Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

W przypadku takiego rodzaju instalacji nadprodukowaną energię elektryczną odsyła się do publicznej sieci energetycznej. Jeżeli produkujesz energię przy użyciu instalacji fotowoltaicznej (jesteś prosumentem), możesz odzyskać jej część w ramach systemu opustów. Ilość odzyskanej energii jest zależna od mocy instalacji.

Spójność polityk na rzecz zrównoważonego rozwoju

Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjęta w 2015 r. przez 193 państwa Organizacji Narodów Zjednoczonych i obejmująca 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDGs) stała się światowym planem zrównoważonego rozwoju. SDGs są użytecznym narzędziem do globalnego przedstawiania wartości i celów rozwojowych poszczególnych krajów oraz …

Reformy energetyczne na Ukrainie

Niezależnie od tych pozytywnych trendów, zaopatrzenie w energię na Ukrainie jest nadal obciążone wieloma problemami. W miksie energetycznym dominują paliwa kopalne i atom. Pomimo katastrofy w Czarnobylu 30 lat temu ponad 50% produkowanego prądu i ok. 20% dostaw energii pierwotnej pochodzi z elektrowni atomowych, z których większość jest …

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...

8 Przyłączenie i wyprowadzenie mocy z elektrowni jądrowej ... Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. zatwierdzona przez Radę Ministrów w dniu 2 lutego 2021 r. PPEJ Program polskiej energetyki jądrowej z dnia 2 października 2020 r. Wprowadzenie 5 Plan rozwoju sieci przesyłowej na lata 2023 – 2032 Listopad 2022 r. PRSP Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i …

Sprawozdanie z realizacji Polskiego Planu Wdrażania reform …

Polski Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej został opracowany i przyjęty w maju 2020 r., zgodnie z art. 20 ust. 3 rozporządzenia UE 2019/943 w sprawie rynku …

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …

Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …

Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych. W czasie trwania projektu zna-leziono ponad 8 tysięcy potencjalnych loka - lizacji MEW w Polsce, a w połączeniu z da - nymi zebranymi podczas inwentaryzacji obiektów piętrzących na terenie Polski, wy - typowano 16 tysięcy obiektów piętrzących (rysunek 1). Ponad połowa obiektów z bazy (rysunek 2) posiadała przepływ wody …

Reforma rynku energii elektrycznej: porozumienie Rady i …

Rada i Parlament osiągnęły dzisiaj wstępne porozumienie w sprawie reformy struktury unijnego rynku energii elektrycznej. Reforma ma bardziej uniezależnić ceny energii elektrycznej od zmiennych cen paliw kopalnych, chronić konsumentów przed skokami cen, przyspieszyć wdrażanie energii odnawialnej i zwiększyć ochronę konsumentów.

Nowy rząd, nowa polityka energetyczna – transformacja …

Polityka energetyczna Polski do 2040 r. Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. (PEP2040) stanowi kluczowy dokument określający kierunki rozwoju polskiego sektora energetycznego w nadchodzących dwóch dekadach. Została przyjęta przez Radę Ministrów w lutym 2021 r., wyznaczając ramy transformacji energetycznej Polski. PEP2040 ma na celu ...

Radzieckie reformy gospodarcze – skutki industrializacji i …

Sowieckie władze komunistyczne regularnie wyznaczały ambitne cele rozwoju przemysłowego, upatrując w tym źródła sukcesów propagandowych, ale i realnej możliwości do wzmocnienia zacofanej gospodarki. Nie wszystkie plany udało się zakończyć sukcesem, a realizację części z nich okupiono ogromnym cierpieniem ludności. W dużej mierze jednak kolejne pięciolatki, …

Rozdział I. Prognozy i uwarunkowania …

1.1 Sytuacja demograficzna. Energia elektryczna jest jak wiadomo warunkiem rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego świata. Poziom i dynamika zużycia energii elektrycznej w poszczególnych krajach lub regionach świata zależy …

Ciemna strona mocy

Energetyka to jeden z wielkich polskich tematów, o których powinniśmy rozmawiać, ale o których rozmawia się trudno. Dyskusja o bezpieczeństwie energetycznym kraju, o energetyce jądrowej i odnawialnej, zaopatrzeniu w prąd i gaz, eksploatacji złóż gazu łupkowego, magazynowaniu paliw itd. musi dotykać kwestii politycznych, prawnych, technicznych, …

Uwaga! Problemy wysokiego napięcia. 11 energetycznych ...

I to szeroko pojęta energetyka – nie tylko ceny prądu, które dziś wszystkich emocjonują, ale całe spektrum problemów: od dalszego losu potężnych, ale sypiących się elektrowni węglowych, przez rosnący deficyt energii, sieci przesyłowe wymagające wielkich inwestycji, zaopatrzenie w paliwa, energetykę jądrową w wersji dużej i małej, zaległości w …

Magazynowanie energii

Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia elektryczna napędza obracające się koło. Energię odzyskuje się podczas wyhamowywania (spowalniania) koła (Olabi i in., 2021).

