerzające ulgę termomodernizacyjną na magazyny energii i ciepła oraz przydomowe mikroelektrownie …

Magazyny energii, farmy wiatrowe i fotowoltaika w planach OX2 w …

Nasz magazyn energii w Osieku Jasielskim jest jeszcze w trakcie budowy, jednak już teraz jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, ponieważ jest to pierwszy w Polsce magazyn energii w ramach rynku mocy – w OX2 wytyczamy trendy, co pozwoliło nam tak bardzo rozwinąć się jako firmie zaledwie na przestrzeni pięciu lat działalności w Polsce. Dwa lata …

Przydomowa Elektrownia Wiatrowa 10kw Cena – SunSol w 2024 Roku

NIEWYCZERPALNE ŹRÓDŁA ENERGII. Słońce i wiatr to niewyczerpalne źródła energii. Panele fotowoltaiczne produkują najwięcej energii elektrycznej w słoneczne letnie dni. Obecnie, poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, nawet w pochmurne dni fotowoltaika generuje prąd.. Z kolei elektrownia wiatrowa pracuje bardziej efektywnie w …

Potężne wsparcie dla wodoru w Polsce. Jest zielone światło od USA

12 października br., Polska zainaugurowała nowy etap w rozwoju sektora wodorowego, ustanawiając formalnie Centralną Dolinę Wodorową (CDW). Ten strategiczny krok jest rezultatem wcześniejszych inicjatyw, takich jak utworzenie Mazowieckiej Doliny Wodorowej w 2022 roku, a następnie podpisanie listu intencyjnego w Elektrowni Kozienice w lipcu 2023 …

Perspektywy / Otoczenie

W 2022 roku 50% energii elektrycznej w kraju wytworzone zostało z węgla kamiennego – i jest to kluczowe paliwo konkurentów GK PGE. Ze spalania węgla brunatnego pochodziło 27% energii elektrycznej wyprodukowanej w Polsce. Oprócz Grupy PGE podmiotem, który bazuje na wytwarzaniu energii elektrycznej z tego surowca jest ZE PAK. Zwiększył ...

Niemcy zmagazynują energię z offshore w postaci wodoru

Aktualności » Magazynowanie energii. Niemcy zmagazynują energię z offshore w postaci wodoru. Redakcja . 18-10-2018. TenneT. Operatorzy niemieckiego systemu elektroenergetycznego i gazowego rozwiną technologię, która ma być odpowiedzią na wyzwanie magazynowania nadwyżek energii odnawialnej. Magazyn energii, który powstanie na północy …

W 2022 roku energia z wiatru będzie potrzebna bardziej niż …

Mijający rok jest pełen sukcesów dla energetyki wiatrowej. Rozpoczął się nowy rozdział dla polskiej gospodarki dzięki projektom morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Do tego aukcje, …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …

Prawo wodorowe w Sejmie w 2022 roku

Magazynowanie energii; Walka ze smogiem; Wodór; Baza Firm. Fotowoltaika; Pompy ciepła; Consulting; Kolektory słoneczne ... Prawo wodorowe w Sejmie w 2022 roku. Redakcja . 13-09-2021. Ireneusz Zyska. Prace nad tzw. specustawą wodorową potrwają około roku …

ŁAŃCUCH WARTOŚCI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSCE

6 Raport „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce" – maj 2023 r. Raport „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce" – maj 2023 r. 7 Wybrane metody produkcji wodoru Przerób odpadów Procesy termochemiczne Piroliza gazu ziemnego Reakcja rozkładu odpadów na gaz syntetyczny przebiega w wysokiej temperaturze (700-800 ...

Co czeka branżę wiatrową w 2022 roku?

