Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Cewka elektrozaworu: Jak działa i kiedy najczęściej się psuje?

Zasada działania cewki elektrozaworu w układach. Zasada działania cewki elektrycznej w elektrozaworze opiera się na zjawisku elektromagnetyzmu. Gdy cewka zostaje zasilona prądem elektrycznym, wytwarza pole magnetyczne. To pole oddziałuje na rdzeń ferromagnetyczny znajdujący się wewnątrz cewki, powodując jego ruch. Rdzeń jest połączony …

Zawór EGR – Co to jest i jak rozpoznać jego awarię

Jaka jest historia układów EGR? Trzeba było poszukać innego rozwiązania i przyszło ono właśnie w postaci zaworu (a konkretnie całego układu) EGR. To skrót od angielskiego „Exhaust Gas Recirculation", co oznacza recyrkulację gazów spalinowych. Co ciekawe, EGR istniał już wcześniej, ale nie służył obniżaniu emisji, a ułatwianiu rozgrzewania …

Jak działa magazyn energii?

Magazyn energii - zasada działania. Omawiając, to jak działa magazyn energii należy przejść od skali funkcjonowania samego urządzenia do jego współpracy z systemem …

Kolektory słoneczne

Z roku na rok rośnie zainteresowanie kolektorami słonecznymi, które potrafią pozyskiwać energię słoneczną i zamieniać ją na ciepło do ogrzewania wody lub nawet pomieszczeń. Poznaj możliwości kolektorów słonecznych. Wyjśniamy, jaka jest ich zasada działania i budowa.

Jak Działa Magazyn Energii

Zasada Działania Magazynu Energii. Magazyn energii pełni funkcję przechowywania nadmiaru energii elektrycznej, która może być używana w późniejszym …

Zawory logiczne – zastosowanie i zasada działania w automatyce

Jaka jest zasada działania zaworu logicznego typu NOT (negacja)? Zawór NOT (negacji) to zawór 3/2 NO (normalnie otwarty) sterowany pneumatycznie, z powrotem sprężyną. W stanie bez podania sygnału X na wyjściu Y podawany jest sygnał (wartość logiczna sygnału 1) o ciśnieniu równym ciśnieniu zasilania.

Zawór zwrotny pompy: typy, zasada działania i zasady instalacji

Zasada działania zaworu zwrotnego jest prosta. Gdy płyn przepływa w kierunku do przodu, od źródła do sieci wewnętrznych, dysk zaworu porusza się wewnątrz obudowy, otwierając szczelinę na wodę. Jeśli płyn porusza się w przeciwnym kierunku, element blokujący jest mocno dociskany do gniazda i całkowicie pokrywa sekcję przejścia.

Jak działają silniki elektryczne? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak działają silniki elektryczne – opis i zasada działania. Zasada działania silników elektrycznych może być sprowadzona do kilku uproszczonych etapów. Ich opis pomoże nam zrozumieć, jak działają silniki elektryczne. Na wstępie zaznaczmy, że silnik elektryczny przetwarza energię elektryczną na zasadzie indukcji ...

Jak działa zmywarka? Zasada działania urządzenia | North.pl

Zasada działania zmywarki. Jak działa zmywarka? Wbrew pozorom, ten proces nie jest szczególnie skomplikowany, choć taki może się wydawać. Cały cykl rozpoczyna się od umieszczenia naczyń w koszach, co należy zrobić w taki sposób, aby na siebie nie nachodziły – wówczas brud nie zostałby usunięty do końca. Następnie trzeba ...

Elektromagnes – budowa, działanie i zastosowanie • FORBOT

Pole magnetyczne będzie jeszcze silniejsze, gdy takich zwojów będzie więcej – im więcej, tym lepiej. „Siła elektromagnesu" jest więc proporcjonalna do liczby zwojów i do płynącego prądu.A ponadto wytwarzane pole magnetyczne może być dużo silniejsze, jeżeli dodatkowo zostanie zastosowany rdzeń z materiału ferromagnetycznego.

