Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Standardowa klasyfikacja przemysłowa (kod SIC)
Co to jest standardowy kod klasyfikacji przemysłowej (SIC)? Kody Standardowej Klasyfikacji Przemysłowej (SIC) to czterocyfrowe kody numeryczne przypisane przez rząd Stanów Zjednoczonych, które kategoryzują branże, do których należą firmy, a także organizują branże według ich działalności biznesowej. Kody SIC zostały stworzone przez rząd USA w 1937 roku …
Dziennik Ustaw
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw lub energii, magazynowaniem paliw gazowych, w tym skroplonego gazu ziemnego, skraplaniem gazu ziemnego lub regazyfikacją skroplonego gazu ziemnego jest obowiązane utrzymywać zdolność urządzeń, instalacji i sieci do realizacji zaopatrzenia w te paliwa lub energię w sposób …
Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii
Od sierpnia 2024 roku producenci i użytkownicy baterii stacjonarnych oraz magazynów energii będą musieli dostosować się do nowych wymogów dotyczących jawnej deklaracji ich wydajności, trwałości, oznakowania i recyklingu. Zostały one określone w rozporządzeniu UE 2023/1542, zwanym potocznie nową europejską dyrektywą bateryjną.
Umowa kompleksowa na dostawę prądu na czas nieokreślony …
Najpierw należy odwołać się do dyspozycji art. 142 ust. 1 pzp, zgodnie z którym umowy zawierane w wyniku przeprowadzenia postępowania na gruncie tej ustawy mogą zostać zawarte tylko na czas określony. Od tej zasady jest wyjątek w art. 143 ust. 1a pzp, zgodnie z którym na czas nieoznaczony może być też zawierana umowa, której przedmiotem są usługi …
Grupa 35.1
Grupa 35.1 - Wytwarzanie, przesyłanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Grupa ta obejmuje wytwarzanie energii elektrycznej, przesyłanie jej z miejsca wytworzenia do systemów …
Dział 35
Dział 35 - WYTWARZANIE I ZAOPATRYWANIE W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ, GAZ, PARĘ WODNĄ, GORĄCĄ WODĘ I POWIETRZE DO UKŁADÓW KLIMATYZACYJNYCH. Dział …
0115-KDST2-2.4011.168.2024.2.AP
Przy czym klasyfikacji tej do określonego symbolu PKWiU dokonuje sam podatnik. W przedstawionym we wniosku opisie zdarzenia wskazano, że w ramach działalności gospodarczej świadczy Pan usługi A dla przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem oprogramowania komputerowego w oparciu o (...). Usługi realizowane przez Pana mieszczą się w grupowaniu …
Rozdział 2
Dostarczanie paliw gazowych lub energii odbywa się, po uprzednim przyłączeniu do sieci, o którym mowa w art. 7, na podstawie umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji albo umowy sprzedaży, umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji i umowy o świadczenie usług magazynowania paliw gazowych lub umowy o świadczenie usług …
Pkd magazynowanie
PKD jest używane przez przedsiębiorstwa, organy administracji publicznej i instytucje statystyczne do celów statystycznych, podatkowych i regulacyjnych. W kontekście magazynowania, PKD jest używane do określenia, jakie rodzaje działalności gospodarczej związane są z przechowywaniem i zarządzaniem towarami. Odpowiednie sklasyfikowanie …
Rejestr magazynów energii elektrycznej
Rejestr jest jawny, z wyłączeniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które zastrzegł posiadacz magazynu energii elektrycznej lub podlegających ochronie danych …
Wyszukiwarka kodów PKD | zus .pl
Obowiązek posługiwania się kodami PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) dotyczy: osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, wpisanych do CEIDG podmiotów objętych obowiązkiem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), czyli na przykład spółek osobowych, kapitałowych, spółdzielni, fundacji.
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w ...
Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC
Magazynowanie energii elektrycznej to dynamicznie rozwijająca się technologia, dzięki której przedsiębiorcy mogą nie tylko obniżyć koszty prowadzenia działalności, ale również skutecznie …
[Rozdzielenie działalności przesyłowej oraz dystrybucyjnej od ...
organ przedsiębiorstwa zintegrowanego pionowo nie może wydawać operatorowi systemu dystrybucyjnego poleceń dotyczących jego bieżącej działalności ani podejmować decyzji w zakresie budowy sieci lub jej modernizacji, w tym przy zagwarantowaniu środków na realizację wytycznych Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, o których mowa w art. 16 ust. 1a, chyba że …
Rada Ministrów przyjęła dwa projekty ustaw Ministerstwa Klimatu …
operatora systemu magazynowania wodoru – zajmującego się magazynowaniem wodoru, odpowiedzialnego za eksploatację instalacji magazynowej wodoru; operatora systemu połączonego wodorowego – zarządzającego sieciami połączonymi wodorowymi, w tym siecią przesyłową wodorową, siecią dystrybucyjną wodorową lub systemem magazynowania wodoru.
