Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Protokół trzeciego posiedzenia ds. Prawa Elektrycznego
Protokół trzeciego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Prawa Elektrycznego . Dnia 3 sierpnia 2022 r. się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Prawa odbyło Elektrycznego, które poświęcone było przygotowaniom do napisania nowego Prawa elektrycznego. Przewodniczący Zespołu, Senator Stanisław Lamczyk otwierając posiedzenie zauważył, że transformacja …
Kariera
Dołącz do PEJ - zespołu pracującego przy dynamicznie rozwijającym się projekcie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Zyskaj szansę na udział w unikalnym dla naszego …
Zostań częścią polskiej atomistyki – poszukujemy pracowników
Państwowa Agencja Atomistyki poszukuje kandydatów na stanowiska związane z programem budowy elektrowni jądrowych w Polsce i rozwojem nowych technologii …
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
Wymagania dotyczące objętości płynu w systemie HD Hydro stanowią 40 proc. całkowitych wymagań wodnych dla elektrowni szczytowo-pompowej, a to z kolei oznacza 20 proc. zapotrzebowania na wodę konwencjonalnego systemu elektrowni szczytowo-pompowej opartego na wodzie. I to przy zachowaniu efektywności energetycznej. Co więcej, jak wspomniał szef …
PGE i NFOŚiGW podpisały umowę o współpracy przy budowie Elektrowni ...
Projekt ESP Młoty wpisuje się w zadanie Zarządzenia nr 351 Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2021 roku, w sprawie powołania Zespołu Eksperckiego do spraw Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych. Zespół ten ma na celu wypracowywanie rozwiązań sprzyjających rozwojowi nowych instalacji magazynowania energii, poprzez wsparcie regulacyjne oraz …
Energia jądrowa – jakie ma wady i zalety? | ESOLEO
Jeden z nich stanowi projekt budowy elektrowni jądrowej, która do 2035 roku ma stanąć w Pątnowie pod Koninem. Wykonaniem przedsięwzięcia zajmie się koreańska spółka KHNP we współpracy z PGE oraz ZE PAK, czyli przedsiębiorstwem należącym do Grupy Polsat Plus. W marcu 2023 r. podpisano w tej sprawie porozumienie.
Robimy milowy krok do budowy elektrowni atomowej w Polsce
Mając już dziś ponad 20 GW w OZE (z przyrostem min 3 GW rocznie), potrzebujemy źródeł stabilizujących (np gazowych) i magazynujących nadwyżki w systemie (np szczytowo pompowe) a nie pracujących w podstawie sztywnych 3 GW za 10 lat. Przejściowo trzeba kupowć energię za granicą (robimy to od wielu lat, Szwecja, Litwa, Niemcy). Ludzie …
Ile kosztuje budowa elektrowni słonecznej? Rady | ESOLEO
Układ pracuje bez akumulatorów magazynujących energię. Dzięki systemowi opartemu na inteligentnym liczniku energii, prąd jest odsprzedawany lub pobierany (w przypadku niewystarczającej produkcji własnej). Koszt budowy elektrowni słonecznej . Koszt budowy instalacji fotowoltaicznej zależy od rodzaju instalacji, mocy oraz jakości użytych komponentów. …
Uwarunkowania, potrzeby i kierunki rozwoju elektrowni …
O pracy Zespołu Eksperckiego ds. Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych1) (ESP) i bliskim terminie opublikowania Raportu mówił w październiku 2022 r., podczas VIII Kongresu Energetycznego, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska, który wspomniał także o planach zbu-dowania dziesięciu elektrowni szczytowo-pompowych w Pol- …
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego ...
Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, …
I posiedzenie Zespołu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej
I posiedzenie Zespołu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej. 2009-11-09 9:32. Autor: Ministerstwo Gospodarki. Obecnie na świecie działa 436 reaktorów jądrowych, w najbliższych latach powstaną kolejne 44 tego typu jednostki - inauguracyjne spotkanie Zespołu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej odbyło się 3 listopada 2009 r. Obradom przewodniczyła …
Zapotrzebowanie na kadry w energetyce jądrowej w Polsce
Zdecydowana większość potrzebnej kadry, tj. ok. 75%, powinna być zatrudniona i przeszkolona przed wpłynięciem do PAA wniosku o wydanie zezwolenia na …
PEJ z pozytywną decyzją zasadniczą ws. budowy pierwszej elektrowni ...
PEJ z pozytywną decyzją zasadniczą ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. 12.07.2023. 11 lipca 2023 roku Minister Klimatu i Środowiska, na wniosek Spółki Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ), wydał decyzję zasadniczą, która formalnie potwierdziła, że inwestycja w pierwszą elektrownię jądrową w Polsce jest zgodna z interesem publicznym i …
Powstanie nowa elektrownia szczytowo-pompowa. "Najbardziej …
Powstanie nowa elektrownia szczytowo-pompowa. "Najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii" PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW.
Mikrokontroler.pl – portal dla elektroników » Szczyt Branży ...