Nowe ścieżki rozwoju polskiej gospodarki

NOWE ŚCIEKI ROZWOJU POLSKIEJ GOSPODARKI 7 co jest zrównoważoną inwestycją5. Polityka energetyczna Polski powinna być spójna z kluczowymi rządowymi strategiami i programami, które dotyczą kwestii zielonej transformacji. Niemniej jednak w okresie przejściowym należy powrócić do paliw kopalnych, w tym do wydobycia węgla. W ...

Kto produkuje najwięcej zielonej energii na świecie? TOP 30

Hiszpania; Produkcja energii elektrycznej z OZE w 2021 r. – 95,8 TWh. Dobre warunki geograficzne, nasłonecznienie i wietrzny klimat dają Hiszpanii duży potencjał do rozwoju bezemisyjnej energetyki.Polityka rządowa zakłada odblokowanie tych możliwości i osiągnięcie do 2030 r. udziału OZE na poziomie 74% całkowitej produkcji energii elektrycznej.

Rozwiązania/systemy magazynowania energii, dostawca elektrowni ...

Aby pomóc w rozwoju wysokiej jakości, ZNTECH przeszedł certyfikację IATF16949 i ISO „trzy systemy"! Niedawno firma Zhongneng Technology i jej spółka zależna New Energy, będąca w całości jej własnością, pomyślnie przeszły certyfikację ISO „trzech systemów". Oznacza to, że Zhongneng Technology i jej spółka zależna ...

Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Polityka energetyczne Polski do 2040 zakłada rozwój wysokosprawnej kogeneracji, uciepłownianie elektrowni oraz zwiększenie wykorzystania OZE i odpadów w ciepłownictwie …

Energetyka słoneczna – wykorzystywanie i perspektywy rozwoju

Energetyka słoneczna – gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozwija się w tempie około 40% rocznie. W 2012 roku łączna moc zainstalowanych ogniw słonecznych wynosiła 100 GW (wzrost o 41% w stosunku do 2011 roku, 900% od 2007 roku) i zaspokajały one 0,4% …

Nowy rząd, nowa polityka energetyczna

Polityka energetyczna Polski do 2040 r. Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. (PEP2040) stanowi kluczowy dokument określający kierunki rozwoju polskiego sektora energetycznego w nadchodzących dwóch dekadach. Została przyjęta przez Radę Ministrów w lutym 2021 r., wyznaczając ramy transformacji energetycznej Polski. PEP2040 ma na celu ...

ENERGA zwiększa sprawność elektrowni Żydowo

ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez …

„Wielkie Wyzwanie: Energia" – początek trendu na ...

Teraz, w celu urozmaicenia polskiej „diety energetycznej" o nowy składnik, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce wesprzeć rozwój małogabarytowych przydomowych elektrowni wiatrowych. Do tej pory energetyka wiatrowa kojarzyła się z dużymi instalacjami, generującymi moc znacznie przekraczającą zapotrzebowanie prywatnego domu. Według …

Realizacja zrównoważonej polityki energetycznej Unii …

Wielu autorów uważa, że najważniejszym obszarem równoważenia rozwoju ener-getyki jest polityka energetyczna. Zrównoważona energetyka definiowana jest jako przekształcenie energii pierwotnej na energię elektryczną oraz cieplną i jej dostarczenie 4H.Rogall, Ekonomia zrównoważonego rozwoju. Teoria ipraktyka, Zysk iS-ka, Poznań 2010 ...

Reforma rynku bilansującego i zmiana sposobu rozliczeń za energię …

14 czerwca w Polsce wchodzi w życie reforma rynku bilansującego i zmiana sposobu rozliczeń za energię. Jak wskazują Polskie Sieci Elektroenergetyczne, ma ona ułatwić zagospodarowanie ...

Sieć do zmiany

energii, polityka klimatyczna Unii Europejskiej ispadek kosztów technologii OZE sprawiły, że w systemie pojawiły się liczne farmy wiatrowe, które stały się konkuren - cją dla elektrowni na węgiel, a odbiorcy zaczęli samodzielnie produkować energię. Wdrożenie reformy unijnego rynku energii (pakiet zimowy) irychła perspektywa

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Magazyny energii pomagają zaplanować dystrybucję i oszczędzać prąd; Zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego - wskazane wyżej rosnące zużycie energii …

Odnawialne źródła energii w Wielkopolsce. Analiza …

Odnawialne źródła energii w Wielkopolsce. Analiza rozmieszczenia elektrowni biogazowych, biomasowych i elektrowni realizujących technologię współspalania