Zm.: ustawa
3. Udostępnienie części instalacji, o której mowa w ust. 2, następuje za wynagrodzeniem, na zasadach określonych w odrębnej umowie. Ustalając wysokość wynagrodzenia należy stosować stawki opłat za usługi magazynowania paliw gazowych ustalone w taryfie przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się magazynowaniem tych paliw.";
Prawo energetyczne [pr. energ.]
1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw lub energii, magazynowaniem energii lub paliw gazowych, w tym skroplonego gazu ziemnego, skraplaniem gazu ziemnego lub regazyfikacją skroplonego gazu ziemnego jest obowiązane utrzymywać zdolność urządzeń, instalacji i sieci do realizacji zaopatrzenia w te paliwa lub energię w sposób …
Zasady opodatkowania energii elektrycznej wytwarzanej z …
Świadectwa pochodzenia wydaje Prezes URE na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się wytwarzaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (art. 9e Prawa energetycznego). Część tych świadectw spółka może wykorzystać w związku ze sprzedażą energii elektrycznej do koncernu energetycznego, natomiast pozostałą dotyczącą …
Art. 7. pr. energ.
4 · Art. 7. pr. energ. - Prawo energetyczne - 1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się ...
Klasyfikacja Środków Trwałych (KŚT).
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (Dz. U. poz. 1622) stosuje się do dnia 31 grudnia 2017 r.: 1) w sprawach podatkowych, o których stanowi ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.) oraz ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o …
Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?
Wiele projektów związanych z magazynowaniem energii może być realizowanych bez konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej. Decyzja ta zależy od spełnienia określonych kryteriów, które ograniczają potencjalny wpływ instalacji na środowisko. W poniższym rozdziale przedstawiamy przypadki, w których magazyny energii mogą być instalowane bez …
Na takich zasadach mają funkcjonować w Polsce magazyny energii
Taryfy za usługi przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej mają uwzględniać odliczenie od energii elektrycznej pobranej z sieci przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej przez magazyn energii elektrycznej ponownie wprowadzonej do sieci tego przedsiębiorstwa przez ten magazyn, w …
Dziennik Ustaw
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw lub energii, magazynowaniem paliw gazowych, w tym skroplonego gazu ziemnego, skraplaniem gazu ziemnego lub regazyfikacją skroplonego gazu ziemnego jest obowiązane utrzymywać zdolność urządzeń, instalacji i sieci do realizacji zaopatrzenia w te paliwa lub energię w sposób ciągły i …
Dziennik Ustaw
2. Umowa, o której mowa w ust. 1, jest zawierana niezależnie od umów, o których mowa w art. 5 ust. 1 lub 3, i nie wymaga zgody sprzedawcy energii elektrycznej lub przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej. 3. Umowa, o której mowa w ust. 1, zawiera co najmniej określenie stron ...
Rozdział 1. Przepisy ogólne
1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw lub energii, magazynowaniem energii lub paliw gazowych, w tym skroplonego gazu ziemnego, skraplaniem gazu ziemnego lub regazyfikacją skroplonego gazu ziemnego jest obowiązane utrzymywać zdolność urządzeń, instalacji i sieci do realizacji zaopatrzenia w te paliwa lub energię w sposób …
PKD dla programisty, dobór odpowiednich kodów
Niezależnie od profilu działalności gospodarczej, podczas tworzenia nowego przedsiębiorstwa konieczne jest wypełnienie szeregu czynności formalnych. Należy do nich między innymi wybór kodów w ramach PKD — Polskiej Klasyfikacji Działalności. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstwa zajmującego się programowaniem.
Status odbiorcy przemysłowego – dlaczego warto?
Przedsiębiorstwa, które w roku poprzedzającym rok realizacji obowiązku zużyły nie mniej niż 100 GWh energii elektrycznej oraz złożyły wymagane oświadczenia do Prezesa URE, są zobligowane do samodzielnego uzyskiwania i przedstawiania do umorzenia świadectw pochodzenia lub uiszczania opłaty zastępczej. Sprzedawcy energii elektrycznej powinni pomniejszać im cenę …