Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

SZCZEGÓŁOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE (SST) …

SZCZEGÓŁOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE (SST) WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH INSTALACJE ELEKTRYCZNE Przedmiotem zbioru Specyfikacji Technicznych są wymagania dotyczące wykonania i odbioru instalacji elektrycznych dla obiektu – „MODERNIZACJA SAL KONFERENCYJNYCH DLA POTRZEB UTWORZENIA SALI …

Akumulatory i magazyny energii do elektrowni słonecznych

Ogniwa jako magazyny energii do elektrowni fotowoltaicznej mogą również przechowywać energię pobraną z sieci. Jest to korzystne, zwłaszcza gdy kupujemy tańszą energię w nocy, a potem wykorzystujemy ją w godzinach szczytu. Ponieważ w godzinach szczytowych (od 07:00 do godz. 21:00) każdy zużytkowany 1 kWh obarczany jest większą ...

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Wymagania dotyczące objętości płynu w systemie HD Hydro stanowią 40 proc. całkowitych wymagań wodnych dla elektrowni szczytowo-pompowej, a to z kolei oznacza 20 proc. zapotrzebowania na wodę konwencjonalnego systemu elektrowni szczytowo-pompowej opartego na wodzie. I to przy zachowaniu efektywności energetycznej. Co więcej, jak wspomniał szef …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, …

Moc a akumulatory magazynujące energię | EB BLOG

Poznaj unikalne funkcje i zastosowania akumulatorów zasilających w porównaniu z akumulatorami magazynującymi energię w magazynowaniu energii i transporcie …

Co to jest elektrownia? | Nukleo

Zadaniem elektrowni jest wytwarzanie energii elektrycznej. Najczęściej wytwarza się najpierw ciepło, które ostatecznie zostaje częściowo przemienione w energię elektryczną. W elektrowni konwencjonalnej zasilanej paliwem kopalnym w olbrzymim, prawie stumetrowym kotle spala się węgiel, olej opałowy lub gaz ziemny. Wytworzone w tym procesie ciepło ogrzewa i odparowuje …

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

Od budynków mieszkalnych po komercyjne i przemysłowe, popularność i rozwójmagazynowanie energiijest jednym z kluczowych pomostów na drodze do transformacji energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, a jego eksplozja nastąpi w 2023 r., wspierana przez promocję polityki rządowej i dotacji na całym świecie.Wzrost liczby zainstalowanych obiektów …

Załącznik D

Załączniki: Charakterystyka określająca zdolność całego magazynu energii do utrzymywania się w pracy. przypadku wystąpienia zakłóceń napięciowych (FRT).6. Charakterystyka określająca …

Superkondensatory oraz akumulatory w systemach …

W wielu systemach magazynujących energię elektryczną korzysta się z połączenia ogniw akumulatorowych oraz superkondensatorów. Takie hybrydowe podejście pozwala uzyskać wiele korzyści poprzez maksymalne wykorzystanie zalet obu technologii. Ogniwa akumulatorowe dostarczają energii podczas normalnej pracy urządzenia, zaś pakiet …

SAE, API, ACEA czy specyfikacje producenta samochodu?

Najnowsze kategorie olejów silnikowych ogłoszone w oficjalnych komunikatach ACEA to High SAPS A7/B7-21 – z ochroną przed zapłonem przy niskich prędkościach i podwyższoną ochroną przeciwzużyciową dla turbodoładowanych silników benzynowych DI, a także ochroną przed osadami z turbosprężarki (TCCD) dla nowoczesnych silników Diesla DI.

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

• prosument zbiorowy energii odnawialnej - odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji lub małej …

AKUMULATOROWE SYSTEMY MAGAZYNOWANIA ENERGII: …

Niniejsza nota aplikacyjna opisuje techniczne aspekty konstrukcji i zasady działania akumulatorowych systemów magazynowania energii oraz ich wpływ na efektywność i okres …

Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …

750 małych elektrowni wodnych, stanowią-cych 0,56 proc. mocy zainstalowanej w Kra-jowym Systemie Elektroenergetycznym. Po- nadto liczba nowych inwestycji jest znikoma. Wynika to głównie z wysokich nakładów in - westycyjnych na budowę małych elektrowni wodnych, ponieważ często wiąże się to rów-nież z koniecznością budowy jazu, co zwięk - sza nakłady nawet …

Kryteria wyboru technologii magazynowania energii, jego …

Obecnie trwa proces poprawy parametrów eksploatacyjnych jak np.: gęstość mocy i energii. Jednostkowy koszt energii [PLN/kWh] Od 550 do 1100 PLN/kWh (od 2016 widoczna jest silna …

Magazynowanie energii

Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia …

Aktualności

GB/T 34131-2023 „Specyfikacje techniczne systemów zarządzania akumulatorami litowo-jonowymi w elektrowniach magazynujących energię elektrochemiczną" zostaną wdrożone 1 października 2023 r. Norma ta dotyczy akumulatorów litowo-jonowych, akumulatorów sodowo-jonowych i kwasowo-ołowiowych akumulatory do magazynowania energii elektrycznej. Ocena …

Battery Energy Storage System (BESS) » System …

Znacznie łatwiej jest w przypadku akumulatorów magazynujących energię. W zależności od przeznaczenia i zastosowania są one różnie projektowane pod względem wielkości. Moc wyjściowa, a raczej wydajność elektryczna, tj. moc wyjściowa w danym czasie, waha się od kilku kWh do kilku MWh. Umożliwia to idealną kompensację wahań w ...

