Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii

Magazyny energii są przyszłością energetyki zeroemisyjnej i podstawą zielonej transformacji, przed którą stoi polska energetyka. W szczególności ich zadaniem będzie bilansowanie …

Raport z rynku CO2

energochłonnych gałęzi przemysłu, magazynowania energii oraz wychwytywania, wykorzystywania i składowania dwutlenku węgla (ang. Carbon Capture and Storage). UE ma zainwestować 1 mld EUR w obiecujące, gotowe do wprowadzenia na rynek projekty, takie jak czysty wodór lub inne rozwiązania niskoemisyjne dla energochłonnych gałęzi

9,5 GW mocy magazynów energii elektrycznej na rynku mocy do …

- Raport Prezesa URE pokazuje, że rynek magazynów energii w Polsce znajduje się na wstępnym etapie rozwoju – w wypowiedzi dla Teraz Środowisko mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii Barbara Adamska, równocześnie stwierdzając, że dynamika wzrostu będzie w tym przypadku „ogromna". Nieprzekraczająca 1,5 …

RAPORT | 2019

w 2019 roku. raport PTPiREE 6 raport PTPiREE 7. Branża zakończyła miniony rok w dobrej kondycji. Na szczególną uwagę zasługuje stabilność firm z podsektorów przesyłu i dystrybucji energii. Operatorzy systemów dystrybucyjnych od lat są kluczowymi segmentami w ramach grup energetycz-nych, gwarantują im pewne przychody i zyski oraz wysoki poziom inwestycji, które …

wodorOwa alternatywa

DLA ROZWOJU TECHNOLOGII WODOROWYCH W POLSCE PRZYPISY W SKRÓCIE 11 14 15 24 6 8 27 32 34 36 CZĘŚĆ 2 CZĘŚĆ 1 JAK ROZWIJAĆ TECHNOLOGIE WODOROWE W POLSCE DLACZEGO WODÓR SPIS TREŚCI 26. wodorOwa alternatywa 5. 6 wodorOwa alternatywa • Wodór nie jest źródłem energii, lecz jej bardzo efektywnym nośnikiem. W …

PGNiG Raport 2019

PGNiG ogłosiło nowy kompleksowy program: Wodór – Czyste Paliwo dla Przyszłości, na który składa się kilka projektów – od produkcji „zielonego wodoru" poprzez jego magazynowanie i …

Magazynowanie energii

Wierzymy, że niniejszy raport ukazujący dostępne i rozwijane technologie magazynowania energii będzie nie tylko aktualnym podsumowaniem rozwoju technologicznego, ale też istotnym elementem w ...

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME – …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych i w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych oraz prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną. Promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii z uwzględnieniem …

Produkcja energii elektrycznej Raport roczny

Produkcja energii elektrycznej w latach 2018-2023. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych produkcja energii elektrycznej w Polsce w 2023 r. wyniosła 163 629 GWh, czyli o 13% mniej niż w poprzednim roku. Krajowe zużycie było …

Perspektywy 2022, 2030, 2050

Dodatkowym czynnikiem rozwoju OZE jest pobudzanie rynku małych producentów energii, prosumentów oraz firm tworzących innowacyjne rozwiązania z obszaru produkcji, dystrybucji czy magazynowania energii z OZE (więcej na ten temat w raporcie opublikowanym w 2019 r. przez PGNiG – W kierunku energii przyszłości – link).

Ministerstwo Energii Plan Rozwoju

Finansowanie rozwoju przemysłu (PODAŻ) ..... 22 Regulacja dla rozwoju elektromobilności..... 25 Inteligenta sieć zintegrowana z rynkiem pojazdów ..... 27 Załącznik nr 1 do Planu Rozwoju Elektromobilności ..... 28 Działania wykonawcze w ramach obszaru interwencji: Wypromowanie pojazdów elektrycznych jako środka transportu w miastach przyszłości..... 28 Załącznik nr 2 do …

Energetyka-Rozproszona

Raport powstał w oparciu o dane dostarczone przez członków PSME. Celem opracowania było określenie możliwego wpływu rozbudowy infrastruktury bateryjnych …

Nowoczesne technologie energetyczne szansą dla …

RWE opublikowała studium „Scenariusze rozwoju technologii na polskim rynku energii do 2050 roku". Raport analizuje dostępne i obecnie opracowywane technologie, które mogą być kluczowe dla rozwoju polskiego …

