Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Elektrownie wiatrowe w Polsce | enerad.pl

Nakazuje ona budowę elektrowni wiatrowych w odległości co najmniej dziesięciokrotności wysokości elektrowni od zabudowy mieszkalnej oraz podwyższenie podatku od nieruchomości (biorąc zatem pod uwagę, że …

Wymagania energetyczne dla budynków wielorodzinnych a …

Nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków wpływają pośrednio również na wymagania dotyczące wentylacji, w tym nowych i remontowanych budynków wielorodzinnych. Możliwe jest zastosowanie różnych rozwiązań, jednak dostarczenie wymaganego strumienia powietrza wentylacyjnego do mieszkań wiąże się nie tylko z …

Wytyczne doboru środków prewencji w celu ograniczania ...

eksploatacji łącznie ponad 18 GW nowych mocy wytwórczych, z czego 7,5 GW to inwestycje w energetykę wiatrową. [1]. Według danych Ministerstwa Gospodarki [2] w latach 2005-2010 moc zainstalowana elektrowni wiatrowych w Polsce zwiększyła się czternastokrotnie, a prognozy wskazują zwiększenie udziału elektrowni wiatrowych w produkcji energii elektrycznej w …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną lub z kolektorami słonecznymi zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie, które redukuje emisję CO2 do atmosfery. Ale to nie jedyny …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja …

Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

K. mając na uwadze, że na elektrownie szczytowo-pompowe przypada ponad 90 % zdolności magazynowania energii w UE; mając na uwadze, że magazynowanie w nich odgr ywa obecnie …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla ...

W przyjętej przez rząd „Polityce energetycznej Polski do 2040 roku" podkreśla się rolę elektrowni szczytowo-pompowych jako jednostek, które mogą zapewnić stabilną pracę polskiego systemu elektroenergetycznego w sytuacji, gdy dokonuje się u nas transformacja energetyczna i dynamicznie wzrasta udział odnawialnych źródeł energii.

Wyposażenie techniczne tuneli drogowych w świetle nowych …

– stosowania awaryjnego zasilania w energię urządzeń, których funkcjonowanie jest wymagane w warunkach pożaru przez określony czas; – zasad niezawodnego budowania elektrycznych obwodów kontrolnych i pomiarowych; – określenia konieczności stosowania systemu sygnalizacji pożarowej dla tuneli o długości większej niż 500 …

Standardy energetyczne domów w 2024 roku

Wprowadza bowiem ograniczenie dla maksymalnego dopuszczalnego zapotrzebowania energetycznego nowych domów, a także reguluje współczynnik przenikania ciepła dla poszczególnych przegród domu. Warunkom tym muszą …

Technologie magazynowania energii

Zmiany klimatu stanowią dzisiaj jedno z ważnych wyzwań dla świata technologii i biznesu. Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii.

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla ...

W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz …

Magazyn energii – warunki zabudowy i wymagania techniczne

Magazyny energii muszą spełniać szereg wymagań technicznych, aby zapewnić bezpieczne i efektywne działanie systemu. Kluczowe parametry to pojemność użyteczna, moc ładowania i rozładowania, sprawność, żywotność oraz kompatybilność z pozostałymi elementami instalacji …

Świadectwo energetyczne domu: Przewodnik dla nowych budynków

Wymagania dotyczące nowych budynków. Wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej nowych budynków określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury „w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" w załączniku nr 2. Powyższe oznacza, że nowy budynek nie może posiadać ścian z cegły bez ...

Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...

Umowa o przyłączenie do sieci magazynu energii elektrycznej będzie musiała spełniać ogólne wymagania przyłączenia do sieci określone w art. 7 ust. 2 Prawa …

elektrownie wodne

roko omówiono zagadnienia teoretyczne i konstrukcyjne poszczególnych typów turbin wodnych wraz z regulatorami. Dobór prądnic i urządzeń rozdzielczych omówiono na tle podstawowych schematów połączeń stosowanych w MEW. Poradnik jest przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli i użytkowników małych elektrowni wodnych. Może być przy-datny dla projektantów i …

Fotowoltaika – normy i przepisy dotyczące ochrony odgromowej i ...

W niniejszej części normy IEC 61730 opisano podstawowe wymagania konstrukcyjne dla modułów fotowoltaicznych (PV) w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji elektrycznej i mechanicznej. Przedstawiono szczegółowe zagadnienia mające na celu ocenę zapobiegania porażeniu prądem elektrycznym, zagrożeniom pożarowym i obrażeniom ciała …

Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?

Standard WT 2021 wymusza na inwestorach stosowanie okien o wyższych parametrach energooszczędności. Chodzi tu przede wszystkim o wymagania dotyczące wspomnianego wcześniej współczynnika przenikania ciepła, U który został ponownie obniżony i według obecnych wymagań wynosi dla okien pionowych 0,9 W/m2K, a dla połaciowych - 1,1 W/m2K ...

