Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty magazynowania energii …

aspekty magazynowania energii z OZE ze szczególnym uwzględnieniem wodoru Katarzyna Mędraś LL.M., Radca Prawny, Kancelaria AdRem Legal, fot. Pawel Czerwinski on Unsplash, Nowa Energia . nr 4(80)/2021 47 O ćś ą Eśś Europejski Zielony Ład zakłada, że do 2050 r. UE stanie się gospodarką neutralną emisyjnie, czyli nie będzie emi …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś …

Rozwój technologii magazynowania energii to nieodłączny element przyszłości zrównoważonej energetyki. Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, …

Magazyn energii wodorowy – ekologiczne rozwiązanie …

Magazyn energii wodorowy to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób przechowywania i wykorzystywania energii odnawialnej. Dzięki zastosowaniu wodoru jako nośnika energii, możliwe jest efektywne …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 3 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 4 2. Wodór dziś 5 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 6 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 6 3. Cele strategii 9 Cel 1: Wdrożenie technologii …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW, który stanowi znaczny krok naprzód w tej dziedzinie. To znakomity wybór dla tych, którzy dążą do zrównoważonej i …

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Magazyny geologiczne prezentują się jako obiecująca strategia przechowywania energii w postaci wodoru dla systemów o dużej mocy. Do czterech głównych typów podziemnych magazynów zaliczamy: kawerny solne, wyczerpane złoża gazu i ropy naftowej, poziomy zawodnione oraz wodonośne i opuszczone wyrobiska górnicze lub jaskinie skalne.

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim tworzymy zrównoważone systemy energetyczne, …

Wodór, kawerny i OZE – Hydrogen Poland

Już teraz mamy 0,5 GW OZE. Do końca 2030 roku chcemy dojść do ponad 2,5 GW. Będzie możliwość wykorzystania elektrolizy do stabilizowania energii elektrycznej. – W …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

magazynowania energii są w dalszym ciągu dość kapitałochłonne. Niemniej jednak w związku z ciągłym postępem technologicznym oraz utrzymującym się spadkiem cen technologii, należy oczekiwać coraz szerszego stosowania zasobników energii we wszystkich obszarach wytwarzania, przesyłu oraz użytkowania energii elektrycznej.

Lepsze magazynowanie energii w UE impulsem do dekarbonizacji

Muszą one obejmować tych, którzy chcą zakładać instalacje magazynowania energii. Posłowie zwrócili również uwagę na potencjał wodoru produkowanego z odnawialnych źródeł energii (tzw. zielonego wodoru) i wezwali Komisję, by nie przestawała wspierać badań naukowych w dziedzinie rozwoju gospodarki wodorowej. Zdaniem posłów ...

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 8 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele strategii 13 Cel 1: Wdrożenie …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Coraz częściej do głównego dyskursu w sektorze energetycznym wkracza temat magazynowania energii elektrycznej w postaci wodoru oraz wytwarzania energii elektrycznej za pomocą wodoru. W …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

Projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." określa cele i działania dotyczące rozwoju krajowych kompetencji i technologii na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej. Odnoszą się one do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu, a także do jego produkcji, dystrybucji oraz koniecznych zmian …

Magazyn energii

Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …

Wodór w Polsce: Realna alternatywa jako źródło energii?

analizie Polskiego Instytutu Ekonomicznego dotyczącej gospodarki wodorowej w Polsce zaznaczono jednak, że „Polska na tle krajów wysoko rozwiniętych posiada niewielki potencjał technologiczny w obszarze gospodarki wodorowej". Autorzy raportu argumentują tę tezę m . tym, że w Polsce funkcjonuje niewiele wyspecjalizowanych firm w tym zakresie.

Ramy regulacyjne funkcjonowania rynku wodoru w Polsce

Dostosowanie polskiego prawa do przepisów unijnych. Komisja Europejska w 2020 r. opublikowała Strategię Wodorową UE, która wyznacza strategiczne ramy wdrażania europejskiej gospodarki wodorowej.. Rada Ministrów 2.11.2021 r. przyjęła Polską Strategię Wodorową do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 (dalej: PSW).