Mijający rok jest pełen sukcesów dla energetyki wiatrowej. Rozpoczął się nowy rozdział dla polskiej gospodarki dzięki projektom morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Do …

Magazyn energii – cena w 2023 roku i najważniejsze …

W połowie 2022 roku magazynowanie energii elektrycznej i obowiązujące w tym sektorze zasady uległy zmianie. 1 kwietnia weszły nowe przepisy, które dotyczą OZE. Zmiany dotyczą systemu rozliczeń energii z …

Turbiny wiatrowe, czy magazyn energii jako rozbudowa PV w …

W serwisie od: 03.01.2022; 32 ... Nawet jeśli nie patrząc na mapy wiatrowe w kraju, ta zależność o której pisałem jest jakby stała. Po za tym trzeba wiedzieć, że nie bez znaczenia będzie tu wysokość umiejscowienia turbiny. Każdy przecież wie, że im większa wysokość tym większe ruchy powietrza. To takie ruchy powietrza tak naprawdę powodują ruch …

Niemcy masowo instalują magazyny energii. Łącznie są w stanie …

Magazyny energii w Polsce. W Polsce montaż przydomowych magazynów energii wciąż nie jest popularny. Zgodnie z danymi Ministerstwa Klimatu i Środowiska do połowy maja 2022 roku pojemność bateryjnych magazynów energii wyniosła 32 MW, a elektrowni szczytowo-pompowych - niecałe 1,8 GW. Przyczyną niechęci Polaków jest wysoki koszt ...

TECHNOLOGIE NA RZECZ ENERGII

w Polsce w listopadzie 2021 r. przyjęta została Polska Strategia Wodorowa do 2030 r. z perspektywą do 2040 r., której celem jest wskazanie kierunku rozwoju gospodarki wodorowej …

Magazynowanie energii słonecznej z paneli w 2021 roku

Magazynowanie energii słonecznej, którą produkują nasze panele fotowoltaiczne to bardzo ważne zadanie. Już w 2022 roku wszyscy prosumenci, czyli właściciele własnego systemu fotowoltaicznego będą musieli przemyśleć kolejną inwestycję. Powodem są niekorzystne przepisy dotyczące odkupu energii elektrycznej. Do tej pory mogliśmy ...

Poznaj Grupę Polenergia

W 2022 roku nasze lądowe farmy wiatrowe wyprodukowały netto ponad 1 033 287MWh zielonej energii, która wystarczyłaby do zasilenia 525 tys. gospodarstw domowych. Dzięki ostatniej ze zrealizowanych przez Polenergię inwestycji – Farmie Wiatrowej Dębsk oddanej do użytkowania w styczniu 2022 roku – dopisaliśmy do naszego portfela projektów wiatrowych w eksploatacji aż …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

W reakcji na kolejne wydarzenia w 2022 roku, które zachwiały bezpieczeństwem energetycznym w Polsce, a także z uwagi na znikome zainetersowanie dofinansowaniami do magazynów energii po wdrożeniu przez …

Globalne Wykorzystanie Wodoru w 2022 roku: Analiza Trendów i …

Zużycie wodoru według sektorów i regionów, historycznie i w scenariuszu zerowej emisji netto do 2050 r., 2020-2030; źródło: Global Hydrogen Review 2023. W 2022 …

Wielkoskalowe magazynowanie energii

Obecnie, w XXI w., magazynowanie wielkich ilości energii elektrycznej zaczyna być obecne na wszystkich etapach łańcucha jej wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i wykorzystywania [3]. Uważane błędnie za …

Czerwiec 2022 Energetyka WIATROWA

Energetyka wiatrowa od ubiegłego roku pokazała swą siłę, m . obniżając ceny energii w systemie energetycznym – nawet o połowę. Jej rozwój może otworzyć obiecujące

Morska energetyka wiatrowa w Europie pobije rekord w 2022

Spodziewany wynik będzie ponad dwukrotnie wyższy od rekordu z 2021 roku, kiedy powstały morskie farmy wiatrowe o mocy 1,8 GW. Jak wynika z badań Rystad Energy, w roku 2022 w Europie przybędzie aż 4,2 GW mocy z morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Poprzedni rekord zanotowano w 2019 roku, kiedy to osiągnięty został wynik 3,8 GW ...