Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Hormonalna regulacja czynności żeńskiego układu rozrodczego …

Hormonalna regulacja cyklicznej funkcji żeńskiego układu rozrodczego: cykliczne zmiany na osi podwzgórze-przysadka-jajnik, dodatnie i ujemne sprzężenia zwrotne, cykliczne zmiany w macicy, cykl menstruacyjny a cykl rujowy, sezonowy rozród samic. W1 3. Ciąża: hormonalna regulacja procesu zapłodnienia i implantacji, matczyne

Funkcjonowanie układu rozrodczego żeńskiego

Temat zajęć Funkcjonowanie układu rozrodczego żeńskiego Cele lekcji - przypomnę sobie rolę układu rozrodczego żeńskiego, w tym rolę gamet; - poznam fazy cyklu miesiączkowego kobiety. Podstawa programowa Wymagania szczegółowe: III.12.2, III.12.3 NaCoBeZu: - na co należy zwrócić uwagę? oraz na działanie hormonów. Zapamiętaj ...

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. by Sylwia ...

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego Cykl miesiączkowy- zmiany w organizmie kobiety regulowane przez hormony- estrogeny i progesteron - od 26 do 34 dni - pierwsza miesiącza- między 11. a 15. rokiem życia Cykl miesiączkowy Fazy cyklu miesiączkowego: - …

Żeński układ rozrodczy i jego anatomia oraz fizjologia

Fizjologia i funkcje żeńskiego układu rozrodczego – cykl miesiączkowy. Anatomia układu rozrodczego żeńskiego sprawia, że dzięki niemu kobiety mogą odbyć stosunek seksualny, zajść w ciążę i urodzić dziecko, a także miesiączkować w każdym cyklu. Tak naprawdę, są to trzy podstawowe funkcje układu płciowego kobiety.

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego.

Obejrzyj animację Cykl miesiączkowy V. Przeczytaj tekst w podręczniku ze str. 221-222 a. Cykl miesiączkowy b. Rozwój pęcherzyka jajnikowego VI. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń ćw. 2,3,5/111-112 VII. Zagraj w quiz Fizjologia układu rozrodczego To już wszystko! Informacje na temat funkcjonowania żeńskiego układu rozrodczego znajdziesz także pod adresem e-podręcznik: …

Układ rozrodczy

U kobiet w okresie rozrodczym występują cykliczne zmiany w ich organizmach związane z działaniem układu rozrodczego. Kontrolowane są one głównie przez układ hormonalny. Na poniższej ilustracji przedstawiono wybrane zmiany zachodzące w cyklu menstruacyjnym kobiety. 21.1. (0–1) Podaj nazwę hormonu oznaczonego na schemacie literą "Z", którego poziom …

Budowa i Fazy Układu Rozrodczego: Cykl Miesiączkowy, …

Budowa i Fazy Układu Rozrodczego: Cykl Miesiączkowy, Hormony i Rozwój Zarodka. Zobacz. julixa. @julixa_ · 1614 Obserwujących. Obserwuj. Układ rozrodczy człowieka i cykl miesiączkowy to kluczowe elementy ludzkiej biologii. Poznanie ich budowy i funkcjonowania jest niezbędne dla zrozumienia procesu rozmnażania. Cykl miesiączkowy to cykliczne zmiany …

Funkcjonowanie układu rozrodczego żeńskiego

Temat zajęć Funkcjonowanie układu rozrodczego żeńskiego Cele lekcji - przypomnę sobie rolę układu rozrodczego żeńskiego, w tym rolę gamet; - poznam fazy cyklu miesiączkowego …

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego

W organizmie kobiety, w obrębie jajnika i błony śluzowej macicy, zachodzi szereg regularnie powtarzających się zmian. Podlegają one bardzo precyzyjnie działającej regulacji przez …

Choroby układu rozrodczego

Choroby układu rozrodczego mogą prowadzić do uszkodzeń narządów płciowych. Konsekwencją może być bezpłodność, wywołana zbyt małą ilością lub całkowitym brakiem wytwarzania komórek rozrodczych. Skutkiem zbyt późnego podjęcia leczenia raka piersi i raka prostaty jest rozsiew nowotworu w organizmie, który finalnie prowadzi do śmierci. R1HTGYGmMIQys. W Polsce ok. …