Zawór szybkiego spustu: zasada działania, schemat i …

Jaka jest zasada działania zaworu? W jaki sposób montowane są zawory szybkiego spustu w układach sterowania? Czym jest zawór szybkiego spustu? Zawór szybkiego spustu, określany jest także jako zawór …

Budowa czajnika elektrycznego – jak działa czajnik?

Budowa czajnika elektrycznego ; Czajnik elektryczny – jak działa? Rodzaje czajników elektrycznych ; Jak działa czajnik elektryczny i jak jest zbudowany? Teraz już wiesz! Zapewne codziennie zaparzasz kawę i herbatę, …

Grzejnikowy zawór termostatyczny

Jaka jest zasada działania zaworu termostatycznego? Jeśli w pomieszczeniu jest chłodno, materiał wewnątrz zaworu oddziałuje na sprężynę tak, że ta pozwala głowicy na obieg wody. Na skutek tego urządzenie nagrzewa się. Z kolei im w danym pomieszczeniu robi się cieplej, tym głowica skuteczniej uniemożliwia przepływ cieczy i rozgrzany uprzednio grzejnik …

Pompa ciepła

– czynnik roboczy – jest to czynnik chłodniczy krążący w obiegu zamkniętym pompy ciepła, który zmienia stan skupienia w warunkach różnej temperatury i ciśnienia, czynnik roboczy nazywany jest również czynnikiem termodynamicznym, bez odpowiedniego czynnika roboczego przekazywanie energii ze źródła dolnego do źródła górnego byłoby niemożliwe, …

Jak działa silnik elektryczny: podstawowe zasady i działanie

Silnik elektryczny jest urządzeniem, które zamienia energię elektryczną na energię mechaniczną. Działa na zasadzie oddziaływania pomiędzy polami magnetycznymi a prądem elektrycznym. Najczęściej używanymi rodzajami silników elektrycznych są silniki prądu stałego (DC) i prądu przemiennego (AC). Oto kilka kluczowych informacji na temat działania …

Jak działa bojler?

Jaka jest zasada działania bojlera? Zasada działania bojlera polega na wykorzystaniu grzałki, która podgrzewa wodę znajdującą się w zbiorniku, tworząc zapas ciepłej wody gotowej do użycia. Ponadto, bojlery wyposażone są w termostat, który monitoruje temperaturę wody i reguluje działanie grzałki w celu utrzymania ustalonej ...

Jaka jest zasada działania grzejnika z grzałką elektryczną?

Jaka jest zasada działania grzejnika z grzałką elektryczną? Redakcja | Ekspert Budowlany 5/2012 | 2012-11-19 Fot. Instal-Projekt . Grzałki elektryczne przeznaczone są do współpracy z grzejnikami c.o. jako dodatkowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym. Zobacz także Waldemar Joniec Jak dobierać grzejniki c.o. Jak dobierać grzejniki c.o. Głównym …

Hydrauliczny zawór proporcjonalny – docelowa hydraulika

Zasada działania hydraulicznego zaworu proporcjonalnego. Po włączeniu hydraulicznego zaworu proporcjonalnego sygnał elektryczny napędza elektromagnes. Ten elektromagnes z kolei steruje ruchem szpuli. Ruch suwaka powoduje następnie określone przemieszczenie w porcie zaworu. Przez tę przesuniętą część sprężony płyn przepływa do …

Czym są i jak działają magazyny energii?

