Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Znaczące źródło energii w rękach Polaków. Potrzebna im ...
Politechnika Wrocławska stała się liderem w innowacyjnym projekcie badawczym dotyczącym grawitacyjnych magazynów energii. We współpracy z innymi …
Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach …
Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach działania 2.1 Dystrybucja energii. 15.01.2024. Ministerstwo Klimatu i Środowiska pełniące rolę Instytucji Pośredniczącej programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 w związku zakończeniem oceny wniosków o dofinansowanie dla działania 2.1 Dystrybucja energii publikuje listę …
Razem dla rozwoju innowacji drogowych. Umowy podpisane!
Na przełomie sierpnia i września 2023 r. zawarliśmy umowy na wykonanie i realizację projektów badawczych w obszarze drogownictwa. To efekt kontynuacji współpracy Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia, którego celem jest wsparcie badań …
Kontenerowe systemy magazynowania energii: szczegółowy …
Kontenerowe systemy magazynowania energii oferują szereg korzyści dla środowiska, które czynią je atrakcyjną opcją w zakresie zrównoważonego magazynowania energii. Magazynując nadwyżkę energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych, systemy te pomagają ograniczyć ograniczanie i marnotrawstwo czystej energii, maksymalizując …
Naukowcy Politechniki Wrocławskiej pracują nad grawitacyjnymi ...
Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, które pracuje nad wykorzystaniem magazynów grawitacyjnych do …
Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych …
Projekt „GrEnMine" zakłada pilotażową instalację w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, gdzie na małą skalę przetestowane zostaną nowatorskie metody magazynowania – za …
Magazyny energii mogą być tegoroczną gwiazdą rynku mocy
W praktyce rozwój magazynowania energii elektrycznej jest warunkiem koniecznym dalszego, efektywnego rozwoju OZE – wskazują PSE. – Już teraz, mimo istnienia odpowiedniej zdolności przesyłowej sieci, zawodowe źródła OZE mogą nie być w stanie produkować energii w okresach dużej dostępności energii pierwotnej słońca i wiatru, bo ich …
Rozwój rynku magazynów energii w kontekście mechanizmów
Rynek magazynowania energii jest nieodłącznym elementem w dążeniu do osiągnięcia globalnych celów zerowej emisji netto. Rozwój tego sektora w Polsce, w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, może przyczynić się do transformacji sieci dystrybucyjnych. W dyskusji na temat roli magazynów energii na rynku elastyczności w trakcie konferencji PIME …
Kehua liderem w zakresie bezpieczeństwa magazynowania energii
Jako wiodący branżowy integrator systemów magazynowania energii, Kehua przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa systemu magazynowania energii i zarządzania pełnym cyklem jego eksploatacji. Chcąc wyeliminować ograniczenia we wszystkich aspektach zapobiegania i kontroli bezpieczeństwa magazynowania energii, 1 listopada 2023 r. Kehua …
Magazynowanie energii
magazynowanie energii na dużą skalę: oczekuje się rozwoju projektów magazynowania energii na dużą skalę, takich jak elektrownie szczytowo - pompowe czy magazyny energii w sprężonym powietrzu, które będą wspierać stabilność krajowych i regionalnych sieci energetycznych, aspekty środowiskowe i recykling: w miarę wzrostu liczby instalacji magazynujących energię, kwestie ...
Magazyn energii 1MW
Na świecie powstaje coraz więcej projektów magazynowania energii w skali 1MW. Oto kilka ciekawych realizacji: Tesla Big Battery (Australia) – największy na świecie bateryjny magazyn energii o mocy 100 MW, w tym moduły 1MW. Współpracuje z farmą wiatrową, stabilizując parametry sieci i reagując na nagłe zmiany obciążenia. Magazyn CAES Huntorf (Niemcy) – …
Zalecenie Komisji (UE) 2024/596 z dnia 18 grudnia 2023 r. w
i zakresu opracowywania projektu i ostatecznej wersji zaktualizowanych krajowych planów w dziedzinie energii i kli matu (3). W wytycznych określono dobre praktyki i przedstawiono skutki niedawnych zmian politycznych, praw nych i geopolitycznych w polityce energetycznej i klimatycznej. (3) W związku z planem REPowerEU (4) oraz w ramach cykli …
Grawitacyjne magazynowanie energii ze źródeł odnawialnych
Z tego względu obserwujemy dynamiczny rozwój różnych technologii magazynowania energii, które zapewnią bezpieczną eksploatację niskoemisyjnych systemów wytwarzania i dystrybucji energii. Jedną z nich są właśnie magazyny grawitacyjne". Grawitacyjne magazynowanie energii od kilku lat wzbudza coraz większe zainteresowanie, stając się …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w …
Rozwiązanie magazynowania energii Kehua napędza największy …
W czerwcu 2024 r. bateryjny system magazynowania energii (BESS) o mocy 25 MW / 55 MWh zlokalizowany w gminie Razlog w południowo-zachodniej Bułgarii rozpoczął działalność komercyjną. To oznacza, że system jest jak dotąd największym projektem BESS w Bułgarii, opracowanym wspólnie przez Kehua i Solarpro, największą firmę EPC w Europie …
Grawitacyjny magazyn energii
Pomimo tego, że wiele systemów grawitacyjnego magazynowania energii znajduje się nadal w fazie testów, to warto przytoczyć najważniejsze projekty funkcjonujące obecnie na świecie, gdyż w niedalekiej przyszłości mają one szansę rozwinąć się w seryjnie produkowane instalacje. Wśród takich inicjatyw oprócz wymienionych wcześniej w artykule …
Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?