Żeński układ rozrodczy klasa 7: Budowa, Funkcje i Cykl …

Żeński układ rozrodczy pełni kluczowe funkcje w produkcji komórek jajowych, rozwoju ciąży i wydzielaniu hormonów płciowych. Składa się z narządów zewnętrznych (srom) …

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. Do wewnętrznych narządów rozrodczych kobiety należy: Z poprzedniej lekcji wiecie, że. A jego funkcją jest wytwarzanie komórek jajowych, hormonów płciowych i …

Układ Rozrodczy taki straszny? Cykl Menstruacyjny i Budowa Układu ...

🎯 Zajrzyj, by łatwiej się uczyć: https://bit.ly/3s2Ia2nWitaj!Nie wiesz jaka jest budowa układu rozrodczego? Czekaja Cię w życiu niespodzianki😉 Budowa ...

Temat: Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. 2.06

Temat: Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. 2.06.2020 Uczeń: 1. Omawia etapy cyklu miesiączkowego. 2. Określa fazy płodności i bezpłodności w cyklu miesiączkowym. W ciele kobiety zachodzą zmiany regulowane przez hormony. Zachodzą one w ustalonym rytmie biologicznym i wywołują zmiany w narządach płciowych. Przypominam ...

Biologia

cykl miesiączkowy 1. krwawienie miesiączkowe 2. okres względnej niepłodności 3. owulacja 4. faza płodności 5. faza niepłodności krwawienie miesiączkowe

Co to jest układ rozrodczy? Budowa, funkcje i choroby

Biologia: Tematy Notatka 8, 10, 11 Oceny Powtórzenia Porady Prezentacje Przygotowanie do sprawdzianów i egzaminów Fiszki Dziel się notatkami.

Męski układ rozrodczy

Funkcje męskiego układu rozrodczego:a) produkcja gamet męskich – plemnikówb) umożliwienie wprowadzenia plemników do żeńskiego układu rozrodczegoc) produkcja hormonów płciowych czyli androgenów, do których należy testosteron.2. Budowa męskiego układu rozrodczego:a) jądra produkują gamety i hormony płcioweb) najądrza …

Scenariusz lekcji 47. Budowa i funkcje żeńskiego układu rozrodczego

Scenariusz zawiera wymagania podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne i odpowiedzi do zadań w zeszycie ćwiczeń. W przebiegu lekcji są omawiane m . zagadnienia dotyczące rozmnażania płciowego, budowy i roli poszczególnych elementów żeńskiego układu rozrodczego, roli hormonów płciowych, w tym estrogenów, przemiany w ciele …

Męski układ rozrodczy – budowa oraz najważniejsze funkcje

Budowa męskiego układu rozrodczego Męski układ rozrodczy składa się z części wewnętrznej oraz zewnętrznej. Zewnętrzną część układu płciowego tworzy prącie (łac. penis) oraz moszna (łac. scrotum). Do części wewnętrznej należą: jądra (łac. testis); najądrza (łac. epididymis); nasieniowody (łac. ductus deferens);

Zmodyfikowany program Dziedzina nr. 11 „Rozród zwierząt

Cykl reprodukcyjny, cykl płciowy i jego przejawianie, neuroendokrynna regulacja układu rozrodczego samic i samców, aspekty biologiczne i kliniczne, specyfika gatunkowa, sezonowość rozrodu, dojrzałość hodowlana i rozrodcza, płodność i niepłodność, znaczenie gospodarcze, przepisy prawne regulujące weterynaryjny nadzór nad rozrodem zwierząt, zagadnienia …

Układ rozrodczy żeński i męski

Rolą żeńskiego układu rozrodczego jest doprowadzenie do cyklicznego dojrzewania komórek jajowych, a także ich uwalniania, co odbywa się w cyklach miesięcznych. Przeciętny cykl miesięczny kobiety trwa 28–35 dni, jednakże czas ten może ulec wydłużeniu przez takie czynniki jak stres, choroba czy przyjmowanie niektórych leków ...