Raport Krajowy

Raport Krajowy Prezesa URE zawiera opis stanu rynku energii w 2018 r. oraz głównych zmian w stosunku do lat poprzednich. W raporcie zawarty został również opis kroków i działań, jakie …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Europejskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (EASE) podaje, że moc nowych instalacji magazynowania energii w ubiegłym roku wyniosła ok. 4,5 GW. W tym roku może to być ok. 6 GW. Najwięcej projektów powstaje w Wielkiej Brytanii, gdzie dominują projekty „przed licznikiem" oraz Niemczech, gdzie większość to magazyny energii „za ...

Perspektywy 2023, 2030, 2050

Dodatkowym czynnikiem rozwoju OZE jest pobudzanie rynku małych producentów energii, prosumentów oraz firm tworzących innowacyjne rozwiązania z obszaru produkcji, dystrybucji czy magazynowania energii z OZE (więcej na ten temat w raporcie opublikowanym w 2019 r. przez PGNiG – W kierunku energii przyszłości).

Logistyka coraz bardziej nowoczesna [raport 2019]

Do najbardziej aktywnych deweloperów w 2019 r. należeli: Panattoni i Hillwood. W budowie na koniec września 2019 r. było 1,85 mln m2 z perspektywą realizacji do końca 2020 r. Developerzy wykorzystują dobrą koniunkturę w polskiej gospodarce i budują niejako na zapas – znaczna część nowopowstałej w latach 2018-2019 powierzchni ...

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Aktualnie dostępne techniki magazynowania energii są dość ograniczone. To jeden z czynników, który utrudnia efektywny rozwój zielonej energii i tym samym dekarbonizację. Na horyzoncie są jednak nowe możliwości. Z pomocą przychodzą start-upy, które chcę wdrożyć nowe technologie magazynowania energii.

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08) Parlament Europejski, — uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 194, — uwzględniając …

Udział OZE w Polsce – Raport i Perspektywy 2023

Nasz raport o OZE w Polsce mówi, ... W Polsce napotykamy wiele wyzwań przy rozwoju odnawialnych źródeł energii. Polityka energetyczna musi pasować do rynku i potrzeb środowiskowych. Musimy zrozumieć, jak obecne prawo …

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów elektrownie te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo-pompowym, wpisały się w definicję magazynu energii elektrycznej i dla zachowania możliwości prowadzenia działalności zostały zobowiązane do uzyskania koncesji Prezesa URE w zakresie magazynowania energii. W Polsce funkcjonuje 6 takich elektrowni, z …

Technologie magazynowania energii

Zmiany klimatu stanowią dzisiaj jedno z ważnych wyzwań dla świata technologii i biznesu. Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii.

4 mld na wsparcie magazynów energii. Ruszyły konsultacje …

Eksperci PSF podkreślają, że ograniczenia wynikają z problemów z bilansowaniem systemu elektroenergetycznego oraz ograniczoną przepustowością sieci przesyłowych i dystrybucyjnych. Ograniczenia generacji z fotowoltaiki, mimo rozwoju magazynowania energii, nie da się całkowicie wyeliminować. Można jednak znacznie …

Raport zespołu nr 4 Gospodarka Wodorowa

Zespół ds. Rozwoju Przemysłu OZE i Korzyści dla Polskiej Gospodarki Raport zespołu nr 4 Gospodarka Wodorowa 8 1. Definicja przedmiotu rozważań Przedmiot rozważań (definicja) Gospodarka wodorowa jest rozumiana łącznie jako: technologie wytwarzania, magazynowania, dystrybucji i wykorzystania wodoru, obejmujące scentralizowane

Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii

magazynowanie energii w postaci wodoru, magazynowanie za pomocą sprężonego powietrza, systemy magazyno wania energii cieplnej i różne sposoby składowania gazu. Unijne ramy …

Rozwój produkcji energii ze źródeł odnawialnych

Rozbudowa inteligentnej sieci jest również nieodłącznym elementem rozwoju magazynowania energii, elektromobilności i lepszej integracji w systemie energii wytwarzanej w jednostkach OZE, a także krokiem do budowy nowego, zdecentralizowanego systemu energetycznego. Łącznie nakłady inwestycyjne Enei Operator w 2023 r. wyniosły ponad 1,8 mld zł.