Prezentacja programu PowerPoint

Energetyka wodorowa w USA • Departament Energii USA realizuje od lat program wdrażania energetyki wodorowej • Głównym celem jest zastosowanie wodoru jako paliwa w samochodach • Prezydent USA w roku 2004 zainicjował program „Paliwo wodorowe", na który przeznaczono 1.2 miliarda USD na 5 lat • Przemysł jest przygotowany do produkcji wodoru dla potrzeb

Wodorowe magazyny energii

Energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce czy wiatr, służy do produkcji zielonego wodoru dzięki użyciu elektrolizy. Może on być potem stosowany …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 7 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele strategii 12 Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie 12 Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie 15 …

Kierunki rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce

gospodarki wodorowej w Polsce 7 /2019 WORKING PAPER. Warszawa, grudzień 2019 r. Autorzy: Magdalena Maj, Aleksander Szpor Współpraca: Andrzej Jarząbek, Adam Juszczak, Helena Wanat Redakcja: Jakub Nowak, Małgorzata Wieteska Projekt graficzny: Anna Olczak Współpraca graficzna: Liliana Gałązka, Tomasz Gałązka, Sebastian Grzybowski Polski Instytut …

Elektroliza wody – obiecujące rozwiązanie problemu ...

Magazynowanie energii wodorowej: najlepsza alternatywa dla systemów pozasieciowych. Zespoły prądnicowe z silnikiem wysokoprężnym są obecnie jednym z najbardziej powszechnych rozwiązań pozasieciowych, działającymi jako źródła zapasowe dla energii słonecznej. Emitują one jednak do atmosfery duże ilości dwutlenku węgla, tlenku azotu i innych …

Szkolenia i kursy w technologii wodoru

Jest członkiem podgrupy roboczej G6 w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, współautor kwalifikacji rynkowej: „Doradzanie w zakresie planowania produkcji zielonego wodoru", autorka wielu artykułów o tematyce związanej z technologiami wodorowymi i odnawialnymi źródłami energii, …

Energetyka wodorowa / Tadeusz Chmielniak, Tomasz …

Bilans energii dla ogniwa 276 7.2.4. Siła elektromotoryczna ogniwa 278 7.2.5. Ogólna charakterystyka strat potencjału w rzeczywistym ogniwie 283 7.2.6. Ogólna charakterystyka technologiczna stosowanych ogniw (instalacji) paliwowych 292 7.3. Instalacje energetyczne z ogniwami paliwowymi 309 7.3.1. Skojarzona produkcja elektryczności i ciepła 310 7.3.2. …

Projekty gazowe i wodorowe

Wodór ma swoje porozumienie, które pozwoli zdekarbonizować polski przemysł i transport! W zaledwie miesiąc od zawarcia Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, samorządy, biznes jak i naukowcy podpisali drugie porozumienie sektorowe – tym razem na rzecz gospodarki wodorowej.

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski …

Wodór – Element Krytyczny dla Zielonej Energetyki. Przechowywanie wodoru stanowi jedno z największych wyzwań technicznych, na które musi odpowiedzieć współczesna inżynieria materiałowa. Zbiorniki Amargo® wydają się być …

Rola Grupy w zapewnieniu niezawodności i jakości dostaw energii

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Energii docelowy wolumen zdolności PMG w roku 2030 ma wynieść około 4 mld m³. Ważną rolą Grupy PGNiG jest odpowiedzialność za utrzymanie zapasów obowiązkowych produktów naftowych i gazu ziemnego w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

W tym wodór umożliwiający długotrwałe magazynowanie energii, który będzie wspierany przez niskoemisyjne biomasę oraz atom. Wodór jako magazyn energii elektrycznej. To dzięki swoim właściwościom wodór może być wykorzystywany jako nośnik oraz magazyn energii, który posłuży do bilansowania krajowych systemów energetycznych ...

Fotowoltaika z magazynowaniem: maksymalizacja niezależności

+ Licznik energii: Licznik energii pozwala na pomiar energii systemu PV w czasie rzeczywistym. Jednocześnie umożliwia dynamiczną regulację mocy czynnej. Wstępnie skonfigurowany interfejs do falownika zapewnia łatwą instalację bez konieczności czasochłonnego dostosowywania parametrów. Magazynowanie energii fotowoltaicznej na własny użytek: zalety mówią same za …

Energetyka wodorowa

Dalsze wytwarzanie w ten sposób wodoru spowoduje znaczne obciążenia środowiska przez wysoką emisję dwutlenku węgla, a co za tym idzie postawi pod znakiem zapytania dobroczynny wpływ energii wodorowej na …