Najczęstsze Choroby Układu Rozrodczego: Objawy, Przyczyny I …

Objawy chorób układu rozrodczego zależą od konkretnego schorzenia, jednak do najczęstszych należą ból w podbrzuszu, zaburzenia miesiączkowania, krwawienia międzymiesiączkowe, częste oddawanie moczu oraz trudności z zajściem w ciążę. Zaburzenia hormonalne są częstym symptomem wielu chorób kobiecych. Ich objawy mogą obejmować …

Temat: Budowa i funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego.

Jaka jest funkcja żeńskiego układu rozrodczego? 2. Budowa i funkcja żeńskich narządów płciowych (wymień i podaj krótko ich funkcję) 3. Budowa komórki jajowej. 4. Wymień cztery trzeciorzędowe żeńskie cechy płciowe. 5. Cykl miesiączkowy to cykliczne, regulowane hormonalnie zmiany w organizmie kobiety przygotowujące ją do ewentualnej ciąży. Zachodzą …

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego W materiale opisano żeńskie hormony płciowe oraz przebieg i regulację hormonalną cyklu miesiączkowego. Materiał zawiera: 1.Starter, w którym znajduje się ilustracja przedstawiająca budowę żeńskiego układu rozrodczego, odwołanie do wcześniejszej wiedzy ucznia związanej z tematem zasobu oraz cele sformułowane w języku …

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego.

test > Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. CYKL MIESIĄCZKOWY kobiety (regularne przemiany w układzie rozrodczym) regulowany jest przez hormony płciowe: estrogeny i progesteron. Trwa najczęściej od 26 do 34 dni (co taki okres pojawia się kolejne krwawienie miesiączkowe - miesiączka). Pierwsza miesiączka zwykle pojawia się u dziewczynek w wieku …

Układ rozrodczy samicy

cykl płciowy –regulacja hormonalna • Rozwój pęcherzyka jajnikowego jest inicjowany przez produkcjęhormonu uwalniającego gonadotropinę(GnRH), który wzbudza uwalnianie hormonu pęcherzykowego (FSH) i hormonu luteinizującego (LH). • Stężenie estradiolu osiąga maksymalne wartości w późnym proestrus, na około dwa dni przed przedowulacyjnym wylewem LH i spada …

Żeński układ rozrodczy

Skoro poznaliśmy już budowę żeńskiego układu rozrodczego sprawdźmy jak o niego dbać i co mu szkodzi. To po przerwie na orzeszka. Żeby nasz układ rozrodczy działał sprawnie musi być jak komputer. Regularnie zasilany i odwirusowywany. Zasilanie to odpowiednia dieta bogata w witaminy i mikroskładniki mineralne takie jak żelazo.

Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego

Podlegają one bardzo precyzyjnie działającej regulacji hormonów żeńskiego układu rozrodczego – estrogenów i progesteronu. Dlaczego u kobiet występuje cykl miesiączkowy? Czy jeżeli dojdzie do zapłodnienia …

Hormony: Funkcja, znaczenie, przykłady

Hormony są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego oraz regulacji cech płciowych i płodności. W organizmie człowieka gruczoły dokrewne wydzielają hormony, w szczególności jajniki u kobiet i jądra u mężczyzn. Hormony te, w tym: Estrogen; Progesteron; Testosteron

Anatomia układu rozrodczego bydła

Kolejnym elementem budowy układu rozrodczego krowy jest jajowód. Należy on do dróg wyprowadzających. Jest to długa, cienka rurka łącząca jamę otrzewnową z jamą maciczną, zawieszona na fałdzie otrzewnowym, zwanym krezką jajowodową. Początkowy odcinek jajowodu jest lejkowato rozszerzony i tworzy tzw. lejek jajowodowy, na brzegu ...

Biologia

odpowiada za rozwój drugorzędnych cech płciowych, w tym za rozwój piersi, a także za regulację cyklu menstruacyjnego