Według prognoz szanowanej na całym świecie agencji konsultingowej IHS do 2030 r. łączna moc zainstalowana w zakresie magazynowania energii sięgnie 1420 GWh. Tworzenie na dużą skalę elektrowni magazynujących energię od 0,1 GWh do 1 GWh, a następnie 10 GWh niewątpliwie stanie się trendem. Jednocześnie, w miarę rosnącej skali ...
drugiego posiedzenia ds. Energetyki
odbyło się drugie posiedzenie Senackiego Zespołu ds. Energetyki Jądrowej i Odnawialnych Źródeł Energii, podczas którego omówiono perspektywę rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Przewodniczący zespołu, senator Grzegorz Czelej, rozpoczął posiedzenie od przedstawienia informacji zawartej w raporcie energetycznym, w którym zawarta jest wiadomość, że do roku …
Historia | Elektrownia | ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA
Wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w północno-wschodniej Polsce spowodował przystąpienie do prac nad budową Elektrowni Ostrołęka B. Rozpoczęły się one w 1968, a zakończyły w 1972 roku. Po połączeniu elektrociepłowni i elektrowni powstał Zespół Elektrowni Ostrołęka. Budowa była opisywana w ówczesnej prasie pod hasłem „600 MW na 600 lat …
Energia jądrowa do produkcji ciepła i wodoru
Poparcie społeczne dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce - badania z listopada 2020 r. (62,5% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce.) Rozpoczęła się 7. edycja szkoleń dla nauczycieli „Jak uczyć o energii jądrowej" Zapraszamy do zapoznania się z jądrowymi wiadomościami ze świata z 1 października 2021 r.
Magazynowanie energii
Jeśli trzeba odzyskać energię w ciągu kilku sekund lub nawet milisekund, najlepszą do tego metodą będzie koło zamachowe (bezwładniki), które magazynuje energię w postaci kinetycznej. Urządzenie takie rozpędzamy w przypadku nadmiaru energii, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu wyhamowujemy, odzyskując ją. Energia elektryczna pochodzi z …
PGE potwierdza plan budowy ogromnego magazynu energii
PGE planuje rozbudowę elektrowni szczytowo-pompowej w Żarnowcu. Działający od 40 lat obiekt zyska największy w Europie bateryjny magazyn energii. Elektrownia szczytowo-pompowa Żarnowiec na Pomorzu o mocy ponad 700 MW, uruchomiona dokładnie 40 lat temu, do tej pory pozostaje największym w Polsce obiektem tego typu. W jej sąsiedztwie …
Sprawozdanie z posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds.
Celem spotkania byłoby omówienie realizacji Polskiego Programu Energetyki Jądrowej i uzyskanie odpowiedzi w sprawie terminu rozpoczęcia budowy pierwszego bloku energetycznego. W trakcie dyskusji zaproponowano by w razie trudności organizacji spotkania posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Jądrowej przygotowali interpelację ...
Jastrzębska Spółka Węglowa chce uczestniczyć w procesie budowy ...
Grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest gotowa uczestniczyć w procesie budowy elektrowni jądrowych w Polsce - podała JSW we wtorek. Przypomniała, że dysponuje surowcem krytycznym dla Unii Europejskiej, niezbędnym do produkcji stali, która jest potrzebna do budowy elektrowni jądrowych.
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Tak - najkrótszy czas budowy elektrowni jądrowej w Chinach w latach 2013-2022 wyniósł 4,1 roku. Najdłużej budowany reaktor w tym okresie to Watts Bar Unit 2 – w Tennesy, USA, czas budowy wyniósł aż 42,8 lat. Budowa …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Na rysunku 9. pokazano realizowane w ostatnim czasie i obecnie duże wspólnotowe europejskie projekty badawcze finansowane z programu Horyzont 2020 dotyczące rozwoju magazynowania energii z …
Morska energetyka wiatrowa
Studia podyplomowe „Morska energetyka wiatrowa - zarządzanie oraz przygotowanie i realizacja inwestycji" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych i posiadających wiedzę praktyczną ekspertów z branży morskiej energetyki wiatrowej, którzy po ukończeniu studiów będą potrafili włączyć się w proces inwestycyjny oraz zarządzać nim od …
Mała energetyka wodna i unijny Zielony Ład
elektrowni wodnych, tj. elektrowni o mocy zainstalowa-nej poniżej 10 MW, dostarcza co roku energię elektryczną z źródeł odnawialnych 13 milionom gospodarstw domo-wych i przyczynia się w znacznym stopniu do realizacji unijnej polityki dekarbonizacji poprzez ograniczenie emi-sji CO 2 związanej z produkcją energii. Jednak rola małej energetyki wodnej w przyszłych sys-temach ...
Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …
Jako inżynier ds. energetyki jądrowej będziesz odpowiedzialny za projektowanie, budowę i utrzymanie elektrowni jądrowych. Wymagana jest wiedza z dziedziny fizyki, chemii i …
Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh
Wartość polskiego programu wspierającego budowę instalacji magazynowania energii wynosi 1,2 mld euro. Zakłada on powstanie nowych magazynów o pojemności …