Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Instalacje chłodnicze

Wyróżniamy dwa sposoby chłodzenia: chłodzenie bezpośrednie poprzez parowanie czynnika chłodzącego oraz pośrednie – z wykorzystaniem nośnika ciepła. W przypadku pierwszej …

Jakie są rodzaje i zasady działania urządzeń chłodniczych?

Poznaj 3 podstawowe rodzaje urządzeń chłodniczych sklasyfikowane pod względem sposobu ich działania. Sprawdź ich zalety i wady, a także popularność zastosowania.

Czym są dry-coolery i jakie jest ich zastosowanie?

Dry-coolery, a inaczej suche chłodnice (z języka angielskiego – „dry" oznacza „suchy"), są elementami systemów klimatyzacyjnych, a ich zadaniem jest rozproszenie ciepła powstałego …

Jak działa lodówka?

Aby powstałą ciecz schłodzić jeszcze bardziej przepuszcza się ją przez bardzo cienką rurkę zwaną kapilarą. To powoduje zmniejszenie ciśnienia i temperatury. Teraz zimna ciecz trafia do parownika, gdzie w warunkach niskiej temperatury i ciśnienia, zaczyna wrzeć. Wrzenie związane jest z pobieraniem ciepła z otoczenia, dlatego parownik umieszczony jest w komorze …

Zasada działania i budowa lodówki. Najważniejsze informacje

Mało kto zastanawia się, jak działa lodówka. Podczas zakupu zwraca się uwagę przede wszystkim na producenta, funkcje, gabaryty i ewentualnie design urządzenia. Budowa lodówki schodzi na dalszy plan, jednak zdecydowanie warto ją zanć. Dlatego też w tym artykule przedstawimy Ci zasady jej działania w pigułce. Spis treści:

Zasada działania wieży chłodniczej

Po systemie klimatyzacyjnym krąży woda lub inna ciecz chłodnicza. W całym procesie pobierana ona ciepło z wnętrz pomieszczeń i się ogrzewa. Dociera w końcu do wieży chłodniczej. Tam …

Klimatyzator – zasady działania urządzania chłodzącego

Zmieniony w ciecz o niższej temperaturze, ale wciąż wysokim ciśnieniu, płynie do zaworu rozprężonego. Urządzenie to powoduje jego rozprężenie. Odpowiada za to zjawisko zwane przemianą izentalpową. W jego wyniku spada ciśnienie …

Pompa ciepła

Wiedza o tym, jakie są zasady działania pompy ciepła, może być przydatna również dlatego, że w obecnych czasach jej zastosowanie ma niebagatelne znaczenie na rynku OZE. W naszym artykule przedstawiamy, jak działa pompa ciepła i wspomnimy, o podstawowych parametrach tego urządzenia – zachęcamy do przeczytania.

Magazynowanie energii

Mogą one magazynować energię nawet do kilku miesięcy, co pomaga na przykład neutralizować różnice pomiędzy podażą i popytem na energię, występujące w cyklu rocznym (np. gdy jakaś pora roku bardziej niż inna sprzyja produkcji prądu). Zakresy parametrów (czas magazynowania, moc i pojemność) obecnie dostępnych systemów magazynowania …

Tematyka Eksploatacja

Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci 1 Ogólna charakterystyka przepisów i norm dotyczących budowy urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. 1 Zasady budowy i działania urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych: a) urządzeń, maszyn elektrycznych, b) układy sieciowe, c) sieci (linie) …

Zasady działania domowych urządzeń elektrycznych

Objaśnienie do rysunku - patrz załącznik Mikrofale w kuchence mikrofalowej emitowane są przez magnetron. Elektrony opuszczające katodę krążą dookoła anody w zmiennych polach elektrycznym i magnetycznym. Drgania elektromagnetyczne wnikają do wnęk anody, które emitują energię w postaci promieniowania mikrofalowego. Mikrofale są …

Cykl obiegu czynnika chłodniczego

Pompa ciepła umożliwia odwrócenie cyklu obiegu czynnika chłodniczego opisanego w podstawach. Pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz i przenosi ciepło do pomieszczenia. Taka zasada działania utrzymuje się nawet w bardzo zimne dni z temperaturami do -5°C, -10°C lub -15°C, w zależności od używanego systemu klimatyzacyjnego. Grzanie

Jak działa klimatyzacja

Jak działa klimatyzacja – budowa i zasady działania By [email protected] 20 lutego 2023 12 września, 2024 No Comments Wraz ze wzrostem średnich temperatur w lecie urządzenia do klimatyzacji stały się niezbędne w lokalach użytkowych.

Czym jest chiller?

