Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

STANDARDOWA SPECYFIKACJA FUNKCJONALNA

z dnia 13 lipca 2009r. w sprawie warunków dostępu do sieci w odniesieniu do transgranicznej wymiany energii elektrycznej i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1228/2003(Dz. Urzędowy UE L 211 z 14.08.2009, str. 15- 35) zgodnie z przepisami tego rozporządzenia i postanowieniami statutu stowarzyszenia. 1.2.11. Jednostka wytwórcza

Warunki energetyczne dla magazynów energii

Wniosek ten należy złożyć do lokalnego Operatora Sieci Dystrybucyjnej, który jest odpowiedzialny za zarządzanie siecią energetyczną lub przy wysokich mocach …

Wytyczne dotyczące standardów świadczenia usług rozwojowych …

W celu zapewnienia oczekiwanego poziomu jakości usług publikowanych w BUR dopuszcza się możliwość dokonywania modyfikacji sformułowanych w Wytycznych zasad, w odpowiedzi na dalszy rozwój sytuacji nie do przewidzenia, o czym PARP będzie informowała na portalu Bazy Usług Rozwojowych. Prosimy o bieżące śledzenie Aktualności BUR.

Nowe normy elektroniczne systemy kontroli dostępu ...

Andrzej Ryczer Polski Komitet Normalizacyjny, KT 52 Norma europejska (EN) dotycząca budowy elektronicznych systemów kontroli dostępu EACS (Electronic Access Control Systems) [1] została przetłumaczona na język polski i jest do nabycia w PKN w formie zarówno papierowej, jak i elektronicznej. Druga jej część [2] – wytyczne stosowania [2] – zostanie …

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Brak chętnych do budowy elektrowni . Niemiecki model transformacji energetycznej zakłada opieranie systemu elektroenergetycznego w coraz większym stopniu na OZE. Zgodnie z ustawowym celem w 2030 r. mają one odpowiadać za 80% zużywanej w RFN energii elektrycznej (w 2023 r. było to 51%), a docelowo tamtejszy miks wytwórczy miałby …

Standardy energetyczne domów w 2024 roku

To bowiem oni muszą zadbać o określone standardy energetyczne domów już na etapie projektowania. Niektóre zmiany wpływają jednak także na obowiązki po stronie inwestorów, wprowadzając np. nowe formalności. W tym artykule …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Projekt ustawy zakłada częściowe uwolnienie cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych tj. do poziomu 500 zł/MWh, co oznacza, że skorzystają z niego wszyscy odbiorcy w gospodarstwach domowych, szczególnie ogrzewający gospodarstwa energią elektryczną. Bez tego rozwiązania koszty ogrzewania dla tych odbiorców byłyby znacząco …

2019 STANDARDY I DOBRE PRAKTYKI OCHRONY …

DO SEZONU ZIMOWEGO 2018/2019 STANDARDY I DOBRE PRAKTYKI OCHRONY INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA W SEKTORZE ELEKTROENERGETYCZNYM 2019. 2 | RCB | STANDARDY I DOBRE PRAKTYKI OCHRONY INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ SPIS TREŚCI 1. Część A – Wprowadzenie..... 5 1.1. Cel …

Standardy techniczne

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej. Nasz podstawowy produkt to rozkład jazdy ułożony na zamówienie klienta – przewoźnika kolejowego, pasażerskiego bądź towarowego, sprzedawany na podstawie umowy w formie wyznaczonej trasy przejazdu. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one …

Dołożenie magazynu energii do istniejącej instalacji PV

Coraz więcej prosumentów zastanawia się nad zmianą statusu na fleksumenta. Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach magazyn energii to naprawdę rozsądna inwestycja. Jakie kroki można wykonać samemu by sprawdzić możliwości rozszerzenia swojej mikroinstalacji fotowoltaicznej o magazyn energii? Na to pytanie w trakcie ostatniej Webinarowej Środy z …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Od momentu wprowadzenia ww. zmiany ustawy do 10 maja 2024 r. do URE wpłynęły wnioski od 6 operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD), dotyczące łącznie 41 magazynów energii, o …

Zapewnienie dostępu do mediów jako warunek wydania decyzji o …

Ustalenia dotyczące obsługi w zakresie komunikacji i infrastruktury technicznej: a) zaopatrzenia w wodę: - istniejące przyłącze. b) zaopatrzenie w energię elektryczn ą: - istniejące przyłącze. c) zaopatrzenie w energię cieplną: - centralne ogrzewanie – indywidualne źródła ciepła, odpowiadające przepisom odrębnym dotyczącym gospodarki energetycznej i ochrony …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)

Akustyka w budownictwie mieszkaniowym a wymagania dotyczące ...

Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 2: Wymagania dotyczące dopuszczalnego poziomu dźwięku w pomieszczeniach". PN-B-02151-3:2015-10, „Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 3: Wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród w budynkach i elementów budowlanych".

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej …

Ponadto art. 54 Tarczy Antykryzysowej 2 przewiduje, że umowy przyłączeniowe niewypowiedziane do dnia wejścia w życie tej ustawy, w których termin na dostarczenie po raz pierwszy do sieci energii elektrycznej …

Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych

Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat nowych regulacji, które warto poznać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort w swoim …

Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?