Aktualnie dostępne techniki magazynowania energii są dość ograniczone. To jeden z czynników, który utrudnia efektywny rozwój zielonej energii i tym samym dekarbonizację. Na horyzoncie są jednak nowe możliwości. Z pomocą przychodzą start-upy, które chcę wdrożyć nowe technologie magazynowania energii.
Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii ...
Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych magazynów energii Wroclife • 2024-03-04 . Politechnika Wrocławska została liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, którego zadaniem jest opracowanie nowej metody magazynowania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł.
Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …
Wrocławska uczelnia lideruje projektowi „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas", który jest finansowany w ramach europejskiego programu …
200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …
Startup Sperra, specjalizujący się w wykorzystaniu druku 3D dla projektów związanych z energetyką morską, uzyskał wsparcie finansowe rządu USA dla rozwoju technologii podmorskiego magazynowania energii za pomocą systemów hydrostatycznych (PHES). Innowacyjne rozwiązanie z głębin Technologia opracowana przez Sperrę bazuje na…
INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020 …
LPS obejmuje listę projektów zgłoszonych do objęcia dofinansowaniem w ramach następujących obszarów wsparcia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: Poddziałania 1.1.2 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej / przesyłowej Poddziałania 1.4.1 …
Wrocławski projekt ma zrewolucjonizować magazynowanie energii
Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie technologii grawitacyjnego magazynowania energii, która ma zrewolucjonizować sposób magazynowania energii …
Kolokacja OZE i magazynów energii – Polska w czołówce!
Połączenie OZE z magazynami energii ma w Polsce świetne warunki – na czym polegają, czym nasz kraj wyróżnia się na tle Europy i jak sytuacja wygląda w innych krajach? Inwestycje w odnawialne źródła energii oraz systemy bateryjnego magazynowania energii (BESS – ang. Battery Energy Storage System) to przyszłość energetyki. Niektóre kraje mają jednak …
Magazynowanie energii elektrycznej – ukazał się pierwszy raport …
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW. Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią.
OZE Rentier: Grawitacyjne magazyny energii pozwolą nam na 50 …
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentowało projekt rozporządzenia, które przewiduje udzielanie pomocy publicznej na rozwój magazynowania energii elektrycznej w …
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
magazynowania energii elektrycznej 1. Uzasadnienie wyboru tematu konkursu Polityka Unii Europejskiej wyrażona w pakiecie Fit for 55 oraz wkorzyścidokumentach RePowerEU obliguje wszystkie kraje europejskie dozaliczyćrealizacji transformacji energetycznej w kierunku Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz do odchodzenia od paliw kopalnych, zwłaszcza …
Magazynowanie energii
Wybrane przykłady projektów magazynowania energii w USA Źródło: Energy Storage Council, Pearl Street Inc. W eksploatacji ciągłej: 1. Instalacja z kołem zamachowym o mocy 1 MW, współpracująca z siecią trakcji kolejowej 2. Elektrownia pompowa 850 MW Oglethorpe Power, Rocky Mountain 3. Obiekt 110 MW z technologią sprężonego powietrza (CAES) – Alabama …
Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...
Mechanizm magazynowania jest prosty – w czasie nadmiaru energii w sieci, ciężkie obiekty są wciągane na wysokość, a w momencie zapotrzebowania na energię, opadają, napędzając generator. Choć idea przypomina działanie elektrowni szczytowo-pompowych, gdzie wodę przepompowuje się do górnego zbiornika, nowe projekty zakładają wykorzystanie …
BMZ wprowadza nowy system magazynowania energii NMC
Wiodący niemiecki producent baterii litowo-jonowych wprowadza do sprzedaży nowy system magazynowania energii oparty na technologii niklowo-manganowo-kobaltowej (NMC). Magazyn energii Power Bloxx niemiecki producent zaprezentował jako kontenerowe rozwiązanie typu plug-and-play, dostępne w różnych konfiguracjach. Power Bloxx umożliwia …