Jak działa chiller? Chiller działa w następujący sposób: pompa cyrkuluje chłodną wodę lub roztwór wody/glikolu z agregatu chłodniczego do procesu. Zimny płyn usuwa ciepło z procesu, …

Jak działa silnik elektryczny: podstawowe zasady i …

Podstawowe zasady działania silnika elektrycznego. Silnik elektryczny jest urządzeniem, które przekształca energię elektryczną na energię mechaniczną. Działa na podstawie zjawiska elektromagnetyzmu, które polega …

Urządzenia do konwersji i magazynowania energii

źródeł energii, przy zastosowaniu urządzeń konwertujących energię elektryczną w chemiczną i magazynującą ją w takiej postaci. 2. Opis zagadnienia Najpopularniejsze urządzenia służące do konwersji i akumulowania energii elektrycznej to: i) ogniwa galwaniczne oraz ii) kondensatory elektrochemiczne. Ogniwa galwaniczne to urządzenia

Sprężarka klimatyzacji

Sprężarka klimatyzacji - zasady działania, rodzaje, awarie, koszty. Klimatyzacja gwarantuje komfortowe warunki podróży nie tylko w upalne dni. Jak każdy układ, wymaga od użytkownika należytej troski serwisowej. W przeciwnym razie musimy spodziewać się szybszej agonii i konieczności wymiany lub reanimacji poszczególnych jego podzespołów. A tu koszty …

Jak akumulator hydrauliczny magazynuje energię

Jak akumulator hydrauliczny magazynuje energię: Zrozum zasady działania i zastosowania akumulatorów hydraulicznych w przemyśle, ich budowę oraz efektywność w magazynowaniu energii. Jak akumulator hydrauliczny magazynuje energię. Akumulatory hydrauliczne są kluczowymi komponentami w systemach hydraulicznych, które pomagają w …

Dry cooler – definicja, budowa, konfiguracje, zastosowania – …

Zasada działania całości jest bardzo prosta. Czynnik chłodniczy przepływa przez dry cooler, gdzie wymienia nagromadzone ciepło z powietrzem, które wtłaczają wentylatory. W efekcie wraca do procesu schłodzony. Jakie są konfiguracje dry coolerów? Istnieją trzy konfiguracje dry coolerów w systemach chłodzenia: bezpośrednie suche chłodzenie, pośrednie suche chłodzenie, …

Zasada działania układu chłodniczego i schemat

Przedstawiamy zasadę działania układu chłodniczego oraz podstawowe elementy na schemacie. Zdobywaj wiedzę z OSZ Omega! Przejdź do treści. 4,9 (32) 740 99 00. Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00 Wyślij email Odpisujemy do 24h ul.Saturna 2 41-818 Zabrze Pytania egzaminacyjne; Pytania egzaminacyjne; Kursy. F-Gazy. Szkolenia F-Gazy / Fgazy/ F gazy; …

Chillery chłodzone wodą: Efektywność i jakość w jednym!

Obieg wody chłodzącej jest kluczowy dla prawidłowego działania urządzenia, ponieważ to właśnie woda odprowadza ciepło z chillerów. Warto również zwrócić uwagę na systemy sterowania, …

Budowa i zasada działania układu chłodniczego

Dzięki temu ciecz nie zamarza zimą w układzie i nie wrze po przekroczeniu ustalonej temperatury roboczej. Nagrzany płyn chłodniczy przepływa przez wymiennik ciepła – nagrzewnicę, gdzie może być wykorzystany do ogrzania wnętrza. W ruch wpędza go pompa wody, czyli kluczowy element układu chłodzącego.

Co to jest agregat chłodniczy: zasada działania urządzenia i ...

Agregaty chłodnicze to rodzaj urządzeń chłodniczych, które służą do chłodzenia różnych cieczy. Najczęściej urządzenia te są stosowane w przemyśle, ale nadają się również do klimatyzacji w …

Czym jest chiller?

Później ciecz pod wysokim ciśnieniem przemieszcza się do zaworu rozprężnego, który kontroluje ilość ciekłego czynnika chłodniczego wpływającego do parownika. Od tego momentu cykl chłodniczy rozpoczyna się od nowa. Poniżej znajduje się schamat zasady działania chillera. Jakie są rodzaje chillerów? Są trzy główne rodzaje chillerów - agregaty chłodzone wodą, agregaty ...

