Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Zintegrowany Raport Roczny 2021

rozwój wewnętrznych badań nad udoskonalaniem oraz tworzeniem nowych zielonych produktów ; ... Będziemy realizować prace badawczo-rozwojowe związane z wytwarzaniem i wykorzystywaniem zielonego wodoru, a także kontynuować analizy ekonomiczne i techniczne związane z produkcją energii elektrycznej z własnych źródeł odnawialnych ...

Magazyn energii – Klucz do skutecznej transformacji ...

W ostatnich latach Polska intensyfikuje prace nad rozwojem technologii magazynowania energii. Począwszy od badań nad wykorzystaniem technologii mechanicznych, takich jak elektrownie szczytowo-pompowe, a skończywszy na inwestycjach w rozwój technologii elektrochemicznych, które stają się coraz popularniejsze na świecie.

Energetyka wodna w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na 2024 …

Energetyka wodna – trendy 2023. Jakie trendy dominowały w 2023 roku? Czy energetyka wodna przeszła duże zmiany? Najbardziej zauważalnym trendem w Polsce w 2023 roku było zmniejszanie udziałów węgla z 81% w 2019 r. (był to ostatni rok przed nadzwyczajnymi zaburzeniami na rynkach energii), do 60 % w lipcu 2023 roku.

SES Hydrogen Energy przeprowadziła testy …

(02.08.2023) SES Hydrogen Energy Sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej Sescom, przeprowadziła testy funkcjonalne prototypu kotła wodorowo-tlenowego o mocy 0,5 MW w warunkach odwzorowujących pracę na rzeczywistej …

Magazyny energii

Jakie są obecne trendy i innowacje w obszarze magazynowania energii? Magazynowanie energii to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, w której prowadzonych jest szereg badań nad stworzeniem technologii pozwalającej w optymalny sposób gromadzić energię elektryczną. Głównym celem jest obniżenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

W artykule dokonano przegl ą du aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowa n w …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn energii ...

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem badań. Magazyn energii tego typu to urządzenie, które wykorzystuje energię potencjalną dużych mas, np. betonowych bloków. W jednym ze zrealizowanych już projektów taki magazyn przypomina dźwig, który podnosi bloki na wysokość nawet 100 m.

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

Przedstawiono studium możliwości magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii (OŹE) w zasobnikach akumulatorowych i elektrowniach szczytowo-pompowych …

ROZWÓJ GOSPODARKI WODOROWEJ W UE I …

Stan gospodarki wodorowej w wybranych państwach UE 26 Francja 26 1. Strategia 26 2. Główne sektory/kierunki rozwoju gospodarki wodorowej 26 3. Źródła produkcji wodoru 26 4. Obecne i planowane wsparcie finansowe 26 5. Projekty 27 6. Stan legislacji – istniejące akty prawe, postulowane lub planowane zmiany 27 6

TRENDY ROZWOJOWE BEZZAŁOGOWYCH SYSTEMÓW …

TRENDY ROZWOJOWE BEZZAŁOGOWYCH SYSTEMÓW LATAJĄCYCH DEVELOPING TRENDS OF UNMANNED AIRCRAFT SYSTEMS Dariusz BECMER, Dariusz SKORUPKA, Artur DUCHACZEK ... Intensyfikacja badań nad konstrukcjami bezzałogowych samolotów miała miejsce pod-czas I wojny światowej. Były one inicjowane zarówno przez Marynarkę Wojenną, …

Wodór, kawerny i OZE – Hydrogen Poland

PGNiG interesuje się w ramach strategii wodorowej Polski technologiami Power-to-Gas oraz stosowaniem wodoru i jego mieszanek z gazem w infrastrukturze przesyłowej gazu. Spółka zastanawia się także nad magazynowaniem energii z użyciem wodoru. Prawie 170 TWH może pochodzić ze źródeł odnawialnych w 2030 roku.

Nanotechnologia umożliwiająca wydajne magazynowanie wodoru

Chociaż gęstość energii wodoru jest trzy razy większą niż paliw kopalnych, jego niewielka waga sprawia, że jego przechowywanie stanowi poważne wyzwanie. W ramach …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem badań. Magazyn energii tego typu to urządzenie, które wykorzystuje energię potencjalną dużych mas, np. betonowych bloków. W …

Koncepcja magazynowania nadwyżek energii elektrycznej

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru polega na sprężeniu w kawernie solnej wodoru, powstałego z procesu elektrolizy wody. W procesie elektrolizy wody nie-zbędna jest …

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Według prognoz na 2023 rok, popyt na inwestycje w magazyny energii wzrośnie znacząco, co wynika z rosnącego zapotrzebowania na magazynowanie energii z OZE, wyższych kosztów energii elektrycznej i konieczności zabezpieczenia dostaw energii w czasie szczytowego zapotrzebowania.

Łukasiewicz

PGE Energetyka Kolejowa S.A. i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny podpisały list intencyjny dotyczący współpracy związanej z rozwojem oraz upowszechnianiem technologii wodorowej w sektorze kolejowym w Polsce. Celem podjętej współpracy jest rozwój wodorowego taboru kolejowego oraz kolejowej infrastruktury …

Fotowoltaika z magazynowaniem

Fotowoltaika z magazynowaniem: Długoterminowe obniżenie kosztów energii elektrycznej Możliwość korzystania z energii słonecznej przez całą dobę Dowiedz się więcej już teraz!