Podstawowe wymagania dla stacji ładowania pojazdów …

Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju zakłada rozwój sektora elektromobilności. Zgodnie z założeniami do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych. Impulsem do rozwoju elektromobilności w Polsce jest przyjęty przez rząd plan rozwoju elektromobilności, który na lata 2019–2020 przewiduje budowę infrastruktury zasilania pojazdów elektrycznych w ...

Jak osiągnąć wymagany wskaźnik EP dla nowych budynków?

Biorąc pod uwagę ten warunek, a także uwzględniając projektowane zapotrzebowanie na energię, ostateczny wskaźnik EP dla tego budynku osiągnąłby wynik 96,91. Bez zastosowania odnawialnych źródeł energii – dla których wartość współczynnika nieodnawialnej energii pierwotnej wynosi 0, osiągnięcie wymaganego prawnie EP na poziomie …

Magazynowanie energii

Sektor magazynowania energii zdziałał już wiele dla rozwoju tych technologii z ukierunkowaniem na przyszłość, ze szczególną uwagą zwróconą na perspektywy dominacji, innowacyjności i roli …

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących ...

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących energię za granicą . 2024-05-23 Posted by smartpropel; 01 gru 1. Pojazdy elektryczne: Przyspieszenie internacjonalizacji. Nowe pojazdy energetyczne w 2023 roku: Chiny prowadzą, Europa i Stany Zjednoczone podążają za nimi (1) Od stycznia do października 2023 r. łączna sprzedaż …

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Niezależność energetyczna: Inwestycje w magazyny energii pozwalają na zdobycie niezależności energetycznej dla firm i gospodarstw domowych. Dzięki magazynom energii można gromadzić energię w czasie, gdy jest ona tania i dostępna, a następnie wykorzystać ją w czasie szczytowego zapotrzebowania lub gdy ceny energii są wyższe.

Nowe Warunki Techniczne 2021

Wraz z początkiem roku 2021 w życie wchodzą nowe wymagania stawiane inwestorom, którzy planują budowę nowego domu, rozbudowę już istniejącego bądź modernizację. Zaostrzeniu ulegną nie tylko wymagania w zakresie izolacji, ale także ogrzewania i wentylacji. Zmiany wynikają z długoterminowych działań na rzecz poprawy ...

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Spełnienie wymagań konstrukcyjnych i badań typu wymaganych przez normy produktowe jest potwierdzeniem parametrów urządzeń elektroenergetycznych. W …

Podstawowe wymagania prawne obowiązujące przy przyłączaniu …

Coraz większa świadomość w dziedzinie ochrony środowiska oraz możliwości zaoszczędzenia na rachunkach za energię elektryczną przekładają się na rosnące zainteresowanie konsumentów produkcją energii z własnych źródeł energii. Z przydomowych instalacji produkują oni energię na własny użytek, a nadwyżki wprowadzają do sieci …

Magazyny energii

Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Obecnie elektrownie szczytowo-pompowe posiadają koncesję na magazynowane energii elektrycznej, natomiast szczytowo-pompowe z dopływem naturalnym oba rodzaje koncesji. …

Sejm przyjął ustawę dot. elektrowni szczytowo-pompowych ws ...

Sejm przyjął ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących, która ma na celu usprawnienie realizacji i rozbudowy tych elektrowni, by uczynić z nich magazyny energii. Za ustawą głosowało 304 posłów, przeciw było 124. Wcześniej Sejm przyjął poprawki, które mają na celu m . …

Elektrownia Opole: budowa nowych bloków na półmetku

Zaawansowanie budowy dwóch nowych bloków energetycznych 5 i 6 o łącznej mocy 1800 MW w Elektrowni Opole, flagowej inwestycji PGE Polskiej Grupy Energetycznej i największej inwestycji w Polsce po roku 1989, przekroczyło 50 proc. Realizowana inwestycja w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju krajowej gospodarki. Ponad 800 spośród 1000 …

PGE: nowoczesny blok energetyczny w Elektrowni Opole zaczął …

Po przekazaniu do eksploatacji nowych jednostek Elektrownia PGE w Opolu zaspokajać będzie 8 proc. obecnego krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną i będzie trzecią co do wielkości polską elektrownią, po Bełchatowie z Grupy PGE i Kozienicach. Do produkcji energii wykorzystywać będzie węgiel kamienny w ilości około 4 mln ton rocznie, pochodzący z kopalń …

Fasady wentylowane. Wymagania konstrukcyjne dla fasad wentylowanych

Wymagania konstrukcyjne dla fasad wentylowanych; Fasady wentylowane. Wymagania konstrukcyjne dla fasad wentylowanych . 2021-08-31 14:59. Autor: Wieneberger Fasady wentylowane można stosować zarówno w budynkach murowanych, jak i o konstrukcji żelbetowej czy szkieletowej (na zdjęciu efektowna elewacja ceramiczna) Fasady wentylowane, …