Dry cooler – definicja, budowa, konfiguracje, zastosowania – …

Zasada działania całości jest bardzo prosta. Czynnik chłodniczy przepływa przez dry cooler, gdzie wymienia nagromadzone ciepło z powietrzem, które wtłaczają wentylatory. W efekcie wraca do …

Wymiennik ciepła i zasady jego działania | nordic-sklep.pl

Zasada działania wymienników ciepła, także płytowych - wytłumaczona w przystępny sposób. BEZPŁATNA WYSYŁKA na terenie Polski. Dostawa w ciągu 1-2 dni . Pomoc w doborze urządzenia. Zaloguj się. Ulubione …

Silnik hydrauliczny – zasada działania i jego zastosowania

W przypadku silników hydraulicznych źródłem energii jest ciecz pod ciśnieniem. Efektem jest praca, czyli ruch, np. obrotowy albo posuwisto-zwrotny. Jak to wygląda w praktyce? Ciecz dostarczana do silnika jest poddawana działaniu ciśnienia, dzięki czemu wzrasta jej energia potencjalna. Następnie strumień płynu pod dużym ciśnieniem ...

Czujnik temperatury płynu chłodzącego: objawy, wymiana oraz …

Zasada działania czujnika temperatury płynu chłodzącego może się wydawać nieco skomplikowana. Po uruchomieniu samochodu temperatura silnika zaczyna wzrastać. W ten sposób dochodzi do stopniowego nagrzewania się sensora oraz proporcjonalnego spadku jego rezystancji, co przekłada się na wysłanie sygnału zmiennego napięcia do komputera …

Chiller: co to jest, zasada działania i zakres

Po schłodzeniu ciecz jest dostarczana do wymiennika ciepła lub używana do odprowadzania ciepła z urządzenia. W pierwszym przypadku ciecz służy do chłodzenia …

Wymiennik ciepła

Zasada działania urządzenia opiera się na wymianie ciepła w ramach zjawiska konwekcji i przewodzenia (wymiana ciepła między cieczami i gazami). Ciecz o wysokiej temperaturze oddaje energię cieplną konwekcyjnie do ścianki lub powierzchni rurki. Następnie ciepło jest przewodzone przez ścianę rurki lub płytę, gdzie ostatecznie ...

Procesy w układach przetwarzania energii

Główną osią podziału elektrowni cieplnych jest rodzaj silnika cieplnego wykorzystywanego do produkcji energii. Wyróżnia się: Elektrownie konwencjonalne parowe, które napędzane są przez parę wodną wytwarzaną w kotle, a następnie transportowaną do turbiny parowej produkującej energię. Elektrownie parowe jądrowe, które napędzane są dzięki energii pochodzącej z …

Schemat urządzenia i zasada działania czajnika elektrycznego

Do sprawnego działania urządzenia zaleca się stosowanie oddzielny wylot. Nigdy nie zakrywaj korpusu czajnika innymi przedmiotami. Jeśli przewód zasilający jest uszkodzony lub uszkodzony, przerwij korzystanie z urządzenia. Regularnie czyść powierzchnię wewnętrzną po odłączeniu urządzenia od sieci.

Zasada działania urządzenia chłodzącego by Olaf Sobik on Prezi

Aby obniżyc temperaturę wewnątrz różnych urządzej stosuje się ochładzanie cieczy poprzez parowanie. Urządzenia te składają się z czterech podstawowych części: zbiornika substancji …

Jak działa generator prądu: zasady działania i zastosowania

Zasady działania generatora prądu. Generator prądu to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną na energię elektryczną. Działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Główne elementy generatora prądu to wirnik i stojan. Wirnik, który jest połączony z wałem napędowym, jest umieszczony wewnątrz stojana. Stojan ...

Zasilacze impulsowe

Jego rolą jest przekształcenie pochodzącego z sieci elektrycznej prądu zmiennego (AC) w wykorzystywany przez urządzenia przemysłowe oraz sprzęty RTV, AGD i inne prąd stały (DC). W przeważającej większości przypadków …

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Układy chłodzenia sprężarki są najczęstszym rodzajem urządzenia chłodzącego. W instalacjach absorpcyjnych ruch czynnika chłodniczego wynika z jego ogrzewania z układu grzewczego. Amoniak stosuje się jako mieszaninę roboczą.Wadą systemu jest wysokie niebezpieczeństwo i złożoność konserwacji. Ten typ sprzętu gospodarstwa domowego jest przestarzały i został …

Co to jest agregat chłodniczy: zasada działania urządzenia i ...

Zasada działania agregatu. Agregaty chłodnicze to rodzaj urządzeń chłodniczych, które służą do chłodzenia różnych cieczy. Najczęściej urządzenia te są stosowane w przemyśle, ale nadają się również do klimatyzacji w dużych budynkach mieszkalnych, centrach handlowych, biurach itp.