Jeśli chodzi o magazyn energii zasada działania jest prosta – wyprodukowana energia z instalacji fotowoltaicznej w pierwszej kolejności trafia na Twoje bieżące zużycie, …

Jak działa samochód elektryczny? | OptimalEnergy.pl

Działanie silnika elektrycznego jest o wiele prostsze, czystsze oraz cichsze niż w modelach spalinowych. Opiera się ono na przekazywaniu energii elektrycznej z baterii samochodu, który to następnie bez spalania i wybuchów przekazuje ją na wybraną oś czy też obie osie za pomocą przekładni mechanicznej lub bezpośrednio. Dzięki temu moment …

Zasada działania agregatu chłodniczego, jego budowa i …

Zasada działania agregatu chłodniczego wykorzystuje zjawisko kompresji lub absorpcji pary. Czynnik chłodzący pobiera energię cieplną i zaczyna parować. W takiej formie trafia do sprężarki i znajduje się wtedy pod wysokim ciśnieniem. Zmienia się także temperatura. Kolejnym miejscem, do którego trafia freon to skraplacz. Tam po raz kolejny czynnik chłodzący …

Silniki elektryczne i spalinowe. Budowa i zasada działania ...

Silnik spalinowy to maszyna, która energię cieplną wytworzoną w wyniku spalania zamienia na energię mechaniczną. W rolnictwie najczęściej używane są silniki o postępowo‑zwrotnym ruchu tłoka. Silnik Silnik zbudowany jest z kadłuba, głowicy oraz układów odpowiedzialnych za pracę silnika. Do kadłubu przytwierdzona jest głowica ...

Samochód elektryczny – jak działa? Jaka jest jego …

W artykule przedstawimy zasady działania silnika elektrycznego, budowę samochodu elektrycznego, zalety i wady tego rodzaju pojazdów, a także różne rodzaje napędów elektrycznych. Dowiedz się więcej o …

Jak Działa Elektrozawór – Encyklopedia Wiedzy

Elektrozawór działa na zasadzie sterowania przepływem za pomocą impulsu elektrycznego. Składa się z cewki oraz zaworu, który otwiera i zamyka się w zależności od …

Zawory elektromagnetyczne – budowa i zasada działania

Zawory elektromagnetyczne są powszechnie wykorzystywane w wielu instalacjach. Wynika to między innymi z ich budowy, a także skuteczności w kontrolowaniu …

Transformator – budowa i zasada działania [baza …

Będziesz wiedział, jakie jest zadanie transformatora, jak jest zbudowany i jaka jest główna zasada jego działania. Oprócz tego znajdziesz tutaj informacje o mocy transformatorów, ich sprawności oraz o tzw. przekładni napięciowej. …

Jak działa samochód elektryczny? Zasada działania, zasięg

Jak wygląda ładowanie elektrycznego auta? Zasadniczą zmianą, jaką odczują kierowcy, przesiadając się z samochodu spalinowego do elektrycznego, jest ładowanie. Pierwszą, zasadniczą różnicą jest fakt, że żeby uzupełnić zasięg pojazdu, nie trzeba rozglądać się za stacją benzynową. Wystarczy podłączyć samochód w ...

Zawór trójdrożny — zasada działania i zastosowanie

Zawór trójdrożny (trójdrogowy) jest często spotykanym elementem w kotłowniach.Daje on możliwość regulacji temperatury czynnika roboczego, co niesie ze sobą wiele korzyści.Jednym mechanizmem jesteśmy w stanie zadbać zarówno o bezpieczeństwo, jak i o funkcjonalność systemu hydraulicznego, w który wyposażony jest budynek.

Zawór trójdrogowy do kotła: rodzaje, zasada działania, parametry …

Urządzenie konstrukcyjne zaworu termomieszającego do kotła na paliwo stałe lub innego może się znacznie różnić w zależności od przeznaczenia elementu i producenta, ale zasada działania pozostaje niezmieniona. Termostat posiada trzy wyjścia: jedno z nich jest zawsze otwarte, podczas gdy pozostałe zachodzą na siebie całkowicie lub częściowo podczas pracy. W …

Magazyn energii

Magazyn energii to zespół urządzeń umożliwiających przechowanie energii elektrycznej lub cieplnej, magazynowanie energii jest możliwe w różnych postaciach i w …