Jak napisać specyfikację wymagań biznesowych – Analiza …

Konstrukcja specyfikacji wymagań. Nie ma odgórnego, powszechnie obowiązującego, standardu tworzenia specyfikacji wymagań biznesowych – jest on uzależniony od kształtu samego systemu, dostępnego czasu, budżetu, wewnętrznych procedur, itd. Generalnie mówiąc, specyfikacja wymagań ma za zadanie zebrać w jednym dokumencie, napisanym ...

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

Jest to rodzaj zakładu przemysłowego, który zajmuje się przetwarzaniem energii potencjalnej wody na energię elektryczną. Elektrownie wodne uznaje się za najstarszy z wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Obecnie około 16% całej energii na świecie powstaje dzięki działaniu hydroelektrowni. Elektrownia wodna jako sposób na wykorzystanie …

Magazyn energii – warunki zabudowy i wymagania techniczne

Magazyn energii to kluczowy element nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej, pozwalający na efektywne gromadzenie i wykorzystanie energii słonecznej. Aby jednak magazyn mógł działać optymalnie i bezpiecznie, musi spełniać szereg wymagań technicznych i formalnych. W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie związane z warunkami ...

STANDARDOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE

STANDARDOWE SPECYFIKACJE TECHNICZNE Numer kodowy PSE-ST.OW.NN.WN/2020 TYTUŁ: Standardowe rozwiązania w zakresie obwodów wtórnych stosowane w stacjach elektroenergetycznych NN i WN OPRACOWANO: DEPARTAMENT STANDARDÓW TECHNICZNYCH ZATWIERDZAM DO STOSOWANIA Data ..... Konstancin Jeziorna, …

Specyfikacja Wymagań Projektu Informatycznego

W poprzednim artykule mogłeś przeczytać o tym, jak znaleźć odpowiednią firmę programistyczną, która zrealizuje Twój pomysł na projekt. Gdy podejmiesz właściwą decyzję, czeka Cię kolejne wyzwanie. Zapewne masz już w głowie pewną wizję swojego projektu, jednak problem pojawia się w momencie, gdy masz to przelać na papier. Jak się do tego zabrać, z …

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.

Generacje elektrowni jądrowych | Nukleo

Historia reaktorów energetycznych ma bolesny początek. Energię wytworzoną z rozszczepienia atomu wykorzystano na samym początku przy konstrukcji dwóch bomb atomowych, spuszczonych na Hiroszimę i Nagasaki. Dopiero po paru latach zainteresowano się pokojowym wykorzystaniem energii płynącej z rozszczepienia jąder atomu uranu. Do konstrukcji i badania …

Parametry akumulatorów magazynujących energię | EB BLOG

Niniejszy artykuł analizuje kilka istotnych parametrów akumulatorów magazynujących energię, oferując jednocześnie spostrzeżenia skierowane do …

Specyfikacja wymagań oprogramowania

Drogi czytelniku, jeśli trafiłeś na ten artykuł, to całkiem możliwe, że szukasz informacji o tym, jak tworzyć specyfikacje wymagań dla oprogramowania. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą z doświadczeniem w tworzeniu takich dokumentów, czy też zupełnie "zielony", ta publikacja wraz ze wzorem ma na celu przedstawienie mojej ...

Integracja systemowa technologii akumulacji energii elektrycznej

W sektorze energetyki integracja systemowa sprowadza się do odpowiedniego wyboru technologii, parametrów konstrukcyj-nych oraz eksploatacyjnych poszczególnych układów …

Budynki wielorodzinne według wymagań WT 2021

Wszystkie nowe budynki od 2021 roku mają być obiektami o niemal zerowym zużyciu energii. Wymagania dla nich zostały określone w Warunkach Technicznych – m . izolacyjność cieplna ...

6 kroków do napisania specyfikacji produktu (+przykłady)

Specyfikacja produktu jest używana jako zarys wymagań dla zespołu produktowego. Jest ona zazwyczaj pisana przez menedżera produktu i dostarcza wszystkich informacji potrzebnych do zbudowania produktu o określonych cechach i funkcjonalnościach oraz oferuje opis techniczny, specyfikację wydajności i standardy techniczne, które należy spełnić wraz z innymi …

Parametry akumulatorów magazynujących energię | EB BLOG

Podstawowe parametry akumulatorów magazynujących energię: Pojemność, współczynnik C, SOC, DOD i SOH. Blog | Podstawowe parametry akumulatorów magazynujących energię: Pojemność, współczynnik C, SOC, DOD i SOH. 22 marca 2024 r. Baron K Elektrochemiczne systemy magazynowania energii opierają się w dużej mierze na …

Jak przygotować specyfikację wymagań. Jak napisać specyfikację wymagań ...

Specyfikacje wymagań muszą odpowiadać potrzebom projektu i ludzi, którzy je piszą i czytają. Tak jak strony internetowe, aplikacje internetowe czy oprogramowanie które muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby miały najlepszą użyteczność dla klienta i użytkownika - tak opracowanie dokumentu specyfikacji wymaga analizy i iteracji.

Anker Solix Solarbank 2 Pro, Solarbank 2 Plus i ...

Po uruchomieniu pierwszych elektrowni balkonowych marki Solix w zeszłym rokuanker wkrótce wprowadził na rynek jednostkę magazynującą Solarbank. Niecały rok później do sprzedaży trafiła już druga generacja - z kilkoma modelami. Seria składa się obecnie z Solix Solarbank 2 E1600 Plus i Solix Solarbank 2 E1600 Pro.