Nowoczesne metody magazynowania wodoru

Celem programu "Nowoczesne metody magazynowania wodoru" jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami …

Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem …

Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem innowacyjnej aktywnej przepławki dla fauny wodnej. ... Tor zstępujący umożliwia produkcję energii elektrycznej, która zużywana jest m . do zasilania pracy toru wstępującego, …

Przyszłość magazynów energii – Prognozy i trendy

W artykule omówimy przyszłość magazynów energii, prognozy oraz najnowsze trendy w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Rozdział 1: Technologiczne innowacje w magazynach energii Magazyny energii to nieodłączny element nowoczesnych systemów energetycznych, umożliwiający efektywne zarządzanie energią i stabilizację sieci.

SES Hydrogen Energy przeprowadziła testy funkcjonalne …

(02.08.2023) SES Hydrogen Energy Sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej Sescom, przeprowadziła testy funkcjonalne prototypu kotła wodorowo-tlenowego o mocy 0,5 MW w warunkach odwzorowujących pracę na rzeczywistej instalacji.To kolejny kluczowy krok na drodze certyfikacji i komercyjnego wdrożenia urządzenia na przełomie 2024/2025 r.

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad grawitacyjnym magazynowaniem energii Maciej Piwowski. 15.04.2024. Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum w projekcie badawczym, który może zrewolucjonizować sposób magazynowania energii odnawialnej. Projekt „GrEnMine – Gravitational Energy storage in ...

V Międzynarodowy Kongres Stan badań nad …

V Międzynarodowy Kongres Stan badań nad wielokultu-rowym dziedzictwem dawnej Rzeczypospolitej, Białystok– Supraśl, 29 września – 1 października 2021 r. DOI: 10 15290/sp 2021 29 17 W dniach 29 września – 1 października 2021 r w Białymstoku oraz Supra-ślu odbył się V Międzynarodowy Kongres Stan badań nad wielokulturowym

523 Stan badan nad pomoca Zydom 1

Spis treści Wstęp Tomasz Domański, Alicja Gontarek. . . . . . . . . . . . . . . . . . .7 Wojciech Wichert Niemiecki system okupacyjny na ziemiach polskich w latach ...

Rada Koordynacyjna o dalszym rozwoju gospodarki …

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska 8 grudnia 2023 r. odbyło się VII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, której przewodniczył wiceminister Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. …

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

wodorowej, badań wodorków jako potencjalnych magazynów tego paliwa i promocję zastosowań. USA, Japonia, Rosja, Francja, Niemcy to kraje przodujące w dziedzinie. ... Badania nad magazynowaniem wodoru należały do wiodących nurtów konferencji. Absorpcja wodoru przez metale, stopy, związki metaliczne i nieorganiczne oraz wpływ wodoru ...

Przyszłość magazynów energii – Prognozy i trendy

W artykule omówimy przyszłość magazynów energii, prognozy oraz najnowsze trendy w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Rozdział 1: Technologiczne innowacje w …

Wystawa Hyundai Motor na targach CES 2024 prezentowała …

Przedstawiono przyszłe rodzaje mobilności (np. DICE, SPACE, CITY POD) w oparciu o wizję skupienia się na człowieku, wdrażaną za pomocą energii wodorowej i software''u; Zaprezentowano robota przeznaczonego do logistyki, załadunku i rozładunku o nazwie „Stretch", stworzonego przez firmę Boston Dynamics

W ramach nowego segmentu działalności GWM zajmuje się …

27 stycznia 2022 r. odbyły się zorganizowane przez GWM ceremonia otwarcia zakładu Arte.Futuro i konferencja poświęcona wprowadzeniu marki na rynek brazylijski, prezentujące niezwykłe osiągnięcie trzech platform „Hydrogen-L.E.M.O.N. Technology" i wysoko wydajnych rozwiązań w celu zademonstrowania rozwoju energii wodorowej na całym świecie. Podczas …

Przyszłość magazynowania energii – Trendy, innowacje i prognozy

Fotowoltaika Kostrzyn nad Odrą Firmy; ... że baterie przepływowe staną się coraz ważniejszym graczem w sektorze magazynowania energii. Trendy, innowacje i prognozy dla sektora magazynowania energii. ... co oznacza, że można je stosować zarówno w małych, jak i dużych zastosowaniach związanych z magazynowaniem energii. Technologia ta ...

Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Eksperckim okiem. Magdalena Pasik, Inżynierka Gospodarki Wodnej oraz Inżynierka Środowiska. Rok 2023 był czasem dynamicznego rozwoju i istotnych zmian w sektorze energetyki wiatrowej, który kontynuował swoją ścieżkę jako kluczowy gracz w globalnym spektrum energetycznym.

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Zastosowanie technologii wodorowej w przemyśle ...

Zrozumienie technologii wodorowej. Technologia wodorowa zyskuje na znaczeniu w przemyśle, wdrażając rewolucję energetyczną niezbędną dla zrównoważonego rozwoju. Jest to technologia, która umożliwia wykorzystanie wodoru jako nośnika energii, umożliwiając transport, magazynowanie, a nawet wydzielanie energii bez szkodliwych emisji.

Wodór, kawerny i OZE – Hydrogen Poland

Spółka zastanawia się także nad magazynowaniem energii z użyciem wodoru. Prawie 170 TWH może pochodzić ze źródeł odnawialnych w 2030 roku. – Wielkoskalowe …