Obecne standardy WT 2021 poniekąd wymuszają wyłącznie budowę domów energooszczędnych. Standard budowlany WT Standard budowlany, który określany jest literami WT (warunki techniczne) oraz cyframi oznaczającymi rok, w którym zaczną one obowiązywać, stanowi zbiór wymagań prawnych, jakie muszą spełnić budynki, które uzyskały pozwolenie na budowę po …

Instrukcje i standardy

Standardy techniczne w ENERGA-OPERATOR SA (wydanie trzydzieste drugie z dnia 6 listopada 2024 r.) ... Załącznik nr 6 - Osprzęt do kabli elektroenergetycznych SN i nn (wydanie czwarte z dnia 27 listopada 2023 r.) Załącznik nr 7 - Osprzęt do napowietrznych linii elektroenergetycznych SN i nn; Załącznik nr 8 - Słupy i prefabrykaty z betonu do elektroenergetycznych linii …

World Energy Outlook 2022

World Energy Outlook (WEO) zawiera 3 scenariusze, które różnią się w zakresie założeń przyjętych dla polityk rządowych:. Scenariusz Ogłoszonych Polityk (Stated Policies Scenario – STEPS), pokazuje kierunek wynikający z aktualnie obowiązujących polityk.Scenariusz Ogłoszonych Zobowiązań (Announced Pledges Scenario – APS) zakłada, …

Standardy związane z badaniem i przyjęciem do eksploatacji …

I. Zbiór wymagań technicznych dla modułów parku energii ... Moduł parku energii (skrót: PPM) - jednostka lub zestaw jednostek wytwarzających energię elektryczną, która (-y) jest przyłączona(-y) do sieci w sposób niesynchroniczny lub poprzez układy energoelektroniki i która(-y) ma również jeden punkt przyłączenia do systemu dystrybucyjnego. Moduł wytwarzania typu B– moduł ...

Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie

Podobnie jak elektrownie wodne, elektrownie pływowe wytwarzają energię poprzez różnicę wysokości między przypływami i odpływami; podczas gdy energia fal wykorzystuje siłę fal do poruszania turbin. W przeciwieństwie do innych technologii, wpływ tego typu zakładów na środowisko jest minimalny.

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo …

Standardy Techniczne dotyczące szczegółowych kolejowych do …

Standardy Techniczne dotyczące szczegółowych warunków technicznych dla modernizacji lub budowy linii kolejowych do prędkości V max ≤ 200 km/h (dla taboru konwencjonalnego) / 250 km/h (dla taboru z wychylnym pudłem) TOM III Kolejowe obiekty inżynieryjne Wersja 1.1 Tekst ujednolicony uwzględniający zmiany przyjęte: 1) uchwałą Nr 1199/2016 Zarządu PKP Polskie …

Magazynowanie energii

Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia elektryczna napędza obracające się koło. Energię odzyskuje się podczas wyhamowywania (spowalniania) koła (Olabi i in., 2021).

Konsultacje społeczne w sprawie dostępu kolejowego do elektrowni ...

Zapraszamy Państwa na spotkanie dotyczące projektu pn. "Zapewnienie dostępu kolejowego do elektrowni jądrowej Lubiatowo - Kopalino" dla mieszkańców Miasta Łeby oraz mieszkańców Gminy Wicko. Spotkanie odbędzie się w dniu 17.10.2023 (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku przy ul. Parkowej 2 o godz. 17:00. Celem spotkania jest: …

Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków

a) warunkach świadczenia usług przesyłania energii elektrycznej niezbędnych do uzyskania dostępu do sieci przesyłowej, korzystania z tej sieci i krajowego systemu elektroenergetycznego oraz pracy krajowego systemu elektroenergetycznego, w tym w szczególności dotyczących realizacji obrotu transgranicznego, zarządzania siecią i bilansowania systemu, planowanych …

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...

Zespół Ekspercki do spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym: uwarunkowania i kierunki rozwoju Raport . Zespół Ekspercki do spraw Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów, który został utworzony Zarządzeniem Nr 351 Prezesa …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, …

Szczegółowe warunki funkcjonowania systemu …

warunkach świadczenia usług przesyłania energii elektrycznej niezbędnych do uzyskania dostępu do sieci przesyłowej, korzystania z tej sieci i krajowego systemu elektroenergetycznego oraz pracy krajowego systemu elektroenergetycznego, w tym w szczególności dotyczących realizacji obrotu transgranicznego, zarządzania siecią i bilansowania systemu, planowanych …

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA z …

ani napięciowych, służący do pomiarów energii elektrycznej lub pomiarów i rozliczeń za tę energię; 3) czas zbliżony do rzeczywistego – krótki okres z dokładnością do sekund lub do okresu rozliczania niezbilansowania w rozumieniu art. 2 pkt 15 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/943 z dnia 5 czerwca 2019 r.

Narodowe Standardy Cyberbezpieczeństwa Standardy Cyberbezpieczeństwa ...

Istnieją różne narodowe i branżowe standardy wymagań oraz certyfikacji bezpieczeństwa dla usług w chmurach obliczeniowych. Z tego powodu odbiorcy usług chmur obliczeniowych mają trudności z przeglądem i porównywaniem zakresu oraz poziomu bezpieczeństwa usług oferowanych przez różnych dostawców. Standardy Cyberbezpieczeństwa Chmur …

Kontenery magazyny energii Producent

Kontener magazyn energii Produkcja i montaż. Jesteśmy doświadczonym producentem kontenerów magazynujących energię, oferując kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Nasze kontenery jako magazyny energii wyróżniają się modularnością, skalowalnością i mobilnością, co pozwala na ich łatwe transportowanie i instalację w różnych …